پنجشنبه، خرداد ۱۸، ۱۳۹۱

آیا مراجع تقلید، آنقدر شعور ندارند که بفهمند این استفتاها، سر کاری است و من آنها را اسکل می کنم؟!

این مراجع تقلید، در دنیای احمقانه خود زندگی می کنند.

این سوال و جواب (استفتا و فتوا) که بین من و یکی از مراجع تقلید رد و بدل شده را ببینید، هر بچه شش ساله ای می تواند بفهمد که این سوال سرکاری است، اما مراجع تقلید آنقدر باهوش نیستند که بفهمند من دارم آنها را اسکول می کنم!

افسوس که اداره کشور را دست انسان های احمقی داده ایم که علاوه بر احمقی، در سنگدلی و فساد نیز سرآمد هستند. 


فتوای بامزه دیگری از مراجع تقلید:


۳۷ نظر:

 1. من خارتو گاهیدم گمنامیان که مراجع محترم شیعه هم از دست تو در امان نیستند.

  خجالت بکش . به پدرت بگو زن بگیره که نحواد فیلم سوپر تماشا کنه

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. آیت الله روحانی، بیا سرشو بخور الله اعلم. ۱۷ رجب ۱۴۳۳

   حذف
  2. الاغ! خوارتو کوتاه شده خواهرتو است، خارتو غلط است. باس کون قرائتی گذاشت که به تو درست سواد یاد نداد، یه حدث داریم و درد یه حدث داریم و زهرمار یه حدث داریم و درد ورم

   حذف
 2. بر عکس ادم حال میکنه وقتی خار مراجع محترم گا....میشه .بابای توست که زن رو فقط برای گا...ن میخواد و یه کره خر مثل تو درست میکنه. <>

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حالا نمیخواد نقطه چین بذاری . اینجا آزادی بیان هست. این ادا اطوارها رو بزار خونه مامان جونت.

   کیر هرچه جوانان ایرانی تو کس مادر ائمه اطهار بوگندو و مراجع تقلید پیری و کیری

   حذف
  2. حالا که باز به کن به کن شده، کیر امام زمون تو کون زن آق مجتبی خامنه‌ای

   حذف
 3. گمنامیان غزیز

  دیگر خسته شدم از زندگی . تنها در غربت . میخواهم به زندگی خود خاتمه دهم . هیج امیدی ندارم .

  پول هم ندارم که تفریح کنم . فقط به امید خواندن نوشته های شما به اینجا میایم. اگر روزی شما هم ننویسید دیگر توی اینترنت هم نمیام.
  شاید تمومش کنم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سایبری عزیز، اینجوری نمی تونی به گمنامیان نزدیک بشی و آمارش رو دربیاری بعد خانواده‌اش رو تو ایران تحت فشار بگذاری.
   ریدی سایبری جان که از انسان دوستی سوء هم استفاده می‌کنین، چون واقعا مثل خر تو گل گیر کردین. سیدعلی پشت و پناهت
   یادت باشه با اسم ترنم هم کامنت بگذاری شاید اونجوری باب آشنایی باز بشه.
   راستی افشین یادت نره
   سیدعلی پشت و پناهت

   حذف
  2. هاها تو دیگه چه خری هستی. گمنایمان مگه خانواده داره تو ایران ؟

   خودش گفت که به زودی خودش رو معرفی میکنه البته اگه راست گفته باشه . لذا ادعای تو یک حرف احمقانه است .
   من هم کامران هستم نه سایبری . الاغ

   حذف
  3. ببینید جو اینجا رو شما احمق ها چقدر مشکوک کردید که همه رو سایبری میگید .
   من از گمنامیان تعریف کنم سایبری هستم !!! اگر فحش بدم سایبری هستم !!!!

   یعنی گمنامیان یک نفر رو نداره که ازش تعریف کنه؟!!!!! خوب او یک نفر چه کار کنه که به سایبری بودن متهم نشه ؟

   حذف
  4. اگه سایبری نیستی پس شاعری تو مجاهد خلقی. شتر

   حذف
  5. تو مشکوکی جرسی، معلومه که فک و فامیل داره ایران، برا همین اصن صلاح به معرفی نیست.

