یکشنبه، اردیبهشت ۰۸، ۱۳۹۲

مدیریت الله اکبر در جمهوری اسلامی: واردات گوسفند زنده با هواپیمای چارتر!


به گزارش تابناک، چون در دریای خزر، ایران فاقد کشتی باربری است، به منظور واردات گوسفند از آسیای میانه، به جای استفاده از کشتی،  با استفاده از هواپیما، گوسفند ها را وارد می کنند...!!

در کشوری که از نظر صنعت هوانوردی، در ضعیف ترین شرایط ممکنه به سر می برد، و به دلیل تحریم های بین المللی، اصولا به بازارهای جهانی در زمینه تامین هواپیما و قطعات یدکی دسترسی ندارد، استفاده بهینه از همین امکانات موجود، اهمیت ویژه دارد.

در حالی که بیمارستان های تخصصی بسیار محدودی در ایران وجود دارد، و در این کشور فلک زده، برای انتقال بیماران، هنوز از شیوه های احمقانه ای چون اتوبوس های معمولی استفاده می شود، وقتی می بیینم که از هواپیما برای حمل و نقل گوسفند استفاده می شود، نهایت حماقت مدیران این رژیم  را نشان می دهد.

حال زمانی نهایت حماقت مدیران این رژیم مشخص می شود که به نکات ذیل توجه می کنیم:

-          ایران کشوری است که بسیار مستعد پرورش دام است و امکان حتی صادرات را نیز دارد..! چرا باید دام از یک کشور دیگر با هواپیما وارد شود.
-          چرا کشوری که بیش از دو هزار و هفتصد کیلومتر مرز آبی دارد، در دریای خزر فاقد کشتی باربری است و باید با هواپیما، گوسفند از کشورهای آسیای میانه وارد کنند؟!
قبلا نوشته بودم که ضرر اقتصادی این رژیم فقط در چند سال اخیر، بیش از یکصد و شصت هزار دلار به ازا هر ایرانی است...!

باز این اعداد را به صورت خلاصه در اینجا ذکر می کنم:

مهمترین خیانت خامنه ای ایجاد بحران بین المللی است که در نتیجه آن وضع اقتصادی مردم به این وضع فجیع درآمده است. دو بحران توسط خامنه ای ایجاد شده است: 

الف-) ایران در منطقه از دو گروه تروریستی حزب الله و حماس حمایت می کند خود مردم فلسطین و لبنان نیز از دو گروه یاد شده متنفر هستند و معتقدند این گروه های تروریستی یاده شده بشدت فاسد بوده و فقط بدلیل منافع خودشان از ایجاد صلح با اسراییل جلوگیری می کنند. بدلیل حمایت ایران از گروه تروریستی فوق، تمام کشورهای پیشرفته و متمدن دنیا با دولت ایران اختلاف دارند.


ب-) ایجاد بحران هسته ای و پیگری ساخت بمب اتم که تحریم های بین المللی را برای ایران به همراه داشته است.


بابت دو بحران یاد شده ، مردم ایران ضررهای زیر را متحمل شده اند:


یک- دولت روسیه در عوض حمایت از ایران، سهم ایران را در منابع نفتی و گازی دریای خزر از پنجاه درصد طبق قرارداد سال 1949 به یازده درصد کاهش داده است. با توجه به اینکه تاکنون بیش از پنجاه میلیارد بشکه نفت در میادین نفتی دریای خزر کشف شده است، این به معنی از دست رفتن بیست میلیارد بشکه نفت از ثروت مردم ایران است که به رقم افسانه ای دوهزار میلیارد دلار(دو تریلیون دلار) می رسد.

دو- به دلیل بحران های فوق، شورای امنیت، تحریم های زیر را برای ایران در نظر گرفته است، و ما ضررهای زیر را متحمل شده ایم:


الف- علی رغم اینکه ایران بهترین موقعیت جغرافیایی را برای سرمایه گذاری دارد، اما به دلیل تحریم و ایجاد بحران های بین المللی توسط احمدی نژاد، هیچ شرکت خارجی در ایران سرمایه گذاری نمی کند. لذا در میادین مشترک نفتی با کشورهای همسایه چون قطر ، آنها مشغول استخراج هستند و سهم ما را نیز آنها می فروشند. میلیاردها دلار از ثروت کشور ها در حال تاراج به این شیوه است.


ب- به دلیل نبود سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت و گاز و از طرفی چون شرکت های صاحب تکنولوژی به دلیل تحریم حاضر به انجام کار در ایران نیستند، بهره وری ما برای استخراج نفت بسیار پایین آمده است و میلیاردها بشکه نفت برای همیشه در اعماق چاه ها باقی می ماند. ضریب برداشت نفت در ایران 24 درصد است در حالی که در نروژ ای نرقم 65 % است ، یعنی ما دو برابر نفتی که صادر می کنیم، را نابود می کنیم.این به معنی از دست دادن نه هزار میلیارد دلار پول است. (منبع: عصر ایران – یک اسفند به نقل از رییس پژوهش نفت ایران)


ج- به دلیل تحریم های بانکی بین المللی ما برای صادرات و واردات، ناچار هستیم از بانک های کشورهای ثالث استفاده کنیم که برای کشورما هزینه ای حدود ده درصد به همراه دارد. یعنی 10% تمام صادرات و واردات کشور را باید به یک کشور ثالث مانند امارات برای استفاده از سیستم بانکی آنها، باج بدهیم، یعنی رقمی حدود بیست میلیارد دلار در سال!


د-سالیانه بیش از 180000نفر از متخصصین تحصیل کرده ایرانی به دلیل نبود امنیت و فرصت شغلی از ایران فرار می کنند که طبق امار صندوق بین المللی پول، به معنی از دست دادن پنجاه میلیارد دلار پول است.در حالی که اگر امنیت اقتصادی بود، ما به بیش از این افراد تحصیل کرده برای ساختن و توسعه ایران نیاز داشتیم.
  
جمع بندی :

نه هزار میلیارد دلار خسارت برداشت نامناسب از چاه های نفت+ دو هزار میلیارد دلار سهم ایران در دریای خزر+هزار و پانصد میلیارد دلار خسارت فرار متخصصین در این سی ساله.

جمع: دوازده هزار و پانصد میلیارد دلار!! یعنی یکصد و هفتاد و هشت هزار دلار از جیب هر ایرانی!

رقم فوق، چهار هزار و یکصد و شصت برابر دزدی سه هزار میلیارد تومانی بانک صادرات است.

این بخشی از ضررهای مردم ایران است،ضررهای پنهان دیگری نیز وجود دارد:

از بین رفتن زیربناهای صنعتی،عدم توسعه کشور،عدم سرمایه گذاری خارجی در صنعت ایران، فساد بیش از حد دولت و اطرافیان احمدی نژاد و ...؛ براستی چه کسی مسول کیفیت پایین زندگی مردم، افسردگی بیش از اندازه، بی آبرویی ایرانیان،  کوتاه شدن عمر مردم و ... است؟

چند نوشته اخیر این وبلاگ: ۳ نظر:

  1. فاجعه اصلی و مهمتر از همه اینها
    تلف شدن عمر میلیونی ایرانیان بر اثر سیاست های غلط و صرفا تجربه تئوری های ایدئولوژیک اسلامی هست. و ساخته شدن پایه ای کج در فرهنگ برای سالیان سال بعد از آن.(چیزی شبیه 70 سال آزمایش تئوری دین جدید "کمونیسم" در شوروی)

    پاسخحذف
  2. همون گوسفندان از این مردم جاکش باارزشترند.

    پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.