یکشنبه، تیر ۰۴، ۱۳۹۱

نقدی به نوشته اکبر گنجی، بخش دوم/ آقای گنجی، چطور از قوانین برده داری و سنگسار، می توان مسایل معنوی و اخلاقی را استخراج کرد؟!

آقای گنجی مقاله ای به این عنوان نوشته اند:

"اصرار افراطی فقیهان بر تحمیل اجباری فقه- خصوصاً احکام کیفری فقهی- که برساخته ی مردم جزیرة العرب پیش از پیامبرند، و اسلام نمایی اقدامات حکومت منجر به واکنش افراطی مقابل شده است."
در ادامه آقای گنجی به نحو عجیبی معتقد هستند که قوانین اسلام، برساخته مردم عربستان در پیش از زمان پیامبر است.
صد البته که دین اسلام در خود، برخی از قوانین اعراب را دارد. مثلا عبارت «الله اکبر»، عبارتی است که اعراب استفاده می کردند و می گفتند بت ما بزرگتر است. لذا الله خود را در حد بت ها قرار داده و مسلمین می گویند «الله اکبر»
اما دین اسلام، ملغمه ای است از یهودیت، میترایسم، مسیحت و زرتشتی و حتی مقداری از بوداییسم را در خود جا داده است. علت آن نیز مشخص است، هم سفرهای تجاری محمد به شام (که مرکز ادیان سامی آن روزگار بوده) و هم وجود مشاوری به نام سلمان فارسی!
در این نوشته توضیح داده ام که چگونه سلمان فارسی به محمد یاد داده است تا ترکیبی از ادیان مختلف را به نام اسلام، به خورد اعراب آن روزگار بدهد.
در جواب آقای گنجی باید گفت که:
-         این چگونه الله ی است که نمی تواند بفهمد قوانین احمقانه اعراب، (مثلا برده داری) اشتباه است و محمد نباید در کتاب آسمانی خود، از این قوانین استفاده کند و به انها مهر تایید بزند؟!
-         چگونه الله می توانست دستور شکستن بت های اعراب را (مهمترین داشته آنها) بدهد، اما نمی توانست برده داری و کتک زدن زنان را ممنوع کند؟!
-         حداقلش این بود که محمد در کتاب آسمانی خودش، به صراحت بگوید برده داری و کتک زدن زنان و بچه بازی، مال زمان خودش است و مثلا مسلمین در سال 2012، این کار زشت را نکنند! چطور الله می توانست در آیه 51 احزاب، در نقش خواجه حرمسرای محمد به مسایل اتاق خواب او بپردازد، اما یک کلام این را نمی توانست بگوید؟! 
آقای گنجی در ادامه نگاشته اند که:
" حتی اگر افرادی بخواهند تا احکام فقهی را به طور ناموجه اسلامی قلمداد کنند، باید توجه داشت که مجازات های کیفری جمهوری اسلامی دو نوع اند. مجازات هایی که در قرآن و سنت آمده و حدود و قصاص و دیات خوانده می شوند (همان احکام امضایی)...به عنوان مثال به مجازات های زیر بنگرید که هیچ ربطی به اسلام ندارد:مجازات اهانت به آیت الله خمینی و رهبری (ماده ی ۵۱۴)، مجازات قاچاق و نگهداری مواد مخدر، مجازات اقدام علیه امنیت کشور(ماده ی ۴۹۸ و ۴۹۹)، مجازات تبلیغ علیه نظام (ماده ی ۵۰۰)، مجازات نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، و غیره". 
آیا آقای گنجی مجازات های سنگسار و یا شلاق را جزوی از اسلام  و مجازات های کیفری می داند یا نه!؟ نکند آقای گنجی معتقد است که سنگسار و یا شلاق، در اسلام نیامده است؟!
اینکه فقیهان، یک قانون شلاق زدن برای قاچاقچی ها را نیز بر اساس فقه اسلامی، از اسلام و فقه استخراج کرده اند، چیزی از قباحت و زشتی وجود مجازات شلاق و سنگسار در اسلام نمی کاهد.
وجود سنگسار به تنهایی کافی است که هر دینی، از اعتبار بیافتد و تبدیل به یک آیین بربریت شود. حال چطور آقای گنجی و امثالهم می خواهند از این دین دفاع کنند و آنرا منبع صدور اخلاق بدانند، تنها هنر ماله کشان اسلامی است!!
آقای گنجی معتقد است که:
" دین برای مسائل وجودی و معنوی و اخلاقی است. بقیه ی امور از دایره ی رسالت دین بیرون است."
سوال اینجاست، چطور از قوانین برده داری و سنگسار، می توان مسایل معنوی و اخلاقی را استخراج کرد؟!
"پیامبر نگفته است: هرکس به من اهانت کرد، او را مجازات کنید، چه رسد به این که گفته باشد او را اعدام کنید. در ضمن قرآن هیچ نوع مجازات دنیوی برای ارتداد تعیین نکرده است. مجازات سنگسار نیز در قرآن وجود ندارد."
یکی از شیوه های شناخته شده ماله کشان اسلامی این است که به راحتی روشن بودن روز را منکر می شوند و  از آن می گذرند. آقای گنجی به راحتی تمامی کتب تاریخ اسلام را نادیده می گیرند و منکر وجود مجازات برای ارتداد یا سب نبی می شوند.
آقای گنجی گویا با تاریخ اسلام بیگانه هستند، پیامبر اسلام شخصا دستور به ترور انسان های بیشماری راه به جرم به اهانت به خودش و یا ارتداد را داده است.
چند مورد را به عنوان نمونه برای آقای گنجی ذکر می کنم، بلکه ایشان با تاریخ اسلام اندکی آشنا گردند:
چند نمونه از افرادی که به دستور مستقیم محمد، به دلیل توهین به او کشته شده اند:
-         الحویرث الن نقیذ بن وهب: او به دلیل مسخره کردن محمد و به دستور مستقیم محمد و توسط علی ابن ابی طالب به قتل رسید. منبع: تاریخ طبری، جلد هشتم، صفحه 179
-         محمد دستور قتل پیرمردی به نام ابوعفک را داده است، چرا که علیه محمد شعر می گفته است! (منبع: سیره الرسول، نوشته ابن اسحاق)
-         زنی به نام اسما بن مروان، صرفا به دلیل سخن گفتن علیه محمد و اعتراض به ترور ابوعفک، به دستور مستقیم محمد به قتل رسید.
منبع: The Life of Muhammad. A translation of Ishaq's "Sirat Rasul Allah", pgs. 675–676, A
چند نمونه از انسان هایی که به جرم ارتداد به دستور مستقیم محمد کشته شده اند:
-         عبدالله بن سعد، کاتب قران بود و وقتی محمد سوره جدیدی می داشت، او آنها را می نوشت. چند بار او به محمد پیشنهاد کرد که چینش و نوع کلمات قران را عوض کند و محمد نیز قبول می کرد. در نتیجه او گفت این چگونه دینی است که بنا به پیشنهاد من، محمد متن قران را عوض می کند؟! لذا از اسلام بازگشت و به مکه فرار کرد!
محمد نیز او را مرتد خطاب کرد و به مسلمان گفت هر کجا که او را یافتید، بکشید!
-         مقیاس به سبابه نیز شخص دیگری بود که از اسلام بازگشته بود و محمد دستور به قتل او را داده بود.
-         حدیث متواتر از پیامبر اسلام وجود دارد که دستور به کشتن مخالفین به جرم ارتداد می دهد:
 رسول خدا فرموده «من بدّل دینه فاقتلوه» شخصی که دینش را تغییر داد باید کشت / مستدرک وسایل الشیعه جلد 8 صفحه163باب45حدیث/بخاری، جلد ۹، فقره‍ی ۱۷۵۹

