جمعه، مرداد ۲۱، ۱۳۹۰

تصاویری مستند / زمانی که فارس نیوز ، بی شرفی را معنایی نوین می بخشد .. !

بازتاب افشاگری این نوشته را در مطبوعات دیگر، در انتهای این نوشته ذکر کرده ام. 

یکی از دوستان عزیز(برونو)، زحمت کشیده و این عکس ها را مقایسه کرده تا دروغ گویی خبرگزاری رسمی ایران را نشان دهد و از من نیز خواسته که آنرا منتشر کنم

شما این عکس ها را مقایسه کنید، ببیند چقدر رژیم ایران دروغ گو است، خبرگزاری رسمی کشور بی هیج شرم و حیایی ، عکس درگیری مسابقات فوتبال و یا درگیری های دیگر متعلق به سال گذشته را به عنوان قیام مردم انگلیس (!) ، به خورد خواننده های  داخل کشور می دهد!


وقتی رسانه رسمی کشور اینچنین دروغ می گوید ،  البته که مشخص است چرا اینقدر از اینترنت وحشت دارند و دنبال فیلتر کردن آن هستند !


براستی وقتی رسانه رسمی رژیم ، اینچنین بی پروا و در ملا عام دروغ می گویند ، سران رژیم در خفا چه می کنند ؟! آیا اصولا رژیمی که خبرگزاری رسمیش اینچنین دروغ می گوید، به اندازه سر سوزنی اعتبار و مشروعیت دارد ؟!


چرا فارس نیوز، عکس های واقعی را منتشر نکرده است ؟! 

جهت اطلاع شما، اکثر این آشوبگران نوجوانان و جوانان زیر سن قانونی بوده اند و اصولا در کشورهای متمدن برای نوجوانان ، مجازات سختی در نظر گرفته نشده است ، مثلا اینجا را ببینید، برای برای دو نفر از اینها جریمه هایی در حد پنجاه یا شصت پوند در نظر گفته  شده است. طبیعتا عکس نوجوانانی که مشغول دزدیدن مشروب هستند، نمی تواند به عنوان صدور انقلاب اسلامی به بریتانیا مورد استفاده قرار گیرد !

-         این پیوند به فریزلینک  عکس های  فارس نیوز است، چون می دانم ممکن است بروند و عکس ها را پاک کنند، از وب پیج آنها ، شات گرفته ام که نتوانند بعدا منکر شوند. 

-         این عکس فارس نیوز و این عکس را  (این عکس متعلق به روزنامه ای  به تاریخ 24TH FEBRUARY 2010 است ! یعنی تاریخ عکس مال یکسال قبل است و  هیچ ربطی به اتفاقات اخیر  در سال 2011  در بریتانیا ندارد)  


این عکس فارس نیوز و این عکس را (این عکس مربوط به مسابقه فوتبال منچستر یونایتد است و تاریخش مال 1st September 2010 است، یعنی یک سال قبل!!)

   
این عکس فارس نیوز  را با این عکس مقایسه بفرمایید.  اصولا زبان تابلو راهنمایی و رانندگی پرتقالی است و مشخص است که عکس مربوط به بریتانیا نیست !

جهت اطلاع کارمندان دروغ گو و بی سواد فارس نیوز، زبان رسمی کشور  انگلیس، انگلیسی است !! همانطوری که ملاحظه می فرمایید این عکس مربوط است به تظاهرات دانشجویان در شیلی در اعتراض به هزنیه دانشجویی. چه ربطی به صدور انقلاب اسلامی به بریتانیا دارد ، من که هنوز نفهمیدم !
                      
-         این ردیف سوم عکس های  فارس نیوز متعلق به رویداد دیگری در لندن در سال 2009 است (!):  این عکس ها  را  ببیند و مقایسه کنید! 
-         این عکس فارس نیوز و این عکس را (این عکس مربوط به کارناوال ناتینگ هیل است در سال 2008 ،سه سال پیش است! اصولا تصاویر دیگر این کارناوال را ببینید، تصدیق بفرمایید این بانوانی که فقط شورت پوشیده اند، خیلی قصد انقلاب اسلامی را ندارند !)


