دوشنبه، بهمن ۰۴، ۱۳۸۹

نقش مافیا در اقتصاد جهانی / سخنرانی یکی از خبرنگاران مطرح بی بی سی در سایت تد

براستی نقش گروه های سازمان یافته اقتصادی  در جرم و جنایت چه قدر است؟ آیا درست است که بخش قابل توجه ای از چرخش اقتصادی دنیا، در دست مافیاها است؟!
این سخنرانی زیبا از سایت تد را ببیند، به اهمیت مافیاها پی خواهید برد. 
اصولا قدرت ناشی از موقعیت سیاسی ، معمولا فساد آور است و برای اینکه بتوان جلوی فساد سیاستمداران را گرفت، نیاز به دموکراسی و آزادی بیان است. 
مدیا (مطبوعات و خبرنگاران) ، رکن چهارم دموکراسی تلقی می شوند و برای رشد و پویایی نظام دموکراتیک، نیاز به آزادی بیان است. با وجود آزادی بیان و خبرنگاران شجاعی که امنیت داشته باشند، گروه های مافیایی جرات رشد و فعالیت نخواهد یافت. 

یکی از همکاران مترجم در سایت تد مشغول ترجمه این ویدیو است و نظر به اهمیت آن ، به محض آمده شدن، من آنرا بازبینی می کنم و در سایت تد نیز با زیرنویس فارسی ، قابل مشاهده خواهد بود. 


پیوند به ویدیوهایی دیگری که من اخیرا برای سایت تد ترجمه کرده ام و اکنون دارای زیرنویس فارسی است:هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.