پنجشنبه، تیر ۰۶، ۱۳۹۲

خامنه ای، برنده اصلی انتخابات!/ روحانی، تک خالی بود که خامنه ای بر زمین کوبید!

انتخابات اخیر ریاست جمهوری رژیم را شاید تنها بتوان به حمله آمریکا به افغانستان و عراق مقایسه کرد، اجازه بدهید برای پیش درامد، خلاصه ای از آن اتفاق را یادآور شوم:

شاید اوج حماقت بوش را در حمله نظامی به افغانستان و عراق بتوان دید. در حقیقت، دشمنی رژیم ایران با آمریکا، بسیار عمیق تر و ریشه دار تر از دشمنی صدام و طالبان بود، و خطری که از جانب رژیم ایران در دراز مدت متوجه آمریکا بیسیار بزرگتر از خطر صدام و طالبان است.
حال به این نکته توجه کنید که رژیم ایران، سه خطر بزرگ را در مقابل خود داشت، یکی صدام، یکی آمریکاو  دیگری حکومت سنی مذهب طالبان در افغانستان.
دشمنی صدام که با ایران مشخص است و بی نیاز از توضیح است، اما درباب دشمنی طالبان با رژیم ایران، کم گفته شده است. جنس دشمنی طالبان با رژیم ایران، پایه ای عقیدتی و ایدیولوژیک داشت و از منظر فکری طالبان، اولین قدم، حمله به ملاهایی بود که از نظر آنها، از دین واقعی اسلام خارج شده بودند.
در حقیقت، رژیم ایران در موقعیتی ضعیف قرار داشت، از یک طرف طالبان و از طرف دیگر، صدام، رژیم را تهدید می کردند. اینجا بود که جرج بوش با بلاهت مثال زدنی خود، وارد عمل شد و هر دو دشمن ایران را نابود کرد!
رژیم ملاها که دو دشمن اصلی خود را نابود شده می دید، از طرفی، آمریکا نیز در باتلاق جنگ عراق فرو رفته بود، خود را بشدت قدرتمند یافت،  و یک شبه، به قدرت برتر منطقه تبدیل شد!
گفته می شود رژیم ایران، با دادن سیگنال های غلط، و ارسال جاسوس های دو جانبه، زمینه را فراهم کرده بود که دولت بوش، چنین اشتباهی را مرتکب شود.
این اتفاق، باز تکرار شده است، اینبار همین خامنه ای، با برگزاری یک خیمه شب بازی، بازی را از همه طرف برده است، اجازه بدهید برای شما مثالی بزنم:
مشکلات خامنه ای چه بوده است؟!
یک- مشروعیت در ابعاد بین المللی مهمترین مشکل خامنه ای بود.
فراموش نکنیم، خطر حمله نظامی با توجه به ادامه برنامه اتمی بیخ گوش رژیم بود.
خامنه ای خوب می دانست که اگر آمریکا بخواهد به ایران حمله کند، افکار عمومی دنیا، اعتراض نخواهد کرد و دولت ایران را قانونی و مشروع نخواهد دانست. و بدرستی که افکار عمومی دنیا، یکی از مهمترین پارامترهای تصمیم گیری در دنیای کنونی است.  (خصوصا بعد از حماقتی که بوش در حمله به عراق مرتکب شد و هیچ سلاح کشتارجمعی در عراق یافت نشد!)
هیچ کسی مخالف سرنگونی خامنه ای نخواهد بود و  دنیا، هنگام تصمیم گیری، صحنه قتل ندا را جلوی چشم خود خواهد آورد.
دو- جمع شدن یک انرژی عظیم در میان مردم و جوانان ایرانی،  که چون آتش  زیر خاکستر، هر لحظه ممکن بود زبانه بکشد و رژیم را سرنگون کند. نمونه آن، تظاهرات سه و نیم میلیونی مردم ایران در بیست و پنج خرداد چهار سال پیش!
سه- اولین حرکت های جدی در میان اپوزسیون ایرانی در خارج کشور برای اتحاد و یک پارچه شدن:
این نیز خطری جدی برای رژیم بود، اگر اپوزسیون ایرانی یک پارچه شوند، خطر سرنگونی رژیم، بشدت زیاد خواهد شد.
چهار-مشکلات اقتصادی و تحریم هایی که کشور را فلج کرده است و ادامه آن می تواند به سرنگونی رژیم بیانجامد.
پنج- از همه مهمتر، ادامه برنامه اتمی رژیم با چنین روشی ممکن نیست و این امکان وجود دارد که هر لحظه با حمله نظامی، این  برنامه آسیب جدی ببیند.
حال ببینیم با توجه به انتخاب حسن روحانی به رییس جمهور، چه کسی برنده میدان است؟!
یک- مشروعیت: وقتی که جمع کثیری از مردم ایران در انتخابات شرکت کرده اند، دیگر رژیم خامنه ای با بحران مشروعیت کمتری در دنیا روبرو است.
دو- انرژی که میان مردم وجود دارد به راحتی و به صورت کنترل شده، تنها با چند ساعت رقص و شادی در خیبان ها، از میان رفت!
سه- کار اپوزسیون ایرانی، برای اتحاد سخت تر شده، و بسیاری از فعالان سیاسی دلسرد می شوند!
چهار- با انتخاب روحانی و شروع مذاکره با غرب، تحریم ها برداشته می شوند و همزمان رژیم فرصت چانه زنی می یابد تا برنامه اتمی خود را ادامه دهد.
شاید بگویید که انتخاب روحانی، باعث می شود اصلاحاتی در جامعه صورت گیرد. افسوس که این سراب و خیال خامی بیش نیست!! چگونه ممکن است روحانی اصلاحات در جامعه انجام دهد؟! روحانی خود سرکوب گر این اصلاحات بوده است! لطفا نوشته دیروز مرا مطالعه کنید.
در جمع بندی باید گفت که تنها پیروز ماجرا، خامنه ای بود است! او در همه ابعادی برنده ماجرا بود و در حقیقت، با یک بازی خیلی خوب، توانست در همه جبهه ها، برنده شود.
و در اینجا، باید به هم میهنانی که رای داده اند، یادآور شد که اگر نسل قبل اشتباه کرد، و به خمینی اعتماد کرد و به نظام ولایت فقیه رای داد،  کار شما نیز نادرست بوده  که به یک آخوند دیگر، چون روحانی رای داده اید و برای یک جنایتکار مشروعیت خریده اید! 

نوشته دیگر دیروز این وبلاگ: ۲ نظر:

 1. این آدرس لینک بالاترین این نوشته است:
  https://www.balatarin.com/permlink/2013/6/27/3346106

  پاسخحذف
 2. شرح اسم، نوشته هدایت الله بهبودی، انتشارات موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی
  کتاب زندگینامه رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۱۸ تا ۱۳۵۷

  سید علی گجستک خامنه‌ای داماد مش باقر

  مش باقر: مشهدی باقر، حاج محمداسماعيل خجسته باقرزاده از كاسبان ديندار و باسواد مشهد

  زن سیدعلی، دختر مش باقر: منصوره خجسته باقرزاده

  برادر زن سیدعلی: عین الله خجسته باقرزاده، حسن خجسته باقرزاده

  نوه سیدعلی، پسر مجتبی: باقر خامنه‌ای

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.