این عکس ، از همان کارناوال ، نمونه خوبی از صدور انقلاب اسلامی به بریتانیا است (!): 

     این عکس فارس نیوز و این عکس را (این عکس متعلق به اعتصاب معدن چیان در کشور شیلی است، زمان آن نیز متعلق به سال 1984 است، یعنی بیست و هشت سال قبل ! هیچ ربطی هم به صدرو انقلاب اسلامی به بریتانیا ندارد ! فقط مانده فارس نیوز تصاویر حکاکی شده بر روی سنگ های تخت جمشید به عنوان انقلاب اسلامی بریتانیا  به خورد ملت بدهد !)    این عکس فارس نیوز و این عکس را  ( این عکس متعلق به سال 2009 است، در آن زمان گروه ضد اسلام، تظاهراتی مسالمت آمیز تشکیل داده بود و  معتقد بوده قوانین شریعت اسلامی ، قوانینی فاشیستی است.)

    خنده آور است که رسانه های رژیم از برخورد پلیس بریتانیا با این گروه ضد اسلام، به عنوان صدور انقلاب اسلامی (!) یاد می کنند
                                 

این عکس فارس نیوز و این عکس را مقایسه کنید، این تصویر مربوط به اجلاس سران G20 در لندن است . جالب است که در متن خبری که عکس را فارس نیوز دزدیده است، نوشته شده است : 
Meanwhile, seperately it was announced the Met Police had paid out £85,000.00 damages to 5 protesters
ترجمه : "پلیس متروپلیتن (پلیس لندن) هشتاد و پنج هزار پوند (بیش از یکصد و پنجاه میلیون تومان) به پنج نفر از تظاهرکنندگان در سال 2006 خسارت داده است "
                                       
اصل خبر را اینجا می توانید ببیند، داستان این بوده که پلیس لندن پنج تظاهر کننده  را جلوی سفارت مکزیک دستگیر می کند ، (برای چند ساعت !) ، در صورتی که طبق قانون حق دستگیر کردن انها را نداشته است. در نهایت پلیس ضمن عذر خواهی ، هشتاد  و پنج هزار پوند (یکصد و پنجاه میلیون تومان) خسارت می دهد ، با اضافه اینکه هزینه وکلای افراد فوق را که یکصد هزار پوند (دویست میلیون تومان) بوده است، پرداخت می کند (جمعا نفری هفتاد میلیون برای چند ساعت بازداشت!)

این رفتار پلیس لندن  و پرداخت خسارت و قبول اشتباه را مقایسه بفرمایید با  رفتار پلیس ایران!

دوازده سال قبل جلوی چشم مادر سعید زینالی در خانه ، پلیس ایران پسرش را بازداشت می کند و هنوز نه جنازه را تحویل می دهد و نه می گوید پسرش کجاست! مادر بیچاره به پلیس و مسولین ایران التماس می کند و می گوید "من سگ شما" هستم ، فقط به من بگویید پسرم را کجا چال کرده اید! (نمی دانم چرا موقع تایپ این کلمه ها گریه ام گرفت! یک لحظه فکر دل آن مادر بیچاره  در این دوازده سال، پشت هر کسی را به لرزه می اندازد.)

با دیدن این پیوند، درباره سعید زینالی، اطلاعات بیشتری را خواهید یافت:

تصویری از سعید زینالی ، دانشجویی که توسط پلیس ایران دزدیده شده است

حذف این عکس ها از سایت خبرگزاری فارس

با اجازه شما ، چند ساعت بعد از انتشار این مطلب ، این گزارش را از روی سایت خودشان برداشتند! البته کور خواهنده اند، همانطوری که می بینید من اسنپ شات اینترنتی گرفته ام ، یعنی این صفحه فارس نیوز را در یک سایت رسمی ، آرشیو کرده ام !


این دیگر چه خبرگزاری دوزاری است که گزارش هایش حذف می شود !؟) همانطوری که می دانید خبرگزاری های معتبر، وقتی گندی می زنند وحتی اشتباه می کنند، زیر آن صفحه توضیح اضافه می کنند و گزارش را حذف نمی کنند، چون معنی خیلی بدی دارد! 

