یکشنبه، شهریور ۱۲، ۱۳۹۱

مبنای صدور حکم اعدام: کمک مالی به یک تلوزیون ماهواره ای!/ این حکم اعدام دهن کجی رژیم ایران به ساده ترین موازین انسانی است!

در رژیم جمهوری اسلامی، جنایتکارانی بر مسند قضا نشسته اند که ننگ عدالت هستند! چندین قاضی جنایتکار، دست به دست هم داده اند و حکم اعدام شخصی به نام غلامرضا خسروی را صادر کرده اند. (منبع و گزارش عفو بین الملل)

جرم او این بوده که به یک شبکه تلوزیونی ماهواره ای، کمک مالی کرده است. البته ناگفته نماند که او زیر شکنجه های طولانی مدت، به این اتهام، اقرار نموده است.

در بسیاری از نقاط  دنیا، پرداخت پول برای فعالیت های سیاسی یا فرهنگی، تشویق می شود و در بسیاری از مواقع، بخش عمده ای از آن پول، از مالیات کمک کننده کسر می شود. حال در ایران، این رژیم وحشی یک انسان را به مدت طولانی شکنجه می کند و بعد قصد کشتن او را دارد، چرا که به یک شبکه ماهواره ای کمک مالی کرده است.

اینکه آن شبکه چه بوده است و چه می کرده، اهمیت ندارد. آزادی بیان و اندیشه حکم می کند که هر کسی به گروهی که به آن اعتقاد دارد، کمک مالی کند.

وکیل این قربانی، نماد شرافت وکلا ایرانی، عبدالفتاح سلطانی بوده است که خود او نیز اکنون در زندان به سر می برد و گویا یکی از اتهامات آقای سلطانی نیز دفاع از این قربانی بوده است!

سه نکته زیر را با هم در نظر بگیرید:

-          کشتن یک انسان به خودی خود، جنایتی وحشتناک است.
-          وای به روزی که این جنایت توسط یک حکومت و دولت صورت پذیرد و یک حکومت، به شکل یک آدم کش، وارد میدان شود!
-          از همه بدتر، وقتی است که می بینیم یک انسان بی گناه صرفا به دلیل داشتن یک دیدگاه خاص سیاسی، مدت زیادی شکنجه می شود و بعد او را می کشند!
در سال 2012، حتی قبایل بدوی نیز دست از آدم کشی برداشته اند و دیگر آدم کشی نمی کنند. اعتراف زیر شکنجه نیز در همه جای دنیا، ارزشی معادل دستمال توالت مصرف شده (!) دارد.

لطفا توجه کنید که او در دادگاه اول به سه سال زندان محکوم شده است، اما در دادگاه دوم، به اعدام! این تغییر عجیب و غریب، نشان از بی عدالتی محض در این پرونده دارد!

کلمه نفاق در این حکم (صفحه دوم) یک عبارت قرانی است، و ننگ بر قرانی که اجرای قوانین آن، اینچنین باعث جنایت و خونریزی می شود! 

این نوشته امروز  مرا در سایت فضول محله بخوانید:۸ نظر:

 1. دوست عزیز از اینکه این رژیم جنایتکار است هیچ شکی نیست ولی این حکم واقعی نیست چون نوشتار آن مثل حکمی است که برای اخذ پناهندگی نوشته شده. بنظر من برای نشان دادن جنایات این رژیم واقعیات تلختری وجود دارد و نیاز به این احکام مخدوش نیست. در دادگاه اول ۶ سال در دادگاه دوم، ده سال و اینها هیچ وقت از سازمان مجاهدین نام نمیبرند و منافقین را جایگزین میکنند. سیرجان ، اصفهان ، تهران ، رفسنجان بالاخره کجا ؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرامی،

   عفو بین الملل در اینباره بینایه داده است

   دوما، این تصویر نیز از سایت هرانا اخذ شده (که منبع نیز در اول این نوشته آورده شده اسـت) و لذا موثق است، توضیحات لازمه نیز در خود متن داده شده است.

   حذف
 2. قتلهای محفلی کرمان را یادتان هست؟ پس از اینکه عامل قتلها دستگیر شد، در محاکمه، قاضی بعلت آنکه مقتولین اساساٌ "مهدورالدم" بوده اند قاتل را تبرئه کرد. همان موقع که چنین حکمی صادر شد سیستم قضای اسلامی به زباله دان تاریخ پیوست. در کجای دنیا مرده می تواند از حق خودش دفاع کند؟ یعنی عوامل رژیم هر که را خواستند بکشند و بعد با یک مهر مهدورالدم همه چیز درست می شود. یعنی دیگر حتی احتیاج به حکم شرعی امثال مصباح یزدی هم نیست. شاید بهتر است بگویم که همان زمانی که واژه مفسد فی الارض و مهدورالدم وارد سیستم قضای مملکت اسلامی شد پایه تمام قتلها و جنایات رژیم از اعدامهای بی محابای ابتدای انقلاب گرفته تا اعدامهای دسته جمعی 67 ، قتلهای زنجیره ای روشنفکران، توقیف فله ای مطبوعات و... گذارده شد. غیر از آن هم نمی شد انتظار داشت. نیازی هم به سند و مدرک نیست.

  پاسخحذف
 3. سلام گمنامیان عزیز. ممنون از نوشته هایتان. تنها یک نکته فنی را میخواستم تذکر دهم. خط تیره در توشته های آچ تی ام ال شما درست تفسیر نمیشود و بصورت
  -
  نشان داده میشود. من از اینترنت اکسپلورر 8 استفاده میکنم. البته در چند مقاله اخیرتان این را متوجه شدم. البته مطلب خوانا است ولی از زیبایی متن کم میکند

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام

   بسیار سپاسگذارم از محبت شما و تذکر به موقع

   فقط یک سوال،

   می شود بگویید خط تیره کدام است؟ منظرتان خط تیره در ابتدای این جمله است:


   - کشتن یک انسان به خودی خود، جنایتی وحشتناک است.

   حذف
 4. درباره مینویسم. خط تیره بصورت
  " ' - ' "
  دیده میشود

  پاسخحذف
 5. مثل اینکه هر کاری میکنم نمیتوانم درست نشان دهم زیرا در متن من تیره درست در می اید. در متن شما کل متن آچ تی ام ال دیده میشود یعنی با علامت بزرگت و گوچکتر و غیره. یکبار دیگر امتحان میکنم. علامت بزرگتر را از آخرش برمیدارم که نمودار شود. این آخرین تلاشم خواهد بود.
  -

  پاسخحذف
 6. تمام صحبتهایتان درست اما اینکه میفرمایید آدم کشی در قبایل بدوی هم منسوخ شده، چندان واقعیت نداره. در بسیاری کشورها هنوز حکم اعدام اجرا میشه. حالا صحبت در مورد جرمهایی که شامل چنین حمکی می شوند موردنظرم نیست. اما به هر حال انجام میشه. هدفم دفاع از حکم اعدام و قضاوت در مورد جناب خسروی نیست. فقط خواستم بگم که بعله آدم کشی هست و قانونی هم هست.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.