شنبه، اسفند ۱۵، ۱۳۸۸

در آستانه روز زن، خواندن کتاب زناشویی و اخلاق را به همه، خصوصا آقایان توصیه می کنم


معرفی کتاب: زناشویی و اخلاق / براستی چه شد که زن جنس دوم قرار گرفت و در قرن بیست و یکم ، باید برای برابری بجنگد؟

متفکر برجسته، برتراند راسل (لینک ویکی)، در کتاب با ارزش زناشویی و اخلاق (لینک ویکی) با نثری زیبا برای ما توضیح می دهد که رابطه زن و مرد چگونه در طی تاریخ شکل گرفت و چگونه این تفکر مضحک برتر بودن مردان به زنان ، به وجود آمد.

فکر می کنم با خواندن این کتاب، خیلی راحت تر می توانیم به ابلهانه بودن تفکر مردسالارانه پی ببریم.


ضمنا ، در آستانه روز زن و به جهت آشنایی بیشتر با فمنیست، پیشنهاد می کنم ویدیوی سخنرانی زیبای آیزابل النده درباره حس زنانه و فمنیست ببینید. با زیرنویس فارسی. این نویسنده معروف ، از اهمیت داشتن قلبی مشتاق و حس زنانه برای ایجاد تغییردر آینده دنیا می گوید.


۱ نظر:

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.