شنبه، شهریور ۰۴، ۱۳۹۱

حمله و توهین به شورایی که هنوز اعضای آن مشخص نشده(!) منش یک انسان منصف نیست، منش حسین شریعتمداری و کیهان است...!

همانطوری که لابد شنیده اید، جمعی از آزادی خواهان و مخالفین رژیم جمهوری اسلامی، گرد هم جمع شده اند تا زمینه تشکیل یک شورا برای رسیدن به دمکراسی در ایران را فراهم آورند. (توضحیات اولیه را در این مقاله آقای نوری زاده می توانید بخوانید)
اما دیروز متنی در سایت خودنویس منتشر شده بود که در انتها آنرا آورده ام،  نکات ساده ذیل، در پاسخ به آن به نظر من رسید که در اینجا تقدیم می کنم:
-          شرایط کشورمان، شرایطی بحرانی است، شرایطی است که نمی دانیم فردای کشور چه خواهد شد؟ ایا تجزیه می شود؟ آیا در اثر حمله آمریکا، با خاک یکسان خواند شد (چون عراق) یا اینکه خامنه ای به تاراج مملکت و بخشیدن کشور به روسیه و چین، ادامه می دهد.
-          سوال من این است، آیا این شورا ملی است یا نه؟! چگونه نویسنده مقاله یادشده نوشته این شورا ملی نیست، آیا می داند چه کسانی عضو این شورا هستند؟! آیا می داند هدف تشکیل این شورا چیست؟! آیا می داند این شورا را چه کسانی پایه ریزی کرده اند؟! 
اگر نمی داند که دیگر جوابی به او نمی توان داد، او منتقد نیست، تنها یک دون کیشوت است که با حمله به چیزهایی و اشخاصی که نمی شناسد، آحساس قهرمان بودن می کند! 
اما اگر او می داند اعضای شورا چه کسانی هستند و منشور آن چه چیزی است، اول منبع خودش را بیان کند و به ما بگوید از کجا می داند این شورا چیست، ضمنا، اخلاق و انصاف حکم می کند که به صورت مستقیم بگوید کجای منشور و یا کدام عضو آن ایراد دارند! 
این رفتارها، انسان را به یاد  شریعتمداری می اندازد که بدون اینکه مثلا بگوید ایراد کار آمریکا کجاست، تنها چشم می بنند و دهانش را باز می کند و فحاشی می کند! 
-          قبل از شنیدن سخن دیگران، حکم صادر کردن زشت ترین کار یک قاضی است، وای به روزی که اصلا جرمی صورت نپذیرفته باشد. 
-          این روش حسین شریعتمداری است که به شورایی که هنوز اعضایش مشخص نیست(!) ،  بدون داشتن مدرک حمله شود.  
-          این شورای ملی هنوز تشکیل نشده، یعنی اعضای شورا مشخص نشده اند! لذا نقاب دار خواندن آنها و یا مجهول الهویه خواندن اعضای شورایی که هنوز وجود ندارد، مضحک و غرض ورزانه است! کسی که چنین عمل می کند، دیگر در جایگاه متقد قرار ندارد، بلکه صرفا در جایگاه یک حمله کننده بی انصاف است...! 
