چهارشنبه، آذر ۲۲، ۱۳۹۱

تا زمانی که اسلام در بین تمامی اقشار جامعه ایرانی بی آبرو نشود، نمی توان امیدی به اجرای دمکراسی در ایران داشت!

تنها با  روشنگری درباره اسلام می توان وضع کنونی کشور را بهبود داد، چون اگر حتی جنبش آزادی خواهی ایران، موفق به سرنگون کردن خامنه ای شود، گروهی دیگر از ملاها، از اثرگذاری خود استفاده می کنند و باز قدرت را به دست می گیرند.

واقعیت این است که دینداران، بعد از قبول اسلام، به راحتی اخلاق را زیر پا می گذارند و بنا به دستور ملایان، به راحتی حق دیگر گروه های جامعه را نادیده می گیرند، لذا تنها روش اساسی برای قوام بخشیدن به دمکراسی در ایران، روشنگری درباره اسلام است.

اصولا دمکراسی با سکولاریسم، ریشه ای و پیوندی عمیق دارد، مگر می شود در جامعه ای که گروهی دیندار، خود و نظر خود را برتر از دیگران می دانند، دمکراسی بر قرار کرد؟! چرا که دینداران، معتقدند افرد بی دین، اصولا نجس هستند و نظر آنها ارزش ندارد، این به معنای تناقض آشکار بین دین و دمکراسی است.

مفاهیمی چون حقوق بشر و آزادی بیان و دمکراسی، به هم گره خورده اند، داشتن هیچ کدام از آنها بدون حضور دیگری ممکن نیست.

در هیچ جامعه ای نمی توان مدعی تکریم حقوق بشر بود، اما آزادی بیان نداشت، یا دمکراسی در آن وجود نداشته باشد. 

بدون وجود آزادی بیان، هیچ گاه دمکراسی شکل نخواهد گرفت، چه آنکه قبل از انتخاب، باید آزادی بیان وجود داشته باشد تا شهروندان بتوانند با چشمانی باز به نقد گزینه های مختلف بپردازند و در نهایت انتخاب درست خود را داشته باشند.

اکنون می توان با قاطعیت گفت که راه رسیدن به دمکراسی و آزادی بیان و حقوق بشر در جامعه ایران، از جاده نقد بی پروای اسلامی می گذرد.

در اینجا با صورت خیلی خلاصه به ارتباط آزادی بیان، حقوق بشر و دمکراسی با اسلام می پردازم:

-         با وجود اسلام و بدون شکسته شدن حرمت اسلام، نمی توان به دمکراسی در ایران دست یافت، چه آنکه قران به صراحت می گوید (اکثرهم لایعقلون) و یا بی هیچ شرمی دم از برده داری می زند. براستی چگونه می توان با وجود  دینی که به برده داری معتقد است، دم از دست یافتن به دمکراسی زد؟
-         بنا به قانون اسلام، در صورتی که یک مسلمان تصمیم بگیرد دینش را عوض کند، باید کشته شود. یعنی در این دین چیزی به نام آزادی اندیشه وجود ندارد، یا اگر کسی به انتقاد از پیامبر اسلام بپردازد، سزایش مرگ است، چگونه می توان با وجود چنین قوانینی در اسلام، دم از آزادی بیان در جامعه اسلامی  زد؟
-         تناقض و فاصله اسلام از حقوق بشر، بی نیاز از هیچ توضیحی است، دینی که در آن دستور به تجاوز به زن شوهردار و اسیر داده می شود، برده داری وجود دارد، دستور به سنگسار می دهد و یا مخالفین اسلام را بکشید، در تناقض آشکارا با حقوق بشر است.
اگر نکات بالا را کنار هم بچینیم، به راحتی می توانیم ببینم که بدون نقد اسلام، بدون شکستن حرمت اسلام، برقرار دمکراسی در جامعه خواب و خیالی بیش نیست.

۱۱ نظر:

 1. آقای گمنامیان

  حرف درست است ولی همانطور که میدانید کسی جرائت نمیکند علنا" به مبارزه با اسلام برخیزد

  همانطور که میبیند ایرانیان حتی حاظرند آلت امام حسین را تا حلقوم بخورند و آب آنرا به عنوان تبرک مزه کنند . یا از غائط علی در دهان زن و بچه خود بگذارند/

  آیا شما در کل تاریخ ایران مبارزی سیاست مداری میشناسی که علنا به جنگ خرافات رفته باشد؟

  همین رضا پهلوی روشنفکر هم تا کنون یک بار نگفته که اسلام دین وحشی گری و تبعیض است

  حتی فرض کنیم شما هم رئیس جمهور شوید به سرعت یا شما برکنار میشوید یا جنازه تان تحویل خانواده تان میدهند.