-         آیه 88-89 سوره النسا، به صراحت دستور به کشتن کسانی می دهد که از اسلام باز گشته اند:
و آیه ی قرآنی مشابه: (نسا 88-89)
فَمَا لَكُمْ فِي الْمُنَافِقِينَ فِئَتَيْنِ وَاللّهُ أَرْكَسَهُم بِمَا كَسَبُواْ أَتُرِيدُونَ أَن تَهْدُواْ مَنْ أَضَلَّ اللّهُ وَمَن يُضْلِلِ اللّهُ فَلَن تَجِدَ لَهُ سَبِيلًا ﴿۸۸﴾
وَدُّواْ لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُواْ فَتَكُونُونَ سَوَاء فَلاَ تَتَّخِذُواْ مِنْهُمْ أَوْلِيَاء حَتَّىَ يُهَاجِرُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ فَإِن تَوَلَّوْاْ فَخُذُوهُمْ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ وَجَدتَّمُوهُمْ وَلاَ تَتَّخِذُواْ مِنْهُمْ وَلِيًّا وَلاَ نَصِيرًا﴿۸۹﴾
شما را چه شده است كه در باره منافقان دو دسته شده‏ايد با اينكه خدا آنان را به [سزاى] آنچه انجام داده‏اند سرنگون كرده است آيا مى‏خواهيد كسى را كه خدا در گمراهى‏اش وانهاده است به راه آوريد و حال آنكه هر كه را خدا در گمراهى‏اش وانهد هرگز راهى براى [هدايت] او نخواهى يافت (۸۸)
همان گونه كه خودشان كافر شده‏اند آرزو دارند [كه شما نيز] كافر شويد تا با هم برابر باشيد پس زنهار از ميان ايشان براى خود دوستانى اختيار مكنيد تا آنكه در راه خدا هجرت كنند پس اگر روى برتافتند هر كجا آنان را يافتيد به اسارت بگيريد و بكشيدشان و از ايشان يار و ياورى براى خود مگيريد (۸۹)

نوشته های مرتبط: 
رحمایت و معنویت اسلامی:
سر هر کسی را که به اسلام توهین می کند(مثلا می گوید اسلام دین خشونت است!) را از تن جدا کنید

۲۳ نظر:

 1. گمنام جان
  اینجا لینک شده

  https://balatarin.com/permlink/2012/6/24/3066772

  پاسخحذف
 2. امام نقی:

  « همانا هنر ماله کشان اسلامی مانند کیمیا گری است که از پشکل، اورانیوم غنی شده استخراج کند. اینها می خواهند از قوانین سنگسارريال مسایل معنوی و اخلاقی استخراج کنند!!»

  پاسخحذف
 3. با درود
  گمنامیان عزیز شما همیشه به شخصیت افراد حمله میکنید و آنها را به باد انتقاد میگیرید باباجون حرف حسابت چیه بیا بگو ما هم بفهمیم؟
  هر روز میبینم یقه یکی رو چسپیدی دیروز سروش و ابراهیم نبوی امروز اکبر کنجی و... فردا...

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. خوب، بسکه ملت چرند می گویند دیگر! معلوم است که آدم باید جواب بدهد

   حذف
 4. n

  من نه گنجی را قبول دارم و نه سروش
  ضمن اینکه اساسا اسلام بر یک پیام بنا شد
  نیست خدایی جز خدای یگانه و محمد فرستاده خداست
  هر کسی هم این جمله را بیان کنه مسلمان هست
  اما جالبتر اینکه شما از یکطرف اسلام را محمد و قران میدانی
  ولی خودت استناد میکنی به حدیث
  اگر اسلام تنها در محمد و قرآن خلاصه شده که بنده هم اینو قبول دارم پس چطور حدیثهای من دراوردی وسائل الشیعه و بخاری یا بحارالانوار میشه مدرک؟؟؟مگر شما خودت مدعی نیستی که اسلام بنا شده بر محمد و قرآن؟؟
  اما در مورد قران
  شما همیشه برای اینکه یک مدرک علیه اسلام بیارید فقط به ذکر یک ایه بسنده میکنید
  در صورتی که در خود قرآن این را نقض میکنه که هیچوقت با یک آیه نمیتوان کلیت پیام را آورد
  ایه 7 آل عمران
  هُوَ الَّذي أَنْزَلَ عَلَيْکَ الْکِتابَ مِنْهُ آياتٌ مُحْکَماتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتابِ وَ أُخَرُ مُتَشابِهاتٌ فَأَمَّا الَّذينَ في‏ قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ ما تَشابَهَ مِنْهُ ابْتِغاءَ الْفِتْنَةِ وَ ابْتِغاءَ تَأْويلِهِ وَ ما يَعْلَمُ تَأْويلَهُ إِلاَّ اللَّهُ وَ الرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ کُلٌّ مِنْ عِنْدِ رَبِّنا وَ ما يَذَّکَّرُ إِلاَّ أُولُوا الْأَلْبابِ

