شنبه، تیر ۱۰، ۱۳۹۱

تصویر روزنامه هلندی/ برداشت آن روزنامه نگار درست است، از لحاظ مقدس بودن، فرق چندانی بین نقی و تقی و عفیر و شمقدر نیست...!

کسانی که با کمپین امام نقی آشنا هستند، می دانند امام نقی، دو یار بسیار صمیمی دارد، عفیر (الاغ او) و شمقدر (شترش). بسیاری از داستان های کمپین نیز بر روی رابطه امام نقی با این الاغ و شتر می چرخد. مثلا فرقه ای به نام فرقه شمقدریه وجود دارد که معتقدند امام نقی، شمقدر را به عنوان امام یازدهم منصوب کرده است!

یک روزنامه هلندی، از دستگیری پدر یاشار نقی پژوه (عضو کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان) گزارشی تهیه کرده است و در آن عکسی از لوگو کمپین نیز چاپ کرده است که در زیر می بینید:در زیر این عکس نوشته شده است که شخصی که در وسط این لوگو (میان خر و شتر)  هست، امام نقی است!!


خبرنگار این نشریه قصد شوخی نداشته است، او کار حرفه ای و ژورنالیستی خود را انجام داده که بر اساس آن، باید زیر عکس یک توضیح مختصر نوشته شود. یک هلندی که از عقاید شیعه بی خبر است، و تنها می داند که بر اساس این عقاید مسخره، یک انسان بی گناه را گروگان می گیرند، برایش عجیب نخواهد بود که ببیند آن عقاید، حول مقدس بودن یک گاو می چرخد!!

 از منظر آنها، تفاوت چندانی بین آن بخش از جامعه هند که گاو را مقدس می دانند، با شیعیان که یک انسان هزار سال پیش را مقدس می دانند، وجود ندارد!

همانقدری که مقدس بودن نقی و تقی مسخره است، مقدس بودن عفیر و شمقدر یا یک گاو در هند خنده دار است. ۲ نظر:

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.