یکشنبه، آبان ۱۱، ۱۳۹۳

مشکل رژیم نیست! مصیبت اصلی، «خو» گرفتن ما است، خو گرفتن به نقض حقوق بشر، به لگدمال شدن کرامت انسانی، به این تحقیر مداوم!

این رژیم سی و پنج ال است که بر مسند قدرت است، و سران این رژیم، چنگیز وار به غارت ایران و لگد مال کردن کرامت انسانی ایرانیان مشغول هستند.

جنگ بین یک ملت با دیکتاتور حاکم یا زورگویان، چیز جدیدی نیست، و مردم ایران به درازای تاریخ آنرا تجربه کرده اند، از حمله اعراب گرفته تا یورش چنگیز و عثمانی..، از دخالت اجنبی در تاریخ معاصر گرفته تا حمله صدام حسین به کشورمان.

این رژیم دیکتاتوری نیز محکوم به شکست و سرنگونی است و این جبر تاریخ است. هیچ کسی باور نمی کرد رژیم های قدرتمندی چون رژیم کمونیستی در شوروری سابق، یا اروپای شرقی فرو پاشند، اما پیروزی یک ملت بر دیکتاتورها، به صورت پیشفرض در سرنوشت هر جامعه ای نگاشته شده است.

اما آنچه در این میان، باعث آزار آدمی است، «خو» گرفتن برخی از هموطنان ما به شرایط موجود در جامعه است.
خو گرفتن و بی تفاوتی بخشی از هموطنان، چون سوهان به روح آدمی خراش می اندازد و آدمی را به فکر وا می دارد که اینان را چه شده است؟!

این گروه از هموطنان ما، چه در داخل و چه در خارج از کشور حضور دارند.

در داخل کشور، آن دسته از شهروندانی که تنها به بهبود شرایط زندگی خود می اندیشند و فارغ از شرایط حاکم بر جامعه هستند؛ و آن دسته از هموطنان خارج نشینی که تنها به این می اندیشیند که زندگی مرفهی در خارج برای خود فراهم کنند و حتی لحظه ای به مصیبتی که بر ما می رود، اندیشه نمی کنند...!

اینها به این نمی اندیشند که «این مزرعه را آب گرفته-دهقان مصیبت زده را خواب گرفته!» است.

آن دسته از هموطنان داخل کشور که تنها دغدغه آنها، سوار شدن به ماشین بهتری است، آیا به این اندیشیده اند که این رژیم در این سی سال، به اندازه یکصد و پنجاه هزار دلار، از جیب هر ایرانی دزدیده است؟! آیا به این فکر می کنند که این رژیم، غرور هر ایرانی را شکسته است، و نام ایرانی را با کلام زشتی چون تروریست، یکجا قرارداده است؟!

آیا به این می اندیشند که نسل بعدی این جامعه، یعنی فرزندان آنها، به جای کشوری آباد، خرابه ای را از آنها تحویل خواهند گرفت؟

مصیبت اصلی ما، این رژیم نیست، مصیبت اصلی ما خو گرفتن این دسته از هموطنان به مشاهده نقض حقوق بشر و لگدمال شدن کرامت انسانی است... 

پی نوشت: 
به یاد «دارا ایرانی»، وبلاگ نویسی که علی رغم بیماری، همیشه قلمش را در راه آزادی کشورش به کار گرفت.

مطالب  گذشته: 


۱ نظر:

  1. حركت در جوامع با فراگير شدن اگاهي در ابعاد مختلف شكل ميگيرد و اين مهم به عهده روشنفكران و جوانان فهيم ان كشور است. ديديم كه روشنفكران ما در سال 57 چه اشتباه مهلكي انجام دادند و اما پشيمان شدند كه پشيماني سودي نداشت بايد دانست نقشه راه داشت و با چراغ دانايي ديگران را هدايت نمود نه با اسلحه و توحش بلكه با روشنگري.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.