چهارشنبه، مهر ۰۹، ۱۳۹۳

آقای آیت الله کاظمینی بروجردی، به عنوان یک بیخدا شما را ستایش می کنم و در مقابل شما کلاه از سر بر می دارم!

آیت الله سید حسین کاظمینی بروجردی، یک روحانی شیعه است که معتقد به جدایی دین از سیاست بوده، و به همین دلیل، مورد غضب رژیم قرار گرفته و سالها است که در زندان به سر می برد.

علی رغم اینکه سن بالایی دارد، و از نظر جسمی، وضع وخیمی دارد، رژیم خامنه ای به او اجازه دسترسی به پزشک و داروهای مورد نیاز را نمی دهد، و در چند روز اخیر، اخباری منتشر شده که گویا رژیم ایران قصد اعدام او را دارد. (منبع: بام آزادی)

پر بیراه نیست اگر بگوییم او یک مبارز به تمام معنای راه آزادی و انسانیت است، او در حالی در گوشه زندان به سر می برد که می توانست به دلیل داشتن مقام آیت اللهی، به مانند دیگر آخوندها، به غارت ایران بپردازد و از بهترین امکانات زندگی و مقام های دولتی برخوردار باشد.

اما آیت الله بروجردی چنین نکرده است، او کنج زندان را به جان نحیف خود خریده، از مقامات دولتی چشم پوشیده، و به مانند یک کوه استوار، برای دفاع از جدایی دین از سیاست، ایستادگی کند.

اهمیت آیت الله   کاظمینی بروجردی:  

کسانی که با تاریخ روشنگفری در اروپا آگاه هستند، خوب می دانند که نقش آقای بروجردی تا چه حد اهمیت دارد. 

آیت الله بروجردی گزینه ای را در مقابل افراد مذهبی قرار می دهد تا همچنان به دین خود پایبند بمانند، اما از رژیم خامنه ای، طرفداری نکنند.

وجود آیت الله بروجردی، یک موهبت اساسی برای جدایی دین از سیاست است، و کمک شایانی است تا دین را از سیاست جدا نمود، و راه رسیدن به دمکراسی در ایران، هموار گردد.

در حقیقت، روشی که آیت الله بروجردی برگزیده، هم جهت با روشنفکران و روشنگران ایرانی است. و در حقیقت این انسان آزاده،  جاده رسیدن به دمکراسی در ایران را بسیار هموارتر می کند. 

شرافت این مرد ستودنی است، در جامعه ای که عنوان آیت الله، یک دکان پر رونق است و می توان از قبل آن، هزاران سود برد و بهترین زندگی را برای خود فراهم کرد، او به منظور تبلیغ جدایی دین از سیاست، تا پای اعدام جلو رفته و اکنون چند سالی است که زیر شکنجه روانی و جسمی قرار دارد.

در مقابل چنین مرد آزاده ای، کلاه از سر بر می دارم و آرزوی سلامتی و آزادی هر چه سریعتر او را از زندان دارم.  

مطالب پیشین: 
۳ نظر:

  1. زمانی‌ که این شخص مذهبی‌ را میبینم که برای دفاع از آزادی تا پای مرگ هم ایستاده، به "اصلاح طلبان" بی‌سواد و عاری از شعور که کارشان فریب مردم است میخندم.

    پاسخحذف
  2. با وجود اینکه یک فرد غیر مذهبی هستم ولی با تمام وجودم سر تعظیم برای این انسان آزاده فرود میاورم . درود بر شرافت و صداقت و بی ریایی این مبارز خستگی ناپذیر . در مسلخ عشق جز نکو را نکشند روبه صفتان ننگ رو را نکشند

    پاسخحذف
  3. زبان من واقعا از وصف بزرگی روح این مرد قاصر است کسی که میتوانست با مجیزه گویی سوار بهترین ماشینها باشد و صاحب بهترین املاک مثل مکارم شیرازیها و لاریجانی ها و ..... کنج سیاه ترین سیاهچاله ها را برگزید تا بگوید هنوز هم مردان بزرگی هستند که حاضرند برای آزادی از همه چیزشان بگذرند. به قول بزرگمرد دکتر نوریزاد کاش انقلاب نمیکردیم .

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.