  او کسى است که این کتاب را بر تو نازل کرد. بخشى از آن، آیات محکم (روشن و صریح) است که اصل و اساس این کتاب را تشکیل مى‏دهد. (و هرگونه ابهامى در آیات دیگر، با مراجعه به این محکمات روشن مى‏شود) و بخشى از آن، آیات متشابه است (که احتمالات مختلفى در معناى آیه مى‏رود، ولى با توجه به آیات محکم، تفسیر آنها روشن مى‏شود.) امّا کسانى که در دلهایشان انحراف است، به جهت ایجاد فتنه (و گمراه کردن مردم) و نیز به جهت تفسیر آیه به دلخواه خود، به سراغ آیات متشابه مى‏روند، در حالى که تفسیر این آیات را جز خداوند و راسخان در علم نمى‏دانند. آنان که مى‏گویند: ما به آن ایمان آورده‏ایم همه‏ى آیات از طرف پروردگار ماست (خواه محکم باشد یا متشابه) و جز خردمندان پند نگیرند

  آنجایی که میگه منافقان را بکشید مگر اینکه مثل شما هجرت کنند
  منظور اینکه افرادی را که شما را از شهر وکشورتان بیرون کردن (مثل کاری که قریش علیه پیروان محمد انجام داد) اموالتان را غارت کردن کسانی را که از شما به اسارت گرفته شدن را به قتل رساندن
  بعد به مسلمانها هم دستور میده هر کجا که اینها را دیدید (منظورمیدان جنگ)بکشید
  وگرنه آنها را به اسارت بگیرید تا بتوانید با اسرای خودتان معاوضه کنید
  خب این با کدام منطق دنیای کنونی مغایرت داره؟؟؟
  آیا امریکا با هواپیمای بدون سرنشین اعضای القاعده یا طالبان را هر کجا که ببینه نمیکشه؟؟یا آنها را هر کجا در هر کشور یا سرزمینی ببینه به اسارت نمیگیره؟؟؟
  تازه القاعده یا طالبان امریکا را از شهر یا سرزمینی بیرون نکردن تنها موی دماغ شدن
  ضمن اینکه داوکیز در یکی از کتابهایش که الان اسمش در ذهنم نیست دانشمندان شوروی سابق را مخالفان بسیار تند نظریه بیگ بنگ میدانه
  چون او معتقده در نظریه بیگ بنگ میتوان نقش خدا را به عنوان فاعل در نظر گرفت
  دلیل مخالفت دانشمندان شوروی هم همین بوده چون آنها معتقد به بیگ بنگ نبودن بلکه معتقد به شکل گیری حیات از طریق تکامل بودن که بنده هنوز نفهمیدم این تکامل چطور از هیچ به وجود بیاد؟؟

  پاسخحذف
 5. منظور من هاوکینگ بود
  که به دلیل شباهت اسمی با داوکینز اشتباه کردم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. به شما پاسخ‌هایی‌ داده شد (در کامنتهای مطلب قبلی‌)،و از شما سوالاتی پرسیده شد، حال شما بدون پاسخ گویی به اونها باز هم اومدی اینجا و آسمون رو به ریسمون میبافی!

   ۱- "ضمن اینکه اساسا اسلام بر یک پیام بنا شد: نیست خدایی جز خدای یگانه و محمد فرستاده خداست"

   شما حتا به قول خودت "اصلی‌ترین پیام اسلام" رو هم قلب میکنی‌! پیام رو لطفا ترجمه نکن، و به عربی‌ بخون و بنویس: اشهد آن لا اله الاالله

   میبینی‌ جیگر؟ "خدای یگانه" دیگه کیه؟ چیه؟ اون وقت که محمد بدبخت تازه باید یه خدای جدید رو میساخت و به اعراب میچاپوند! نه عزیز... اگه همون شعار رو خوب بخونی‌، میبینی‌ که حرف از "الله" هست، که او رو عرب به خوبی‌ میشناخت. تنها کاری که محمد کرد، این بود که به تقلید از سایر ادیان سامی، "الله" رو یگانه معرفی‌ کرد...

   ۲- حالا فرض کنیم شما این به این جمله "ایمان" داری! اینجا تازه کار شما شروع میشه! شما ادعا داری که موجودی به اسم "الله"، "خدای یگانه جهان" هست.. بسیار خوب.. شما ادعایی کردی، پس ثابتش کن. اگه تونستی‌ وجود این "الله" خیالی رو ثابت کنی، من "مجددا" به اسلام مومن میشم! تضمین میدم که گمنامیان رو هم به راه بیاریم! (ولی‌.... )

   ۳- بخش دوم "شعار اسلامی" شما اینه: "اشهد ان محمد رسول الله".

   شما چطور به این عقیده رسیدی که محمد "رسول الله" هست؟ (یادت باشه که ما هنوز سر الله هم به توافق نرسیدیم، حالا شما محمد بدبخت رو هم جارو کردی و به دوم الله بستی!)

   چرا محمد؟ چرا نقی‌ نه‌؟

   ۴- "اگر اسلام تنها در محمد و قرآن خلاصه شده که بنده هم اینو قبول دارم"

   حد عقل یک توافق داریم، و خوشبختانه قرآن و عملکرد محمد سلاح خوبی‌ در دست ماست تا بر فرق اسلام بکوبیم (آگاهانه گفتم "اسلام" و نه "مسلمین").!