   حذف
 4. آفای گمنامیان این مال ۱۵ شوال ۱۴۳۲ یعنی ۲۳ شهریور ۱۳۹۰، حالا چرا روش کردی؟ آقای افتخاری که از کمر افتاد!

  پاسخحذف
 5. اتفاقا مکارتر از این حرفان، ولی باز نکته مثبتی که از این مطلب میشه دید اینه که با وجود همه کس کشی شون بنا رو این آیت الله به راست گویی طرف مقابل گذاشته و به این سوال %99و99 مسخره جواب داده. دمش گرم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. نفهم این یک صدم درصد رو چه جوری حساب کردی؟

   حذف
 6. آقای گمنامیان سلام، من تقریبا هرروز یا هفته ای دو سه بار به صفحه شما می آیم و مطالبتان را می خوانم. خوب می نویسی و البته گاهی از ادب خارج می شوی. در مورد استفتائی که از آقای روحانی کرده ای به نظرم پاسخ ایشان منطقی است و او وظیفه خود می داند که به استفتائات پاسخ دهد و این دلیل بر اسکول بودن نیست او که علم غیب ندارد که ممکن است این موضوعی که شما مطرح کرده ای یک داستان سرایی برای اسکول کردنشان باشد. به علاوه بسیاری از این آقایان خودشان جواب استفتا را نمی دهند و دفترشان این کار را می کند مگر این که دفترشان نتواند از موضوع سر دربیاورد. در مورد سخنان دکتر سروش هم پاسخ شما را خواندم پاسخ های زیادی هم در اینترنت منتشر شده که به قول جوانان ایشان را له کرده . اما با روحیه تکبری که از سروش سراغ دارم بعید می دانم که یکی از آن ها را هم خوانده باشد. بعد دوباره یک نامه دیگر می نویسد و می گوید مخالفان دماغ دیالوگ ندارند یعنی مغز ندارند. نوشته های شما و دیگران نشان می دهد که خود ایشان از نعمت مغز بی بهره شده اند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. چرا اتفاقا مرجع تقلید یه چیزی تو مایه های علم لدنی باید باشه، حالا یه درجه پایین تر علم چدنی. یعنی آدمی که این قدر خره باید برگرده فیضیه از اول شروع کنه و بره تو بشکه.

   حذف
 7. گمنام جان،
  این هم لینک بالاترین این
  http://balatarin.com/permlink/2012/6/7/3049616

  پاسخحذف
 8. به وبلاگ دیوانگان و بی ادبان خوش آمدید.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. به فرهنگ عمومی ملت فخر فروش و بی مایه ی ایران 1391 خوش آمدید! اگر روزی یک صفحه مطالعه می کردیم این عاقبت فکر و ادبیات جاری ما نبود. فکر مغشوش، ذکر مغشوش، جاده خالی...

   حذف
 9. این کس شعرا چیه مینویسی واسه مردم،آخه کون گلابی من اونقرا هم مذهبی نیستم ولی به تو نفهم یاد ندادن به اعتقاد 4تا آدم توهین نکنی؟حالا اگه 4 نفر شیطان پرست باشن انقد طرفداریشونو میکنه که به اینا چیزی نگید مثلا من روشن فکرم،

  بابا تو یا باید درتو بذاری یا سرشو بزنی مدرک تحصیلیتو ببر بده سی دی اجاره کن

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. بابای گمنامیان! این چه طرز اعتراض به "توهینه"؟ مثلاً از توهین بدت اومده؟ اول کلام خودتو درست کن بعد به دیگران برس

