چهارشنبه، تیر ۱۴، ۱۳۹۱

آقای گنجی! انتقاد یا مسخره کردن یک عقیده غلط (مثلا اسلام)، به معنای آزار یا توهین به معتقدین به آن عقیده غلط نیست!

اسم ماله کش را در وبلاگم جستجو کردم و به صورت این اتفاقی به این نوشته  در بخش پیشنویس برخوردم که گویا فراموش کرده بودم آنرا منتشر کنم و اکنون با یک سال تاخیر، آنرا منتشر می کنم!


آقای اکبر گنجی، مناظره ای با آقای عبدی کلانتری در برنامه پرگار بی بی سی داشته اند که در انتهای این نوشته می توانید آنرا ملاحظه بفرمایید.

نکات ذیل در پاسخ به نکات مطرح شده توسط آقای گنجی، شایان ذکر است:

-         اکبر گنجی می گوید:

"کشیدن کاریکاتور محمد، آغاز یک دیسکورس یا فرآیند حذف است. گام اول این است که آنها مثل ما فکر نمی کنند، گام بعدی این است که آنها مانند گاو و خوک هستند، گام آخر این است که آنها باید نابود شوند!" نقل به مضمون دقیقه پنج.

نکاتی که آقای گنجی توجه نمی کنند، این است که اصولا کشیدن کاریکاتور محمد یا توهین به محمد، هیچ ارتباطی به توهین به مسلمانان ندارد که حالا بخواهد دیکسورس حذف را آغاز کند.

توهین به اسلام  با توهین به یک مسلمان تفاوت دارد! اسلام یک عقیده است که می توان آنرا نقد یا مسخره کرد و بر اساس آزادی بیان، این کار مجاز است. اما توهین به مسلمانان، ضایع کردن حق تعدادی انسان است و این کار مجاز نیست.

آقای گنجی هیچ شناختی از آزادی بیان ندارند، در حقیقت خط قرمز آزادی بیان، ضایع نکردن حقوق دیگر انسان ها است.

-         در بخش دیگری از سخنان آقای گنجی می بینیم که ایشان معتقدند که همانطوری که نژادپرستی و توهین به اقلیت سیاه پوست و یا یهودی، کار ممنوعی است و مثلا در کشورهای غربی مجازات دارد، باید توهین به پیامبر اسلام نیز ممنوع شمرده شود!

این حرف مضحک و بی پایه ای است.  

سخنان نژادپرستانه و آزار اقلیت مثلا سیاه پوست کار ممنوعی است، چون آزار سیاه پوستان و نقض حقوق یک گروه از انسان ها است.


اما مسخره کردن اسلام، توهین به هیچ انسانی نیست، حداکثر توهین به یک عقیده است. 

ممکن است آقای گنجی توضیح دهند کجای توهین یا مسخره کردن پیامبر، آزار مسلمانان است؟! اگر توهین به محمد، مسلمانان را ناراحت می کند، توهین به گاو نیز بخشی از جامعه هند را ناراحت می کند!

-         انتقاد یا مسخره کردن  یک عقیده غلط، به معنای آزار معتقدین به آن عقیده غلط نیست!
به عنوان مثال، فلان دینی که گاو می پرستند، یک اعتقاد مضحک و مسخره دارند، کسی حق ندارد پیروان آن دین را به صرف داشتن عقیده ای، آزار دهد و یا مسخره کند.
اما مسخره کردن آن عقیده احمقانه، بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل آزادی بیان، مجاز است.

-         چرا باید اجازه مسخره کردن محمد داده شود؟!
دلیل آن ساده است، محمد کسی است که مظهر یک دین است، برخی از مسلمانان تلاش می کنند بر اساس عقیده او دنیا را اداره کنند. حال چرا دیگران نباید حق داشته باشند که این شخص را نقد یا مسخره کنند؟!

-         چرا در غرب محمد کارتون محمد را می کشند، اما مثلا کمتر کسی آشویتس را مسخره می کند؟!
الف) آشویتس یک حقیقت مسلم و یک جنایت رخ داده شده است. معلوم است که کسی دوست ندارد این جنایت را به مسخره بگیرد.
ب) محمد پیامبری است که در کارنامه اش بچه بازی و یا کشتن مخالفین وجود دارد. پیروان تندرو او نیز هزاران انسان را کشته اند. معلوم است که بیشتر در معرض انتقاد قرار می گیرد. 