-          نمایندگان چند گروه سیاسی جمع شده اند، پس از بحث بسیار یک متن را به عنوان منشور مشخص کرده اند، قرار شده به صورت همزمان، هم متن منتشر شود، هم نام کسانی که آنرا تدوین کرده اند. همه ایرانیان نیز در تشویق می شوند که این را امضا کنند و بعد از آن تازه از بین گروه های سیاسی که این بیانیه را امضا می کنند، شورایی تشکیل داده خواهد شد. هنوز اصلا بیانیه منتشر نشده که کسی بداند چه کسی آنرا امضا می کند یا نمی کند!  لذا قضاوت و حمله به شورایی که هنوز تشکیل نشده، از یک انسان منطقی و عاقل بعید است...!  
برای شفافیت بیشتر، گروه های شرکت کننده در تشکیل این شورا، مباحثات شورا را ضبط کرده اند، همه ایمیل های رد و بدل شده نیز موجود است که بعد از تشکیل شورا، منتشر خواهد شد! آیا منصفانه است که چنین جلسات و شورایی که چنین روش شفافی در پیش گرفته را  مجهول الهویه و نقاب دار بخوانند؟! 
-          کسانی که تا کنون جلسه گذاشته اند، قرار نیست در آن شورا، کاره ای باشند، حتی متن فراخوان نیز یک متن اولیه است و خود شورا که از گروه های سیاسی با افکار مختلف و تشکیل می شود، درباره آن تصمیم نهایی را خواهند گرفت. 
اصولا اشخاصی که دور هم جمع شده اند، هیچ کار خاصی نکرده اند، تنها یک متن حاضر کرده اند و یک سایت درست کرده اند و متن را روی آن سایت  می گذارند تا مردم خود قضاوت کنند و اگر متن را پسندیدند، آنرا امضا کنند. 
هموطن عزیزی که چنین متنی را نوشته ای، اگر درد وطن خودت را داری، اگر اسم دکتر مصدق را به میان می کشی، لطفا اجازه بده متن فراخوان منتشر شود، آنرا بخوان، اگر دیدی به نفع کشورت است، آنرا امضا کن و خودت در این شورا نقش سازنده ای را به عهده بگیر.
اگر دیدی جایی از آن اشکال دارد، بگو با کجای آن مخالف هستی. آنرا نقد کن و آنرا عوض کن، آنگاه انتقاد کن و صد البته که انتقاد تو برروی چشم همه جا خواهد داشت. 
اینکه چشم بسته به چیزی که نمی دانی چیست، حمله کنید، رفتار خنده آوری است و از یک فرد منطقی بعید است. 
قرار است این شورا ملی باشد، چون منشور پیشنهادی به نحوی نوشته شده تا با موازین همه گروه های آزادی خواه ایرانی، همسو باشد. حال اگر همه گروه های سیاسی به آن پیوستند ، هم اسم آن ملی خواهد شد و هم در عمل ملی خواهد بود.
در عجبم از رفتار چنین اشخاصی، به شورایی که نمی دانند حرفش چیست، هدفش چیست و اصولا هنوز تشکیل نشده، حمله می کنند.
چنین حملاتی یادآور حملات دون کیشوت است، خود را قهرمانانی می دانند که مشغول مبارزه هستند، اما حتی نمی دانند به چه دارند حمله می کنند...!!
در پایان از نویسنده خواهش می کنم به ما نشان دهد که از کجا درباره این منشور خوانده و به کجای آن ایراد دارد که اینچنین به آن می تازد؟! 

