شنبه، اسفند ۲۶، ۱۳۹۱

آقای دکتر نوری علای عزیز، نگرش اینچنینی است که بین شما و تلاش برای تشکیل شورای ملی فاصله می افکند..!

مصاحبه اخیر آقای دکتر نوری علا را می شنیدم، و قصد ندارم به عنوان یک حامی تشکیل شورای ملی، به سخنان ایشان پاسخ بدهم، اما نکته ای دل مرا بدرد آورد که ناچارم اینجا بنویسم:

در دقیقه بیست و چهار، آقای دکتر نوری می فرمایند:

"..خانم گلستان که من نمی دانم از کجا پیداشون شده، یک موقعی در دفتر کروبی کار می کرده اند، بعد آمدند خارج از کشور خواننده بشوند، نشد..."

شخصا خانم گلستان را از نزدیک می شناسم، هر چند ایشان در جنبش سبز حضور گسترده ای داشته اند، اما هیچ گاه در دفتر کروبی کار نکرده اند! اما  همین جمله آقای دکتر نوری علا، نکات ذیل را به ذهن می آورد:

یک- مگر خواننده شدن بد است؟ چرا باید آقای دکتر نوری علا، نگاهی چنین تحقیر آمیز به هنرمندان داشته باشند و یک خانم را به علت تلاش برای خواننده شدن، تحقیر کنند؟!

دو-مگر حضور در دفتر کروبی، جرم است؟! آقای دکتر نوری علا، گویا فراموش کرده اند که هر ایرانی، یک رای دارد، بر فرض سقوط رژیم، حتی خامنه ای و کروبی نیز باید بتوانند رای بدهند.

اساسی ترین اصل اعلامیه جهانی حقوق بشر، برابری همه انسان ها با یکدیگر است، نگاه تحقیرآمیز به دیگران، به دور از اخلاق و انصاف است، وای به روزی که برای تحقیر دیگران، به اتهامات  بی اساس متوسل شویم!

چند سالی است که زندانیان بریتانیا، یعنی کسانی که اتهام آنها در دادگاه مستقل ثابت شده است، می توانند در انتخابات شرکت کنند، بند ششم اعلامیه جهانی حقوق بشر، به صراحت اشعار می دارد که هر انسانی، در هر شرایطی یک انسان است و هر انسانی، محق است به رای دادن و مشارکت در اداره جامعه!

مهم تلاش برای آزادی ایران است، کمیته موقت شورای ملی، برای تشکیل یک پلتفرم آزاد برای رسیدن به یک انتخابات آزاد تلاش کرده است.

شورای ملی، تنها یک کمپین از گروه های مختلف سیاسی است که برای برگزاری انتخابات آزاد در ایران، تلاش می کنند. چرا باید آقای نوری علا، از تلاش یک خانم در این زمینه با چنین لحن تحقیرآمیزی یاد کنند؟! 

این نگرش که خود را برتر از دیگران بدانیم، باعث می شود که ما از نشستن بر سر یک میز اجتناب کنیم! و در نهایت نیز، برنده جمهوری اسلامی است...!

براستی آیا شایسته آقای دکتر نوری علا است که چنین نگرشی به هموطنان خود داشته باشند؟!

مطمینم که آقای دکتر نوری علای عزیز، با خبر هستند که چقدر برای ایشان احترام قائلم، اما تصور می کنم ایشان از بابت رفتار غیر منصفانه با خانم گلستان، یک معذرت خواهی به ایشان بدهکارند..! 


۵ نظر:

 1. ۱- فیلم واقعی گائیده شدن امام زمان مهدی (عج) در عصر غیبت صغری و کبری توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی و اثبات کونی بودن آن حضرت.

  http://rezaazad4u.blogspot.ca/2011/07/blog-post_2228.html

  ۲- فیلم واقعی گائیده شدن نرجس مادر امام زمان مهدی (عج) توسط آیت الله العظمی نوری همدانی.

  http://rezaazad4u.blogspot.ca/2012/05/18_30.html

  پاسخحذف
 2. بلی ما هم دقیقا بههمین دلیل شورای (ملی که چه عرض کنم، چون ملی یعنی مورد قبول ملت و من اطمینان دارم که هرگز چنین نیست) ایران را قبول نداریم، وقتی خامنه ای جنایتکار که صد ها هزار جوانان ما را بکشتن داده و میدهد، بتواند در شورای ملی شرکت داشته و حق رای داشته باشد یعنی باید عزای این شورا را خواند، این دیگر شورا نیست این شرکای رژیم اسلامی است.

  پاسخحذف
 3. آقای گمنامیان

  آقای نوری علا را شما نمیشناسید و نمیدانم چه ویژگی در ایشان دیدید که او را اینقدر بزرگ میکنید

  نوری اعلا یک فسیل سوخته و تکراری بدون داشتن هیچ تاثیر سیاسی و ارزش افزوده ای است یک آدم معمولی بدون هیچ مبارزه سیاسی موئر

  ختی کروبی و آخوندهای جنایت کاری مثل خامنه ای از اسماعیل بیشتر اعتبار دارند چون مبارزه کردند

  نوری اعلا یک پیر فاشیست است در حد آقای سجادی لمپن است که فقط با اراحیف بافی برای خود کلاهی دوخته
  فاتحه شورا را باید خواند که مشنگی مثل اسماعیل که حتی یک مقاله و گفتگوی ساده هم نمتواند انجام دهد بخواهد نقشی در آن بازی کند

  پاسخحذف
 4. نوری علا دکانش را در خطر می‌بیند. کاسه کوزهٔ همهٔ دکان‌های سیاسی که در این سی و چهار سال تنها بی‌عرضگی خود را ثابت کرده‌اند باید جمع شود.

  پاسخحذف
 5. ایران هرچه میکشد از این روشنفکر نماهای جدا و بدون هیچ قصد توهینی مسخره میکشد ، امروزه بر همه کس پوشیده نیست که این اش اسلامی را متفکرین تهی مغز آنزمان یعنی شریعتی ،فردید و جلال ال احمد و به ویژه این آخری یعنی ال احمد با ان دیدگاه ضد غربی خود برای ما تدارک دیدند ، حالا از آقای نوری علا سوال این است : شما که نطفه اولین کانون نویسندگان ایران را در منزل ال احمد و به ریاست این شخص عقب مانده که یار غار شما بود بستید با چه جرات و به چه رویی با ان دیدگاه متحجر خود به دیگران میپردازید ؟ ان کنون ضد شاه و مردم ایران که در منزل ال احمد کودن ایجاد شد تنها برای ضدیت با ایران و ایرانی بود که ثمره آنرا امروز میبینیم .
  آقا مردم تاریخ را فراموش نمیکنند شرم کن

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.