   ۵- " پس چطور حدیثهای من دراوردی وسائل الشیعه و بخاری یا بحارالانوار میشه مدرک؟؟"

   ولی‌ شما هم مسلمون "عجیبی‌" هستی‌! حتا تندرو‌ترین مسلمین سنّی هم احادیثی رو قبول دارند ببینم شما چطور میخواهی‌ به محمد استناد کنی‌؟ ایشون غیر از بچه بازی، برده و کنیز داری، تجاوز به زنی‌ که همسر، پدر و برادرشو کشته، راهزنی از کاروانهات تجاری، (و اخیراً جایی دیدم که می‌گفتن ایشون دستی‌ هم در ختنه دختران داشته! )... خوب، غیر از این کارنامه درخشان، اقوالی هم از ایشون و در مورد ایشون (از قول عایشه به عنوان مثل، در مورد منی‌ خشک شده "پیامبر" شما) ثبت و مورد تأیید همه مسلمین هست. حال، اگه شما هیچ حدیثی رو قبول نداری، ابتدا بفرما دعوات رو با جماعت مسلمین انجام بعده و مذهب جدیدی رو در اسلام راه بنداز. هنه که این کارو کردن، اخریش هم "نقویون"! شما هم یکی‌ دیگه!

   ۶- بحث "محکمات و متشابهات" اونقدر خشتک گشادیه، که هر معامله کلفتی‌ رو ممکنه در خودش جا بده. شما اول موارد فوق رو پاسخگو باش، تا به این هم برسیم. فقط به عنوان یک معامله کلفت که از این خشتک بیرون افتاده، توجه شما رو به این خبر جلب می‌کنم:

   "ماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اين‌كه اسلام و حكومت اسلامي در هر دوره‌اي نياز به نماد و ترجمان دارد، گفت: حتي قرآن به دليل وجود محكمات و متشابهات نمي‌تواند فصل‌الخطاب باشد و نياز به ترجمان دارد.

   به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌السلام والمسلمين علي سعيدي در همايش بررسي و مقابله با جنگ نرم در دانشگاه افسري و تربيت پاسداري امام حسين(ع) با بيان اين مطلب تاكيد كرد: ديروز اين نماد، حضرت روح‌الله بود و امروز نماد حقانيت و حاكميت، رهبر معظم انقلاب است و اين امر اختصاص به اين عصر ندارد بلكه از زمان غيبت كبري آغاز شده است."

   میبینی‌؟ اتفاقا اگه بحث وجود "محکمات و متشابهات" رو بپذیریم، بیشتر نشون از "غیر فرا زمینی‌ بودن قرآن" هست که فعلا بماند...

   حذف
  2. ۷- "منظور اینکه افرادی را که شما را از شهر وکشورتان بیرون کردن (مثل کاری که قریش علیه پیروان محمد انجام داد) اموالتان را غارت کردن کسانی را که از شما به اسارت گرفته شدن را به قتل رساندن"

   محمد بدون اینکه بتونه چیزی رو ثابت کنه، بر عقاید رایج زمان و شهر و اقوام خود شورید. شما ممکنه بگی‌ خوب حرف حق زد. پس من از شما در موارد 2 و 3 خواستم که این ادعا رو الان ثابت کنی‌! و گرنه من ساده تر میگم که او شعار پوپولیستی داد: برابری و برادری حتا با برده ها! پس طبقات ضعیف بر اغنیا رو شوروند (هر چند بعد از اینکه قدرت رو به دست گرفت خودش برده داری کرد)... پس اقوامش هم مجازتش کردند، و از اون مکه بیرونش کردند...محمد به تلافی به راهزنی و حمله به کارونهای مکیان پرداخت. و قص علی هذا...

   ۸- "بعد به مسلمانها هم دستور میده هر کجا که اینها را دیدید (منظورمیدان جنگ)بکشید"

   ببین خودت چقدر تناقض میگی‌؟! "هر کجا" = "منظورمیدان جنگ" ؟!!!

   ۹-"تازه القاعده یا طالبان امریکا را از شهر یا سرزمینی بیرون نکردن تنها موی دماغ شدن"

   این مسلمین در خاک آمرییکا دست به عملیات تروریستی و کشتار شهروندان کملا بی‌ گناه زدند (قبل از حمله به افغانستان حتا). آیا این مفهوم موی دماغه؟

   ۱۰- "ون او معتقده در نظریه بیگ بنگ میتوان نقش خدا را به عنوان فاعل در نظر گرفت
   دلیل مخالفت دانشمندان شوروی هم همین بوده چون آنها معتقد به بیگ بنگ نبودن بلکه معتقد به شکل گیری حیات از طریق تکامل بودن که بنده هنوز نفهمیدم این تکامل چطور از هیچ به وجود بیاد؟"

   این جملات شما توهین به جامعه علمی‌ هست. شما به هیچ وجه صلاحیت ابراز نظر در این زمینه نداری. آخه عقل کل، چه تناقضی بین "بیگ بنگ" و "داروینیسم" وجود داره؟ برو برادر... برو... بذار باد بیاد...

   حذف
 6. چقدر کوچک است ذهن افرادی که هنوز فکر می کنند خدا براشون کتاب آورده تا دیگران را بکشند و یا راهنمایشان باشد. ای انسان کمی به خود فکر کن و ببین که در درون تو همه چیز وجود دارد و وجدان هر انسانی ارزش هزارها کتاب مقدس را داراست. فکر کن تو که یاد گرفته ای در اینترنت پرسه بزنی...

  پاسخحذف
 7. به این 5 ناشناس بالایی من پاسخ دادم, فردی که 35 سال از عمرش را مسلمان بود و در اروپا هم آداب اسلامی(بر عکس بسیاری از مسلمانان) را حتی در محل کارش انجام میداد ولی به لطف اینترنت و دستیابی به کتب و مقالاتی که ضلاله بودند به بی دینی رسید.
  توصیه من به آقایان مسلمان اینست که فقط " تعصب" را کنار بگذارند تا به حقیقت برسند. تا زمانی که تعصب دارید, این تعصب شما را از دیدن واقعبت محروم میکند.
  در ضمن اگر خواستید به روش همیشگی مسلمانان دنیایی مجازی به مادر من اظهار ارادت کنید باید آنرا به آدرس بهشت زهرا پست کنید تا مستقیما بدست خودش برسد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حسرت عمر از دست رفته رو نخور که دردیست مشترک... مابقی عمر رو عشق است!