به جهت انصاف، نوشته مورد انتقاد را اینجا بازنشر می دهم:(منبع)

بیچاره ملی‌ و بی‌چاره ملت که فراخوان دهندگان ونجات بخششان نیز باید مجهول باشند و نقاب‌دار! همین چند روز پیش بود که فرد یا افرادی مجهول، سایتی گشودند و فراخوان ملی‌ برای تشکیل شورای ملی‌ صادر فرمودند و نگفتند باني اين امر خير! کيست و چه کسی‌ این سایت را گشوده و چه کسی‌ قرار است با اسب سفید بیاید و ملت ایران را از زیر یوغ استبداد دینی نجات دهد؟ چقدر شکسته نفس هستند که حتی نمی‌خواهند نامی‌ از آنها در اینکار خیر بیاید! او يا آنها، خلایق را بشارت دادند که به زودی منجی خواهد آمد با منشوری در دست به نام منشور شوراي ملی‌!وقتیکه آلبرت اینشتین با فرضيه نسبيت خود مقدمات شکافت اتم را بنانهاد، اگر می‌دانست که چه استفاده‌های وحشتناکی از آن خواهد شد هرگز چنین نمی‌کرد و اگر مصدق می‌دانست که با ملی‌ کردن نفت، واژه ملی‌ بر سر زبان‌ها خواهد افتاد و پس از آن چه سؤ استفاده‌هایی‌ از این واژه خواهد شد فکر نمی‌کنم وی نیز تمایلی برای استفاده از این واژه حتي برای ملی‌ کردن نفت می‌داشت و از واژه دیگری به جای آن استفاده می‌کرد.چه کنگره‌ها که به نام ملی‌ زده نشد که از پایه و اساساحدی از ملت در برپایی آن نقش نداشت و چه کنگره هایی‌(قلعه‌هايي) به نام ملی‌ در هم فرو ریخت که این قلاع فرو ریخته  خود پناه ملیون (ملي گرايان) بودند!یک روز به نام ملت کنگره زدند و یک روز به نام ملت کنگره‌های ملت را فرو ریختند و فاعلان و عاملان این اعمال در هیچکدام از ساخت و يا ویران کردن ملی‌ خود! نه مجوزی از ملت داشتند و نه خود را مؤظف به کسب مجوز از ملت می‌دانستند.مداد رنگي فروشی باز کردند و نام آنرا ملی‌ گذاشتند،  رادیو و تلوزیون گشودندو در آن، خود گفتند و خود خندیدند اما آنرا صدای ملت نامیدند، متکلمین وحده‌ای‌ که حتی صدای ملت را از پشت گوشی تلفن نیز تاب نمی‌آورند چه راحت ملي مي‌شونداد کنک هوا کردند و به نام بادکنک ملی‌ در معرض فروش گذاشتند، سه‌  نفر دور کرسی نشستند و شب زنده داری کردند و سحر گاهً به هنگام  بر خاستن از بزم شبانه خود، بیانیه‌ای‌ نوشتند و کرسی و بزم خود را يکجا ملی‌ اعلام کردند و جار زدند که دیشب همه ملت ایران دور کرسی آنها جمع بودند !ایت و وبلاگ زدند و ملی‌ شدند، فراخوان دادند و ملي شدند...مین چند روز پیش بود که فرد یا افرادی مجهول، سایتی گشودند و فراخوان ملی‌ برای تشکیل شورای ملی‌ صادر فرمودند و نگفتند باني اين امر خير !کيست و چه کسی‌ این سایت را گشوده و چه کسی‌  قرار است با اسب سفید بیاید و ملت ایران را از زیر یوغ استبداد دینی نجات دهد؟ چقدر شکسته نفس هستند که حتا نمی‌خواهند نامی‌ از آنها در اینکار خیر بیاید! او يا آنها،  خلایق را بشارت دادند که به زودی منجی خواهد آمد با منشوری در دست به نام منشور شوراي ملی‌!یچاره ملی‌ و بی‌چاره ملت که فراخوان دهندگان و نجات بخش‌شان نیز باید مجهول باشند و نقابداردریغ و درد که به موازات آنکه  بمب اتمی‌ و کشتار وحبس و شکنجه  ملت در داخل کشور توسط رژیم اسلامی  ملی‌ شدند، در خارج کشور نیز  کنگره‌ها و شورا ها ملی‌ شد، شهرت‌طلبی ملی‌ شد، قدرت طلبی ملی‌ شد،ثروت طلبی ملی‌ شد حتی شهوت‌طلبی نیز ملی‌ شد، دروغ ملی‌ شد، پشت درهای بسته نشستن و تصمیم گرفتن ملی‌ شد، عدم پاسخ‌گویی ملی‌ شد، نامحرم حساب کردن ملت ملي شد همه چیز ملی‌ شد غیر از  خواست و ارده ملت و شفافیت و راستگویی !ودر اين مسير حتا  ملی‌ گراي حقيقي نيزغیر ملی‌ اعلام شدفقط می‌توانم گفت بیچاره ملی‌


۱۶ نظر:

 1. man amrika zendegi mikonam,khode to ke az fahashit maloome az kodoom goroohi,opzisioone los anjelesi yek zaede fasede fosil shode ghabl az enghelabe,taklife iran ra khode mardome dakhele iran tayin mikonand,shoma ham bepardazid be gedayi az gharb CIA va mppsad

  پاسخحذف
 2. خاندان پهلوی بخاطر فروش بحرین و کودتای 28 مرداد خیانتی بسی بزرگتر از مجاهدین خلق مرتکب شدند
  طرفداران خاندان پهلوی جز یه مشت پیرپاتال لس آنجلسی و اخیرا چند مزدور اسرائیل (بعد از سفر رضا پهلوی به اسرائیل ) کس دیگه ای نیست
  این قدرشورا شورا نکنید پهلوی طلب ها پهلوی به گورستان تاریخ رفته

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. IQ در حد مجسمه یخی!
   کسی اینجا حرف از رضا پهلوی زده ؟!

