سه‌شنبه، خرداد ۱۱، ۱۳۹۵

کارگران هر کشوری، زحمتکشانی هستند که کشور را از حالت «بکر» خارج می کنند، و آن را به محیطی قابل «زندگی» تبدیل می نمایند.

بودن زحمت کارگران، از تمدن بی بهره می شدیم، به هر گوشه ای که بنگری، حاصل زحمت کارگران را می بینی، از خانه ای که در آن زندگی می کنی گرفته تا جاده ای که از آن می گذری، از بیمارستانی که درمانت می کنند، تا مدرسه ای که در آن پرورش می یابی...

اینچنین است که در جوامع متمدن، کلمه کارگر، با خود «بار احترام» حمل می کند، و اعضای جامعه، از هنرمندش گرفته تا سیاستمدارش، خود را وامدار کارگر می دانند.

همه ما می دانم که اخیرا، تعدادی از کارگران را به دلیل اعتراض به مسایلی چون «اخراج، عدم پرداخت حقوق و ..» شلاق زده اند! کمی به این خبر بیاندیشیم:

قانون گذار و دادگاه، به آن درجه ای از بی شرمی نزول کرده اند که به خود اجازه می دهند تا یک کارگر را به جرم طلب دستمزد خود، شلاق بزنند...! براستی، آیا این اقدام، نماد خباثت و پلیدی این حکومت نیست؟!

چگونه است که دزدی میلیاردی سران رژیم هیچ مجازاتی ندارد، ولی طلب حقوق کارگران، با مجازات وحشیانه شلاق همراه می شود؟! چگونه است که کارگر زحمت کشی که از همان حقوق ناچیزش، مالیات می پردازد باید شلاق بخورد، اما ملایانی که انگل وار از خون کارگران تغذیه می کنند، و ثروت این کشور را به یغما می برند، می باید معاف از مجازات و پیگرد قانونی باشند؟!

حکم بی دادگاه رژیم برای مجازات کارگران، تنها شلاق به گرده کارگران زحمتکش ایران نبود، این حکم، سیلی بود بر صورت تک تک شهروندان ایران..،

اجرای این حکم، توهین مستقیمی بود به شخصیت انسانی شهروندان ایرانی...

شلاق، کارگر، حقوق کارگران، ایران، آزادی، یاشار پارسا، وبلاگ گمنامیان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.