جمعه، خرداد ۱۲، ۱۳۹۱

باز هم آمار دروغ رژیم! وقتی تنها هفت میلیون دانش آموز ترک تحصیل می کنند، چطور ما فقط دو میلیون بی سواد داریم!؟

بی سوادی قشر عمده ای از جامعه، فاجعه ای است که تنها می توان در رژیم اسلامی شاهد آن بود...!

طبق آمار منتشر شده، بیش از سی و هفت درصد از دانش آموزان ایرانی، ترک تحصیل کرده اند، در سایت کلمه می خوانیم:

"بالاخره فصل مدارس رسید و با شروع سال جدید تحصیلی بیش از ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز ایرانی سال تحصیلی ۱۳۹۰- ۱۳۹۱ را آغاز کردند؛ در حالی که با توجه به گزارش‌های مرکز آمار ایران و جمعیت ۱۹ میلیون و ۴۳۵ هزار نفری در سنین ۷ تا ۱۹ سال که باید آموزش خود را در مدارس ادامه دهند، بیش از ۷ میلیون و ۱۳۵ هزار نفر به دلایل مختلف قادر به ادامه تحصیل نیستند و در حقیقت بیش از ۳۷ درصد دانش‌آموزان ایرانی مجبور به ترک تحصیل شد‌ه‌اند."

نکات ذیل قابل توجه است:

-         در کشورهای متمدن دنیا، مثلا بریتانیا، عدم حضور و یا ترک تحصیل یک کودک در مدرسه، مجازات زندان را برای والدین آن کودک به همراه دارد!
دلیل آن مشخص است، چون آموزش حق هر انسانی است و حتی پدر و مادر کودک نیز مجاز نیستند این حق را از آن کودک دریغ کنند.
-         یک حساب سر انگشتی به ما نشان می دهد که حضور افراد بی سواد و آموزش ندیده، هزینه های خیلی زیادی را برای جامعه به همراه خواهد داشت.
-         سواد خواندن و نوشتن به تنهایی، به معنای با سواد بودن نیست. یک کودک کلاس اول ابتدایی نیز می تواند اسم خود را بنویسد و بخواند. این حد از توانایی، به معنای باسوادی نیست.
سازمان جهانی یونسکو ، باسوادی را به شکل زیر تعریف می کند:

"ability to identify, understand, interpret, create, communicate and compute, using printed and written materials associated with varying contexts. Literacy involves a continuum of learning in enabling individuals to achieve their goals, to develop their knowledge and potential, and to participate fully in their community and wider society."

بنا به تعریف سازمان یونسکو، باسوادی اینچنین تعریف می گردد.  توانایی خواندن و نوشتن به حدی که به گسترش آگاهی ها  و توانایی های شخص بیانجامد. 
بدون هیچ شکی در دنیای مدرن، کسی بدون استفاده از کامپیوتر نمی تواند اگاهی خود را گسترش دهد و از توانایی های خود بهره بجوید.
-         رییس سازمان نهضت سواد آموزی، آمار بی سوادان کشور را به دروغ، عدد دو میلیون نفر می داند،(منبع):
 "رئيس سازمان نهضت سوادآموزي تعداد دقيق بي سوادان كشور را بالغ بر 2ميليون و697 هزار و113 نفر ذكر كرد." 
نکته دیگر این است که رژیم با دروغگویی تمام، آمار با سوادان کشور را نود و یک درصد اعلام می کند. 
-         با یک جمع بندی ساده، می توان به این نتیجه رسید که تعداد بی سوادان، تنها در قشر دانش آموز، رقم عجیب هفت میلیون نفر است!
سوال اینجاست، وقتی در قشر جوان چنین آمار عجیبی برای بی سوادی داریم (سی و هفت درصد!)، در افراد مسن جامعه، چه آماری را شاهد خواهی بود؟! 
اهمیت آموزش در هر کشوری! 
-         گفته معروفی است که می گویند در کشور ژاپن، هر گاه تولید ناخالص ملی کاهش می یابد، سیاستمداران به سراغ بخش آموزش می روند و در آن بخش سرمایه گذاری بیشتری می کنند، چون می دانند سرمایه گذاری در بخش آموزش، بیش از سرمایه گذاری در بخش صنعت یا کشاورزی به رشد اقتصادی جامعه کمک می کند. 
-         در تمام کشورهای پیشرفته مانند بریتانیا، فرانسه یا آلمان وقتی به قانون رجوع می کنید، می بینید که امکانات بسیاری برای دانش آموزان و دانشجویان در نظر گرفته شده است. چرا که به دلیل وجود انسان های خردمند در مدیریت جامعه، به خوبی می دانند هر چه بیشتر به مقوله آموزش بپردازند، جامعه در نهایت سود بیشتری خواهد کرد.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.