بازتاب این نوشته وبلاگ من در روزنامه های ایرانی و خارجی

روزنامه معتبر گاردین  در اینباره گزارشی تهیه کرده و وبلاگ مرا نیز معرفی کرده است

غیر از گاردین ، این نشریات نیز از وبلاگ من به این دلیل یاد کرده اند ، اینجا ، اینجا (نشریه مجارستانی) و اینجا (بنیاد فریدوم آلرت)  و همینطور چند روزنامه خارجی دیگر نیز با آدرس دادن به این وبلاگ، به ذکر این ماجرا و گزارش این اتفاق پرداخته اند: نشریه پرتقالی ، روزنامه چک ، و یک نشریه مجارستانی  ، و یک نشریه دیگر اروپایی  

 آفتاب نیوز و عصر ایران ، بعد از این پست وبلاگ من در روز شنبه، روز یکشنبه به بازتاب این مطلب پرداختند. 

 بی بی سی نیز دراینباره گزارشی تهیه کرده بود و در آن به این وبلاگ اشاره کرده بوده است که در زیر، ویدیو  آنرا می بینید: 


نوشته های مرتبط قبلی : چند نوشته قبلی:
_________لینک این مطلب در بالاترین-----آزادگی----ریشه ها------فرندفید_____________

۳۸ نظر:

 1. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
 2. فوق العاده بود ، خبرگدایی (گدایی) فارس ،بکی ار کثیف ترین و پلیدترین رسانه های دیکتاتوریست .

  پاسخحذف
 3. لینک مطلب در سبز لینک:
  http://sabzlink.com/story.php?id=63264

  در ضمن اگر بتونید با برخی شبکه های سیاسی خارج از کشور این مطلب رو بفرستید تا نشون بدهند خیلی خوب میشه مثلاپارس یا اندیشه یا حتی رسا چون این مطلب خیلی مهمیه ولی خیلی ها حتما از طریق اینترنت این رو نمیبینند

  پاسخحذف
 4. دمت گرم. باید این پدرسخته ها را بیش از این رسوا کرد

  پاسخحذف
 5. بزنین مادر این کااسیاهای پرمدعا رو بگایید که دارن انگلیسم مثل ایران به گه میکشن

  پاسخحذف
 6. حمید:
  جمهوری اسلامی نشون داد که:
  وقاحت و دروغگویی پایانی ندارد...

  پاسخحذف
 7. آبا قلب واقعیت و نشر اکاذیب فقط برای فالس نیوز و ج.ا. بی شرافتی محسوب می شود ولی آنجا که رسانه های حکومتی به همراه گمنامیان خارج نشین دست به تخریب فرزند هاشمی زده و خبری جعلی مبنی بر تقلب وی در اخذ دکترا را در بوق و کرنا کرده و در بالاترین موضوع داغ می زنند(که توسط مدیریت آگاه بالاترین حذف شد)، هدفی کثیف وسیله را که بی شرافتی را معنایی نوین می دهد، مقدس شمرده شده و دروغگویان، مدال افتخار دریافت می نمایند!

  پاسخحذف
 8. ناشناس آخری ،
  درباره پسر هاشمی رفسنجانی ، من که معذرت خواستم و نوشته بودم :

  من، گمنامیان، غلط کردم، آقای مهدی هاشمی و پسر قذافی، شریف ترین انسان های روی زمین هستند و اصلا هم متقلب نیستند!

  http://gomnamian.blogspot.com/2011/04/blog-post_07.html

  دی !

  پاسخحذف
 9. نه ! شما دیگه خیلی خیلی توهم زدی . ببینم تصاویری که بی بی سی پخش میکنه رو هم انکار میکنید ؟ ای کاش جمهوری اسلامی هم مثل پلیس انگلیس با شما برخورد میکرد تا جرات نکنید حرف مفت بزنید !

  پاسخحذف
 10. سعید
  چرا نظرات مخالف حذف میشه؟
  درضمن عکسهایی که هی میگید ببینید اصلا نیست اینجا
  عکس نمیاد واسه ما

  پاسخحذف
 11. نه داداش باید تو مملکت با اسب دنبالتون میکردند تا بفهمی الکی زر زدن هنر نیست . ببینم برای این مزخرفاتی که راجع به عکسها گفتی سند هم داری ؟ بپا وزارت نگیردت عمو جون !

