سه‌شنبه، فروردین ۰۵، ۱۳۹۳

هموطنی که برای یک سرباز اینچنین بغض کرده ای، بدان که صدها هزار سرباز قربانی این رژیم شده اند، و همچنان در خطر هستند!

گروهک تروریستی در شرق ایران، چند سرباز را به گروگان می گیرد، و یکی از آنها را قربانی کرده است؛ و در فضای مجازی، شاهد ابراز تاسف و نگرانی بسیاری از شهروندان ایرانی هستیم.

ضمن ابراز تاسف از بابت مرگ این هموطن، باید اندکی دورنگری کرد، و عمیق تر به این ماجرا پرداخت.

هر چند کشته شدن حتی یک سرباز وطن نیز زجرآور و دل شکننده است، و اشک به چشم آدمی می آورد، اما باید به یاد داشته باشیم که در سایه همین رژیم جنایتکار، صدها هزار سرباز ایرانی کشته شدند.

به یاد بیاوریم که در زمان جنگ ایران و عراق، و بعد از بازپس گیری خرمشهر، عراق حاضر به پرداخت خسارت و عقب نشینی بود، اما خمینی گفت راه قدس از کربلا می گذرد، و فکر میکرد می تواند مانند خلفا، به تمامی کشورهای اسلامی حکومت کند، و اینچنین شد جنگ شش سال دیگر نیز طول کشید، و حاصل آن یک میلیون کشته و زخمی بود. (خواندن این نوشته را توصیه می کنم: من یکی که به امثال سردار مهدی باکری (کشته شده در جنگ)، هیچ چیزی بدهکار نیستم، کلی هم از او طلبکارم!)

بماند که در ادامه این جنگ، جنایتکارانی چون رفسنجانی که درآمد کلانی از رشوه ها و کمیسیون های خرید اسلحه نصیبشان می شد، نقش مهمی ایفا کردند. (خواندن این نوشته را توصیه می کنم: پژوهشی بر عملیات کربلای پنج/ هموطنم، این تصویر روباه بنفش است، هنگام صدور دستور قتل عام شصت و پنج هزار نفر ایرانی)

کمتر ایرانی می توان دید که یکی از اقوام درجه یک یا دو  او، در آن جنگ خانمانسوز لعنتی کشته نشده باشد.

حال نکته آزار دهنده دیگری را یادآوری کنم، به یاد داشته باشیم که خطر جنگ، همچنان در بغل گوش ما است، این رژیم با ادامه برنامه اتمی خود، ممکن است که باز آتش جنگ دیگری را شعله ور سازد و سرنوشتی چون سوریه را برای ما رقم بزند.

و باز نکته دیگری را به یاد بیاوریم، در سایه مدیریت غلطی که سران این رژیم بر این کشور دارند، سالیانه بیش از یکصدهزار نفر تنها به دلیل آلودگی هوا و تصادفات جاده ای می میرند...! چون تنها سران این رژیم، عرضه و توان اداره و مدیریت مثلا جاده ها را ندارند.

کشته شدن این سرباز، دل آدمی را خون می کند، خصوصا که گویا تازه پدر شده بوده و هنوز آن طفل، نام برایش انتخاب نشده است؛ اما نباید فراموش کنیم که خطر و آسیبی که این رژیم به ما وارد می کند، ابعاد بسیار وحشتناکتری دارد....!

وای بر ما، وای بر ما که به این اعداد وحشتناک، خو گرفته ایم..!

پی نوشت: در باره کشته شدن این سرباز وطن، توجه به این نکات ضروری است:

یک- مهمترین عامل تشکیل و رشد این گروهک های تروریستی، ظلم این رژیم بر مردم ساکن استان های مرزی، و فقر حاکم بر آن مناطق است. دو- صد البته که این رژیم همه شهروندان این کشور را آزار می دهد و قربانی می کند، اما ظلمی که بر مردم استان های مرزی روا داشته، بسیار گسترده تر است.
 سه- عدم آزادی انجام مناسک مذهبی و سرکوب مردم استان های مرزی، که بعضا سنی مذهب هستند، نیز مزید بر علت شده است.


تنها روش از بین بردن این گروه های تروریستی، رفتار  انسانی با شهروندان  استان های مرزنشین، و اجرای مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر است.چند  نوشته اخیر این وبلاگ
سخنرانی غیر منتظره ادوارد اسنودن در کنفرانس تد 2014: نیازی نیست حریم خصوصی خود را ببازیم تا امنیت داشته باشیم...! 

نوشته های پیشین: 


۳ نظر:

 1. مرگ بر الله
  مرگ بر محمد
  مرگ بر اسلام
  مرگ بر آخوندها (بلند)

  «یک مسلمان سابق»

  پاسخحذف
 2. از این پس به کشور جایگاه تروریستها٬ طالبان و بن لادن بگوئیم « کشور فاکستان ».

  پاسخحذف
 3. لعنت بر شیعه و سنی نابود باد اسلام و قران دشمن جوانان ایران زمین

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.