جمعه، مهر ۲۶، ۱۳۹۲

یک فرد بیخدا، خود مسئولیت اعمال خود را می پذیرد و به یک موجود خیالی برای اشتباهات خود متوسل نمی شود!

یک فرد بیخدا، خود مسئولیت اعمال خود را می پذیرد و به یک موجود خیالی برای اشتباهات خود متوسل نمی شود!

تفاوت یک فرد خداناباور، با یک فرد مذهبی صرفا در این است که فرد خداناباور، مسئولیت اعمال خود را، چه اشتباه باشد و چه نباشد، چه موفق بوده باشد چه نبوده باشد، خواهد پذیرفت.

فرد خداناباور، هیچگاه بنا به دستور یک فرد خیالی، به جنایت دست نمی زند، هیچگاه برای توجیه اعمال غلط خود، به دستورات آن خیالی استناد نمی کند.

یک فرد بیخدا، برای زندگی روزمره، تنها به عقل خود و دانش موجود، روی می آورد. ممکن است در مواردی اشتباه کند، و اگر اشتباه کرد، از آن درس خواهد گرفت و روش خود را در آینده تصحیح خواهد کرد.

اما یک فرد مذهبی، برای  زندگی خود، از دستورات از بیخ و بن غلط و نادرست، که توسط یک موجود خیالی صادر شده، پیروی می کند! حتی اگر ببیند این دستورات، چقدر اشتباه و بی پایه هستند، باز نیز به آنها توسل خواهد جست.


منبع تصویر

نوشته های چند روز گذشته:  

و چند نوشته اخیر این وبلاگ:


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.