-         آقای گنجی می گویند با انتقاد مشکلی ندارند!!!


اصولا در این نوشته، من قصد دفاع از مسخره کردن را ندارم، بلکه هدف من پرداختن و نشان دادن یک کلک قدیمی ماله کشان دینی است.  


این یک کلک قدیمی ماله کشی است که اول می گویند با انتقاد مشکلی ندارند، چون اگر بگویند حق ندارید انتقاد کنید، بشدت زیر سوال می روند. لذا می گویند با انتقاد مشکلی ندارند، اما بعد هر انتقادی را مسخره کردن و توهین قلمداد می کنند!  و به این روش تلاش می کنند که جلوی نقد اسلام را بگیرند.


در اینجا یک سوال مطرح می کنم، اگر من پیامبر اسلام را بچه باز بدانم، آیا به او توهین کرده ام!؟ در حالیکه طبق تمام منابع شیعه و سنی، پیامبر اسلام در سن 54 سالگی با عایشه هشت یا نه ساله، رابطه جنسی داشته است. 


آقای گنجی قطعا این سخن مرا توهین به پیامبر می داند و آنرا مجاز نمی داند! این یک مثال بارز است که نشان می دهد چگونه امثال آقای گنجی با روش های عجیب و غریب، تلاش می کنند جلوی نقد دین اسلام را بگیرند. مطالب مشابه قبلی:

--------------------------------------چند نوشته اخیر من:


/--------/آلمان را مهاجرین ترک ساختند!/مسئول وضع بد اقتصادی و ناامنی،سران بی کفایت رژیم هستند،نه افغان های بی پناه!/ آزار افغان های بی پناه، هنر نیست!
۱۴ نظر:

 1. با عرض سلام و احترام .
  آزادی بیان حق طبیعی هر انسان است . من هم این حق را برای جنابعالی محترم می دانم و همچنین برای خودم .
  ای کاش قبل از نوشتن این مطلب کمی مطالعه نموده و بدون تعصب می نوشتید .
  اگر توهین به سیاه پوستان جدای از توهین به اسلام است ؟! ای کاش می نوشتید که نژاد پرستی و یا تبعیض هم یک عقیده ی غلط است ، پس چرا توهین به این عقیده ی غلط جرم است ولی توهین به عقیده ی اسلام به فرموده ی شما غلط جرم نیست بلکه باید به گفته ی شما مورد مسخره قرار بگیرد .
  ای کاش می دانستید که عقیده چه درست و چه غلط نباید از طرف کسی مورد مسخره قرار بگیرد . ای کاش می دانستید که توهین به عقیده ی فرد به عنوان توهین به فرد است . مگر انسان درخت است ؟! انسان با عقیده و فکرش زنده است . عین این می ماند که فردی به وطن دوستی ایرانیان توهین کند و بگوید که آزادی بیان است ، توهین به عقیده ی غلط کرده ام دیگر ، به انسان ها که توهین نکرده ام . به یقین چنین توهین از سوی هر فردی محکوم است ولی آن فرد هم در جواب به مانند شما می گوید که به عقیده ی غلط توهین کرده است چون ، به نظر او عقیده ی وطن دوستی غلط است . اگر در دنیا هر فردی فکر خویش را درست بداند و سعی در مسخره ی دیگران ( فکر دیگران ) باشد که آخر دنیا معلوم نمی شود چه می شود .
  ای کاش فرق بین مسخره کردن و انتقاد کردن را بهتر می دانستیم .

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سپاس از نظر شما،

   اینقدر جواب به شما واضح است که نمی دانم چطور خود شما متوجه نشده اید! توضیح هم در متن داده ام!
   توهین به سیاه پوستان، توهین به یک گروه از انسان ها است. اما توهین به اسلام، توهین به یک عقیده است. با هم فرق دارند!!

   هر کسی حق دارد به وطن دوستی ایرانیان توهین کند!

   در متن نیز نوشته ام که:

   سخنان نژادپرستانه و آزار اقلیت مثلا سیاه پوست کار ممنوعی است، چون آزار سیاه پوستان و نقض حقوق یک گروه از انسان ها است.