   حذف
 10. این یکی خیلی بی نمک بود، مثل اینکه دیگه داری کم میاری. مگه نمی دونی سوالاتی که از این آقایان می شه اغلب از این هم عجیب ترن و اینا مجبورن جواب بدن؟ باز هم گلی به جمال این یکی که جواب همه ی مردم رو می ده در حد درک و اطلاعات خودش.فکر می کنی مراجعین به مراجع کیا هستن؟ گویا سن شما به برنامه ی مهیج و محیر العقول آیت الله العظمی گیلانی قد نمی ده وگرنه می فهمیدی این سوال اصلا غیر عادی نبوده و چه جواب خوبی هم داده به این سوال بنده ی خدا، اگر واقعا صحت داشته باشه این متن و مهر. راستی اگه یکی بر اساس فرهنگ و اعتقاداتی که داره از تو این سوال رو بکنه چی جواب می دادی؟ لابد چند تا فحش رکیک نثارش می کردی و طرف از فرداش منور الفکر می شد، نه؟

  پاسخحذف
 11. سلام!من افشین هستم.به نظرم سوالتون باید جواب داده میشد که شد.سوال شما یک مورد غیر ممکن نیست.جواب هم بسیار منطقی هست.پس جریان اسکول کردن به نظرم نمیتونه باشه.خداوند به همه ما انصاف و عقلانیت بده ایشاللا!مرسی

  پاسخحذف
 12. آخه زنازاده ي تخم زنا ، مرجع تقليد ، خودراموظف به پاسخ به سئوالات مي داند چه وظيفه داردکه بداندپشت کامپيوترتوي زنازاده اي يا کسي ديگر . اين ديگرچه حرفيست مادربه حرام

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ادب، ادب، ادب، ادب،ادب،ادب،ادب،ادب،ادب،ادب،ادب و ادب
   من جریمه ام رو نوشتم، تو هم بنویس که ملکه ی ذهنت بشه

   حذف
 13. مادر جنده تو باید مشکل ات رو از ننه ات بپرسی که دور از چشم بابای کس کش ات به کی رفته کس داده. نکنه به مجتبی خامنه ای داده که کون لق ات می سوزه!؟ ها!؟
  فعلن که مملکت دست ما است و کیرمون رو هم نمی تونید بخورید. البته اگر تونستید بخورید نوش جون تون!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. الحق که هر کی هر چی دستشه!
   تو شعبان بی مخ الدنگ خودتو با کی عوضی گرفتی که فکر کردی دستی تو مملکت داری؟ آخه نادون فکر کردی ساعتی 7000 تومن می دن که بشینی پای کامپیوتر القاب و سوابق خونودگیتو مرور کنی شدی مالک کشور؟
   غلط نکنم گمنامیان همون مسئله ای رو پرسیده که تو هم می خواستی از آقاتون برای خود شیرینی سوال کنی که حالا اینجوری آتیشی شدی. اگر مسئله کم داری بپرس که حکم آخوند بیسوادی که قبول کنه که یک شبه مجتهد و آیت الله بشه توی اسلام چیه؟

   حذف
  2. پسر این همه "کاف" چیه از توی دهنت بیرون میاد؟ تف کن، تف کن! می ره توی گلوت خفه می شی ها؟ اون وقت کی مملکت رو بچرخونه؟

   حذف
  3. محمود! خودتی داداش؟ از شانگهای اومدی؟ دیشب حاله ی نورتو دیدیم الانم که به کلامت منور شدیدم.

   حذف
  4. بگمونم نظرات "حضرت آقا" با نظر این محمود نزدیک باشه. ما شاءالله به بصیرتشون که همه چیز رو از قبل اشتباه پیش بینی می کنن

