سه‌شنبه، فروردین ۲۰، ۱۳۹۲

آقای مرجع تقلید، آشپزی کردن نباید در ملا عام باشد و حرام است، اما شلاق زدن و سنگسار و اعدام و قطع دست باید در ملاعام باشد؟!

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله جوادی آملی، مرجع تقلید شیعه  گفته است: 

              "ساختن خانه‌های با آشپزخانه‌های به اصطلاح اوپن که در آن صاحبخانه نتواند خود را از مهمان مصون و مستور نگه دار اسلامی نیست." (منبع)


جالب اینجاست که ایشان این سخنان را درست روز بعد از یک اعدام در قزوین بیان کرده اند، آنهم اعدامی که یک نوجوان ، حکم کشتن  را اجرا کرده است.


براستی این دین چقدر غیر انسانی است، آشپزی کردن، یکی از لطیف ترین کارهای روزمره زندگی است، اصولا در معماری مدرن، آشپزخانه بهترین و تمیز ترین قسمت خانه است، معماران طوری آنرا طراحی می کنند که هنگام ظرف شستن بتوان منظره مناسبی را تماشا کرد.


اما در اسلام، آشپزی کردن چون کاری قلمداد می شود که متعلق به زنان است، اصولا کار بی ارزشی قلمداد می شود. برتراند راسل  ، فیلسوف بزرگ قرن بیستم در کتاب زناشویی و اخلاق خود می گوید:(جمله دقیق را یادم نیست و این نقل به مضمون است)

" در برخی از فرهنگ های قدیم ، عمل سکس را عمل کثیفی می دانستند و در نتیجه زنان را نیز چون به چشم سکس می دیده اند، درجه دو و به نوعی بی ارزش می دانسته اند.  این نگرش به زنان ، هنوز نیز در برخی جوامع وجود دارد."


حال حکایت آقای جوادی املی است، او معتقد است که زنان موجوداتی بی ارزش هستند، آنها باعث به گناه افتادن مردان می شوند و باید در گوشه مطبخ ، زندانی و اسیر باشند و صد البته که مطبخ نیز نباید راه به بیرون داشته باشد و کسی بتواند داخل آنرا ببیند !

تنها سوالی که برای من پیش آمده، این است که چرا آشپزی کردن عملی زشت محسوب می شود و باید در گوشه و خفا صورت گیرد، اما شلاق زدن و سنگسار کردن و دست بریدن و چشم درآوردن و اعدام کردن انسان ها، باید در ملا عام صورت گیرد؟!

براستی کدامین دین بنا شده بر اخلاق و انسانیت، چنین دستوری را می دهد!؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


۳ نظر:

 1. کمونیستهای بیوطن در ایران و خارج, کره شمالی را بر کره جنوبی ترجیح میدهند.

  ارتجاع سیاه = ارتجاع سرخ = ارتجاع سیاه

  جمهوری اسلامی = کره شمالی = جمهوری اسلامی

  پاسخحذف
 2. گمنامیان عزیز
  به نظر شما اصلا سبک معماری یا قوانین قضایی چه ارتباطی میتونه با یه روحانی داشته باشه؟؟
  نگاهی به این بندازید
  http://sahebkhabar.blogspot.com/2011/06/blog-post_22.html

  پاسخحذف
 3. کس خارمادر همتون جمیعا صلوات

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.