جمعه، فروردین ۱۵، ۱۳۹۳

برسد به دست خانواده غمگین دکتر سربندی: در صورت اعدام ریحانه، شما مرتکب قتل شده اید و یک قاتل محسوب می شوید!

در قوانین تمامی کشورهای متمدن، یک اصل حقوقی وجود دارد به نام duty of care، بر اساس این اصل، هر انسانی موظف است تا به گونه ای رفتار کند که به اعمالش، یا سهل انگاری خودش، به دیگران آسیبی وارد نکند.

در بسیاری دیگر از کشورها، اگر شخصی با سهل انگاری خودش، غفلت، یا رفتار پر خطر خودش، باعث شود شخص دیگری به قتل برسد، و حتی اگر قصد و نیت آسیب رساندن به دیگران را نیز نداشته باشد، مسئول شناخته می شود. 

در حقیقت، این اصل حقوقی اینگونه بنا شده که همه شهروندان موظف هستند رفتار مسئولانه ای داشته باشند.

بیش از یکصد سال قبل، یک قاضی انگلیسی، در حکم خود نوشت: "شما موظف هستید که تا مراقب باشید، که رفتار شما یا سهل انگاری از شما سر نزدند، در صورتی که می توانید ببینید این رفتار یا سهل انگاری، ممکن است به آزار و یا آسیب دیگران بیانجامد، شما مسئول هستید."

برای شما مثالی می زنم:

در یک کشور متمدن، اگر یک آقا در خیابان، شاهد باشد که تصادفی صورت گرفته و دو نفر مجروح بر روی زمین افتاده اند، اگر فورا به پلیس و آمبولانس خبر ندهد و در صورت اطلاع ندادن او، آن دو نفر بمیرند، او مرتکب "سهل انگاری جنایی" شده اسـت، که یک جرم سنگین است، و این آقای شاهد ممکن است به دلیل جرم سهل انگاری، به زندان مواجه شود.

حال برسیم به ماجرای حکم اعدام ریحانه جباری. خلاصه ماجرا این است که یک آقای دکتر سربندی ، که گویا برای وزارت اطلاعات کار می کرده است، خانمی را به محلی می برد، و قصد تحاوز به او را داشته است، آما آن خانم برای دفاع از خودش، به آن آقای دکتر، چاقو می زند و فرار می کند، در نتیجه این ضربه چاقو، این آقای سربندی می میرد. حال دادگاه رژیم، ریحانه را به اعدام محکوم کرده است.

درباره احمقانه بوده حکم اعدام، بسیار سخن گفته شده است، که در زیر چند نوشته نگارنده را در اینباره ملاحظه می فرمایید. 

متاسفانه قانون احمقانه رژیم،و دادگاه مضحک آن، حتی قانون رژیم را نیز زیر پا گذارده و حکم قتل ریحانه را صادر کرده است! اکنون جان ریحانه در دستان خانواده مقتول است.

در اینجا باید به خانواده مقتول یادآور شد، درست است که این قانون احمقانه رژیم، و این دادگاه فاسدش، جان ریحانه را به دستان شما سپرده است، اما شما به اندازه همان قاضی که حکم اعدام صادر می کند، مسئول هستید.

شما نمی توانید بگویید که چون قاضی حکم اعدام صادر کرده، دیگر این ماجرا به ما مربوط نیست! خیر چنین نیست، شما می توانید با رضایت دادن، جلوی حکم اعدام را بگیرید.

همانگونه که یک شاهد تصادف در مثال بالا،  می تواند با تلفن به آمبولانس، جان چند نفر را مجروح را نجات دهد، شما نیز می توانید با عفو کردن ریحانه، جلوی مرگ او را بگیرید.

اگر اینکار را نکنید، همانگونه که شاهد آن تصادف، اگر به آمبولانس تلفن نکند، با سهل انگاری خود، چند نفر را کشته است، شما نیز با سهل انگاری خود، جان ریحانه را گرفته اید...!

اینک رژیم ایران، با قوانین احمقانه خود، جان یک جوان را در اختیار شما گذاشته است، صد البته که کار رژیم اشتباه و غلط است، اما اینکه شما عکس العملی نشان ندهید، و اجازه دهید یک جوان بیگناه کشته شود، شما نیز مرتکب جرم سنگینی شده اید.

از قانون که بگذریم، به وجدان خود رجوع کنید، آیا می توانید شب راحت بخوابید؟! این دختر تنها از خود دفاع کرده است، کار پسر شما اشتباه بوده است که قصد تجاوز به او را داشته است، حال شما این اشتباه را ادامه ندهید...!

خانواده عزادار و غمگین آقای دکتر سرندی، می دانم که غم از دست دادن عضو خانواده، کمر آدمی را خم می کند، اما این غم و اندوه، نمی تواند توجیه گر این شود که شما در کشتن یک انسان شریک شوید! 