  پاسخحذف
 12. ناشناس گفت...
  ((سعید
  چرا نظرات مخالف حذف میشه؟
  درضمن عکسهایی که هی میگید ببینید اصلا نیست اینجا
  عکس نمیاد واسه)))
  ==================================================
  عزیز جان ،
  تنها یک نظر حذف شده ، آن هم لینک حاوی بد افزار بود که اگر رویش کلیک می شد، یک شبه ویروس بر کامپیوتر خواننده ها نصب می شد .
  ضمنا،
  کلماتی که آبی هستند ، حاوی لینک های عکس ها هستند، شما روی انها کلیک کنید، عکس ها را خواهید دید.

  پاسخحذف
 13. ناشناس گفت...
  ((نه داداش باید تو مملکت با اسب دنبالتون میکردند تا بفهمی الکی زر زدن هنر نیست . ببینم برای این مزخرفاتی که راجع به عکسها گفتی سند هم داری ؟ بپا وزارت نگیردت عمو جون !))
  ================================================
  سند از این بالاتر؟!
  روزنامه دو سال پیش بریتانیا عکس ها را چاپ کرده است، فارس نیوز به اسم عکس اتفاقات اخیر چاپ کرده است !!
  ضمنا،
  امام خمینی : (( وزارت اطلاعات هیچ گهی نمی تواند بخورد !))

  پاسخحذف
 14. ۳۳ سال است که امریکا و غرب با نا بسامان کردن و به وجود آوردن جو خفقان و دیکتاتوری در ایران از یک طرف ؛ و از طرف دیگر با تبلیغ امنیت اقتصادی و آزادی و دموکراسی در کشور خودشان سرمایه ها و مغز های مارا به سمت خودشان کشیدند.و شاید اگر کودتای ۲۲ بهمن ۵۷ نبود آمریکا سرنوشت شوروی سابق را پیدا می کرد.و لی نا آرامی های لندن چه آشوبگر باشند چه معترض به نفع ایران است.مرگ بر انگلیس ! مرگ بر آمریکا ! مرگ بر فرانسه !

  پاسخحذف
 15. فالس نیوز حالا عکس ها را پاک کرده.

  پاسخحذف
 16. اولا شما سبزیها عادت دارید همینجوری پرت میکنید . اگه راست میگی شماره روزنامه و تاریخش رو بفرست تا من لینک عکسهای نیویورک تایمز رو بهت بگم که دو روز پیش منتشر شد. ثانیا آقای موسوی ادعای ادب و خط امامی هستند ، درست نیست به حضرت امام تهمت بی روا میزنید . راستی سند حرف امام یادت نره !

  پاسخحذف
 17. راستی فعلا جواب 72 تا شهیدسازی رو بهم بگو (که نصفش زنده در اومد !!) تا من جواب فارس نیوز رو بهت بگم ، جناب با ادب !

  پاسخحذف
 18. قابل توجه همه کسانی که حرفهای گمنام گمنامیان(!) رو باور میکنند این لینک رو حتما ببینند .
  http://totallycoolpix.com/2011/08/the-london-riots/

  پاسخحذف
 19. درود
  نظرت راجع به این فیلم چیست؟
  http://www.youtube.com/watch?v=Uo37SMCxTUk&feature=channel_video_title

  پاسخحذف
 20. (((ناشناس گفت...
  قابل توجه همه کسانی که حرفهای گمنام گمنامیان(!) رو باور میکنند این لینک رو حتما ببینند .
  http://totallycoolpix.com/2011/08/the-london-riots/
  ))))
  -===========================================
  عزیز جان ،
  مگر من گفته ام که در لندن آشوب و آتش سوزی یا غارت مغازه نبوده است ؟!
  من گفته ام عکس هایی که فارس نیوز و کیهان گذاشته اند ، عکس های مربوط به اتفاقات زمان های دیگر مانند مسابقات فوتبال است !!! دی
  مساله اینجاست که کیهان و فارس نیوز ، تصویر کسانی که مشروب دزدیده اند را به عنوان صدور انقلاب اسلامی منتشر کنند