   ماهی‌ رو هر وقت از آب بگیری تازست دوست عزیز!

   ارادتمند شما

   حذف
 8. اولا اینکه من در مطلب قبلی کامنتی نگذاشته بودم پس اگر اشتباهی گرفتی تصحیح کن
  من فقط کامنت بالا را دادم
  بنده الله را نه میبینم و نه حضورش را به صورت فیزیکی میتونم ثابت کنم
  ولی میدانم یک قدرتی هست که از بشر قدرتمند تر و دارای تدبیر بیشتری هست
  بگذار یک مثال برای شما بزنم
  آیا ممکنه شما اتفاقی یک خودکار دستت باشه بعد به صورت اتفاقی با این خودکار یک خط روی کاغذ بکشی این خط شما به صورت اتفاقی یک رمان سه جلدی بشه؟؟؟پاسخ بنده خیر مطلق هست
  امکان نداره که یک موجود فاقد شعور بتونه یک رمان سه جلدی را بنویسه
  پس امکان نداره یک موجود بدون اعمال قدرتی برتر به تکامل برسه و اساسا قانوی مثل تکامل که مثل قوانین جاذبه خدشه ناپذیره خود بخودی به وجود نیامده یک صاحبی داره که صاحبش از نظر من خداست
  پس این انسانی که اکنون وجود داره از یک موجود تک سلولی تبدیل شده به انسان تحت هژمونی قانون تکامل قرار داره
  ضمن اینکه از نظر من تکامل تنها به داروینیسم ختم نمیشه داروینیسم تنها مسئله تکامل موجودات و پیدایش انواع را بیان کرد ولی قبل از او هگل مسئله تز و آنتی تز و تکامل را به صورت اجتماعی بیان کرده بود بعد از او مارکس و انگلس به صورت کاملا علمی و به صورت یم تئوری قوی و قابل پذیرش بیان کردن
  به قولی وقتی ریکاردو و بنتم و افرادی مثل اوئن نتوانستن سوسیالیسم را به صورت علمی تئوریزه کنن و تنها برای اثبات سوسیالیزم به اخلاق پناه میبردن مارکس و انگلس با نوشتن یک تئوری قوی توانستن سوسیالیزم را به صورت یک حرکت جهانی در بیارن
  که بعد از آن با برگزاری کمینترن تشکیلات سیاسی جهانی ان را هم بنا گذاشتن
  خب حالا حتما خواهی پرسید که محمد این وسط چکار میکنه؟؟؟
  محمد یک جوانی بود که اگر در تاریخ خاونده باشی معروف به محمد امین و فردی خوشنام بود که به کار تجارت مشغول بود
  او تقریبا بنیانگذار سوسیالیزم میباشد چرا؟؟
  برای اینکه زمانی که او مکه را به عنوان اولین پایتخت جهان اسلام بنیانگذاشت و در واقع اتوپیای اسلامی را در برابر حکام پادشاهی آنزمان به بدیل تبدیل کرد اولا در شهر مکه خانه ها دیوار نداشت
  یعنی اینکه هیچ مالکیت خصوصی در مکه وجود نداشت اوئل مسلمانان در مساجد زندگی میکردن و بعد که خانه ساخته شد هر کسی حق داشت که در خانه دیگران به عنوان میهمان وارد شود نیازی به در زدن نبود
  اون لباسی هم که در مراسم حج میپوشن امروزه تبدیل به یک کاریکاتور شده برای اینکه همه افراد جامعه به صورت برابر تنها در این شهر حق دارن یک لباس بپوشن تا نهایت برابری اجتماعی و اقتصادی جلوه گر باشه
  بنده هم محمد را به این عنوان که توانست یک ایدئولوژی محکم منسجم وانقلابی را تدوین کنه یک ایده را جا بندازه که بعد از هزاران سال همچنان زنده پویا و دارای دینامیزم است برای تحسین و ستایشش کافیست حتی اگر او را رسول خدا ندانم برای من به عنوان یک رهبر تاریخی و سیاسی کفایت میکنه
  هر چند بنده کتاب محمد یعنی قرآن را کلام خدا میدانم ولی حتی اگر این را هم قلبا پذیرا نباشم او را به خاطر نبوغش تحسین میکنم
  اگر تو هم چنین نبوغی داشتی تحسینت میکردم
  همانطور که بیسمارک را برای وحدت آلمان تحسین میکنم مصدق را برای مبارزاتش در ملی کردن نفت اوئن را در تلاشش برای ایجاد جامعه سوسیالیستی و لینکلن را برای لغو برده داری در امریکا از بین بردن خط میزوری با وجود تمام خطرات منجمله جنگ داخلی بین دموکراتها و جمهوریخواهان
  اما شما یک فرق با من داری شاید دلیل اینکه نمیتوانی محمد را بپذیری همینه
  من به ماتریالیسم دیالکتیک و ماتریالیسم تاریخی ودر یک جمله دیالکتیک تاریخ عمیقا معتقد هستم در واقع زیر بنای فکرم را این تشکیل میده اگر احیانا محمد همانگونه که شما گفتی اینقدر جنایتکار و هرزه بود اساسا نامی از او باقی نمیماند همچون چنگیز با وجود فتوحات بسیار به تاریخ پیوسته بود چون طبق ماتریالیسم دیالکتیک در واقع نبردی بین طبقات و تفکرات در طول تاریخ در جریان هست که طبق همان داروینیسم شما تاریخ خود انتخاب اصلح را برخواهد گزید اگر دودمانی دچار خطا باشه نیازی نیست که شما نابودش کنی قانون تکامل خود آن نیرویی را که دچار خود بزرگ بینی ظلم و فساد باشه را ریشه کن خواهد کرد نیرویی جدید را جایگزین خواهد کرد
  البته ممکنه این نیروی یا طبقه یا تفکر که بر حق است برای مدتی ضربات سختی هم بخوره تا حدودی از کار بیفته ولی این دلیل بر نابودی نیست همانگونه که اسلام سیاسی همچنان دارای دینامیزم هست همچنان در اقصا نقاط کشورهای اسلامی در بین دیگر احزاب پیشرو میباشد ممکنه برای مدتی هم به دلیل ضربات دچار رکود بشه
  اما زمانی که این افرادی که ادعای مسلمانی دارن نتوانن این قانون را پیش ببرن خب افرادی جدید طبق همان تکامل شکل خواهد گرفت که جایگزین نیروی قبلی خواهد شد دیگر اون عیب ایرادات نیروی قبلی را هم نخواهد داشت