   حذف
  2. ای کاش متن نظر را بهتر می خواندید که نژاد پرستی عقیده است و برابری انسان ها از نطر نژادی و ... هم عقیده است .
   ای کاش می خواندید توهین به عقیده ی انسان ها یعنی توهین به انسان ها .
   ای کاش می خواندید که مگر انسان درخت است ؟!
   ای کاش می خواندید که توهین با انتقاد فرق دارد .
   ای کاش می دانستید که در بیشتر موارد متاسفانه توهین با توهین و یا کینه جویی همراه است که نتیجه ای جز ضرر ندارد .
   ای کاش می دانستید که آزادی بیان هم عقیده است و توهین به آزادی بیان یعنی توهین به فردی که آزادی بیان را جزیی از فکر خویش می داند .
   با سپاس از پاسخ شما .

   حذف
  3. عزیز جان،

   توهین به عقیده انسان ها، به معنای توهین به انسان ها نیست!! این را یاد بگیرید!!
   مثلا توهین به هیتلر، توهین به اعضای حزب نازی نیست، توهین به گاو، توهین به اشخاص گاوپرست نیست، توهین به محمد نیز توهین به مسلمانان محسوب نمی شود....

   حذف
  4. عزیز جان ،
   خب در کشور های دیکتاتوری هم انسان را می کشند دیگر چرا ؟! آیا چون حکومت در این کشور ها از قیافه ی معترضان خوشش نمی آید ؟! خب چون با تفکر آن ها مشکل دارد .
   این چون مثالی می ماند که فردی به یکی از عزیزان خانواده انسان توهین کند مثلا پدی یا مادر انسان و بعد فرزند خانواده هم با آغوشی باز توهین ها را بپذیرد .
   مگر گاو عقیده ی گاو پرستی را آورد ؟
   در درجه ی دوم محمد انسان بود و کسی حق توهین به فرد دیگری را ندارد .
   حال شما شاید از توهین خوشتان می آید که در وبلاگتان هم اشاره کرده اید که نویسندگان در فحش دادن به شما آزاد هستند . انسان والاست و کسی حق توهین به وی را ندارد .
   ای کاش به جای رواج دادن توهین در جامعه ، انتقاد را رواج می دادیم .
   توهین به محمد برای مسلمانانی که وی را مقدس می دانند توهین به مسلمانان است .
   توهین به محمد توهین به یک انسان است و نا درست .
   توهین به عقاید انسان ها نا درست است
   توهین نا درست است . حال می خواهد به عقیده ی به ضعم شما نادرست باشد .
   خب پس حکومت های دیکتاتوری هم مردم خواهان دموکراسی را سرکوب کرده اند دیگر نه دموکراسی را .
   آن ها فقط انسان ها را می کشند . با عقیده شان که کاری ندارند .

   حذف
  5. " دادگاه ویژه روحانیت مایه ننگ و شرمساری هر ایرانی است. "

   اگر کاپیتولاسیوم که به واسطه وحشیگری و اعمال تروریستی مسلمانان و آخوندها به وجود آمد و مایه تبعیض بین ایرانیان و خارجیها بود، دادگاه ویژه روحانیت مایه تبعیض بین آخوندها و ایرانیان است.

   http://www.radiofarda.com/content/f4_rahrovan_mehr_kin_us_iran_relations_part_eight/2257084.html

   مردم ایران میخواهند بدانند نتیجه دادگاه تجاوز آیت الله بهجت به زن و دختر و عروس خادم مسجد چه شد؟ و یا نتیجه تجاوز یک روحانی به یک پسر جوان بسیجی که در اینترنت پخش شد به کجا رسید؟ و یا آمار هزاران مورد دیگر از تعرض روحانیت به حقوق مردم چه بوده است؟
   مگر محمد و علی دادگاه ویژه روحانیت داشتند؟
   آیا این دادگاه جز سرپوش و سانسور جرائم جنایی و حقوقی روحانیت نیست؟

   اسلام = تروریسم
   مسلمان = تروریست

   " کوروش فردوسی "

   حذف
 2. آقای گمنامیان، مرسی‌ از این لینک. من این مناظره رو تو یوتیوب دیده بودم و نکاتی‌ به ذهنم رسیده بود که اینجا میگم:

  در تناقض گویی اکبر گنجی بحثی‌ نیست و شما پاسخهایی به ایشون دادید، ولی‌ من در تعجب هستم که چرا طرف مناظره او اینقدر ضعیف عمل میکنه؟

  البته اون آقای عبدی (نویسنده، طرف مناظره با گنجی) در مواردی این بحث جدایی تمسخر عقیده رو از تمسخر افراد بیان میکنه، حتا در دقیقه ۴۳:۲۶ مطلب جالبی‌ رو میگه:

  او با تمثیلی میگه، "گاو اسلام" شما فقط در خونه شما نیست، اون داره به ما در خیابون با شاخش حمله میکنه، ما رو مجروح کرده ( با احکامی مثل سنگسار، اعدام به دلیل ارتداد، ...)... پس ما چطور باید اعتراض کنیم؟ "

  و از اینجا به بعد انتقاداتش تند تر میشه و حتا جایی در پایان میگه که "پیامبر شما دستش به خون بیگناهان آلوده هست "...

