پنجشنبه، دی ۰۷، ۱۳۹۱

ویدیویی از سایت تد: جنبش فیسبوکی پوسترهای «لاو-یو» در اسراییل و ایران، از کجا آغاز شد؟


در زمانی که جنگ بین ایران و اسراییل، هر روز واقعی تر می شود، طراح گرافیکی، «رونی ادری» در کنفرانس تد، برای حضار شرح می دهد که چگونه این جنبش فیسبوکی، شعله ور شد.

ابتدا او عکسی از خودش و فرزندش، به همراه پرچم اسراییل منتشر می کند که بر روی آن نوشته بود: «مردم ایران، لاو-یو». و بعد از آن، بقیه مردم اسراییل نیز در فیسبوک، از این پوستر و اقدام، حمایت کردند. در جواب، مردم ایران نیز به تهیه پوسترهای مشابه اقدام کردند.

این اقدام ساده، جنبشی را رقم زد که صدها پوستر، در فیسبوک دست به دست می شود، مردم ایران می نویسند مردم اسراییل را دوست دارند و بر عکس، حتی این جنبش قدمی جلوتر گذاشت و به تهیه پوسترهایی منجر شد که می نویسند:«فلسطینی ها، اسراییل را دوست دارند!»

اکنون پوسترهایی در فیسبوک می چرخد که مردم می گویند: «ما حاضر نیستیم در جنگی که شما به راه می اندازید بمیریم!»

نوشته دیگر امروز من:
یک نمونه

تصویری که در این کنفرانس در اسراییل، برای مردم ایران گرفته شده استهیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.