   حذف
 14. دهنت سرویس کلی خندیدم
  در پناه نق

  پاسخحذف
 15. گمنامیان شما که استاد اینترنت و آدم با سوادی هستید هنوز نمی دانید اسکل یعنی چه.
  در زیر برایت می نویسم.
  اسکل یعنی چه
  انسانیت به خرج بدید این مطلب رو بدون منبع کپی نکنید! IRAN1390.COM
  مدتهاست (حدودا از اوایل دهه هشتاد شمسی) کلمه اسکل (به ضم الف) به عنوان یک اسلنگ۱ یا والگر۲ در ایران جا افتاده و تقریبا تا پنج سال اول کسی نمی دوسنت یعنی چی فقط بکار می بردن (به آدم احمق می گفتن)
  تا اینکه حدود پنج سال قبل یکی از دانشمندان! کشف کرد اسکل یعنی پرنده ای که تابستونها دانه جمع میکنه و زمستونها جای دانش رو فراموش می کنه و این شایعه مثل چند شایعه معروف دیگه (مثلا نامه چارلی چاپلین به دخترش یکی از معروف ترین این شایعات است) خلاصه این شایعه اسکل هم در سطح اینترنت فراگیر شد و بعد کم کم به خونه ها راه پیدا کرد کماکان در عصر اینفورمیشن هیچ کس نمی دونه اسکل چی است و از کجا اومده
  چیزی که به طور قطع میشه روش نظر داد این است که پرنده ای به نام بطریق۳ که اسکل (اسکل اصلا وجود ندارد فقط از روی تصاویر منتشر شده در اینترنت فارسی و شایعه پر و بال داده شده میتوان فهمید منظور از اسکل طوطی دریایی۴ می باشد)۵ که از اعضای خانواده بطریق یا پنگوین می باشد.
  چیزی که اسکل در زمستانها گم می کند دانه ها یا آذوغه ها یا به گفته گروهی دیگر آدرس لانه نیست. اسکل چیزی را گم نمی کند این گم شدن بنا به احتمال فراوان ترجمه نابخردانه۶ کلمه LOST می باشد. اسکل در زمستان فقط یک چیز را از دست می دهد و آن هم رنگ منقارش است! بنابر این مترجم اولیه این متن که بعد ها هزاران نفر از او کپی پیست کرده اند منقار را دانه و لانه ترجمه کرده و LOST را گم کردن و به گمان خود فهمیده که اسکل از کجا کشف شده و بعد هم خود را کلی تشویق کرده … (ادامه منبع را ببینید…)

