دوشنبه، شهریور ۲۷، ۱۳۹۱

بخش اول/حمله به اعضای کمیته موقت تدارکات شورای ملی، روش ومنش کیهان شریعتمداری است که به جای انتقاداز منشور آن،حمله را «شخصی» می کند!

حسین شریعتمداری نیز وقتی می خواهد به اعلامیه جهانی حقوق بشر را لگد مال کند، چون می بیند حمله به اصل اعلامیه حقوق بشر، بی فایده است و اثری ندارد، به طراحان اعلامیه جهانی حقوق بشر، حمله شخصی می کند و مثلا می گوید از اسراییل پول گرفته اند!

برخی از افراد مشخص،  چشم بسته و بی هیچ اخلاقی، حمله به این منشور را آغاز کرده اند! کجای این منشور اشکال دارد؟ اگر ایرادی است، بفرمایید تا تصحیح شود، اگر ایرادی ندارد، آنرا امضا کنید و خود عضو شورای ملی شوید. حمله به اعضای کمیته موقت تدارکات، منش و روش شریعتمداری است، این کیمته موقت تدارکات، قبل از تشکیل شورای ملی، منحل می گردد.

پیش درآمد:

بعد از آنکه برخی از فعالین سیاسی و مدنی، از همه گروه های سیاسی خواسته اند تا به یکدیگر بپیوندند و خواستار تشکیل شورای ملی شده اند، شاهد بوده ایم که برخی از افراد، به این فراخوان تاخته اند!

شگفت انگیز است که این افراد بی انصاف، چنین حقوق انسانی هموطنانش را اینچنین لگدمال می کند.


نیاز به داشتن شورای  ملی:

مبارزین سیاسی سوریه را ببینید، همان اول کار یک شورای ملی تشکیل دادند و بسیاری از کشورهای خارجی، آنها را به رسمیت شناختند و توانستند به مبارزه با رژیم دیکتاتوری، شکل و سمت و سو ببخشند.

اصولا این فرخوان ملی چیست؟


ابتدا به صراحت عرض کنم که بین «شورای ملی» و «کمیته موقت هماهنگی و تدارکات برای تشکیل شورای ملی ایران» تفاوت بسیار است!


« کمیته موقت هماهنگی و تدارکات برای تشکیل شورای ملی ایران» وجود دارد، اما«شورای ملی» اصولا هنوز تشکیل نشده است!


روند کار به سادگی و شفافی زیر است:


-          چند گروه سیاسی مختلف و تعدادی  از فعالین مدنی گرد هم جمع شده اند، این اعضا، گروهی تشکیل داده اند که نام آن این است:

"کمیته موقت هماهنگی و تدارکات برای تشکیل شورای ملی ایران"

نام این کمیته، خود گویای نوع و محدوده فعالیت آن است.


-          این فعالین با بسیاری از احزاب و گروه های سیاسی مختلف، نظرسنجی کرده اند و بعد از بحث و مجادله بسیار، یک پیشنویس منشور، تهیه کرده اند.
تاکید می کنم که این منشوری که ملاحظه می کنید، صرفا پیش نویس است!


-          این کمیته موقت، فراخوانی را صادر کرده و از همه فعالین سیاسی و مدنی، و احزاب خواسته تا به یکدیگر بپیوندند و یک شورای ملی تشکیل دهند.

(لطفا دقت فرمایید که در خواست اعضای این کمیته موقت، به هم پیوستن ایرانیان است، نه اینکه ایرانیان به آنها بپیوندند!)


-          وقتی گروه های سیاسی مختلف، اعلام آمادگی کردند، یک نشست ملی صورت خواهد گرفت و شرکت کنندگان، شورای ملی را تشکیل خواهند داد.

این کمیته موقت نیز چند ساعت قبل از تشکیل شورای ملی، منحل خواهد شد.

