شنبه، تیر ۲۹، ۱۳۹۲

آی مسلمین! اگر ضرر اقتصادی ماه رمضان را خرج افراد فقیر کنید، فقیری باقی نمی ماند تا برای همدردی با او روزه بگیرید!

سوال نخست: براستی، ضرر اقتصادی احترام به ماه رمضان چقدر است!؟

با یک حساب سرانگشتی، عدد عجیبی به مغز انسان خطور می کند! به مدت یکماه تمامی کشور به حالت نیمه تعطیل در می آید، غیر از اینکه در ایام قدر همه جا تعطیل رسمی است، عملکرد ادارات و کارخانجات نیز حداقل هفتاد درصد کاهش می یابد. 

یعنی در یک حساب سرانگشتی، می توان گفت که حداقل پنج درصد از تولید ناخالص ملی کشور، به دلیل وجود ماه رمضان، کاهش می یابد...!!!

اگر تولید ناخالص ملی را سیصد و سی میلیارد دلار در نظر بگیریم، می بینیم که به دلیل ماه رمضان، کشور حدود شانزده میلیارد دلار ضرر می کند. 

سوال دوم: چرا باید روزه بگیرند؟!  

یکی از مهمترین دلایل روزه گرفتن در اسلام این عنوان شده که مسلمانان، شرایط افراد فقیر را درک کنند و بعد از درک آن، به افراد فقیر کمک کنند...!! 

جمع بندی: 
باور کنید اگر همین شانزده میلیارد دلار ضرر سالیانه ماه رمضان را خرج مبارزه با فقر کنیم، می بینیم که می توان فقر را در ایران ریشه کن کرد...!!  

حدیث نقوی روز: 
امام نقی (ع): 
«تعداد راسو ها آنچنان در مکه زیاد شده بود که زندگی در مکه غیر ممکن شده بود، از همه مهتر، این موجودات بدبو، تمامی سوسمارها را می خوردند....! آنگاه جدم دستور داد تا مسلمین یک ماه روزه بگیرند، اینچنین شد که همگی از بوی بد دهان مسلمین کشته شدند و نسل راسو در عربستان از بین رفت...!»
منبع: سیره النقی / نوشته ابن قنبل / بخش: اولین قدم ها در شکل گیری بیوتروریسم اسلامی!/فصل: غزوه اکولوژیکال!!

۷ نظر:

 1. لینک بالاترین:

  https://www.balatarin.com/permlink/2013/7/20/3360428

  پاسخحذف
 2. من کلاً نمی دونم چرا هر کی از ننه اش قهر می کنه بر میگرده در مورد اسلام نظرات کارشناسی میده؟ یا خدایی هست یا نیست. اگر نیست که هیچ . اگر هست یا این روزه حکم خداست یا نیست. اگر حکم خدا نیست که هیچ. اگر حکم خداست که چون . چرا نداره جلو حکیم مطلق. حالا دوست داری یا بگو خدا نیست یا این حکم خدا نیست. دردسر نداره یا در مورد همون حکم اعدام. به نظر من که خیلی سادست. در نهایت بعد از مرگ یا خبرایی که مسلمونا میگن هست یا نیست. اگر باشه که وای به حال شما اگر هم نباشه که وای به حال ما که یه عمری سختی کشیدیم برا هیچ! اما داستان اینه که مثل آب خوردن میشه اثبات کرد که خدایی هست و بعد از مرگ هم خبرهایی!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. مسئله ربطی به وجود خدا نداره. وجود یا عدم وجود خدا کاملاً بی ربط با زندگی روزمره ما انسانها است. فرض کنیم اصلا خدا وجود داره... مگه خدا پیامبری فرستاده؟ اگه پیامبری فرستاده بگید ماهم بدونیم.

   حذف
  2. «برهان دفع خطر احتمالی»
   با وجود اراجیفِ (نه حتی میانمایه) بلکه کم‌مایه و فرومایه‌ای که در تازینامه اومده من نمیدونم چجوری میشه به این نتیجه رسید که قرعان کلام خدا و محمد فرستادهٔ خداس. «برهان دفع خطر احتمالی» میگه اگر فرض کنیم بهشت و دوزخی باشه باید از پیامبران دروغین برائـت بجوییم تا یه موقع اون دنیا گرفتار آتش دوزخ نشیم. به این کار میگن «مناسک برائت از کسکشین» یا همون «فحاشی به ائمه عطار» که البته برائت از محمد و کتابش نباید در سطح لفظی (سب النبی) باقی بمونه. ما باید به طور عملی هم از پیامبرنماهای کسشعرگوی آسمون-ریسمون‌باف برائت بجوییم.

   حذف
  3. من از آخر و عاقبتت نزد خدا میترسم. یک درصد هم احتمال بده اون دنیایی وجود داشته باشه... چطور از محمد زنبارهٔ بچه‌باز و تازینامهٔ چرند پیروی میکنی و از آتش دوزخ نمیترسی؟

   حذف
 3. اگر یک درصد هم احتمال دهیم آخرتی وجود دارد و حساب و کتابی...نیاز داریم پیش بینیهای لازمه رو انجام بدیم...مثل رانندگی به سوی یک مسیر کوهیتانی پربرف....که از قبل برای احتیاط مه شکن و زنجیرچرخ با خودمان میبریم...پس برای اطمینان در آخرت ما هم نیاز به نماز و روزه داریم...خیلی بدیهیه!!!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اگر یک درصد هم احتمال بدیم آخرتی وجود دارد باید «برائت از کسکشین» را به جا بیاوریم و سب النبی کنیم (برائت از کسکشین در سطح لفظی) تا اون دنیا بخاطر پیروی از کسشعریات تازینامه و محمد کودک آزارِ بجه باز، گرفتار خشم خدا نشیم.

   حذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.