شنبه، تیر ۳۱، ۱۳۹۱

استعمار روسیه و چین کم نبود، قطر هم اضافه شد! از پارس جنوبی می دزدند و در زمین های کشاورزی خودمان، سرمایه گذاری می کنند!

قطر با ایران همان رفتاری را می کند که با کشورهای آفریقایی می کند!

سالها قبل عربستان تلاش کرد که با تقطیر آب، به کشاورزی پبردازد، اما این طرح احمقانه، شکست خورد، از آن تاریخ تا کنون، کشورهای عربستان و قطر و امارات که پول دارند، اما زمین های قابل کشاورزی ندارند، زمین های کشورهای توسعه نیافته مانند آفریقا را اجاره می کنند، در آنجا سرمایه گذاری و کشاورزی می کنند و بعد محصول را خودشان بر می دارند.

این روش، ضررهای بسیار برای کشور اجاره دهنده زمین دارد، چون کشورهای عربی، به منافغ آنها نمی اندیشند، تنها به فکر این هستند که از زمین بهترین بهره برداری را بکنند و هم به زمین و هم محیط زیست آن کشورها، آسیب می رسانند.

اصولا این روش کار که شبیه استعمار است، تنها مال کشورهای توسعه نیافته ای مانند آفریقا است و هیچ کشور مدرنی را نمی یابید که تن به چنین قرادادهایی بدهد!

به گزارش منابع خبری، کشور قطر اعلام آمادگی کرده که زمین های کشاورزی ایران را اجاره  کند(منبع)، هر چند که منابع خبری از واگذاری این زمین ها خبر داده اند و گویا کار تمام شده است!

اصولا زمین های کشاورزی معمولی که در اختیار کشاورزان ایرانی  است  و گویا قرار است از زمین های منابع طبیعی، به قطری ها واگذار شود.

اصولا این کار، با نفس سیاست جذب سرمایه گذاری، در تناقض است، چون زمانی سرمایه گذاری معنا می یابد که حاصلش، پیشرفت کشور میزبان باشد، در حالی که در این شکل، قطری ها تنها می آیند و از زمین استفاده می کنند و می روند!!

نکته خنده دار ماجرا این است که همسایه کوچک ایران، که اندازه یکی از محلات تهران هم جمعیت ندارد، در  منبع گازی پارس جنوبی با ایران شریک است.

جالب اینجاست که قطر، با عقد قرار دادهای عجیب و غریب، گاز پارس جنوبی را به قیمت خیلی نازلی به شرکت های آمریکایی واگذار می کرد و در جواب انتقادها، می گفت در حقیقت این گازها، مال ایران است، چون آنها برداشت نمی کنند، ما به قیمت کمتر می فروشیم(منبع)!!


برخی از گزارش ها حاکی از این است که مقدار گازی که قطر بیش از ایران برداشت می کند (در حقیقت سهم ایران است)، بیش از یک میلیارد دلار در ماه است!

حال با جمع بندی نکات فوق، به نتیجه شگفت آور زیر دست می یابیم:

قطر منبع گازی کشور ما را غارت می کند، آنرا زیر قیمت می فروشد، بعد با همان پول، زمین های کشاورزی ایران را بلند مدت اجاره می کند و مانند استعمارگران با ایرانیان رفتار می کنند!!

استعمار چین و روسیه کم بود، حالا باید شاهد استعمار کشور فسقلی قطر هم باشیم! این نتیجه نبود دمکراسی در کشور است که سردمداران فاسد رژیم، بر اساس قوانین اسلام انتخاب می شوند و می خواهند کشور را اداره کنند و کشور ثروتمندی چون ایران را به چنین فلاکتی می اندازند! 


---------------------------نوشته های دیگر امروز من:------------------------چند نوشته اخیر من:


۳ نظر:

 1. طرفداران انقلاب شکوهمند و عصر طلایی امام خواهش مندیم که پاسخ دهند. لعنت بر شما اگر میگویید شاه دست نشانده بی‌ اراده امریکایی‌ها بود. شرم بر شما.