  پاسخحذف
 9. اگر امروز مسلمانان سوری نتوانن پاسخگوی این مرحله مبارزه باشن یک نیروی دیگر حال ممکنه ملی گرا یا لیبرال بیاد جایگزین انها بشه
  چرا در زمان شاه گروههایی تشکیل شد که مبارزه مسلحانه میکردن؟؟چون طبق همان دیالکتیک تاریخ احزاب انزمان مثل جبهه ملی و سایر احزاب پاسخگو نبودن خلاف جریان تکامل حرکت میکردن
  بازرگان این قضیه را به خوبی در دادگاهی در زمان شاه بیان کرد که فحوای کلامش این بود که، بعد از این حکومت شاه دیگر با ما سر کار نخواهد داشت بعد از ما زبان مخالفان حکومت زبان پارلمانتریستی و قانون نخواهد بود بلکه زبان اسلحه خواهد بود
  حتی شخصی مثل بازرگان با اون طرز فکر ارتجاعی این قضیه را به خوبی درک کرد که بعد از سال 42 مبارزه پارلمانتاریستی به تاریخ پیوسته بود همانطور که اکنون اصلاح طلبی دیگر به تاریخ پیوسته چه در سوریه و چه در ایران
  اما در مورد حمله امریکا به افغانستان عراق کمی شبیه به شوخیه که باور کنیم امریکا تنها برای جان شهروندانش و نه هژمونی بر جهان تضمین برتری نظامی و اقتصادی این دو کشور را اشغال کرده باشه
  وگرنه که ژاپن سالهاست به ثبات رسیده چرا انجا قشون عسگر لشگر داره؟؟؟ویا در اروپای غربی؟؟لابد آنجا هم برای نجات جان شهروندانش است؟؟؟حتی در انگلستان نیروی نظامی داره؟؟و برنامه جدید امریکا برای استقرار بیش از 60 درصد نیروی دریایی در آسیا؟؟میشه اینها را جواب بدی؟؟تا شاید بنده اتئیست شدم و نیازی نباشه شما با کلی زحمت بنده بشید مومن؟؟؟
  در مورد محکمات متشابهات هر کسی میتونه ادعای مسلمانی داشته باشه اینهمه فرقه اسلامی که بعضا سرتاپا با هم متضاد هستن هر کسی آنطور که دلش میخود از قرآن برداشت میکنه همانطور که حکومت فعلی اینکار را میکنه
  یک سوال؟؟اگر این حکومت واقعا مسلمان است چطور این حکومت مخالفان سوری را که مسلمان هستن را بر رژیم بعث سوریه ترجیح نمیده همچنان در کشتار مسلمانان به نفع یک فرد بعثی تاکید داره؟؟؟خواهشا این سوال را هم جواب بدید؟؟؟چون شاید باز من اتئیست بشم نیازی نباشه با کلی زحمت شما مومن بشید
  اما در مورد تکامل
  خواهشا این را به من گوشزد نکن چون من حتی کتاب تاریخی هم که میخوانم کتابهای تاریخ ایوانف و پتروشفسکی هست و آپارین و هالدین را انسانهایی بسیار بزرگ میپندارم
  اما در مورد دعوت برای تشکیل مذهبی جدید محض اطلاع به شما بگم این تفکر سالهای سال است که تشکیل شده داره به حیات خودش ادامه میده به تکامل میرسه
  زنگارهای اسلام زدوده خواهد شد
  روزیکه به قدرت برسه
  إِذَا جَاءَ نَصرُ اللَّهِ وَ الْفَتْحُ‏(1) وَ رَأَيْت النَّاس يَدْخُلُونَ في دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجاً(2) فَسبِّحْ بحَمْدِ رَبِّك وَ استَغْفِرْهُإِنَّهُ كانَ تَوَّابَا(3)
  منتظر باش كه وقتي نصرت و فتح از ناحيه خدا برسد ( 1) .
  و ببيني كه مردم گروه گروه به دين اسلام در مي‏آيند ( 2) .
  پس ( به شكرانه آن ) پروردگارت را حمد و تسبيح گوي و از او طلب آمرزش كن كه او بسيار توبه پذير است ( 3 ) .

  پاسخحذف
 10. آقای Ulyssesاین جواب شماست که در بالا نوشتم
  حال شما به سوالات من پاسخ بدید؟؟

  پاسخحذف
 11. n
  لازم شد این نشان مخصوص خودم را بگذارم تا مشخص باشم
  در ضمن اون سه کامنت بالایی مال منه

  این اقایونی که میان میخوان ادعا کنن اتهام بزنن لااقل برید یک کار جدید یاد بگیرید
  زبان ما کف کرد که بتوانیم بفهمانیم بابا جون تکامل وجود داره
  از اون موقعی که من به گمنامیان اتهامات بی اساس بستم این گمنامیان تکامل پیدا کرده حداقل دیگه با اون اتهامات که از نوع من باشه ضربه پذیر نیست
  خوب شد ما یه کاری کردیم که بقیه هم بیان یاد بگیرن
  لااقل کمی از خودتون ابتکار عمل داشته باشید
  خواهشا سناریو های بنده را دوباره بازسازی نکیند چون حق کپی رایت داره
  یکی دیگه از این احمقها گویا پرینت اسکرینم یاد گرفته فکر میکنه شق القمر کرده
  احمق جان اونموقع که من با گمنام دشمنی داشتم تمام این کارها را کرده بودم صدتا پرینت اسکرین گرفته بودم تا اگر جایی ادعا کردم قابل استناد باشه
  چند روزی بود اون فحاشها که هی از شمقدر و مهران حرف میزنن پیداشون نبود
  فکر کنم ترسیده بودن گویا دوباره پیداشون شده
  از همون پست مانیتور بوی گندشون به مشام میرسید
  برو خدا روزیتونو جای دیگه حواله کنه
  گمنام هر ایرادی داشته باشه تنها با اون پروفایل لبخند ندا بسیار قابل احترامه