  پاسخحذف
 21. ماشاا... سربازان مفت خور امام زمان سید علی گدا شبانه روز مشغول هستند نون حرومی که میاد توی سفره زن و بچتون روزی مرض سیاه میشه به جون خانواده نداشتتون چون اکثرتون زیر بوت های ماله چند تا بابا ننه هستین

  پاسخحذف
 22. شما ه دو مثل هم هستید. چون خزعبلاتی که بلغور میکنید خریدار نداره همیشه با یه چیز دیگه قاطی میکنید و به خورد مردم میدید

  پاسخحذف
 23. دوست عزيز جهل بزرگترين دشمن مردم ايران است. متاسفانه اكثر مردم با حرص و طمع به دنبال كلاهگذاشتن سر هم هستند و اصلا از اين ماجراها خبر ندارند. ا.ن هم با آگاهي از همين ويژگي خودش را تحميل كرد.. فكر كنيد چطور آن جند ميليون نفر كه به او راي دادن دروغ هاي شاخدار و بي نزامتي و وقاحت او را نديدند؟؟؟ جهل جهل جهل

  پاسخحذف
 24. در یک کلاممممم: خاک بر سر خبرگزاری فارس

  پاسخحذف
 25. درود بر جوانان ايراني همچون شما كه با سخت كوشي و پشتكار هر روزه آبروي تداشته ي اين ظالمان را مي بريد . دستت درد نكند . اين كار شما سند محكمي است براي جهانيان كه اين نامردها را بهتر بشناسند . به كارتان ادامه دهيد و مردم را آگاه سازيد . خسته نباشي

  پاسخحذف
 26. اینکه فارس نیوز از چه عکسی استفاده کرده هیچ مهم نیست. اصل خبر کاملا درسته و فارس هم می خواسته برخورد با معترضین رو نشون بده.

  پاسخحذف
 27. ناشناس آخری ،
  پس دروغ گویی و تقلب فارس نیوز، هیچ اشکالی ندارد ؟!
  اگر می خواسته برخورد با معترضین را نشان دهد، چرا عکس های که واقعا مربوط به اتفاق اخیر است را منتشر نکرده است !؟

  پاسخحذف
 28. چگونه اسلام دستور کشتن بیش از دو میلیارد انسان را صادر کرده است؟
  How Islam has issued orders to kill more than two billion people?
  * هموطنی که نماز می خوانی و روزه می گیری لطفاً این را حتماً بخوان!

  ترجمه تحريرالوسيله خمينى جلد چهارم

  تتمه اى در مورد احكام اهل ذمه
  (گفتار در كسى كه از او جزيه مى گيرند)
  مساله۱ – از يهود و نصارى كه اهل كتاب هستند و هر ملتى كه شبهه داشتن كتاب در آنها هست نظير مجوسيان جزيه يعنى ماليات سرانه گرفته مى شود، و در اين حكم فرقى نيست بين مذاهب مختلفه آنان نظير كاتوليك و پروتستان و غير اينها هر چند كه در فروع و بعضى از اصول مختلف باشند بعد از آنكه همه نصارى يا يهود يا مجوس خوانده مى شوند.
  مساله ۲ – حكومت اسلامى جزيه را از ساير فرقه هاى كفار يعنى مشركين مانند بت پرستان و ستاره پرستان و غير اينها نمى پذيرد، چه عرب و چه عجم ، چه اينكه خود را بصاحب كتابى مثل ابراهيم و داود و انبيائى ديگر منسوب كنند و چه نكنند، بنابراين از غير يهود و نصارى و مجوس غير از اسلام آوردن و يا كشته شدن پذيرفته نيست ، و همچنين از كسانيكه در اصل يكى از اين سه كيش را نداشته اند و جديدا يعنى بعد از نسخ شرايع سه گانه بوسيله اسلام به اين كيش ها در آمده اند جزيه پذيرفته نيست و كافر جربى شناخته مى شوند كه يا به اسلام در مى آيند يا كشته مى شوند، چه اينكه قبلا مشرك بوده باشند و چه از فرقه هاى باطل ديگر باشند.