  پاسخحذف
 2. شاه که هیچی شیخ شمارو هم میندازیم کل امپراتوری مقدس 2500 ساله 7000 سالتون هم میندازیم خامنه ای که هیچی موسوی شمارو هم مثل رضاپهلوی و خاندان پهلوی دادگاهی میکنیم
  شرم و لعنت به خودت بیشرف
  ما انقلابی ترین مردم دنیا در صدسال اخیر هستیم برای ما نسخه شاهنشاهی و ضد انقلابی میپیچی هرکی بره اون بالا گنده لات بازی در بیاره از شاه بگیر تا شیخ همرو بزیر میکشیم
  درسته که انقلاب کردیم و شکست خوردیم اما یه تار موی گندیده ما میارزه به صدتا آشغال کثافتهایی مثل شما که طرفدار حمله نظامی هستید که کاسه لیسان امریکا هستید که بمب بندازه رو سر ما

  فکر کردید با اسم چین و روسیه میتونید مارو گول بزنید و از امریکا و انگلیس و اسرائیل یه ناجی بسازید؟ نخیر شارلاتان ما با تمام ابرقدرت های دنیا سرجنگ داریم از دیکتاتور احمدی نژاد بگیر تا روسیه و امریکا باور ندارید؟ بخونید تاریخ رو نه نمیخواد به گذشته ها برید که چه انقلابیون کبیری داشتیم به همین تاریخ معاصر رجوع کنید
  مارو از کمونیزم میترسونید به توده و اکثریت خائن میگید کمونیست؟ و به کاپیتالیزم امریکایی سوق میدید؟ ما خودمون کمونیزم رو معنی میکنیم با چریک ها با میرزا کوچک خان جنگلی رفتیم به استالین کمونیزم واقعی رو یاد دادیم ما خودمون مارکس هستیم پسرجون مارکس رو میزاریم جیب بغلمون اگه ما توده ای هستیم اگر ما امام رو اوردیم اگر ما ریفرمیست هستیم پس چرا تبعید شدیم پس چرا زندانی شدیم شکنجه شدیم؟ کی بود تو همون اول انقلاب تو آمل با جمهوری اسلامی جنگید؟
  به ما دموکراسی (امریکایی) و ناسیونالیزم(شاهنشاهی) پلاستیکی غالب میکنید؟ ما خودمون نهایت دموکراسی و ملی گرایی هستیم با مصدق
  ما خودمون لیبرالیزم رو معنی میکنیم خودمون صلح رو بدیل انقلاب میکنیم ما خودمون کمونیستیم لیبرالیستیم کاپیتالیستیم ناسیونالیستیم میدونم نمیفهمی شعبون بیمخ بیسوادی اما چنان پلورالیزمی در ایران حکمفرما کنیم که دیگه مارو به هیچ ایسم و مسلکی نچسبونی
  به نگی انقلابیه امامی
  بلرزی بگی این ایرانیه
  ایرانی یعنی شورشی
  انقلابی

  پاسخحذف
 3. @:
  انقلابی ۵۷،
  کس ننت . مادر قحبه ۳۳ ساله دارند زن و بچه تو رو میکنند بعد تو به خودت میگی انقلابی؟ خار کوسده تو اگر آدم بودی که نمیزاشتی انقلاب بشه و ۳۳ سال بری زیر کیر آخوندها بخوابی !
  قول میدم توی کسکش تا حالا ی ضربه باتوم هم نخوردی واگر نه این کس و شر و بر ها رو اینجا تلاوت نمیکردی . برو جلو بزار انقلاب کیری ات باز هم بکندت. مادر قهبه ها، ریدید به ایران باز هم ان قلاب ان قلاب ۵۷ میکنید؟
  برو مامانتو رنگ کن کس کش شورشی ۵۷ یی.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.