شنبه، مهر ۰۱، ۱۳۹۱

شایگان اسفندیاری را نمی توان به بند کشید، وبلاگ نویسی چون شایگان اسفندیاری تکثیر می گردد...!

یک سال و یک ماه پیش بود که دو روزنامه داخل کشور، از دستگیری شایگان اسفندیاری (نویسنده وبلاگ گامرون) خبر دادند (اینجا و اینجا  و ما وبلاگ نویسان، به این امید بودیم که فقط شایگان به دلیل مشکلات شخصی نمی نویسدو  دستگیر نشده است.

اما دیروز، اکانت فیسبوک شایگان، کامنتی را گذاشت که در زیر می بینید(ادرس):

اکنون مشخص و مبرهن است که شایگان دستگیر شده است.

نکته شرم آور، عدم شفافیت رژیم در این باره است، هیچ خبری از اینکه او کجا نگه داری می شود، تکلیف دادگاه او چه شده و دیگر مسایل، به بیرون درز نکرده است.

بر همه ما است که در این باره اطلاع رسانی کنیم و با ذکر نام شایگان، اجازه ندهیم او فراموش شود.

این حماقت رژیم است که فکر می کند با دستگیری شایگان، می تواند جلوی انتشار اندیشه را بگیرد، شایگان اسفندیاری را نمی توان به بند کشید، بر فرض که یکی از شایگان ها را دستگیر کردید، با جوانان دیگری که قلم بدست می گیرند و راه شایگان را ادامه می دهند، چه می توانید بکنید؟!

این رژیم خونخوار، تنها حماقت خود را به نمایش می گذارد، دستگیری و آزار شایگان اسفندیاری، دلیلی بر عدم مشروعیت این رژیم و دیکتاتور بودن آن است و  همین دلیل برای ما وبلاگ نویسان کافیست تا تمامی تلاش خود را برای گسترش اندیشه به کار گیریم!

مگر می توان قلم و لپ تاپ را کناری نهاد، وقتی که امثال نگارنده در یک کشور آزاد زندگی می کنند ولی یار آنها، به دلیل تلاش برای آزادی، در بند به سر می برد؟!

قبلا تا یک وبلاگ نویس دستگیر می شد، وزارت اطلاعات سعی می کرد با مانور خبری بر روی آن، وبلاگ نویسان را بترساند، اما عمال این رژیم خونخوار، علی رغم حماقت ذاتی خود، اکنون دریافته اند که اعلام دستگیری یک وبلاگ نویس، باعث می شود آزادگان دیگری، جای وبلاگ نویس زندانی را پر کنند و قلم به دست بگیرند!

عدم شفافیت درباره دستگیری شایگان یا نتیجه دادگاه او نیز صرفا ناشی از همین دلیل است...!
اندیشه را نمی شود به بند کشید، آزادی خواهی چون رودخانه ای زاینده است ، گسترش می یابد و نمی توان سدی بر روی آن بنا نهاد.

راه شایگان ادامه دارد، اگر شایگان در زندان باشد، ما وبلاگ نویسان، بیشتر در راه خود مصمم می گردیم. 

پیوند به بیانیه کانون وبلاگ نویسان ایران، درباره دستگیری شایگان اسفندیاری

پی نوشت: 
علی رغم اینکه دوست نداشتم پایم را بالاترین بگذارم، به حرمت اینکه شایگان در بند است، خواستم  به آن سایت  لاگین کنم و موضوع داغ بزنم، اما دیدم که حساب مرا سایت بالاترین بسته است.

جالب اینجا بود که در صفحه سایت نوشته شده این حساب از شش ماه پیش باز شده است، یعنی شش ماه پیش مثلا یک هفته بسته بوده، بعد باز شده و از تاریخ، اصولا من به این سایت لاگین نکرده ام که حالا بخواهم قانونی را شکسته باشم!) 