  و البته گنجی همه این سوالات رو زیر سبیلی ردو میکنه که این روش متعارف همه "آخوند مسلک"هاست.

  اما به نظر من، وقتی‌ کسی‌ میخواد طرف مناظره گنجی بشه این براش خطرناک خواهد بود چون همه می‌دونیم که رژیم ایران چطور عمل میکنه. با یک مناظره حقیقی‌ با گنجی و امثال او، خانواده طرف مناظره کننده در ایران به خطر می‌افته (آیا در این شاکی‌ هست)؟ از طرفی‌ مناظره ضعیف، مثل آنچه در این ویدئو شاهدش بودیم، گنجیها رو سرخوش از حس پیروزی میکنه.

  پس به نظر من، وقتی‌ عملکرد و صحبت گنجی مشخصه، یا کسی‌ نباید قبول به مناظره کنه ( با ذکر دلیل) و یآا اگر قبول کرد، دیگه نباید ضعیف عمل کنه و به او مجال فرافکنی بده.

  پاسخحذف
 3. نقد تحلیلی اسلام چه اشکال دارد؟

  مثلا اسلام گرایان عزیز این سوالات را جواب دهند:

  ۱- چرا اسم پدر محمد عبدالله بود؟

  ۲-جهنم را خدا ساخته یا شیطان؟ اگر شیطان ساخته پس خدا به شیطان محتاج بوده است. اگر هم خدا ساخته است پس این چگونه است که آدم و حوا بیچاره را از بهشت بیرون کرد ولی‌ به شیطان کاری نداشت و حتی به او مسئولیت نگهبانی از جهنم را سپرده است

  ۳-دین محمد، علی‌ و خدیجه پیش از پیامبر شدن محمّد چه بود؟

  ۴- منظور از خدای رحمان و رحیم چیست؟ آیا خدا همیشه رحمان و رحیم بوده یا پس خلق آدم رحمان و رحیم شده است؟ پیش از خلق آدم و حوا رحمان و رحیم بودن خدا برای کی‌ بوده است؟ اگر هم پس از خلق آدم و حوا رحمان و رحیم شده پس خدا تغییر حالت هم می‌دهد.

  پاسخحذف
 4. طبق تاریخنویسان اعراب قبل از ظهور اسلام دخترانشان را زنده بگور کرده واز بین میبردند ولی محمد این رسم را از بین برد و راه استفاده جنسی از کودکان شیرخوار را به انان اموخت و رسما ؛پدوفیلی؛ را در جهان اسلام بنیان گزاری کرد. دراین مورد میشود به رساله های ایات عظام تخم حرام(سید و اولادپیامبر اسلام)ه مراجعه کرد.
  اسلام تنها دینی است که وقت ورود به ان سر الت و هنگام خروج از ان سرت را میبرند.

  پاسخحذف
 5. " دادگاه ویژه روحانیت مایه ننگ و شرمساری هر ایرانی است. "

  اگر کاپیتولاسیوم که به واسطه وحشیگری و اعمال تروریستی مسلمانان و آخوندها به وجود آمد و مایه تبعیض بین ایرانیان و خارجیها بود، دادگاه ویژه روحانیت مایه تبعیض بین آخوندها و ایرانیان است.

  http://www.radiofarda.com/content/f4_rahrovan_mehr_kin_us_iran_relations_part_eight/2257084.html

  مردم ایران میخواهند بدانند نتیجه دادگاه تجاوز آیت الله بهجت به زن و دختر و عروس خادم مسجد چه شد؟ و یا نتیجه تجاوز یک روحانی به یک پسر جوان بسیجی که در اینترنت پخش شد به کجا رسید؟ و یا آمار هزاران مورد دیگر از تعرض روحانیت به حقوق مردم چه بوده است؟
  مگر محمد و علی دادگاه ویژه روحانیت داشتند؟
  آیا این دادگاه جز سرپوش و سانسور جرائم جنایی و حقوقی روحانیت نیست؟

