چهارشنبه، خرداد ۲۱، ۱۳۹۳

آیا پشت پرده گروه داعش، سران عربستان حضور دارند؟!/ مردم ایران، تنها متحد واقعی غرب در منطقه بحران زده خاورمیانه!

امان از حماقت غربی ها، از ترس رژیم جمهوری  اسلامی، چشم خود را بر رخدادهایی می بندند که می تواند منجر به تولید  چند جمهوری اسلامی دیگر شود!! 

اتفاقات این چند روزه، و اینکه گروه داعش (یا همان امارات اسلامی عراق و سوریه)، تنها به دنیا نشان داد که منطقه خاورمیانه، بشکه باروتی است که هنوز منفجر نشده است! 

پیش درآمد: 

در پیش درآمد، به رابطه عمیق بخش هایی از دولت عربستان (خاندان سعودی) و گروه های تروریست القاعده باید اشاره شود. نباید فراموش شود که در زمان اشغال افغانستان توسط شوروری، این پول های کلان عربستان سعودی بود که گروه های مجاهدین اسلامی در افغانستان را تغذیه می کردند، همان گروه هایی که بعدا تبدیل به القاعده و طالبان شدند..! 

در حقیقت، تا زمانی که این مجاهدین با شوروی می جنگیدند، آمریکا با آنها مشکلی نداشت، و حتی به صورت غیر مستقیم به آنها اسلحه نیز می داد، اما بعد از فروپاشی شوروی، ان گروه های تروریستی، اهدافی چون ایجاد «امارات اسلامی» را دنبال کردند، که دیگر به مذاق آمریکا خوش نیامد! 

نکته اینجاست که بعد از فروپاشی شوروی، همچنان عربستان و حکام آن، به شکل غیر مستقیم با القاعده و دیگر گروه های تروریستی اسلامی ( با گرایش سنی) در ارتباط بوده اند.  دلیل آن نیز ساده است، تعداد افراد بنیادگرایی که در سطوح بالای رژیم عربستان سعودی حضور دارند، و یا در خاندان سعودی هستند، بسیار زیاد است. 

همین افراد در میان میان حاکمان امارات عربی، قطر و یا کویت نیز وجود دارد. هر چند رژیم حاکم به صراحت با القاعده مخالفت می کند، اما در سطوح بالای حکومت و یا قدرت، افراد بسیاری هستند که در ته دل، اعمال القاعده را تایید می کنند. 

این افراد به پول کلان نفت  دسترسی دارند، در سطوح بالای اقتصادی کشورهای عربی منطقه نیز  حاضر هستند، و از طرف دیگر، به شدت با القاعده همفکری دارند. آنها تنها یک رویا را در سر می پرورانند، و آن نیز تشکیل «امارات اسلامی» است..! 

تصمیم گیران در دولت آمریکا، با این مهم آشنا نیستند که دین اسلام بر حکومت اسلام، بر تمامی دنیا بنا شده و اصولا مرزهای جغرافیایی را به رسمیت نمی شناسد..! 

حال بپردازیم به بحران های اخیر در عراق و سوریه: 

بعد از اینکه بیش از هزار و پانصد میلیارد دلار توسط دولت آمریکا صرف سرنگونی صدام شد،  برخی از مردم آمریکا تصور می کردند که می توانند دمکراسی را به عراق «صادر» کنند، و از کشور مصیبت زده ای که تحت حکومت دیکتاتوری صدام اداره می شد، یک کشور دمکراتیک و پایدار ایجاد کنند...! 

غافل از اینکه دمکراسی «گرفتنی» است، و «دادنی» نیست! نمی شود دمکراسی را صادر کرد. 

آنها نمی دانستند که برای شکل گیری دمکراسی در یک کشور، باید زیر ساخت های آن وجود داشته باشد، باید مردم آن با مفهوم دمکراسی و انتخابات آشنا باشند..! 

اقدام ناپخته ای، چون سرمایه گذاری عظیم در سرنگونی رژیم صدام، نتیجه معکوس داد، و عراق تبدیل به «گوشت قربانی» بین دو حکومت دیکتاتوری عربستان و ایران شده است. 