  *( این موضوع شوخی نیست٬ این یعنی کشتن همه هندی ها٬ ژاپنی ها٬ کره ای ها٬ چینی ها و… ٬ این یعنی « کشتن » بیش از دو میلیارد نفرانسان و باجگیری از تمام مسیحیان٬ یهودیان و زرتشتیان٬ یعنی اگر قدرتش را پیدا کنند حتماً این کار را انجام خواهند داد. این یعنی گفتگوی تمدنهای اسلامی!؟ این یعنی حقوق بشر اسلامی !؟ این یعنی دوران طلائی خمینی !؟ این یعنی مدینه فاضله اشرف !؟ این یعنی اسلام توحیدی !؟ این یعنی اساس فلسفه اسلامی !؟ و این در رساله همه آخوندها هست و هر روز در حوزه درس داده می شود). *( این احکام را نمی توا نند نفی کنند زیرا احکام واجب اسلام را نفی کرده اند و از اسلام خارج شده اند و اگر هم تایید کنند بر تروریسم در اسلام صحه دوباره گذاشته اند).
  * هموطن اگر نماز می خوانی و روزه می گیری احکام آن در کتاب تحریر الوسیله در کنار احکام بالا است٬ آیا وجدان تو راضی به کشتن بیش از دو میلیارد انسان٬ مرد٬ زن و کودک تنها به دلیل مسلمان نبودن می شود؟ آیا می توانی مسئولیت این جنایت بزرگ ضد بشری را که با نام و پشتیبانی معنوی و مادی تو انجام شود را بپذیری؟ از سوی دیگر این افکارو دیدگاه وحشیگرانه بیگانه که قرنها به زبان دیگری در کنج تاریک حجره ها ادامه داشته باعث نابودی چهره صلحدوستی و نجابت ایرانیان شده و صلح و ثبات جهانی را نیز به خطر انداخته است و بطور مسلم باعث جنگهای منطقه ای و بین المللی خواهد شد.
  در مورد این حکم اسلام از خاتمی و بنی صدر و رجوی وسروش و عبدالعلی بازرگان و هر کسی که ادعای اسلام دارد سوال کنید تا جواب صریح بدهند.

  به پندار نیک٬ گفتار نیک و کردار نیک خویش بازگردیم.
  .«کورش فردوسی»

  لطفاً این حکم اسلامی را در سایتهای مختلف کپی و پیست کنید تا به اطلاع همه ایرانیان برسد.

  پاسخحذف
 29. ««« درود فراوان بر گمنامیان »»»

  پاسخحذف
 30. besiar kare ali bod gardian morefi akrde webloget ro .ye kam moratab taresh kon fagta

  پاسخحذف
 31. کار فارس کثیفه یا کار انگلیس؟

  پاسخحذف
 32. می بینم که حسابی برادران قاچاقچی رو عصبانی کردی حسابی حالشون گرفته شده اومدن دارد برات کامنتهای اینجوری مینویسن جالب اینجاست که اینقدر دروغگویی فارس و کیهان روشن شده که دارن به بیراه میزنند و میخواند یه جوری توجیهش کنند

  پاسخحذف
 33. داداش وطن فروشی هم حدی داره لعنت به هرچی وطن فروشه آخه مهندس تصویر حمله با سگ رو خود شبکه انگلیس هم نشون میده حالا تو اومدی از دولت انگلیس واسه ما دفاع میکنی؟! بمیری بهتره به خدا کاش تو ایرانم با سگ و اسب میافتادن دنبالتون تا اینقدر زبون در نمیوردین. واقعا چقدر بدبخت و ذلیلی که از دشمنای مردم ایران دفاع میکنی برو بمیر بدبخت.

  پاسخحذف
 34. راستی خانواده ای برای ترانه موسوی پیدا کردین آخرش یا نه؟! دوستی آشنایی چیزی نداره؟! اون ۷۲نفرتون آخرش به کجا رسید؟؟؟؟؟ اون ۴.۵تا دوربین که از ندا فیلم میگرفتن قاتلو گرفتن یا نه؟!اصلا موقع تیراندازی یه ذره هم نلرزیدن عجب آدمای نترسی بودنا!!! به دروغاتون ادامه بدین :))))

  پاسخحذف
 35. وقتی که بعد از انتخابات ایران، عکس های دروغ نشان می دادند؛ خوب بود که.
  حالا وقتی که ایران از این حربه استفاده می کند، بد است نه

  نفرین بر وطن فروش

  پاینده باد ایران و ایرانی

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.