شنبه، فروردین ۰۹، ۱۳۹۳

یک رسم بی ضرر و زیبا چون سبزه گره زدن، خرافه است، اما کلاس های جن گیری غیب گوی خامنه ای مقدس وعلمی است!

یادم است زمانی از یک دختر لهستانی پرسیدم که زیباترین رسم کشور شما چیست؟ خندید و گفت: عشاق بر روی پل قدیمی تامسکی می روند، و روی یک قفل اسم خودشان را می نویسند، و آن قفل را به دیواره پل می زنند، و کلید آنرا به رودخانه اردا پرت می کنند.

آن زمان هنوز به آن کشور سفر نکرده بودم، ولی اولین چیزی که به ذهنم خطور کرد این بود: چه فرهنگ غنی دارند اینها، عشق و دوست داشتن را اینگونه پاس می دارند. در حقیقت این قفل و کلید، تمثیلی است از دوست داشتن این زوج، و نشان از عشق آنها است. منظورشان این است که عشق انها پایدار است.

رسم های قدیمی و بی ضرر اینچنینی، بخشی از فرهنگ یک جامعه است و باید پاس داشته شود. قفل های عشق، در بسیاری از کشورهای دنیا مرسوم است، بر روی رودخانه سن در پاریس، یا شهر کلن آلمان و ده ها شهر بزرگ دیگر دنیا، می توان آنرا دید. هیچ کسی نیز نیامده و بگوید این رسم ها، خرافه هستند...!!


اصلی ترین داشته هر جامعه ای، فرهنگ مشترک آن جامعه است. مرزهای آن کشور، یک خطوط مجازی است، و تنها عاملی که باعث می شود یک جامعه همچنان متحد و پا بر جا باقی بماند، فرهنگ آن جامعه است.

کشورهای متمدن و پیشرفته، هزینه های گزافی را خرج پاسداشت و حفظ رسوم و فرهنگ های اینچنینی می کنند و کشورهای که فاقد پیشینه هستند، برای اینجا چنین رسومی، به هر شیوه ای متوسل می شوند.

مثلا کشور کوچک و جدیددالتاسیس امارات متحده عربی،  فاقد رسوم اینچنینی هستند، برای ایجاد آن به هر وسیله ای متوسل می شوند. یادم است یکبار که برای مسافرت به دبی رفته بودم، دیدم که مراسم پر زرق و برقی به عنوان رقص محلی برگزار کرده اند، و چون نمی خواستند دختران اماراتی در جلوی مردان نامحرم(!) برقصند، از دختران فیلیپینی برای انجام این رقص استفاده کرده بودند!

آقای احمد خاتمی، امام جمعه تهران، گفته است که سبزه گره زدن، خرافات است و در شان مردم ایران نیست!

حال سوال اینجاست، چگونه است که سران این رژیم جنایتکار، برای نابودی فرهنگ و هنر مردم ایران، دست به هر کاری می زنند و به هر وسیله ای، برای تحقیر و نابودی این فرهنگ متوسل می شوند؟!

شاید رفتار سران این رژیم با فرهنگ ایران، بهترین دلیل باشد تا بتوان نشان داد که آنها با کشور و مردم ایران، سر جنگ دارند...!

ایشان سبزه گره زدن را، یک سنت زیبا و قشنگ اینچنینی را خرافات می داند، اما همزمان رهبر رژیم، کلاس های جن گیری(!) برگزار می کند...! و آن خرافه محسوب نمی شود و حتی مقدس نیز دانسته می شود!

این هم منبع، برای اینکه ببنید رهبر انقلاب کلاس های جن گیری برگزار می کند: به گزارش سایت های خبری :
"سایت رجانیوز خبر داد كه رهبر انقلاب، در دوره جدید برگزاری دروس خارج فقه موضوع كهانت (غیب گویی) سر فصل تدریس خود انتخاب كرده اندبا شروع سال تحصیلی حوزه های علمیه سراسر كشور از صبح امروز برنامه درس خارج فقه آیت الله خامنه ای در حسینیه امام خمینی (ره) آغاز شد.ایشان در دوره جدید برگزاری دروس خارج فقه، موضوع كهانت(غیب گویی) را به عنوان سرفصل تدریس خود انتخاب كرده اند."

از نظر اسلام، غیب گویی (که آنرا کهانت می خوانند) ، ممکن است و فرد از چند طریق می تواند به قدرت غیب گویی دست یافت که بعضی از این روش ها، خیلی خنده دار هستند: یک روش برای غیب گویی مخدوم و روش دیگر شقاوه است! مخدوم شدن (یعنی در خدمت اجنه در امدن!) و دیگر شقاوه ( یعنی از طریق دست زدن به شقاوت و بی رحمی!)
۱ نظر:

 1. مرگ بر الله
  مرگ بر محمد
  مرگ بر اسلام
  مرگ بر آخوندها (بلند)

  «یک مسلمان سابق»

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.