جمعه، مرداد ۰۶، ۱۳۹۱

اداره کشور به شیوه قاجار!/دستور احمدی نژاد برای «ذخیره سازی استراتژیک»، به معنای بازگشت ایران به دوران ماقبل قاجار است...!

هدف خامنه ای و احمدی نژاد، بازگرداندن کشور به دوران ماقبل از قاجار است، کشور را نیز به مانند دوران قاجار اداره می کنند! 

تابناک، وابسته به محسن رضایی گزارش کرده است که:

"با دستور ویژه رئیس ، ذخیره‌سازی استراتژیک کالاهای اساسی حداقل معادل سه ماه نیاز کشور، در دستور کار قرار گرفت. با دستور رئیس‌جمهور، موضوع ذخیره‌سازی استراتژیک، حداقل معادل سه ماه نیاز کشور، در دستور کار قرار گرفته است که شامل گندم، کنجاله، نهاده‌های دامی، روغن خام، شکر خام، برنج است."

در ایام قاجار و قبل از اینکه ایران وارد برهه جدیدی از تاریخ شود، مردم باید نگران روغن و شکر و گندم می بودند، چرا که اصولا غیر از اینها، دیگر نیاز به چیزی نداشتند. کارخانه ای نبود، صنعت و تجارتی نیز در کار نبود که کسی نگرانی دیگری داشته باشد!

احمدی نژاد و خامنه ای، کشور را به مرحله ای از عقب ماندگی سوق داده اند که در آن، تنها نگرانی برای اداره کشور، شکر و گندم بای باشد! یعنی از نظر اینها، هر چقدر هم تحریم ها سخت تر شود، در حالی که شکر و گندم در انبار هست، جای نگرانی نیست، اگر دنیا اجازه صادرات  قطعات هواپیما، صنایع مختلف و صنایع نفت، دارو و ... به ایران را نمی دهد، جای نگرانی نیست، چون اصولا دیگر بیمارستان و صنعتی در ایران باقی نمانده است...! دقیقا شبیه به وضعی که دوران قاجار بر ایران حاکم بوده است!

چنین اقدامی، به منزله بازگشت کشور، به دوران ماقبل قاجار است! چرا که در دنیای مدرن، کسی به فکر ذخیره سازی گندم و شکر نیست! اصولا هیچ کشور متمدنی را نمی یابید که دولت آن کشور، برای ذخیره گندم و شکر، وارد کار شود. شرکت های خصوصی هستند که با هم رقابت می کنند و مایحتاج مردم را وارد می کنند.

هر چند وضع کنونی کشور ایران، شباهت بسیاری به دوران قاجار دارد، در آن دوران هم منافع ملی کشور، تاراج روسیه و اجنبی می شد. 

-------------------------------دیگر دیروز من:

------------------------چند نوشته اخیر من:


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.