دوشنبه، فروردین ۱۶، ۱۳۸۹

هدف ایران از دستیابی به بمب اتمی چیست ؟ بی شک دستیابی ایران به بمب اتم، سمی مهلک برای جنبش آزادیخواهی مردم ایران است

آیا براستی ایران به دنبال بمب اتمی است؟ فرض کنیم که با همین مدیریت ابلهانه ، رژیم موفق به تولید بمب اتمی شود، چه فایده ای از بمب اتمی می برد ؟ بر فرض که در بهترین حالت ده کلاهک هسته ای نیز تولید کرد، جدای از اینکه ایران فاقد تکنولوژی موشکی است ، امکان اینکه با آن بتواند آمریکا یا اروپا و یا حتی اسراییل را مورد حمله قرار دهد و یا حتی تهدید کند، خیلی بعید است.

در مقایسه با تکنولوژی اسراییل و یا آمریکا و تعداد کلاهک های اتمی آنها، رژیم حتی در صورت موفقیت نیز حرفی برای گرفتن ندارد و در بهترین شرایط اتمی شدن ایران، یک عامل بازدارنده در تعامل با اسراییل و یا آمریکا خواهد بود.

اگر کمی فکر کنیم می بینم اگر ایران ادعای نابودی اسراییل را نداشته باشد، هیچ خطری آنرا تهدید نمی کند، پس چه نیازی به عامل بازدارنده ای چون سلاح اتمی است؟ آن هم با این هزینه گزاف ؟!

هدف رژیم از پیگری پرونده هسته ای را در چند نکته می توان خلاصه کرد:

یک- با دستیابی به سلاح اتمی ، پایه دیکتاتوری رژیم خیلی محکم تر خواهد شد و چون عامل بازدارنده وجود دارد، هر کشتار و یا جنایتی در داخل ایران انجام دهند، در پیش نگرانی از دخالت سازمان ملل یا غرب ندارند.

دو- رژیم می داند که اگر پرونده هسته ای نباشد، باید با غرب بر سر موضوع حقوق بشر مذاکره و مجادله کند، لذا ترجیح می دهد که به جای جدل بر سر موضوعی مانند حقوق بشر، دعوا بر سر پرونده هسته ای باشد، لذا حتی در صورت عدم موفقیت و یا پیشرفت در برنامه اتمی، ترجیح می دهد آنرا پیگری کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.