پنجشنبه، مهر ۱۳، ۱۳۹۱

چسباندن انگ دیندار بودن به یک کودک، خیانت پدر و مادر به آن کودک است، مانند کور کردن چشم او و شکستن حقوق انسانی اوست/دو ویدیو با زیرنویس

بارها دیده ایم که یک کودک را مثلا مسلمان یا مسیحی می دانند، این یک سو استفاده آشکارا از کودک است، یعنی پدر و مادر، از ناتوان بودن کودک، سو استفاده می کنند و به او انگ یک دین خاص می چسبانند. مثلا تصویر زیر را ببینید: 
درباره سیگار کشیدن، قانون به کودکان اجازه سیگار کشیدن نمی دهد، حال چگونه است که جمعی از والدین، به خود اجازه می دهند درباره دین آن کودک در زمان بزرگسالی، که آینده او را رقم می زند، تصمیم بگیرند؟! این ویدیو را ببینید که یک کودک، بعد از شستشوی مغزی، تبدیل به یک آخوند(!) شده است:

چندی قبل، دولت آلمان، ختنه کردن کودکان پسر را در آلمان ممنوع اعلام کرد، چرا که ضایع کردن حقوق کودکان محسوب می شود، بماند که از سالها قبل، ختنه دختران، یک جرم بزرگ محسوب می شود و زندان طولانی مدت دارد.

براستی، آیا مسلمان دانستن یک نوزاد، ضایع کردن حق او نیست؟! چرا او نباید این حق را داشته باشد که شخصا درباره دین خود تصمیم بگیرد، به یاد بیاوریم که کودک مسلمان، به صورت پیش فرض مسلمان می دانند و اگر بخواهد از اسلام خارج شود، با مجازات مرگ روبرو می شود...! (منبع)

این ویدیو را ببینید، که چگونه به شستشوی مغزی یک کودک می پردازند: (این ویدیو را برای سایت تد ترجمه کرده بودم و زیر نویس فارسی دارد)


شستشوی مغزی، تعریف مشخصی دارد، چنین روندی، مصداق بارز شستشوی مغزی است! توجه کنید که افراد دیندار، به روش زیر رفتار می کنند:

-          کودک چون رشد نیافته و زود هر حرفی را از والدین خود باور می کند، بسیار آسیب پذیر هستند و هر حرفی را می پذیرند!
-          پدر و مادر، ارتباط کودک را با بیرون قطع می کنند و اجازه دریافت اطلاعات را به او نمی دهند،  (مثلا اجازه نمی دهند یک فرد خداناباور) به کودک بگوید ممکن است خدا نباشد!
-          کودک را به شدت زیر هجوم فکری قرار می دهند و مرتب از خدا حرف می زنند..!
-          به آن کودک می گویند این دنیا بسیار جای بدی است، زندگی آنها را تباه می کنند و به آنها وعده ای پوچ مبنی بر جهان آخرت می دهند...!
-          در آخر نیز به کودک می گویند شک کردن در باره خدا، گناه بسیار بزرگی است...!!
تفکر اسلامی و دینمدارانه معتقد است که کودک، متعلق به پدر است و حتی اگر پدر، کودکش را بکشد، و بر او حرجی نخواهد بود. در این نگرش، کودک را کالایی می دانند که پدر مجاز است هر بلایی بر سرش بیاورد، یعنی می تواند دین او را تعیین کند، مغز او را آنچنان با مزخرفات دینی پر کند که کودک حتی در بزرگسالی نیز جرات فکر کردن نداشته باشد...!

در حالی که در تفکر انسان مدارانه، کودک از لحظه تولد، یک انسان محسوب می شود و کالای هیچ کسی (حتی پدر و مادرش) نیز نیست، اگر پدر و مادر با کودک بدرفتاری کنند، با مجازات سنگین روبرو می شود و اجازه نمی یابند کودک را در اختیار داشته باشند.

این روش، نقض آشکار حقوق انسانی کودک است، یک جنایت است و شاید از کور کردن یک کودک، بیشتر به آن کودک آزار برساند.

این ویدیو نیز سخنرانی کریستوفر هیچنز است، که بر آن نیز زیرنویس فارسی گذاشته ام:/-----------------/این هم چند نوشته دیگر من در این چند روزه: 
۲ نظر:

 1. من خیلی در امور دینی سررشته ندارم ولی سخنان این مرد همه اش شارلاتان بازی است و پر است از استدلال های غلط و مغالطه آمیز. خداوند هیچ گاه مردم را 98 هزار سال تنها نذاشته تا مسیح ر بفرستد در تمام مدت عمر بشر همواره پیامبرانی بوده اندو بعد از مسیح نیز . در اعتقادات دنی شروع بشریت با آدم است که خود پیامبر است برای اهل و خانواده اش و با نوح و...ابراهیم .و موسی و..پیامبران دیگر ادامه می یابد. خداوند انسان را هماره با هادی و راهنما خواسته و آفریده و تا آخر نیز چنین خواهد بود. این شخص در حد یک آدم کم سواد اطلاعات دارد اما همان ها را با شور و هیجان بیان می کند و البته به مذاق امثال صاحب وبلاگ نیز خوش می آید.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرامی،
   در قطب شمال، هیچگاه پیامبری نبوده است! چرا الله برای مردم آنجا پیامبر نفرستاده؟!

   ضمنآ،
   این هزاران پیامبر، همه داستان و خرافه است.

   حذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.