  پاسخحذف
 16. اما اگر اسکل نام پرنده نیست پس چیست و از کجا آمده؟
  من فقط حدس و گمانهای خودم را با توجه به مطالعات کمی که در اینترنت فارسی و ادبیات فارسی دارم میگویم.
  ما در ادبیات وقیحانه کلمه ای اختراع کرده بودیم به نام ازگل (ozgal) همین کلمه در دهه هشتاد با کمی تغیر به اسکل (oskol) تبدیل شده.
  خود ازگل به معنی زشت و نفهم است شاید حالت بسیار مودبانه کلمه زشت …سخل می باشد. به هر حال (گل) آن هم به معنی آویزان و هم شاید به معنی گر و کچل باشد.کلمه …سخل در ادبیات فارسی جایگاه چندانی ندارد و فقط اصطلاح عامیانه است و احتمالا به مردی گفته می شده که به قدری بی دست و پا بوده که فقط زنان احمق راضی به مصاحبت با او می شده اند. و نیز به زن احمق هم می گویند.
  این کلمه به مرور زمان به اسکل تبدیل شده که هم در بین اعضای جامعه ایرانی کلمه زشتی نبوده و هم از نوع توهین و بار معنایی که با خود حمل می کرده به قول معروف لب مطلب را می رسانده و منظور گوینده به روشنی قابل دریافت می بوده است.
  اصولا لزومی نداشته ما برای اسکل یک موجودیت خارجی را متصور شویم و به دنیال این بگردیم که اسکل چیست. چون اسکل چیز خاصی نبوده و فقط یک کلمه وقیحانه۲ می باشد. اما به هر حال چیزی که در ذهن ما جا افتاده این است که اسکل نام پرنده ای است که در تابستانها دانه و آذوغه جمع می کند و در زمستانها محل آن را گم می کند.
  با توجه به تشابه صد در صدی تنها تصاویر موجود از اسکل در اینترنت به پافین۴ و اینکه این کلمه تا قبل از اینترنت در جایی وجود نداشته (بجز به گفته برخی ها در شاهنامه فردوسی که در سطور بعدی میگم به چه دلیل این فرضیه رد شده است) من حدس می زنم نویسنده اولیه مطلب اسکل در اینترنت پس از اینکه فهمیده پرنده ای با ظاهری احمقانه در قطب جنوب وجود دارد که دانه هایش را گم می کند! (هرچند آن پرنده ماهی خوار است و نویسنده منقار را ترجمه کرده به دانه) با خود حدس زده اسکل می تواند نام مناسبی برای پرنده ای باشد که هم ظاهر آن مسخره و احمقانه است (عیب نقاش!) و هم دانه های خود را گم میکند. پس سریعا کی بورد به دست شده و معنی اسکل را شرح داده است.
  طوطی دریایی ماهیخوار است و اصلا محل ماهی را گم نمی کند چون ماهی همیشه در اقیانوس های یخ بسته است و او همیشه قادر به شکار آن است. قطب جنوب تابستان و زمستان به آن معنی که ما می اندیشیم ندارد پس پرنده لزومی ندارد عین مورچه آذوغه انبار کند (جیک جیک مستون و فکر زمستون)
  در جستجو در اینترنت دقت کنید ویکی پدیا منبع نیمه معتبری است که هر کسی می تواند آن را ویرایش کند ولی باز به دلیل نظارت زیاد بر روی آن می توان آن را منبع نیمه معتبر نامید.
  لغتنامه دهخدا منبع بسیار خوبی است اما در مورد واژه های بعدا اضافه شده که در بالای صفحه علامت یک قفل باز قرار گرفته نمی توان استناد کرد چون کاربران آنها را فراهم کرده اند.
  پس به استناد نوشته های بالا اسکل نام پرنده نیست و حالت قابل بیان یک فحش بی ادبانه است! اما در هر صورت توهینی است به افراد احمق گفته می شود.
  در کاربرد اسکل توسط فردوسی شک بسیار لازم است چرا که فردوسی از قطب جنوب مطلع نبوده از آن گذشته به نظر می رسد منظور فردوسی سکل۷ یا ثکل۸ می بوده که هر دو اینها از قضا بار معنایی منفی ای دارند اما هیچ کدام به پرنده ربطی ندارند هر چند دومی یعنی ثکل موید حرف من در مورد …سخل است چون بسیار معنای نزدیکی به آن دارد (البته با توجه به فرهنگ آن زمان خاور میانه که اختگی و بی فرزندی ننگ بود) به هر حال در صدها هزار بلکه میلیون ها بیت شعر از شعرای ایرانی هیچگاه کلمه اسکل نداشته ایم۹
  در هر صورت امیدوارم موفق باشید (کاش از این به بعد به جای پر و بال دادن به شایعات و ایمیلها به دنیال کشف حقیقت باشیم)