در کشوری که جامعه شیعه قدرت برتر محسوب می شود، و رژیم ایران از زمان جنگ ایران و عراق، مشغول سرمایه گذاری بر روی مخالفان دولت عراق و رهبران شیعه و کرد بوده است، طبیعی است رژیم ایران، به راحتی قدرت را در عراق به دست می گیرد...! 

در حقیقت دولت آمریکا صدها میلیارد دلار در عراق هزینه نمود تا عراق تبدیل به یکی از کشورهای زیر نفوذ ایران شود..! 

طبیعی بود که این واقعه، برای عربستان سعودی، گران تمام شد، و آنها که نگران گسترش هژمونی رژیم اسلامی (شیعه) ایران بودند، در گروه های تروریستی سنی سرمایه گذاری کردند، و کشور عراق به میدان جنگ گروه های تروریستی وابسته به ایران (با گرایش شیعه) و گروه های تروریستی وابسته به عربستان (با گرایش سنی، چون شاخه های القاعده)، تبدیل شد. در این میان، چند ده هزار نفر از شهروندان عراقی کشته شدند.

وقتی عربستان خود را در عراق ناموفق دید، و با توجه به اینکه بعد از بهار عربی، رژیم بشار اسد نیز به لرزه افتاده بوده، در سوریه سرمایه گذاری کرد و می بینیم که گروه های اسلامی سنی متعددی در سوریه شکل گرفتند و در انجا جنگ داخلی به راه افتاده است...! 

جمع بندی: 

دولت آمریکا، از ترس رژیم ایران که یک رژیم تروریستی است، ناچار شده با عربستان سعودی متحد شود و چشم خود را بر روی بسیاری از جنایات این رژیم ببندد! در حالی که رژیم عربستان سعودی، دست کمی از سران رژیم اسلامی ندارند...!! 

اگر از ترکیه و اسراییل که بگذریم، تنها کشوری که در منطقه خاورمیانه، قابلیت استقرار دمکراسی را دارد، ایران است. مردم ایران با تظاهرات سه و نیم میلیون نفری خود در خرداد چهار سال پیش، نشان دادند که هم مفاهیم دمکراسی را درک می کنند، و هم برای رسیدن به آن حاضر هستند که هزینه کنند. 

طبیعی است که اسراییل از نظر جمعیت قابل قیاس با ایران نیست، و ایران از نظر منابع انرژی، کنترل خلیج فارس و...، می تواند جایگاه بسیار مهمتری از ترکیه در معادلات درازمدت غرب داشته باشد. 

حال باید از سیاستمداران غربی پرسید، چرا حاضر نیستید به مردم ایران کمک کنید تا به دمکراسی دست پیدا کنند؟! در صورت استقرار دمکراسی در ایران، بسیاری از مشکلات منطقه خاورمیانه حل می شود، آنگاه به جای اینکه غرب، انرژی و منابع خود را صرف فشار آوردن بر رژیم ایران کند، می تواند این انرژی را صرف محدود کردن گروه های تروریستی چون «داعش» کند..! 

مشکل اینجاست که کشورهای غربی، نمی دانند که این گروه های تروریستی، تا چه حد قابلیت این را دارند که نظم جهانی را بر هم زنند...!! 

ختم کلام اینکه: بهترین روش کاهش بحران در خاورمیانه و افزاش  امنیت جهانی، تغییر رژیم ایران است..! 


این تصویر شعار گروه داعش است. 

نوشته دیگر امروز این وبلاگ:

قربانی تجاوز، شایسه تحقیر نیست! /انتشار خبر دروغین تجاوز به مسیح، از همان آبشخوری نشات می گیرد که دستور به تجاوز به معترضین در کهریزک را داد!

 ----نوشته دیگر این چند روزه: 

۱ نظر:

  1. کاملا درست می فرمایید. تنها راه حل آتشی که امریکا در منطقه ایجاد کرده و الان دودش آنقدر در چشمش رفته که دیگر توانایی دیدن اوضاع را در منطقه ندارد همان حمایت گسترده از مردم ایران برای تغییر رژیم در ایران است. همانطور که به درستی اشاره کردید ایران آماده ترین کشور منطقه برای استقرار دموکراسی است. کارزار ایرانیان برای دموکراسی به بیش از 100 سال می رسد. بزودی مردم ایران پیروز خواهند شد. با حمایت یا بی حمایت!

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.