ختم کلام اینکه، شما فرزندان را از دست داده اید، اما وجدانتان که از دست نرفته، آدم کشی نکنید، ریحانه را نجات دهید...!

روی سخنم به مادر و یا خواهر یا همسر آقای سربندی است، ای کاش که شما از آمنه بهرامی نو یاد بگیرید: آمنه، خواهر زجر کشیده ام ، ای کاش اجازه بدهی که فردا برای همیشه از تو تندیس بخشش بسازیم ...

۹ نظر:

 1. من با حکم اعدام موافق نیستم ولی این زن آدم کشته،اصلا قبول میخواسته بهش تجاوز بشه،آیا اگر بهش تجاوز میشد طبق همین قانون فعلی این اقای سربندی به جرم آدم ربایی و تجاوز اعدام نمیشد؟ بهتر نبود این خانم اول با پای خودش همراه این آقا نمیرفت؟ چاقو از کجا گیر آورده بود؟ زن‌های معمولی که چاقو حمل نمیکنند و جرات استفاده از اونو هم ندارند. این زن نباید اعدام بشه ولی حبس ابد بدون امکان عفو برای همچین موجودی مجازات مناسبیه. در ضمن آمنه بهرامی رو با دروغ خر کردن که رضایت بده یک ریال هم بهش ندادن.

  پاسخحذف
 2. این یک قتل ساده نیستش چرا که خانم ریحانه جباری هم دست داشته و در صحبت هاش از آقای شیخی نام برده و روز قبل قتل پیامکی به شخصی ناشناس گفته که فردا میکشمش و حتی چاقو را از تجریش خریداری کرده تا همراه خودش باشه.
  و زمانی دکتر سربندی رو به قتل رسانده که در سر نماز بوده.

  پاسخحذف
 3. اینکه خانوم ریحانه دروغ گفته که به دلیل بازدید از محل برای تغییر دکوراسیون پا به اون ملک گذاشته و حق با کسانی باشه که خانوم ریحانه به قصد قتل به اون خونه پا گذاشته باشه .یادمون نره که تو پرونده ذکر شده که مقتول شرایط برقراری رابطه اجباری رو مهیا کرده بوده.
  اینکه ریحانه با چاقو از خودش دفاع کرده نشان از اینه که خواسته نجابتش رو به باد نده و قصدی برای داشتن یک رابطه جنسی نداشته.
  حتما باید تجاوزی صورت میگرفت تا حق به خانوم ریحانه داده میشد.گرچه اگر تجاوزی هم صورت میگرفت بعید نبود که تهمت بر فاسد بودن خانوم ریحانه زده میشد،و باز ایشون متهم میشد.
  و وجود کاندوم و شربت مسموم خودش دلیل بر این میشه که آقای دکتر هم نظری به این خانوم داشته حالا مقتول اونجا نماز خونده یا سر نماز به قتل رسیده دلیل بر بیگناهیش نمیشه.
  روی صحبتم با خانواده محترم آقای دکترسربندی
  مگه ملک یا ماشینی به نام خانوم ریحانه از طرف دکتر خریده شده یا پولی به حسابش ریخته شده که فرض بر این بشه که ریحانه پس از رسیدن به مطلبش قصد کشتن آقای دکتر رو داشته یا اصلا نیتش قتل بوده؟؟؟؟؟؟؟
  و اگه فرض بر این باشه که دکتر به وعده هاش عمل نکرده و ریحانه عصبانی از وعده های پوچ دکتر، قصد به قتل رسوندنشو داشته باشه باز هم آقای دکتر بی تقصیر نیست و جرم ایشون اغفال یک دختر 19 ساله است.که مردی به سن پدرش خواسته باهاش رابطه داشته باشه.
  هر چند ریحانه متهم به قتل و دوستی و غیره باشه یادمون باشه که یک دختر جوان نا پخته و بی تجربه بوده و مقتول مردی تحصیل کرده و با مقام ومنصب و پول و حتما با تجربه بوده .چرا ایشون اصلا خواسته که پای دختری چون ریحانه به زندگیش باز بشه...
  چیزی که مهمه اینه که یه دختر جوان به اعدام محکوم شده و در آستانه اجرای حمکه.و مردی به قتل رسیده که جای پدر ضاربه و خودش شرایطی رو برای برقراری رابطه نا مشروع با دختری جوان و مجرد رو فراهم کرده.
  شاید توی این دنیا به خاطر مسائلی چون حفظ آبرو یا انتقام بشه حقی رو نا حق کرد اما یادمون نره قیامتی و خدایی و سوال جوابی هم هست.