  خوشحالم که شما هم به این نتیجه رسیده اید که دمکراسی در کشور متوحش اسلامی ایران امکان پدیر نیست

  پاسخحذف
 2. بنظر می رسد که بهترین و در نهایت تنها راه راحت شدن از شر مسلمانان وحشی و خونخوار، همانا هدایت و روانه کردن دسته جمعی آنان به درون بهشت است! آنهم یکبار برای همیشه، حداقل تا آنجائی که به مسلمانان ایران مربوط می شود. چون مشرف شدن به بهشت موعود، آرزوی قلبی و هدف غائی هر مسلمانی است، پس از بابت این کمک مؤثر و بی شائبه ای که در حق آنان می کنیم نیز هرگز نباید عذاب وجدانی بدل راه بدهیم. شش دنگ بهشت با تمامی جویبارهای شیر و عسلش، با صدها میلیون حوری همیشه باکره اش منحصراً برای مسلمانان، زمین گرد و خاک گرفته و بد اقلیمش برای ما خداناباوران. آیا این راه حل خوبی نیست؟

  پاسخحذف

 3. با سلام

  دوستان ,من فکر می کنم دیکتاتوری و تمامیت طلبی یک خو و ویژگی درونی است; مثلا" شما به سیستم سلطنت طلبی ما هم که نگاه کنید می بینید تلاش می کنند تا موضوعاتی خاص را بی پاسخ گذارند و از آن رد شوند(عدم محکوم کردن شکنجه و قتل زندانیان سیاسی در زمان محمد رضا شاه)و یادر سازمان مجاهدین و ...شما دیکتاتوری کره شمالی یا سوریه را ببینید, هیچ کدام دینی نیستند ولی هر دو آلوده اند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. لطفاً قضیه را نچرخانید! یک نظام ایدئولوژیک و مذهبی اجباراً سیستمی دیکتاتوری و ضد بشری است. اما هر نظام دیکتاتوری و ضد بشری الزاماً نباید مذهبی باشد. زیرا نظامهای دیکتاتوری اشکال گوناگون دارند و نظام مذهبی تنها یکی از این اشکال است.

   حذف
 4. ولی‌ این تنها دین است که برای "جنایت" توجیه "مقدس آسمانی" میاره.

  پاسخحذف
 5. اگه تو ایرانی هستی زن و بچه هر چی ایرانی هست رو از کون گاییدم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. توصیه می کنم که حضرت فاطمۀ زهراء سلام الله علیه را از کون بگائی که از هر لحاظ با اخلاق و فرهنگ اسلامی شما سازگارتر است.

   حذف
  2. مسلمان عزیز سید محترم که به امامت اتصال دارید ،ناراحت نشو ، تو سید هستی مادرت همه سادات و این ها نشانه های است که مادران شما را عرب های کیر کلفت و امامزادگان حامله کردند و بدین ترتیب نسل سید شده اید.

   آیا اگر امام حسین زنده بود و در لیوان ادرار میکرد ، آیا میتوانستی آنرا قورت ندهی ؟ یاد اگر امام صادق میخواست با مادرت خلوت کند آیا خوشحال نمیشدی ؟

   فکر کن چه افتخاری از بیشتر برای تو مسلمان سید که مادر از امامی حامله شود و تو برادری سید پیدا گنی و مادرت هم آب تبرک امام را در لای واژن و دندانهایش قرقره کند/ و لحظه ارضا شدن امامزاده آب آنرا روی صورت خواهرت تخلیه کند که تو و پدرت هم بتوانید مثل همان ضریح امام حسین دست بکشید و متبرک شوید!؟ آیا این برای تو مسلمان شیعه افتخار نیست ؟
   نمیخواهم فحش دهی ولی با مادرت که هرشب دعا میخواند در میان بگذار و اگر شرم داری برای او ایمیل کن . مطمئن باش که او هم از خدا میخواهد که به جای لمس ضریج افتخار چشیدن طعم گوشت و اندام امام را داشته باشد

   حذف
  3. بابا تو که معادل سفر حج، ثواب و اجر نثار این برادر مسلمان نمودی! انشاءالله تعالی و به حق سیدالشهداء، این برادر متعهد و متدین در سرای باقی که همان بهشت برین باشد به کمک مادر مکرمۀ خویش شتافته و در آنجا دو نفری به غرغره و ذکر خدا و رسول خدا (ص) مشغول می گردند.

   حذف
  4. متاسفم برایتان و برای ادبتان

   این حرفهایتان شرم آور است, اما از کوزه همان برون تراود که دروست.

   حذف
 6. ببین فاطمه زهرا چه جندی بوده که تو (9)سالگی .... .میده..زنده باد ایران ایرانی

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.