چون با بسیاری از  گروه های سیاسی مذاکره صورت گرفته، اعضای این کمیته موقت امید دارند که دیگر بر سر منشور، اختلاف نظری نباشد، اما باز این اعضای شورای ملی هستند که باید دراین باره تصمیم بگیرند (این شورا در آینده تشکیل می گردد)


اعضای این کمیته چه کسانی هستند؟


در این صفحه، می توانید توضیحات بیشتر درباره این کمیته موقت تدارکات را بیابید.


واقعیت این است که اعضای این کمیته، درد وطن داشته اند و علی رغم اختلاف نظر با یکدیگر، پا بر روی غرور و دل خود گذاشته اند و گرد هم جمع شده اند؛ تا بلکه به آرزوی دیرینه ایرانیان، جامعه عمل بپوشانند و بلکه بتوانند زمینه ساز تشکیل  یک شورای ملی بشوند.

اعضای این کمیته، تنها وظیفه تهیه پیش نویس منشور را داشته اند، وظیفه آینده آنها نیز تدارک دیدن محل اجلاس و برگزاری اجلاس شورای ملی است. برای این خدمت نیز هیچ جایزه و پاداشی دریافت نخواهند کرد.


حمله کنندگان به چه چیزی استناد می کنند؟!

الف) می گویند اعضای این کمیته ناشناس هستند(!)
ب)یکی از گروه های سیاسی مشارکت کننده در این کمیته، دیپلمات های بریده از رژیم هستند.

در پیوند بالا می بینید که اعضای این کمیته ناشناس نیستند و این اتهام، بی نیاز از پاسخگویی است.

حمله شخصی به اعضای کمیته نیز، شرم آور است؛ این نوع حمله، دقیقا منش حسین شریعتمداری است.

حال سوال من از این حمله کنندگان بی اخلاق این است که آیا حمله شخصی به اعضای این کمیته، شایسته شما است؟!  اصولا این کمیته قرار است ساعتی قبل از تشکیل شورای ملی، منحل گردد، لذا اینکه یکی از  اعضای آن بنا به نظر شما، مثلا دیپلمات بریده از رژیم هستند،  چه اهمیتی دارد؟!


اعضای این کمیته، اصولا در شورای ملی کاره ای نخواهند بود و فقط مانند دیگر ایرانیان می توانند در آن شورا، مشارکت کنند.

نهایت بی انصافی است، توجه کنید:

یکی از اعضای حاضر، جزو کمیپن سفارت سبز است و دیپلماتی است که شغل خود وزارت خارجه (به هدف مبارزه با رژیم) را رها کرده است، حال حمله کنندگان، چشم می بندند و دهان می گشایند  و  اعضای این کمیته چند ده نفره را به ارتباط با وزارت اطلاعات متهم می کند!


این روش، شایسته کیهان شریعتمداری نیز نیست!


شاید یکی از فعال ترین افراد در عرصه  روشنگری و خردگرایی، نگارنده باشد و شاید بیشتر از همه مورد حمله اسلام گرایان قرار گرفته ام. بدترین انگی که به من زده می شد، این بود که  مزدور وزارت اطلاعاتم و قصدم از  نقد اسلام، دلسرد کردن دینداران حاضر در جنبش سبز است(!)، و پاسخ من نیز همیشه این بود که باید دست وزیز اطلاعات را بوسید، چرا که  وزارت اطلاعات ایران، می آید و افرادی را استخدام می کند تا به نقد اسلام بپردازند ( آنهم در شرایطی که اسلام،پایه و اساس این رژیم اسـت!! این دو منبع، مثال خوبی است: اینجا و اینجا

حال باید به این حمله کنندگان گفت اگر رژیم ایران می آید و زمینه را فراهم می کند تا بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر، منشوری حاضر شود و گروه های سیاسی ایران، گرد هم بیایند تا یک شورای ملی تشکیل شود (!!!) باید بر دستان سران رژیم بوسه زد!


زمانی این مضحک بودن این اتهام مشخص می گردد که به یاد می آوریم اصولا اعضای این کمیته موقت، در شورای ملی هیچ سمتی ندارند! یعنی بر اساس این تئوری احمقانه، رژیم کمیته ای تشکیل داده، تا شورای ملی تشکیل شود، اما خود اعضای کمیته (که وصل به رژیم هستند) هیچ نقشی در آینده شورا نخواهند داشت!