  اسلام = تروریسم
  مسلمان = تروریست

  " کوروش فردوسی "

  پاسخحذف
 6. واقعا پستی و رذالت شما به حدی است که به فردی که مورد احترام همگان است اینگونه آشکارا توهین می کنید؟ آیا پاکتر از آیت الله بهجت در این دنیای کثیف کسی بوده است؟
  ننگ بر شما باد.
  شمارا به قیامت رو روز حساب توجه میدهم. آنروز حتما مرا خواهی دید. بعنوان یک مسلمان که به عقیده و مقدساتش توهین شده است و آنروز انتقامم را از تو خواهم گرفت.
  اکنون بتاز
  خداوند خود فرموده است که به کفار و منافقین فرصت میدهم
  ولی این فرصت سبب اصلاح آنان نخواهد شد و صد البته در کفر و بی ایمانی خویش یشتر غوطه خواهند خورد.
  جهنم گوارایت

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. آیت الله بهجت شما همان الاغی است که به نجس بودن انسان های غیر مسلمان معتقد بوده است دیگر!!

   این دو را بخوانید تا با شخصیت بهجت آشنا شوید:


   براستی چه کسی پلید است، یک کافر که همه انسان ها را برابر می داند یا آن مرجع تقلیدی که غیرمسلمین را نجس می داند...!

   http://gomnamian.blogspot.co.uk/2012/01/blog-post_1495.html   فقیر بودن خوب نیست! ساده زیستی آخوندها، کلکی نخ نما برای تحمیق جامعه است؛ دیدیم قدرت را که بدست گرفتند چه کردند!
   http://gomnamian.blogspot.co.uk/2012/04/blog-post_27.html

   حذف
 7. من جدا از این روشنفکران ایرانی‌ مثل گنجی تعجب می‌کنم. اصلا نمی‌فهمم عمدأ اینجوری حرف می‌زنه یا اینکه واقعا
  درکش از مسائل اینطوریه
  آقا من ایرانی‌ هر صبح با صدای مقدسات شما از مسجد محل از خواب بیدار میشم ،رادیو رو که روشن می‌کنم صدای مقدسات شما میاد. تا میرم سر کار نوشته ها و عکس مقدسات شما رو روی در و دیوار میبینم. تا ظهر باید در سیستمی‌ که بر اساس مقدسات شما تنظیم شده کار بکنم و رفتار کنم. ظهر با صدای مقدسات شما تعطیل کنم و با بقیه همکاران بریم ناهار و استراحت و عبادت نماز ظهر, بر اساس مقدسات شما.غذایی رو که بر اساس مقدسات شما است بخورم. توالت رو بر اساس مقدسات شما برم
  بعد گنجی میگه چرا مقدسات ما امروز مساله شده و مثال هولوکاست رو می‌زنه...واقعا شیت مان کردی اکبر گنجی... آخه هولوکاست به ما چه ربطی‌ داره
  عروسی‌ میگیریم ، بر اساس مقدسات تو، به همش میزنند. فاتحه میگریم بر اساس مقدسات تو نمیذارن... اسم برای بچه مون انتخاب می‌کنیم،بر اساس مقدسات تو نمیذارن. با دوست دختر یا پسرمون حرف می‌زنیم،بر اساس مقدسات تو
  میگیرنمون ،کتکمان می‌زنند...بر اساس مقدسات تو مجبوریم لباس بپوشیم...مهمونی نریم... مشروب نخوریم...نرقصیم


