شنبه، اسفند ۱۴، ۱۳۸۹

غنیم در کنفرانس تد از انقلاب مصر می گوید/اینترنت به مردم این اعتماد را داد که تنها نیستند و با هم هستند

ویل غنیم، یکی از مدیران گوگل است که با راه اندازی صقحه فیس بوک بزرگداشت یاد قربانیان جنایات رژیم به سرنگونی رژیم مبارک کمک کرده است. در این سخنرانی ، او می گوید مردم مصر نشان دادند که قدرت مردم ، قوی تر از افراد در قدرت است. 

زیرساخت هایی مانند یوتیوب و فیس بوک به مردم این اعتماد را داد که تنها نیستند، کسانی هستند که مانند ما فکر می کنند، آماده اند تا برای آزاد تلاش کنند و همزمان ما را از اعمال رژیم بی خبر می کرد. / بعد از انقلاب تونس، مردم گفتند : بله ما می توانیم/ من یک روز بازداشت بودم و بعد که به میدان تحریر رفتم، فکر کردم این تغییرات دوازده سال گذشته است، اتحاد مردم قدرت را به مردم اورد./ ما برنده می شویم چرا که اشک هایی که از چشم ما می آید ، از قلب ما نشات گرفته است ... / قدرت مردم بسیار قوی تر از افرادی است که در قدرت هستند. 

لینک این مطلب در فرندفید----در سایت ریشه ها ---- در سایت بالاترین-----در آزادگی

۱ نظر:

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.