  پاسخحذف
 12. آقای اولیس و اقای گمنامیان
  خب این فیلم را هم نگه کنید دیدار نیوت گینگریچ کاندید ریاست جمهوری امریکاست
  شاید بیشتر با عقاید افکار ما اشنا بشید
  درخواستم اینکه وقتی این را نگاه کردید حتما دقیق به حضار نگاه کنید
  ایا افرادی که مثل تروریستها باشن در بین افراد میبینید؟؟
  و چطور یک کسی که همین چند روز پیش برای نامزدی ریاست جمهوری امریکا رقابت میکرد چطور حاضره بیاد بین مشتی تروریست سخنرانی کنه با محکم ترین کلمات آنها را حمایت کنه
  حال واقعا بین نیروهای اپوزیسیون قضاوت کنید که چه کسی از صلاحیت بیشتری برخورداره
  این فیلم متعلق به یک روز بعد از گردهمایی بزرگ پاریس هست
  http://www.mojahedin.org/pages/linksdetails.aspx?downloadfile=../links/other/910405_Gingrig.flv*6943

  پاسخحذف
 13. "اولا اینکه من در مطلب قبلی کامنتی نگذاشته بودم پس اگر اشتباهی گرفتی تصحیح کن"

  چون اینجا اکثرا به صورت ناشناس کامنت میدن، ممکنه من شما رو با شخص دیگه ای در لینک قبلی‌ گمنامیان اشتباه گرفته باشم، کسی‌ که مثل شما از "شعار اساسی‌ اسلام" حرف زد، و من ازش خواسته بودم که اصلاحاتی انجام بده در حرفش...

  پس یک راه حل، حداقل کامنت دادن با یک شناسه ثابته، کاری که مثلا من انجام میدم.

  بگذریم..

  پاسخحذف
 14. من به شخصه، بحث با افراد متعصّب رو چندان مفید نمیدونم. شما، مشخصا (طبق اشارت و لینکهای خودتون) به گروه "مجاهدین خلق" متعلق یا اقلا علاقمند هستید. این جدا کار بحث منطقی‌ رو دشوار میکنه. ولی‌ من از این مساله هم چشم پوشی می‌کنم.

  و یک مسأله مهم رو به شما و همه دوستان یادآوری می‌کنم:

  در ابتدای هر بحث، اگه هدف یاد گیری باشه، باید چارچوبها و مراجع بحث مشخص باشه. وگرنه به نتیجه نمیرسیم. نمیشه من از شما اثبات "الله" رو بخوانم و شما طبق قران وعده بدی "که فتح پیروزی الله نزدیک است"! کدوم الله؟

  اقای موسی، N، ناشناس، یا هر کس دیگه‌ای، خواهشاً یک بار به همه اونچه نوشتی‌ نگاه کن. من از شما سؤالات مشخصی‌ کردم. این لینک گمنامیان، و اصل بحث من چه ربطی‌ به بسیاری از این نوشته‌های "بالای منبری" شما داشت؟ مگه ما پای منبر شما هستیم؟ شما اصل سوالات من رو (که فقط دو تا بود) هنوز پاسخ نداده، بکشو بنداز کردی!

  عزیزم، چارچوب بحث من Science هست... مهمترین مراجع من، ژورنالها و انتشارات معتبر مورد قبول Institute for Scientific Information هستند. حال، بر این اساس، به برخی‌ مطالب شما (از میون بسیار مطالب جدیدی که مطرح کردید جوابهایی میدم...)

  پاسخحذف
 15. ۱- "بنده الله را نه میبینم و نه حضورش را به صورت فیزیکی میتونم ثابت کنم
  ولی میدانم یک قدرتی هست که از بشر قدرتمند تر و دارای تدبیر بیشتری هست"

  از کجا میدونی‌؟ لابد میگی‌ به این دلیل:

  "آیا ممکنه شما اتفاقی یک خودکار دستت باشه بعد به صورت اتفاقی با این خودکار یک خط روی کاغذ بکشی این خط شما به صورت اتفاقی یک رمان سه جلدی بشه؟؟؟پاسخ بنده خیر مطلق هست
  امکان نداره که یک موجود فاقد شعور بتونه یک رمان سه جلدی را بنویسه"

  فاتحه براهین نظم و علیت خونده شده. پاسخهای بسیار زیادی در ردو اینها داده شده، که میتونی‌ خودت جستجو کنی‌، یا از گمنامین بخواهی که بهت معرفی‌ کنه. من سعی‌ می‌کنم در اینجا به شما کیورد بدم.

  "پس امکان نداره یک موجود بدون اعمال قدرتی برتر به تکامل برسه"

  شما نفر اول نیستی‌ که این حرفو زده، برخی‌ دیگه این ایده رو مطرح کردند که به Intelligent design معروفه، که از طرف جامعه علمی ردو شده. حتا نقد فلسفی‌ هم برش شده. خودت سرچی بزن و ببین.

  پس شما هنوز یکی‌ اینجا به ما بدهکاری!شما میگی‌:

  "اشهد آن لا الاه الا الله"

  و ما میگیم: کدوم الله؟ از کجا میدونی‌؟

  شما فقط ایمان داری! و من به شما میگم، و ادعا می‌کنم چون تو محیط اسلامی به دنیا اومدی این رو میگی‌! شما تو هند ممکن بود یک گاو پرست دو آتیشه بشی‌!

  پاسخحذف
 16. " برای تحسین و ستایشش کافیست حتی اگر او را رسول خدا ندانم برای من به عنوان یک رهبر تاریخی و سیاسی کفایت میکنه"

  شما میتونی‌ هر کسی‌ رو تحسین کنی‌! نئونازی‌ها هم هیتلر رو تحسین میکنند! خوب دانشمندن هم اینشتین رو!