  واقعا این گنجی خیلی‌ با حاله...
  ,از وقتی‌ به دنیا میائیم تا میمیریم ، مقدسات تو , ما رو هر روز گاییده بعد میگه چرا اسلام...آقا بر اساس مقدسات تو دخترهای خوشگلمون رو توی خیابان کتک میزنند . بر اساس مقدسات تو, از محل کار اخراج مون میکنند ، بر اساس مقدسات تو, جوان‌های تحصیل کرده مون رو اعدام و زندان میکنند . بازم بگم اکبر
  آقا, سگ ...بر اساس مقدسات تو, سگ تو کشور من نمیتونه زندگی‌ کنه ...اونو دستگیر می‌کنن... دیگه چی‌ بگم...
  بر اساس مقدسات تو دستمون رو قطع میکنند...بر اساس مقدسات تو سنگ سارمون میکنند... بر اساس مقدسات تو باید گزینش بشیم ...رساله امام خمینی بخونیم....بر اساس مقدسات تو باید از دبستان تا دانشگاه قران و عربی‌ و درس اسلامی بخونیم... حتا دودول مون رو بر اساس مقدسات تو میبرن ,آقا قیافه مون رو باید بر اساس مقدسات تو تنظیم کنیم و ریش بذاریم
  خدا چی‌ بگم از دست این اکبر گنجی...آقا مقدسات تو تعیین می‌کنه چه فیلمی نگاه کنیم یا نکنیم...چه کتابی‌ بخونیم یا نخونیم... چه نقاشی بکشیم یا نکشیم... آقا پلیس بر اساس مقدسات تو رفتار می‌کنه ...دادگاه بر اساس مقدسات تو
  قضاوت می‌کنه
  آقا مقدسات تو مردم ایران رو ول نمی‌کنه ، اگه مقدسات تو دست از سر ما بر داره، کسی‌ با اون کاری نداره. آقا جلوی‌ مقدساتت رو بگیر ما رو اذیت و آزار نده، برو توی خونه یا مسجدت از صبح تا شب مقدساتت رو عبادت کن ،روزه بگیر،نماز بخوان، دعا کن، ببین کسی‌ میاد مقدسات تو رو مسخره کنه یا اصلا بهش انتقاد کنه، آخه کسی‌ چیکار به مقدسات تو داره ،برو با مقدساتت حالش رو ببر، ولی‌ این مقدسات تو است ، که سراغ همه میره،آقا مقدساتت رو مهار کن ،نفس ما رو بریده، در بدر دنبال ماست که یا ما رو مثل شما بکنه ،یا ما رو بکشه
  بابا به خدا خسته شدیم از دست این روشن فکر ها... یکی‌ این اکبر گنجی رو حالی‌ کنه ...این هولوکاست به ما چه ربطی‌ داره


  آقا معلومه اگه هولوکاست هم ۱۴۰۰ سال مثل مقدسات تو ,ما رو گاییده بود بالاخره یکی‌ صداش در میومد...تازه من تعجب
  می‌کنم گنجی هولوکاست رو با اسلام و مقدسات مقایسه می‌کنه ...آقا مقدسات یک چیز سوبجکتیو یا انتزاعی ...توی فکر‌ تو است ...اصلا اثبات نشده...هولوکاست یا مسائل سیاه پوستان یک چیز آبجکتیو یا عینی‌...وجود خارجی‌ داشته و داره... یک واقعیت تاریخی که اتفاق افتاده و افراد زیادی در اون واقعه رنج کشیدن...کشته شدن...اسنادش هست... اکبر خان تو میتونی‌ مقدسات خودت رو با ، انجیل، مریم مقدس و باقی‌ مقدسات مقایسه کنی‌ نه با یک واقعیه تاریخی‌ اثبات شده...
  به‌خدا این گنجی شیتمان کرده

  پاسخحذف
 8. شرمنده! اصلا متوجه نمی‌شوم چرا فکر می‌کنید توهین به اسلام و توهین به محمد توهین به مسلمانان محسوب نمی‌شود یا آن‌ها را ناراحت نمی‌کند.
  اخبار و فیلم‌های خبری نشان می‌دهد که افراطی‌هایشان حسابی آتش گرفته‌اند، و اگر پای مسلمانان نرم هم بنشینید می‌بینید خوششان نمی‌اید به محمد اهانت شود.
  و
  چرا فکر می‌کنید توهین به عقیده کسی توهین به او نیست؟
  و
  وقتی سند و مدرک و عقل و منطق داریم چرا توهین و تمسخر؟ اگر جلوی گاو پرست هم به گاوش توهین کنی، آزرده می‌شود.
  شما می‌گویید «محمد بچه باز»، خب با این کلمات که نمی‌شود مسلمانان را به خودتان نزدیک کنید یا به اندیشیدن وادارید.
  و در این مورد خاص محمد طبق رسم و رسوم و عرف آن زمان و قوانین اسلام از عایشه خواستگاری و چند سال بعد نزدیکی نموده است، مورد دیگری هم وجود ندارد که محمد را بچه باز بدانیم.

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.