این نوع حمله های کور، از جنس رفتار حسین شریعتمداری است.

این حمله کنندگان، با بی رحمی تمام، به اعضای این کمیته حمله می کند. گناه اعضای این کمیته این است که خواهان جمع شدن ایرانیان گرد هم هستند، خواهان این هستند که شورایی ملی تشکیل شود،تا بلکه بتواند مبارزات ایرانیان را سامان دهد و کشور را به صورت دمکراتیک، به یک نظام مردم سالار، رهنمون گردد.

---------------نوشته های دو روز گذشته من:


۱۷ نظر:

 1. لینک بالاترین:

  https://balatarin.com/permlink/2012/9/17/3148480

  پاسخحذف
 2. در این جور مواقع است که فعالان سیاسی دلسوز مردم و یا خودخواه و قدرت طلب مشخص می شوند درد این آقای نوری علا و شبکه سکولارهای سبز اینه که چرا شروع کننده این شورا به نام آنها تمام نمی شود تا در پیش چشم مردم شبکه سکولارهای سبز و نوری علا قهرمان شوند و بگویند ما بودیم که این شورا را تشکیل دادیم نه رضا پهلوی اینها نه تهنا با شورای ملی که رضا پهلوی کمک کرده مخالف هستند بلکه با برپایی هر شورایی که خودشان شروع کننده و همه کاره نباشند مخالف هستند دارو دسته نوری علا می گویند اپوزسیون به خواست ما و تحت مدیریت ما بیایند با هم دیگر متحد شوند و لا غیر ! کلا هر ضربه ایی که این مردم بدبخت دارن می خورند از این جمهوری خواهان بی صفت است شاخ جمهوری خواهان نوری علا بود که گندش در آمد منتظر گند زدن بقیه جهوری خواهان باشید اردوگاه جمهوری خواهان بدجوری خراب است ! از حسودی دارن می ترکن که رضا پهلوی محبوب نشه! اینها کاری به جمهوری اسلامی ندارند هنوز دارن با شاه مبارزه انقلابی می کنند !! قبلا می گفتند این شبکه سکولارهای سبز از مشایی کمک مالی دریافت میکردند نمیدونم حالا چقدر صحیح باشه این حرف؟!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرامی،

   لطفا اتهام بی پایه نزنید.
   این منصفانه نیست!

   آقای نوری علا حق دارد هر نظری داشته باشد، به خاطر نظر تو،نباید او را متهم به چیزی کرد!

   سپاس از نظر شما

   حذف
  2. نه گمنامیان جان من اتهام نزدم فقط گفتم این حرف بین محافل سیاسی چند سال پیش زده شده تایید نکردم ! در کامنت بالا هم ذکر کردم که از راست و دورغش خبر ندارم !

   حذف
  3. این دوست عزیز چنان عنوان می‌کند انگار که شورای ملی‌ ساخته و پرداخته رضا پهلوی و سلطنت طلبها است و جمهوریخواهان باید بروند بوق بزنند. آنطور که آقای نوری علی عنوان کرد شورای ملی‌ ۹۰ درصدش در داخل هستند، اعضای زیادی از وزارت خارجه و سپاه که ناشناخته میباشند، تعداد زیادی از اصلاح طلبها و رضا، فرح و یاسمین پهلوی هم مثل مردم کاملا عادی عضو شده اند. برداشتی که از سخنان آقای نوری الا میشد اینبود که ایشان اعتراض داشتند به این امر که چرا چهره‌های "خوش پوش" و "خوش صورتی‌" چونان "شاهزاده" پهلوی باید فریب این گروه را بخورد و چرا باید ایشان فریب مشاوران محترمشان همچون پیرنیا را بخورد و در دام بیفتد. آقای نوری الا نگران مدحی‌های نفوذی جمهوری اسلامی در این شورا هستند، که باید گفت اجتناب ناپذیر است و اگر چنین شورای توسط افراد باهوش اداره شود، قربانی‌هایش کمتر خواهد بود و در مدت زمان کوتاهتری خواهد توانست ایران را از پرتاب در سراشیبی سقوط نجات دهد.

