دوشنبه، آذر ۱۶، ۱۳۸۸

طرح ایجاد ترافیک در شنازده آذر جواب نداد ، مقصر کیست ؟آیا این طرح ساخته دست سپاه بود ؟

طرح ایجاد ترافیک جواب نداد ، یا لااقل روز شانزده آذر جواب نداد، علت چه بود ؟

مردم عادی از طرح ایجاد ترافیک در روز شانزده آذر حمایت نکردند ، این نشانه چیست ؟ آیا نشانه عدم ارتباط بین قشر فرهیخته جامعه(داشنجویان-بلاگرها) با مردم عادی است ؟ (یعنی ارتباط ما با مردم عادی ضعیف اسـت)یا نشانه این است که فعالیت جنبش سبز به دانشجویان محدود شده است و مردم عادی دیگر از آن حمایت نمی کنند ؟

من فکر می کنم که هیچ کدام از موارد بالا نیست. تنها مشکل این بود که تظاهرات دانشجویان صبح برگزار می شد و پیشنهاد ما برای ترافیک بعد از ساعت پنج بود. از طرفی دولت کودتا نیز با زرنگی تمام فقط اجازه داده بود که داشنجویان در داخل دانشگاه تظاهرات کنند. یعنی بین مردم عادی و داشنجویان فاصله انداخته بود و امکان پیوستن مردم به دانشجویان وجود نداشت. همه نیز می دانیم که هزاران نفر بسیجی به نام دانشجو وارد دانشگاه ها شده بودند و عملا سعی به اخته کردن تظاهرات داشتند و اگر واقع بین باشیم ، تا حدودی نیز موفق شدند . چرا که در غیر اینصورت شاهد تظاهرات میلیونی در سطح شهر می بودیم.

نکته در اینجاست که تظاهرات صبح بود و به علت وجود طرح ترافیک، قرار بود که ما بعد از پنج شروع به ایجاد ترافیک کنیم. این فاصله زمانی ، طرح را از خاصیت انداخت.

من معتقدم که اگر طرح ترافیک سبز را روز قدس انجام داده بودیم، امکان رسیدن به جواب خیلی خیلی بیشتر می شد.

گذشته ها گذشته است ،الان باید به فکر روزهای آینده و استفاده حداکثری از امکانات خودمان در آینده باشیم.

لازم به ذکر است که این طرح ترافیک سبز را من اولین بار مطرح کردم و کاربری به نام xx بعد از من شروع به کار بر روی این موضوع کرد. من وقتی دیدم این کاربر بالاترین با این شدت و حدت دارد روی این طرح کار می کند ، فقط یک بار در زیر یکی از لینکهایش نوشتم که من اول این طرح را مطرح کرده بودم و بعد هم در بالاترین یک مطلب نوشتم که این طرح را اولین بار من مطرح کردم و مهم هم برایم نیست که این طرح به اسم کی دارد تمام می شود ،مهم نتیجه گرفتن از این طرح است. به لطف دولت ج.ا. هیچ کدام از ما که نمی توانیم به اسم واقعی خودمان بنویسیم، لذا فقط نتیجه مهم است و لاغیر!اینقدر در این هفت ساله وبلاگ داشته ام که دیگر برای من مهم نباشد که چقدر اسم وبلاگم مطرح باشد.

همانطوری که می بینید من روز شانزده نوامبر در بالاترین این پیشنهاد را مطرح کردم و ایشان در روز هیجده نوامبر. در اینجا من به ایشان گفته بودم که من دو روز قبل این طرح را مطرح کرده ام ، اما ایشان مرا نادیده گرفتند.

البته که من هم از رفتار کاربر فوق در انتشار اخبار غیر واقعی ناراحتم. کمی نیز از اینکه در وبلاگش هیچ اشاره ای به وبلاگ من نکرده بود و سعی کرده بود که تمام طرح به اسم خودش تمام شود.

در بالاترین در یکی از پست ها بحث داغی بین دوستان درگرفته است که ایا اصولا این طرح خوب بوده و یا بد بوده و یکی از دوستان نوشته بود که : از طرف سپاه برای بی اثر کردن پیشنهادات دوست عزیزمان دکتر سازگارا مطرح شده است!(اینجا)

مایلم اینجا چند نکته مطرح کنم و از دوستان بالاترینی بخواهم که در این مورد بیشتر بحث کنند:

یک- اینکه کاربری بیایید و سر موضوعی شلوغ بازی دربیاورد ، الزاما به معنی این نیست که قصد بدی دارد، شاید صرفا هدفش تهییج افکار عمومی بوده تا وبلاگش بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

دو- نباید طوری رفتار کنیم که زمینه برای ارایه پیشنهادات جدید از بین برود و بقیه دوستان از ارایه پیشنهادهای جدید بترسند.

سه- اگر رفتار tuxx ناراحت بوده ایم ، باید قبلا جلوی او را می گرفتیم ، نه اینکه حالا چون طرح به سرانجام نرسیده ، بخواهیم او را به جاسوسی برای سپاه متهم کنیم. این خلاف اخلاق بالاترینی است. فراموش نکنیم که ما بالاترینی هستیم ، نه کیهانی

چهار- من معتقدم این طرح خوبی بود ، به شرط اینکه از طرف عامه مردم حمایت می شد وهنوز هم دیر نیست و می وتوانیم روی این طرح و طرح های دیگر اینچنینی کار کنیم ، البته که به روش شورایی و با کمک یکدیگر ، نه به روش آقای tuXX خودسرانه و با لجبازی! فراموش نکنیم که یک دست صدا ندارد. به کمک هم پیروزیم.

پنج- یکی از دوستان نوشته بود که پیشنهاد ایجاد ترافیک و یا جنبش اتو(!) ، توهین به جنبش سبز است. اولا که ایجاد ترافیک قابل مقایسه با پیشنهاد استفاده از اتو در ساعت معینی از روز نیست. چرا که همه می دانیم کمتر از سی درصد از برق کشور به استفاده منازل می رسد و مابقی برای استفاده صنعتی است. لذا پیشنهاد استفاده از اتو در ساعات پرمصرف عملا به جایی نمی رسید. اما پیشنهاد ایجاد ترافیک مصنوعی کاملا متفاوت است. چرا که هدف دستیافتنی به نظر می رسد.

شش- فراموش نکنیم که ما بیشماریم ،هم بیشماریم و هم با شعور، در نتیجه دولت کودتا را توان مقابله با ما نیست.

بیاید از فکرمان بیشتر استفاده کنیم.

در پایان ، شانزده آذر بر همه ما مبارک ، حکومت را سرنگون نکردیم ، اما به دنیا و خودمان نشان دادیم که زنده ایم.

از الان به فکر محرم باشیم و راه کارهای جدید!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.