  پاسخحذف
 4. دروغ هم اندازه دارد، این مصاحبه مادر ریجانه است، تمام این اتهاماتی که می زنند دروغ است:
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=681181235251212&id=100000780246398&ref=notif&notif_t=like

  پاسخحذف
 5. مادر ریحانه:
  خوشبختانه کیفی که ریحانه در روز جنایت همراه داشته ، نزد من است. این چاقو نه به راحتی داخل کیف میشود و نه به راحتی خارج میشود. اگر ریحانه قصد قبلی داشته، چرا به سمت راست وی ضربه زد؟ چرا فقط یک ضربه زد و با ضربات متعدد نکشت؟ چرا تماسش با سربندی را از گوشی وی پاک نکرد تا به راحتی دستگیر نشود؟ چرا بعد از خروج از منزل به اورژانس زنگ زد؟ چرا ایستاد تا پلیس و آمبولانس بیاید و حتی شماره ماشین پلیس و آمبولانس را در موبایل خود ذخیره کرد؟ چرا از نگهبان بیمارستان مهراد جویای حال مقتول شد؟ چرا چاقو را در جوی آب یا کوچه و خیابان رها نکرد تا دیگر آلت قتاله ای نباشد که به راحتی او را مجرم کند؟ و از همه مهمتر ، چرا فرار نکرد و یکسره به خانه برگشت؟ کدام قاتل حرفه ای یا با قصد قبلی این اشتباهات فاحش را میکند تا مثل آب خوردن دستگیر شود ، 7 سال انواع عذاب ها را بکشد و در نهایت ، بوسه بر مرگ بزند

  پاسخحذف
 6. http://rpersianwikileaks.wordpress.com/2014/04/28/%D8%AF%D9%84%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AC%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%85/

  پاسخحذف
 7. این خانم در ۱۹ سالگی یک ج...کار کشته بوده چاقو چرا حمل می کرده اون قاتل هست شکی نیست

  پاسخحذف
 8. ناشناسچهارشنبه, مهر ۰۹, ۱۳۹۳ ۴:۴۱:۰۰ بعدازظهر
  سلام
  ایا بهتر نیست با اسلحه دین بجنگ دین برویم؟
  عزیز معلوم است اطلاعات دینی خوبی دارید ولی با لا مذهب خواندن خودت باعث میشوی یک حجاب برای خودت ودینداران پدید اوری در حالی که قران و اسلام و حضرت محمد ابتدا که امدند برای مبارزه با جهل و نادانی امدند و در جای جای فران هم میگوید لااکراه فی الدین .
  این روشی که اخوند دارد و از همه چیز بنفع خودش استفاده به مطلوب میکند شما را هم فریب داده و در دام انداخته و شما بر طبلی میکوبی که صدای اخوند را بلندتر میکند
  اگر از راه تناقضات اخوند و جدا کردن اخوند از قران و انسانیت جلو بروی بسیار موفق تر خواهی بود.
  اخه میدانی انقدر بی دینها ظلم به بشریت کرده اند که کسی نمدتواند از دست اخوند به انها پناه ببرد
  ولی در اخوندها انسانهای پاکی میتوان یافت که خودشان را فدای انسانیت کرده باشند
  شما انها را بمیدان بیاور و بر سر اخوندهای ظالم و از خدا بیخبر!!! بزن
  شما اگر عالم را میبینید عدالت انرا هم ببینید. و بیعدالتی را که میبینید بخاطر نادانی مردم و ندانستن حقوق خودشان است.
  در واقع همانطور که گفتید تنها راه نجات مردم اگاهی رساندن به مردم است.
  چه اشکالی دارد که از عدالت علی و بیعدالتی و حیله های معاویه بگویید انچه واقعیت داشته و مقایسه کنید که اکنون روش چه کسی اجرا میشود؟
  اکنون دولتهای غربی کاملا روش قران را اجرا میکنند در بعض موارد مثلا اشداعلی الکفار رحما بینهم.انها هرگونه حیله و سختی را برای غیر خودشان بکار میبندند
  ولی اخوند در ایران کاملا برعکس براحتی خون ملت را در شیشه نموده و در خفا ان کاری را که بنفع دشمنان است انجام میدهد!!
  اگر شما خدا را قبول ندارید این گروه اندک که در ایران حاکمند هم خدایی را که در بوق کرده اند را هم قبل ندارند. ولی بخاطر منافعشان با شما مبارزه میکنند انها از شما بسیار بسیار جلوترند. بیایید بجای مبارزه با خدا با اخوند و بت و دیکتاتور پرستی مبارزه کنید.تفاوت خدا و بت در همینجاس که خدا متولی ندارد ولی بت متولی دارد که برای رسیدن به خدا نیازی به اخوند و بت و امام زاده نیست بلکه این بت است که شخصی در پشت ان پناه گرفته و از خدا هم سو استفاده میکند. لطفا اب به اسیاب این از خدا بیخبران نریزید
  و بر سر شاخ بن را نبرید متشکرم سید علی

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.