   اگر فرمایش جناب نوری الا را درست درک کرده باشیم، آقای پهلوی به یک جبهه‌ که متشکل از قشر بزرگی از نیروهای موثر در سرنوشت مملکت است، پیوسته است. اگر اینها واقعیت داشته باشد، این اولین حرکت عاقلانه ایی است که ایشان تاکنون انجام داده. چنین اتحادی نه توسط سلطنت طلبها شکل گرفته ، آنطور که این دوست بی‌ اطلاع سعی‌ در نشان دادن آن دارد، و نه اینکه جهوری خواهان قرار است بروند بوق بزنند، چون آقای نوری الا ترجمان جمهوریت است و اعتراضش نشان بی‌ خاصیّت شدن جمهوریخواهان.

   حذف
  4. باید گفت آقای نوری الا یک مخالف عقل و باهوش این شورا است، چون به تور خود آگاه یا ناخود آگاه توضیحی که در مورد اعضا و عملکرد این شورا داد، آن را برای بسیاری که شورا را نمیشناختند، کاربردی و مردمی معرفی‌ نمود. مطمئنا بدون متحد شدن اعضای کلیدی، باهوش و خیرخواه سپاه و افراد حکومتی سابق با مردم عادی ایران و مهاجران خارج، شکست این حکومت امکان پذیر نیست، مگر با گزینه جنگ که خواست هیچ ایرانی‌ نیست.

   نگویید سپاه چنین اعضای ندارد، مطمئنا دارد، چون در طول ۳۳ سال تنها ارگانی‌ است که هزینه بسیار صرف پیشرفت، تحصیلات و به روز کردن اعضایش شده، چون تنها ارگانی‌ در مملکت است که در راه پیشرفت آن سرمایه‌گذاری کلان شده، پیشرفت یک ارگان به معنای پیشرفت از همه جهت است منجمله توانمند کردن علمی‌ و فکری نیروهای توانمندی که یک روز واقعیات را خواهند فهمید. این درست که قشری از سپاه به واسطه سرازیر شدن کّل درامد ملی‌، به طور مطلق فاسد است و تا پای نابودی مملکت حاضر به گذاشتن از منافع نیست و برای رسیدن به دیکتاتوری نظامی حتّی خامنه ایی را به راحتی‌ قربانی می‌کند، ولی‌ در نهایت این ارگان شبیه ارتش مصر یا ارتش هر دیکتاتور دیگری در گذشته و حال ، افرادی با قدرت بالای تحلیلی و توان بّر اندازی و کودتا کم ندارد.

   از طرف دیگر، برخی‌ طرفداران ندان سلطنت (بعضا با اسامی مستعار فیسبوکی) یا شاید هم سربازان ۷ تومنی امام زمان در قالب طرفداران سلطنت، اصرار دارند که با چنین عباراتی شورا را نشان دهند، همچون " شاهزاده پهلوی تنها انتخاب شورا" "شاهزاده پهلوی شورا را هدایت می‌کند" . هدف اگر دلسردی مردم منزجر از نظام شاهنشاهی و طرفداران قلّابی اگر سربازان امام زمان نباشند، باید گفت که دوستانی‌ از طرفداران سلطنت هستند که نه بویی از هدف شورا برده اند و نه به دلیل نادانی مفرط، لیاقت دفاع از منافع مملکت ایران را دارند.

   حذف
 3. از بین جمهوری خواهان فقط یه گمنامیان باقی مونده که شعور سیاسی بالایی داره و دلسوز مملکت و وطنش !! گمنامیان نمی خواهی یه حزب سیاسی تشکیل بدی این جمهوری خواهان بدجوری دارن گند میزنن ها :)) جبهه ملی هم شدیدا تکذیب کرده که با شورای ملی هیچ ارتباطی نداره و تهدید کرده شکایت میکنه از گردانندگان شورای ملی !!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرامی،

   جبهه ملی در خارج، دو بخش دارد،

   بخش اروپا و بخش آمریکا،

   آن بخش آمریکا است که بیانیه داده و البته نمی تواند از طرف بخش اروپا نظر بدهد!!