بستن سلیقه ای  حساب در سایت بالاترین و شکستن حرمت آزادی بیان چیز عجیبی نیست، اما عدم شفافیت و دست بردن در نرم افزار سایت (که اجازه لاگین کردن ندهد، اما در عین بنویسد حساب باز است)، یک رکورد جدید از بی شرمی است! 
---------------نوشته های دو روز گذشته من:

۳ نظر:

 1. زن و بچه هر چی مزاحم جلقه گاییدم
  کیر شمقدر تو کون مریم بلنده
  این حرومزاده ها اگه پاشون به خاک ایران برسه کاری باهاشون میکنیم که هیتلر با یهودیا نکرد
  بلایی سرشون میاریم که ترکا سر ارمنی ها نتونستند بیارن

  پاسخحذف
 2. سپاس از شما گمنامیان گرامی، واقعا اندوهگین شدم از این خبر، هرچند در قلب امید دارم این خبر درست نباشد اما هر آنچه از عهده ام بر می آید خواهم کرد. شاید شایگان را گرفتند، اما صدا و پیام شایگان را نمیتوانند خاموش کنند.

  پاسخحذف
 3. ستن سلیقه ای حساب در سایت بالاترین و شکستن حرمت آزادی بیان چیز عجیبی نیست،

  سریال معروف دائی جان ناپلئون ، در قسمتی مش قاسم متعجب و اندوهگین میگوید:

  قدرت خدا ، روزگار رو ببین ، یه زمان آقا فرمان میدادند که بریم به جنگ اینگیلیسا ، حالا فرمان میدن که بریم عیادت خمیرگیر ....هی بابام هی ........ما خودمون یه همشهری داشتیم ...........................//

  اینجاست که باید گفت :

  قدرت خدا ، روزگار رو ببین ، یه زمان به بالاترین گزارش میدادن و لینک میشد ،فردا صبحش دو میلیون نفر تو خیابونهای تهران مرگ بر دیکتاتور میگفتند ، حالا گزارش میدن که به یکنفرشتر توهین شده ، حساب کاربری من رو یکماه میبنده و مینویسه اتوماتیک و با فشاردکمه تمام دیجیتال بسته شده ...هی بابام هی ....//

  سقوط اخلاقی وبسایت ها و قربانی کردن آزادی و شرافت شغلی و کاری وحرفه ای به پای یکنفر شتر !!!

  و اینجاست که در مقابل اینها حسین شریعتمداری ، اسطوره اخلاق و جوانمردی وفهم و شعور رسانه ای درک صحیح از آزادی بیان و مظهراستقامت و پایمردی دررعایت آن میشه .....//

  اونهم به حرف کی ؟

  به حرف سه نفر که حتی با زلزله زده های هم میهن خودشون ابراز همدردی هم نکردند و برای یک اعدام هم دوتا خط ننوشتند و یکی از اونها هم میهن خودش رو زامبی نوشته و شهر آنها را زامبی لند و اون یکی که میخواد بعد از مادر لند بشه مادر ترزای دوم لینک گذاشتن را ملاک نمیدونه که باید پرسید : پس اینجا چیکار میکنی ؟

  و با رذالت و وقاحت تمام برای یک نفر شتر و یک نفر تازی بدوی که در فیلم نشون میده که کاملا شتر و هست وشتر ها رو از خودشون هم بهتر میشناسه خودشونو جر دادند و آنقدر پهلوی آق ناظم گریه کردند و چغلی کردند
  که آقا ناظم دکمه اتوماتیک را بزنه .....

  ننگ و سقوط و اضمحلال یعنی چی ؟
  فیلتر: روشن | خاموش


  ورود
  چهارشنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۱


  ورود شما موفقیت‌آمیز نبود. حساب شما موقتا توسط سیستم اتوماتیک بالاترین یا مدیریت سایت به دلیل توهین یا تمسخر گروه‌های نژادی بسته شده است (زمان باقی‌مانده در صفحه شخصی نشان داده می‌شود).
  لینک‌های داغ
  لینک‌های تازه
  ورود

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.