  پاسخحذف
 17. منابع :
  ۱-slang : بزبان عامیانه ،واژه عامیانه وغیر ادبى ،بزبان یا لهجه مخصوص ،اصطلاح عامیانه
  ۲-vulgar : عوامانه ،عامیانه ،پست ،رکیک ،مبتذل
  ۳-puffin : مرغان دریایى از خانواده بطریق یا پنگوئن
  ۴-دوستی در این وبلاگ : http://daysofundefined.wordpress.com/2011/12/26/puffin/ نگاشته است
  امروز برای چندمین بار در جند وقت گذشته با یک هوکس (Hoax) قدیمی وب فارسی روبرو شدم. کسی که این شوخی رو کرده بود واقعا تصور میکرد که اون مسله واقعیت داره. وقتی بهش گفتم ازم خواست که بهش اطلاعات بیشتری بدم ولی از اونجایی که همه چیز رو به یاد نداشتم سعی کردن از سرچ تصاویر گوگل استفاده کنم و اونجا بود که با یک فاجعه روبرو شدم!!!
  اما این شوخی چه بود؟ اسکل! پرنده‌ای که در تابستان دانه جمع میکند و در زمستان مکان آن را فراموش میکند پس بخاطر ابله بودنش به اسکل معروف شده است.
  از اونجایی که پیشتر با بهره‌مندی از همین سیستم سرچ تصاویر واقعیت این پرنده رو یافته بودم٬ باز هم خواستم همین کار رو تکرار کنم. اما نتایج فاجعه‌بار بود!
  همه جا همین نتیجه تکرار شده بود! هرچه میگشتم یک سری جملات کپی-پیست شده بدون هیچ منبعی تکرار شده بود. جالب اینه که وقتی به نظرم رسید شاید گوگل نتایج فارسی رو برام میاره یه شکل دستی زبان سرچ رو انگلیس ست کردم ولی باز هم همون نتایج پیشین رو می‌دیدم!
  بالاخره به این فکر افتادم که در سایت‌های اشتراک عکس حرفه‌ای دنبال واقعیت بگردم و بالاخره در سایت ۵۰۰px.com عکسش رو پیدا کردم و از روی عنوان عکس بیاد آوردم که اسم این پرنده پافین Puffin است! پرنده‌ای نه دانه‌خوار بلکه ماهی‌خوار که در تمام طول سال به شکار ماهی می‌پردازد و البته دانه گم نمیکند!!!
  اما مسله فقط نام یک پرنده نیست. مسله بسیار عمیق‌تر و بغرنج‌تره. چرا باید یک هوکس به عنوان مطلب علمی جا بیفته؟ مشابه همین رو در ابعاد کوچکتر در مورد خیلی هوکس‌های دیگه هم دیدیم. مثلا اینکه در اوایل شهریور هر سال این خبر به دروغ پخش میشه که قراره مریخ اونقدر به زمین نزدیک بشه که از ماه بزرگتر دیده بشه! یا اینکه جسد موجودی شبیه به سرستون‌های پاسارگاد کشف شده و ماده‌ای به اسم آن‌آپتینیوم هست که ضد جاذبه است و ایرانیان در روزگاران قدیم فرش پرنده رو با اون اختراع کردن (تقلید بسیار چیپ از فیلم آواتار جیمز کامرون) و …
  چرا باید اونقدر این دروغ تکرار بشه که اگر کسی خواست واقعیت یک مسله رو پیدا کنه در ۱۰ صفحه اول جستجوی گوگل چیزی جز هوکس و دروغ کپی-پیست شده پیدا نکنه؟ چرا باید کیفیت وب رو تا حدی پایین بیاریم که ازش چیزی جز دیتای نادرست پیدا نکنیم؟
  به نظر من تنها راه حل این مشکل اینه که وقتی چیزی رو جایی میخونیم که با عقل جور درنمیاد یا خیلی عجیبه حتما اول در منابع علمی جستجوی اندکی کنیم و سپس اون رو بپذیریم و البته از اون مهم‌تر٬ چیزی رو که در اون تخصص نداریم منتشر نکنیم.
  به امید روزی که دیتای بدست آمده از وب فارسی قابل اعتماد باشه…
  ۵- این عکسها را ببینید
  ۶- lose : گم کردن ،مفقود کردن ،تلف کردن ،از دست دادن
  ۷- سکل سکل . [ س ِ ] (ع اِ) ماهی است سیاه . (منتهی الارب ).
  ۸- ثکل ثکل . [ ث َ ] (ع اِمص ) بی فرزندی .
  ۹- در سایت گنجور در تمام ادبیات ایران می توانید لغات دلخواه را جستجو کنید : ganjoor.net
  منابع دیگر:
  http://loghatnaameh.org
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D9%88%D8%B7%DB%8C_%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87:Puffin_Latrabjarg_Iceland.jpg
  http://en.wikipedia.org/wiki/Puffin
  انسانیت به خرج بدید این مطلب رو بدون منبع کپی نکنید! IRAN1390.COM

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.