یکشنبه، مهر ۲۱، ۱۳۹۲

اگر یک دهم انرژی که ایرانیان صرف حمله به یکدیگر می کنند، صرف مبارزه با رژیم می کردند، رژیم تاکنون سرنگون شده بود!

این گفته معروفی است، گفته ای که آدمی را به فکر وا می دارد:«اگر پولی که صرف ساخت اسلحه می شد، صرف تحقیقات پزشکی شده بود، انسان موفق شده بود که خیلی از بیماری ها را درمان کند.»

این حرف عجیبی نیست، قریب ده تا پانزده درصد از اقتصاد تمامی کشورهای دنیا، صرف ساخت اسلحه می شود، یعنی صرف ساخت آهن پاره هایی می شود که تنها به درد کشتن دیگر انسان می خورد! این در حالی است که بودجه تحقیقات پزشکی، شاید خیلی خیلی کمتر از این عدد باشد.

شنیدن این نقل قول، آدمی را به فکر فرو می برد و متعجب می کند.  حال من من دچار شگفتی دیگری هستم، که از جنس همان نقل قول است:

من هیچ گروه سیاسی ایرانی را ندیدم که به جای حمله به دیگران، و به جای توسل به روش های غیر اخلاقی برای تخریب دیگران، کار خودش، یعنی مبارزه برای رسیدن به دمکراسی در ایران را انجام دهد.

اکثر نیرو و انرژی ایرانیان، صرف حمله به یکدیگر می شود. هیچ گروه سیاسی، به روش منصفانه و درستی برای انتقاد از دیگران توسل نمی جوید، و اکثر فعالان سیاسی، فرق انتقاد را با حمله شخصی نمی دانند.

آمار دقیقی از ایرانیان خارج از کشور نیست، اما این رقت گاه تا شش میلیون برآورد می شود. به دیگر عبارت، میلیونها ایرانی خارج از کشور، با میلیارد ها ثروت، و در حالی که در خارج از ایران، در امنیت به سر می برند، حاضر نیستند دست دوستی به سوی یکدیگر دراز کنند و بر سر اصول مشخصی، چون رسیدن به دمکراسی و حقوق بشر، هم پیمان شوند.


اینگونه است که می بینیم، رژیم بر سر جای خود محکم ایستاده و دوام آورده است...! 


نوشته های چند روز گذشته:  
و چند نوشته اخیر این وبلاگ:
هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.