شنبه، دی ۱۸، ۱۳۸۹

مدیر اجرایی فیسبوک: بانوان گرامی، لطفا خودتان را دست کم نگیرید ! / ویدیو با زیرنویس فارسی / شادباش افتتاح سایت ریشه ها

ویدیویی که در انتهای این نوشته  است را برای بنیاد تد  (TED.com)  ترجمه کرده و زیرنویس فارسی بر آن گذاشته ام و به زودی روی وب سایت تد قرار خواهد گرفت.

افتتاح سایت ریشه ها را شادباش گفته و از زحمات بنیانگذاران سایت، تشکر می کنم. امیدوارم که با حرمت نهادن به آزادی، شاهد موفقیت این سایت باشیم، و اما ویدیو با زیرنویس فارسی: 
در این سخنرانی جذاب و دیدنی ، خانم شریل سندبرگ، مدیر اجرایی فیسبوک و مدیر قبلی ارشد گوگل، به این موضوع مهم می پردازد که چرا زنان در جامعه از مردان عقب تر هستند و چرا در پست های ارشد کمپانی های بزرگ و یا رهبران دنیا، تعداد زنان بسیار اندک است؟ چرا از بین یکصد و نود کشور دنیا تنها نه کشور توسط زنان اداره می شوند؟چرا تنها شانزده درصد از مدیران ارشد های شرکت های بزرگ را زنان تشکیل می دهند؟ براستی مشکل در کجاست؟ چرا فقط سیزده درصد نمایندگان دنیا را زنان تشکیل می دهند؟ مگر نه آنکه زنان پنجاه درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهند؟

رمز موفقیت چیست؟ آرزوی دنیایی بهتر!
او سه رمز مهم پیروزی را برای زنان در محیط کار را به آنان یادآور می شود و از زنان می خواهد که خودشان را دست کم نگیرند.
او معتقد است که دنیایی که در آن بانوان نیمی از کشورها و نیمی از شرکت های بزرگ را اداره کنند، دنیای بسیار بهتری خواهد بود.

شریل سندربرگ کیست؟
شریل مدیر کنونی و ارشد فیسبوک است، او قبلا مدیر فروش آنلاین گوگل بوده و سوابق درخشانی چون عضو هییت مدیره کمپانی والت دیزنی و یا استرباکس را در کارنامه خود دارد. مجله معتبر تجاری فورچون، او را بیست و دومین  زن قدرتمند دنیا در عرصه تجارت می داند(لینک به سایت فورچون) و البته شاید گفته مجله Vogue در باره این بانوی چهل ساله درست باشد که :
"Whether you call it “scaling the company” or “managing hyper growth,” Sandberg is one of the few executives on earth with a demonstrated knack for it. It’s clear why Zuckerberg, in particular, needed her."
پیوند به ویدیوهایی دیگر با زیرنویس فارسی درباره حقوق زنان از سایت تد: 
۱ نظر:

 1. عزیزان قلمهایتان را بردارید

  .... انگار ایــــنجــا همان جاییست که باید دوباره دور هم جمع بشویم

  www.azadegi.com

  به امید دیدار
  در کنار هم و در آزادگی
  سیاوش
  (Mohaghegh)

  لطفا خبر رسانی کنیــــــد

  __________________________________________________

  درباره سایت
  آزادگی ، همانطور که ازنامش پیداست سعی کرده است تا نسخه پارسی وبسایت خبری اجتماعی دیگ باشد. نمونه های دیگر از این دست را می توان وب سایت رددیت نام برد . در طراحی و پیاده سازی آزادگی سعی برآن بوده است تا اصول و قواعد وب 2 لحاظ شود. در آزادگی کاربران می توانند لینک مطالب ، ویدئو ها ، عکس ها ، بازی ها ، نرم افزار ها و یا هر مطلب و نوشته جالب و خواندنی دیگری را که با آن برخورد کنند با دیگر کاربران و یا بازدید کنندگان سایت به اشتراک بگذارند . هدف اصلی از راه اندازی این سایت ایجاد فضایی باز و آزاد برای تبادل افکار و اندیشه های مختلف است و سعی دارد بر خلاف وب سایتهای دیگری باشد که در ظاهر میخواهند به اصول دموکراسی و آزادی بیان پایبند باشند اما در عمل به گونه ای دیگر رفتار میکنند . در واقع این سایت با تلاش شبانه روزی تیمی از کاربران سایت خبری اجتماعی بالاترین راه اندازی شده است ، که بی دلیل توسط مدیریت آن از سایت اخراج شدند و حساب کاربری آنها به سادگی مسدود شد. مدیریت تیم آزادگی به عهده ساسان است ... .

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.