یکشنبه، خرداد ۱۸، ۱۳۹۳

مدیریت آخوندی:ما از پارس جنوبی برداشت نمی کنیم،تا قطر چندبرابر برداشت کند و بتواند برای میزبانی جام جهانی،رشوه میلیاردی بدهد!

روزنامه ساندی‌تایمز گزارش داده است که کشور کوچک قطر برای کسب میزبانی جام جهانی بیش از یک و نیم میلیارد دلار «رشوه داده است»! 

نکته ای که جالب توجه است، این است که در سایه مدیریت آخوندی، ما از پارس جنوبی برداشت نمی کنیم، تا قطر چند برابر برداشت کند و تنها برای برگزاری جام جهانی، رشوه میلیارد دلاری بدهد..! 

بعد در همان جام جهانی، خلیج فارس را خلیج ع ر ب ی بنویسد...! 

این مدیریت ناصحیح، تنها بخش کوچکی از جنایات اقتصادی رژیم است. در حالی که کودکان در مناطق محروم کشور، در چادر درس می خوانند، یا به دلیل نبود بخاری استاندار، کلاس درس آنها آتش می گیرد و می سوزند، می ینیم که میلیاردها دلار از منابع کشور، تنها به دلیل مدیریت ناصحیح، از بین می رود. 

به عنوان مثال، به دلیل نبود سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت و گاز و از طرفی چون شرکت های صاحب تکنولوژی به دلیل تحریم حاضر به انجام کار در ایران نیستند، بهره وری ما برای استخراج نفت بسیار پایین آمده است و میلیاردها بشکه نفت برای همیشه در اعماق چاه ها باقی می ماند.

ضریب برداشت نفت در ایران 24 درصد است در حالی که در نروژ ای نرقم 65 % است ، یعنی ما دو برابر نفتی که صادر می کنیم، را نابود می کنیم.این به معنی از دست دادن نه هزار میلیارد دلار پول است. (منبع: عصر ایران – یک اسفند به نقل از رییس پژوهش نفت ایران).

فساد سران رژیم، یک واقعیت است، اما بخش کوچکی از ماجرا است. مساله اصلی، مدیریت احمقانه سران رژیم است که باعث شده اقتصاد ایران در شرف نابودی قرار گیرد. 

 ----نوشته دیگر این چند روزه: 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.