شنبه، اردیبهشت ۲۵، ۱۳۸۹

چگونه از هیچ ، چیزی را به وجود بیاوریم ؟! / چگونه هنرمندان به تولید یک اثر می پردازند؟ الهام گرفتن و خلاقیت چیست و چگونه به وقوع می پیوندد ؟

با زیرنویس فارسی / یک سخنرانی زیبای دیگر از سایت تد(TED)، من این سخنرانی را برای تد ترجمه کرده ام و به زودی روی سایت تد نیز قرار خواهد گرفت.

داستان نویس مشهور (آمی تن-Amy Tan) روند خلاقیت را می کاود، او به نشانه های خلاقیتی که در خود او تکامل یافته می پردازد. او با اشاره ب«سندروم ونگوک»، بررسی می کند که چگونه برخی از افراد توانایی خلق کردن دارند، و سپس به مبحث ابهام و سپس الهام می پردازد.

او معتقد است که اولین قدم برای خلاق شدن، سوال کردن است. سوالات اساسی !

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.