  وقتی‌ شما به الله فقط "ایمان" داری، بحث ما همونجا فریز میشه. حال میگی‌ حتا اگه محمد رو رسول الله ندونی (که میدونی‌، بدون اینکه بتونی‌ بگی‌ چرا و چطور؟ ) من رو میپیچونی که او رو تحسین میکنی‌؟

  با این روش شما، بسیاری دیگر از کسانی در تاریخ که ادعای نبوّت کردند، ولی‌ دستشون به خون بیگناهان آلوده نیست، از محمد شما قابل تحسین تر هستند. مسیح (اگه همچین کسی‌ وجود داشته باشه) بسیار قابل ستایش تر از محمد مسلمین هست....

  و من فکر می‌کنم اصل بحث من و شما در همینجا مختومه هست.

  پاسخحذف
 17. "وگرنه که ژاپن سالهاست به ثبات رسیده چرا انجا قشون عسگر لشگر داره؟؟؟ویا در اروپای غربی؟؟لابد آنجا هم برای نجات جان شهروندانش است؟؟؟حتی در انگلستان نیروی نظامی داره؟؟و برنامه جدید امریکا برای استقرار بیش از ۶۰ درصد نیروی دریایی در آسیا؟؟میشه اینها را جواب بدی؟؟تا شاید بنده اتئیست شدم و نیازی نباشه شما با کلی زحمت بنده بشید مومن؟؟؟"

  اینها مساله سیاسی هست، و سوال شما هم حتما شوخی‌ بوده. پس من هم به شوخی‌ جواب شما رو میدم: من شما رو به آتئیست شدن دعوت نمیکنم. شما رو به تفکر منطقی‌ و به دور از تعصب دعوت می‌کنم. و برای دعوت به تفکر منطقی‌، به شما میگم اگه به دنبال این هستید که ببینید اتییسم چیه، با این سوالتون مشخصه که نقشه راه رو بر عکس و سر و ته دست گرفتید برادر!

  پاسخحذف
 18. "خب این فیلم را هم نگه کنید دیدار نیوت گینگریچ کاندید ریاست جمهوری امریکاست"

  دقیقه ۳:۳۴ یارو میگه: "people of the Gulf"

  ترجمه "مجاهدین خلق": "مردم خلیج فارس"!

  این یارو فقط یک مهموونه مثلا. و "رئیس جمهور منتخب" (...!) هم همونجا ایستاده...
  من در این مورد کاری به دفاع از خلیج فارس ندارم، و اینکه "این رئیس جمهور" قبل از سخنرانی، در حین اون یا بعدش چه واکنشی باید انجام میداد، سوال من اینه:

  "دروغ چرا"؟ اون هم در مورد واضحی مثل این؟ (لابد یکی‌ هم میگه: "خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل")!

  و این:

  "حال واقعا بین نیروهای اپوزیسیون قضاوت کنید که چه کسی از صلاحیت بیشتری برخورداره"!

  نو کامنت!

  والسلام...

  پاسخحذف
 19. n
  پاسخهایی را که دادی به واقع خیلی مسخره عاری از دلیل مستند هست
  هرجا که جواب نداشتی سوال را حواله دادی به شوخی بودن هر کجا هم که کم اوردی به زعم خودت بحث فریز کردی!!!کاری اسان تر از اینم بود که شما کردی؟؟؟من که شک دارم!!!
  عزیز جان من فکر کنم نصف شما هم سواد نداشته باشم
  ولی اگر یک فردی که ادعای فهمیدگی داره به من چنین پاسخی مثل شما بده چیزی جز پوز خند حواله اش نمیکنم
  واقعا این جوابهایی را که دادی بگذار جلوی یکی ببینه خندش نمیگیره؟؟؟
  اون هیتلری هم که شما نام بردی اونهم یک نابغه است وی نابغه ای که افکارش در جهت احیا و قدرتمند ساختن ناسیونالیزم مخرب و نژاد پرستی کارگر افتاد همانگونه که شما تنها دشمنیتان با پیامبر اسلام به دلیل عرب بودنش است چون خود را فارس میدانید خون فارس را برتر از عرب او را محمد تازی مینامید شما هم همان راهی را میروید که هیتلر میره
  در مورد نیوت گینگریچ اولا اینکه فکر کنم شما اقوامتان تمام همفکرانتان با هم جمع بشید این سناتور آمریکایی حتی فکر نکنم جواب سلامتان را هم بده چه برسه به اینکه بیاد براتون بگه که میخواستم از امریکا تا اروپا شنا کنم تا به گردهمایی شما برسم
  اینم اضافه کنم که مجاهدین هنوز درسازمانهای تروریستی هستن اینقدر محبوبیت دارن به قولی مانور میدن اگر روزی دست بالشون باز بشه که هیچی
  فقط میتوانم بهتون بگم که اگر ما اندازه یهودیها سابقه لابیگری داشتیم قدرتمان نسبت به اونها چند برابر بود
  اینم اضافه کنم که از رضا پهلوی شما با این بابا دیدار میکرد فکر میکنم میامد ادعا میکرد که من برای دیدار با رئیس جمهور امریکا هم وقت ندارم
  مدعای من در فضاحت لاهه شاهزادتون عیان است
  من اتفاقا اصلا توی خانواده مذهبی به دنیا نیامدممحیط زندگیم هم اصلا مذهبی نبوده
  پس ایدئولوژیم را خودم آگاهان و آزادانه انتخاب کردم نه جبری
  تا به عمرم به یاد ندارم کسی بهم گفته باشه یا حتی سوال کرده باشه نماز میخوانی یا نه!!
  من نماز خواندن را هم بلد نبودم
  فقط بچه که بودیم میبردنمان نمازخانه مدرسه کمی دستک و صوت میزدیم برمیگشتیم
  به یاد ندارم جز دوران کودکی توی محرم یک هیئت مذهبی رفته باشم
  البته منطق شما با اون جوابهای صد من یه غار انتظاری بیش از این نیست که کسی را که در هند دنیا بیاد را گاو پرست فردی که در ایران به دنیا بیاد را مسلمان بدانه!!!کمی برو فکر کن شاید فرجی بشه!!
  خدا را چه دیدی

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.