چهارشنبه، دی ۱۷، ۱۳۹۳

مساله کشتن دوازده روزنامه نگار نیست، بلکه لگدمال کردن کرامت انسانی تمامی انسان های کره زمین است..!

امروز نیز شاهد حمله تروریستی به چند روزنامه نگار فرانسوی بوده ایم. 

برپایه گزارش‌های منتشر شده، روز چهارشنبه، در حمله به دفتر هفته‌نامه شارلی ابدو در پاریس دست کم ۱۲نفر کشته شدند. دو نفر از کشته‌شدگان پلیس هستند. یکی از سردبیران و سه کارتونیست این هفته‌نامه در میان کشته‌ها هستند. این هفته‌نامه طنز سال ۲۰۱۱ پس از انتشار کاریکاتوری درباره پیامبر اسلام به آتش کشیده شده بود. یکی از توئیت‌های آخر این هفته‌نامه در مورد ابوبکر البغدادی، رهبر گروه «حکومت اسلامی» بود که پانزده دقیقه پیش از حمله به این هفته نامه منتشر شده بود. +

حمله جماعتی مسلح به افرادی بی دفاع، یک رخداد تاسف برانگیز است، اما وقتی این رخداد زانوی هر انسان آزاده ای را به لرزه در می آورد که در پشت ماجرا، به نکات ذیل بر می خوریم: 

الف) حمله این افراد خشونت طلب و بنیاد گرا، به افراد بی دفاع، به شکل یک رویه کاملا عادی در می آید و آنها بی هیچ شرمی، نه تنها مسوولیت چنین کار چندش آوری را بر عهده می گیرند، بلکه به آن نیز افتخار نیز می کنند.

ب) وقتی می بینیم که افراد قربانی، هیچ سلاحی جز قلم برای دفاع از خود نداشته اند..!

ج) وقتی می بینیم که تنها گناه این قربانیان، قلم زدن و نوشتن بوده است. و وقتی می بینیم در فرانسه، همین افراد تروریست می توانسته اند به شکل مشابه، به نوشتن مطلب روی آورند و آنها نیز روزنامه چاپ کنند، یعنی سلاح برابر داشته اند، ولی در عوض، به چنین خشونتی روی می آورند!

د) مساله، تنها کشته شدن دوازده روزناه نگار نیست، که آن هم یک فاجعه عظیم است، مساله و مشکل اینجاست که این جماعت، آنچنان بی رحم و شفقت شده اند که در جواب قلم زدن یک روزنامه نگار، با گلوله به او پاسخ می دهند...

ر) این جماعت که چشم و گوش خود را بسته، و مسلسل ها را می گشایند، از چه جنسی هستند!؟ تحت چه عقیده و چه تفکری، دست به چنین جنایاتی می زنند؟!

ی) و عمق فاجعه زمانی مشخص می شود که می بینیم، این افراد، از کشور اسلامی خود رانده شده اند، و به عنوان پناهنده به کشورهای اروپایی آمده اند. جامعه به آنها محبت کرده است، به آنها مسکن و پوشاک و خوراک و خدمات بهداشتی ارایه کرده است، و از هیچ چیزی به آنها دریغ نکرده است.

چگونه است که این جماعت، محبت های اینچنینی را می بینند، و بعد در جواب، دست به اسلحه می برند و گلوله به مغز افراد فرهیخته جامعه میزبان شلیک می کنند؟!

این واقعه، تنها کشته شدن دوازده انسان نیست، این فاجعه، بی حرمتی به کرامت انسانی است، بی حرمتی به تمامی انسان های ساکن در این کره خاکی است.

این فاجعه، فراتر از یک کشور است، این فاجعه مرزها را در می نوردد..، و چون موجی سهمگین، چون پتکی آهنگی، بر قلب و جان هر انسان آزاده ای فرو می آید...

توجه شما را به این فیلم مستند  با زیرنویس فارسی که برای سایت تد ترجمه کرده ام، جلب می نمایم، عنوان آن این است:
چگونه بسیجی و یا طالبان ساخته می شوند؟/سایت TED
۲ نظر:

  1. تشکر از زحمتی که در راه آگاه سازی و ارتقای دانش عمومی می کشید.
    خصوصا ویدئویی که ترجمه کردید.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.