   حذف
 3. عزیز جان،
  اگر قرار باشد هر حرکتی که شروع می شود، توسط عده ای مورد حمله قرار گیرد، کی می توان امید داشت که اپوزسیونی برای مقابله با رژیم تشکیل شود؟!

  پاسخحذف
 4. گمنامیان عزیز تو با این اوباش های ساندیس خور که در اینجا نظرات مزخرف شان را می نویسند چگونه آنها را تحمل می کنی؟!

  گمنامیان عزیز من خیلی دوستت دارم چون نوشته هایت کاملا منطقی هستند . از کامنت های این اوباشان دستمال بدست حکومت جهل و جور و فساد هیچگاه دلگیر مشو چون تمام آنها مزدور ارتجاع حاکم هستند.

  موفق و پیروز باشی

  پاسخحذف
 5. کیر کلفتم تو کس و کون زن همتون هر کی زن نداره کس و کون خواهرش هر کی نداره کس و کون مادرش هر کی هیچکدام را ندارد همانا او بهترین شما در نزد خداست و ما را با او کاری نیست

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. کیر گمنامیان تو کس و کون زنت اگه زن نداری تو کس و کون خواهرت اگه خواهر نداری توی کس و کون مادرت اگه هیچکدوم رو نداری کیر من تو کونت

   حذف
 6. چرا از کیر گمنامیان بالا میری خارکسه؟
  آها فهمیدم کونی تشریف داری و دولت بلند نمیشه نه؟
  زن خوشگلت رو بیار خودم ارضا کنم طفلکی رو

  پاسخحذف
 7. آخه گمنامیان جان شما از اپوزسیون تبعیدی از ایران چه انتظاری داری ؟! خودنویس هم شد منتقد ؟! معلومه این آقا نافش به کجا وصله بایدم با تشکیل شورای ملی مخالف باشه جون منافعش به خطر می افته با سقوطجمهوری اسلامی ! پول های هاشمی برای عدم اتحاد برای تشکیل شورای ملی را فراموش نکید هر کش مخالف تشکیل این شورا بود شک نکنید از رژیم رشوه گرفته اصلاح طلبان و طرفداران مصدق به دلیل حمایت کردن از مصدق سخت مخالف سقوط جمهوری اسلامی و تشکیل این شورا هستند و با موذی گری تفرقه اندازی می کنند از کامنت بالا مشخصه چطور از فعالیت های رضا پهلوی ترسیدند که مقاله که به اون ربطی نداره به رضا پهلوی فحش میدهند

  پاسخحذف
 8. به دلیل حمایت کردن از خمینی کامنت بالا رو تصحیح می کنم با عرض پوزش

  پاسخحذف
 9. در دستمال بودن اغای شریعتمداری که شکی نیست اما دراینکه شما هم به دنبال منافع شخصی خودتون هستید هم شکی نیست

  پاسخحذف
 10. harkas ba opozisioon los anjelesi bood,khaen be mardom va tarafdar diktatori fokol keravati hast,azadi iran be dast mardom dakhel iran taemin mishe,baghyeh shoma khayemalan moosad va CIA va fosil hay ghabl az enghelab ham beravid kabare va hey tooy jendeh khaneh ha jagh bezanid,hamatoon ke tooy opozisioon hasid khayemale gharbid,yek mosht fased bisherafat ke faghat ghodrat barashoon moheme,hala gomnamian ya peida namamian ya baghyatoon,akse neda rah be goh keshoondi lajan,albate rooh oon bozorgtar az in harfast,chera akse khode vatanforooshe dastmal keshe gharb ra nemigzari kesafat

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.