چهارشنبه، اردیبهشت ۲۳، ۱۳۹۴

ویدیو با زیرنویس فارسی: چرا زنان موفق، کله ای صاف دارند؟!

من عاشق این زن هستم، داستان زندگیش، پشت آدمی را به لرزه می اندازد، استفانی شریلی، بانویی است که اکنون هشتاد و دو سال سن دارد، زندگی عجیبی داشته است:

·        دختر بچه ای یهودی، که برای نجات از دست رژیم هیتلر، به انگلیس فرستاده می شود،
·        در آن زمان که حتی در بریتانیا نیز حقوق زنان، با مردان برابر نبوده، و در شهری که زندگی می کرده، مدرسه ریاضی وجود نداشته است، لذا به او به صورت ویژه مجوز داده می شود که سر کلاس پسران حاضر شود تا بتواند ریاضی بخواند،
·        او شبانه درس می خواند تا مدرک ریاضی خود را بگیرد (آن زمان هنوز رشته ای به نام رشته کامپیوتر ایجاد نشده بود!)
·        او روی میز نهارخوری خانه اش، با سرمایه شش پوند، شرکت معظم و بزرگ (اف-آی) را که اکنون به نام Xansa شناخته می شود، بنا می نهد.
·        در آن زمان حتی در انگلیس نیز زنان از حقوق مساوی و برابر برخوردار نبودند، لذا او از زنان، خصوصا بانوانی که به دلیل بچه دار شدن یا مشکلات دیگر، امکان حضور در محل کار را نداشتند، بهره برد، و توانست شرکت را به یک شرکت معظم بین المللی تبدیل کند، شرکتی که خدمات کامپیوتری ناتو را تامین کرد یا برای طراحی هواپیماهای کنکورد، از این شرکت کمک گرفته شد.
·        او که بخش عمده ای از اموالش را به کارهای نیکوکاری اختصاص داده، در این ویدیوی جذاب، از زندگی پر از فراز و نشیبش می گوید، و بعد به خنده می گوید: زنان موفق، کله ای صاف دارند، از بس که مردان توی سر آنها زده اند...(نقل به مضمون).


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.