شنبه، اسفند ۲۱، ۱۳۸۹

با مقایسه زلزله بم و زلزله ژاپن می توان به اهمیت دموکراسی پی برد/ زلزله بم یک هزارم زلزله ژاپن قدرت داشت، چهل هزار کشته اما زلزله ژاپن فقط هزار نفر تلفلات داده است.


ایران نیز بر کمربند زمین لرزه است، آیا ما نیز چون مردم ژاپن اماده زلزله هستیم ؟!
می توان تفاوت دموکراسی و دیکتاتوری را در تفاوت عملکرد دولت ایران و ژاپن در قبال زمین لرزه ، به خوبی مشاهده کرد.
 در بم زلزله ای به مقیاس شش و نیم ریشتر، بیش از چهل هزار کشته به جای گذاشت، اما در ژاپن زلزله که نه ریشتر بوده است، فقط قریب هزار کشته به جا گذاشته شده است. 
نکات ذیل جلب توجه می کند: 
        ----یک- عمده تلفات در ژاپن به دلیل تسونامی بعد از آن بوده است. در بم به دلیل فاصله مرکز زلزله از دریا و قرار گرفتن بم دور از دریا، خطر سونامی وجود نداشت (وگرنه تلفات به ماکسیمم می رسید!)
       ----دو- اصولا قدرت زلزله به صورت تصاعدی بالا می رود، یعنی زلزله شش ریشتر ، سی و دو برابر قوی تر از لزله پپنج ریشتر است و الی آخر. با این حساب اگر ما زلزله بم را هفت ریشتر بگیریم، در مقایسه با زلزله یازدهم مارس ژاپن، یک هزار برابر ضعیف تر بوده است. 

براستی تفاوت دموکراسی و مدیریت افراد شایسته (شایسته سالاری) را می توان در اینجا دید. در ژاپن تنها هزار تلفات به چشم می خورد ، در صورتی که اگر زلزله ای به همین قدرت  (زبانم لال!) در ایران رخ دهد، آمار تلفات وحشتناک خواهد بود.
ایران و ژاپن هر دو بر روی کمربند زمین لرزه هستند ، چرا در ژاپن جان  انسان ها مهم است و برای هر واقعه ناگواری خود را اماده کرده اند، اما در ایران نه ؟! دلیل ساده است، چون به دلیل دموکراسی در ژاپن، افراد شایسته بر مسند قدرت هستند و کشور را به بهترین روش اداره می کنند، اما در ایران سفله ترین افراد بر مسند قدرت قرار گرفته اند. 
لینک این مطلب در بالاترین ----- آزادگی -----ریشه ها ----- فرندفید
این عکس گویاترین تصویر برای نشان دادن مدیریت آخوندی است:هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.