   این نوشته را بخوانید:
   http://gomnamian.blogspot.co.uk/2012/04/blog-post_5435.html

   اگر در این لینک، به شماره چهارده مراجعه کنید، بخش جوانان جبهه ملی را می بینیند

   https://www.farakhanmeli.org/member/organization-2

   حذف
  2. لینک ها رو دیدم اینا که میگن جبهه ملی اروپا رو اصلا قبول ندارند از اسم جبهه ملی سواستفاده کردند ! خود نوری علا گفته پیوستن جبهه ملی دروغه اینا آدمای نا شناخته ایی هستن به اسم جبهه ملی حمایت کردند !متاسفانه جمهوری اسلامی بین احزاب جمهوری خواه نفوذ زیادی کرده

   حذف
 4. با سلام ،آقای گمنامیان ممنون از مطلب مفید و روشنگر شما که بدرستی دشمنان شورا را شناسائی و روش و شیوه تخریب آنها را افشا کردید ،

  دوست عزیز شیوه خنثی سازی این تخریب ها بنظر شما چیست ؟

  و طرفداران و موافقان این شورا در سطح معمولی و روزمره خودشان در وبسایت های مختلف چه کمکی ( هر چند ناچیز )میتوانند بکنند ؟

  و برای اجتناب از اتلاف وقت ونیروی آنها برای پاسخ به بهانه های گاه کودکانه و خنده دارمخالفان شورا ، چه روش و چه پاسخهائی را میتوانید پیشنهاد کنید ؟

  و برای همبستگی بیشتر در قسمت تحتانی هرم برای حفظ راس و نوک هرم و گاه برای فشار بر آن ، آیا شورا برنامه خاصی دارد ؟

  شما نیز واقف و آگاه هستید که این نیروی بزرگ بصورت پراکنده و مستقل مشغول فعالیت هستند و بیشتر وقت و نیروی آنها هم صرف مجادله های بیهوده با مخالفین درقسمت نظرات لینکها میگردد و بخشی از بهترین آنها دچار انفعال و سرخوردگی شدند و فعالیت خود را قطع و یا بسیار کم و یا در ظاهر به مسائل غیر سیاسی بسنده کرده اند که بسیار حیف ب سبب تاسف است .//

  بازهم از مطلب بجا و مواسرتان ممنونم / تندرست و نیرومند و پایدار و سرفراز باشید

  پاسخحذف
 5. گمنامیان اشتباه تو این بوده که فعالیت حزبی چندانی نداری فقط چسبیدی به وبلاگ نویسی یکم از فخر آور یاد بگیر چطور نفوذ کرد همه جا به نظر من تو پتانسیل فعالیت حزبی داری مخصوصا اینکه شکنجه شدی براحتی میتونی از وزارت های امور خارجه کشورها کمک مالی دریافت کنی برای تاسیس حزب من طرقدار پادشاهی مشروطه هستم ولی تو را به عنوان یک جمهوری خواه خیلی قبول دارم !

  پاسخحذف
 6. الا گمنام گمنامان به گمنامان تو گمنامی
  همه گمنام یک نامند تو گمنام همه نامی

  دوستت دارم Morana

  پاسخحذف
 7. آقای گمنامیان با باور وقبول نوشته شما :

  [[ نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
  **١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم .........]]

  مصدع اوقات شما شدیم و اگر محتوای نظر ناچیز و کم اهمیت هم که باشد ،درخور توجه و جوابی کوچک نیز میباشد و یا اگر دلیل دیگری باشد که بیان آن هم بهتر از بی جواب گذاشتن آن است .//

  تندرست باشید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام و درود
   پوزش مرا بپذیرید، یادم است که هر چه در وبلاگ شما گشتم، ایمیل شما را نیافتم،
   لذا ممنون می شوم اگر به من ایمیل بزنید.

   حذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.