سه‌شنبه، اردیبهشت ۳۰، ۱۳۹۳

مرز آزادی بیان/ آیا سران رژیم که با بی شرمی، تجاوز به زنان را تشویق می کنند، از حق آزادی بیان خود استفاده می کنند؟

حق آزادی بیان، یکی از اساسی ترین حقوق بشر است، و تنها یک مرز دارد، و مرز آن نیز تا جایی است که حقوق انسانی دیگران را زیر پا نگذاریم.

به عنوان مثال، یک نفر نمی تواند در حمام یک خانم دوربین کار بگذارد، آن عکس را منتشر کند، و بعد بگوید از حق آزادی بیان خودم استفاده کرده ام! چه آنکه او با این عملش، حقوق انسانی یک نفر دیگر را زیر پا گذارده است.

یکی از اصول اعلامیه جهانی حقوق بشر به صراحت می گوید که از هیچ بند اعلامیه جهانی حقوق بشر، نمی توان برای زیر پا نهادن دیگر بندهای اعلامیه، سو استفاده کرد.

به همین دلیل ساده، نمی توان از حق آزادی بیان، برای نابودی زندگی شخصی دیگران یا به خطر انداختن جان آنها استفاده نمود...!

در رسانه ها، یکی از وابستگان رژیم با بی شرمی گفته که اگر زنی بی حجاب است، پس حق مردان است که او را مورد تجاوز قرار دهند..! رادیو کوچه نقل کرده است: 
«هادی شریفی: تجاوز به زن بی حجاب، حق مرد است»

یا مثلا در جریان تجاوز به زنان در خمینی شهر، دیدیم که  فرمانده پلیس با بی شرمی می گفت که زنان بی حجاب بوده اند...!

حال سوال اینجاست، آیا این وابسته رژیم، صرفا از حق آزادی بیان خود استفاده کرده است؟!

پاسخ منفی است...!

او با ترویج خشونت و تجاوز علیه زنان، در رخدادن آن شریک است.

اجازه بدهید از منظر دیگری به این موضوع نگاه کنیم. طبق یک  اصل حقوقی شناخته شده، هیچ کسی مسئول اعمال شخص دیگری نیست، مگر آنکه آن شخص دیگر، به نمایندگی از شخص اول کاری را انجام داده باشد، یا شخص اول، بر روی او کنترل داشته باشد.

مثلا اگر آقای الف، یک کارمند دارد که هر چه او بگوید، انجام می دهد، آنگه اگر آقای الف بگوید که برو و فلان شخص را به قتل برسان، آنگاه خود دستور دهنده نیز در جرم رخ داده شریک است.

حال این اصل ساده حقوقی، در همین موضوع بحث ما نیز صادق است.

وقتی کسی در مقام آیت الله، رییس پلیس یا روزنامه نگار حاضر می شود، و بعضی از مردم ممکن است به حرف های او عمل کنند، در اینصورت، او بر روی آن دسته از شنوندگانی که از او پیروی می کنند، کنترل دارد، و در نتیجه مسئول اعمال آن شنودگان خود نیز خواهد بود.

به عنوان مثال،  وقتی او  می گوید تجاوز به زنان بد حجال، حق مردان است، او به صورت غیر مستقیم، دستور به تجاوز به آن زنان را صادر کرده است، و شرایطی را به وجود آورده که آن زنان، مورد تجاوز قرار بگیرند...!

اینگونه است که این شخص، خود به اندازه آن فرد متجاوز، مسئولیت دارد و مجرم است...! در حقیقت، این آیت الله، خود یک  متجاوز است...!

در اینجا، به عنوان مثال، صحبت های یکی از نمایندگان مجلس خبرگان را قرار می دهم، که به صراحت از تجاوز به زنان شوهردار سخن می گوید و معتقد است که حق آخوند و پاسدار است که به زنان شوهردار طاغوتی، تجاوز کنند...!! 
نوشته های پیشین


۳ نظر:

 1. گمنامیان عزیز
  اینها حرفهای جدیدی نیستند. تمام اینها را تروریست اسلامی معروف, "نواب صفوی", قبلا در کتابش آورده و توصیه کرده است که برای جلوگیری از بی حجابی و بقول خودش "بی بند و باری" باید امنیت را از زنان بی حجاب سلب نمود. تقریبا مثل همان کاری که رضا خان برای تحمیل "بی حجابی اجباری" انجام داد و بزور پاسبان و شهربانی چادر از سر زنان میگرفت. البته رضا خان هرگز در رذالت به پای این جماعت نمیرسد, چه, هرگز دستور تجاوز به با حجاب ها را نداد . نواب صفوی در کتابش مشخصا صحبت از انگشت کردن اینگونه زنان میکند و آنرا توجیه شرعی هم میکند. من نمیدانم چطور میشه عمق کثافت و رذالت این جماعت را که تنها کمی از ان بیرون زده, اصلا بیان کرد.

  پاسخحذف
 2. مردان خدا علیرغم تمامی نقاط ضعفشان, در یک چیز همیشه خوب و موفق بوده اند و انهم شغل شریف!!! "جاکشی" است. کار اینان همواره این بوده که برای تجاوز به زنان انواع و اقسام توجیهات و کلاه های شرعی را بدوزند. از صدر اسلام بگیرید که محمد دستور تجاوز به زنان قبایل مغلوب را صادر مینمود تا خمینی که فتوای تجاوز به دوشیزگان زندانی را داد تا مبادا خدا برحال محاربین "ناکام" رحم کرده و آنها را زیر سبیلی به بهشت ببرد. اطلاعیه بوکو حرام مبنی بر فروش دخترکان بخت برگشته اسیر که جرمشان تحصیل بوده تنها مشتی از خروار است. تازه ترین نمونه از این دست پا اندازیهای شرعی توسط یکی از آخوندهای مفتخور حکومتی, همین صدور کلاه شرعی برای تجاوز به زنان و دختران "بدحجاب" است.
  ظاهرا حق با ظریفی بود که دوای درد کشور ما را باز شدن درهای فاحشه خانه ها میدانست. چه در اینصورت, هر کس بدنبال کار و کسب خود میرود و آنگاه مدیران لایق و توانمند کشور میتوانند پستهای مدیریتی کشور را به عهده گیرند و کشور را از اینهمه نابسامانی برهانند.

  پاسخحذف
 3. گمنامیان جان، اصلاح طلب‌ها این روزها شمشیر را از رو بر علیه حرکت خوب مردم بر علیه حجاب اجباری بسته اند. تو این صفحه گفته‌های شرم آور جمیله کدیور را راجع به صفحه آزاد‌ی یواشکی زنان بخوانید و با گفته نسرین ستوده عزیز مقایسه کنید. به نظرم این موضوع باید به گوش همه برسد، کاش مقاله ای‌ در مورد این گفته‌ها بنویسید.

  https://www.facebook.com/StealthyFreedom/posts/873231572690938

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.