شنبه، خرداد ۲۰، ۱۳۹۱

رفتار اشخاصی که به دلیل داشتن عقیده متفاوت به دیگران انگ می چسبانند، از جنس رفتار مراجع تقلید و فتواهای قتل آنان است...! / در پی اتهام های احقمانه می نویسم!

گاه ذهن آدمی، پاره چوبی می شود بر دریای مواج. لگام بر می گیرد و می رود به جایی که خوش دارد. البته که چنین موج سواری، لذت نیز دارد. بی اختیار به یاد ایام جوانی می افتم که مثنوی مولوی، گاه بالش من می شد. این شعر در خاطرم می آید که:

آن یکی یک شیخ را تهمت نهاد /----------/ کو بدست و نیست بر راه رشاد
شارب خمرست و سالوس و خبیث /----------/ مر مریدان را کجا باشد مغیث
آن یکی گفتش ادب را هوش دار/----------/خرد نبود این چنین ظن بر کبار
این چنین بهتان منه بر اهل حق/----------/کین خیال تست برگردان ورق
این نباشد ور بود ای مرغ خاک /----------/بحر قلزم را ز مرداری چه باک
گر دلیلی گفت آن مرد وصال/----------/گفت بهر فهم اصحاب جدال

این حکایت شیرین مولانا، حال و روز من است بعد از خواندن نوشته عتاب آلود دوستی گرامی، که چون در جواب بحث منطقی با من ناتوان شده، مرا متهم به «حاجب اندرونی زر و زور» کرده است!

در چند روز گذشته، سه نوع تهمت مختلف خورده ام، اول ابراهیم نبوی در روزآنلاین مرا متهم به مزدوری رژیم کرد، چند روز قبل نیز طی یک مناظره در یک سایت، مرا متهم به مزدوری اسراییل کردند و دیروز نیز رضا پرچی زاده، مرا متهم به مزدوری برای رضا پهلوی کرده است!

آنقدری این کار زشت تکرار شده که قبح آن ریخته است و برخی متوجه نیستند که این عمل، تا چه زشت است و تنها نشان می دهد که بی بهره از صبر و منطق و اخلاق هستند. 


زشت و زننده است که در قبال نوشته دیگران، به انگ چسباندن روی بیاوریم. اگر جوابی منطقی برای حرف دیگران داریم، می توانیم مانند انسان های متمدن آنرا بیان کنیم، چه حاجت است به مخدوش کردن فضا و ایراد اتهام های مضحک و بی پایه؟

چرا آقای ابراهیم نبوی، به جای پاسخ گویی به انتقادات  منطقی من از روشنفکران دینی، به انگ زدن روی می آورد؟ چرا آقای پرچی زاده در جواب نقد علمی من بر نوشته خود، مرا متهم به مزدوری می کند؟! چرا آقای فلان آخوند، در طی مناظره مرا به پول گرفتن از اسراییل و وهابیون عربستان  متهم می کند؟! چرا فلان آقای طرفدار بنی صدر، مرا متهم به مزدوری از اسراییل می کند؟! 

صد البته که دلیل آن مشخص است، هنوز در جامعه ما این فرهنگ جا نیافتاده که اگر نمی توانیم به انتقاد دیگران جواب منطقی و مستدل بدهیم، یا حرف منتقدین را قبول کنیم یا حداقل خاموشی پیشه کنیم!

اخلاق زننده ای مانند انگ چسباندن به منتقدین، مانند رفتار مراجع تقلید و فرمان آدم کشی آنها است. چه آنکه آنها نیز در جواب یک انتقاد ساده و منطقی از دین، از تمام توان خود برای حمله بهره می گیرند و دستور به کشتن مخالف می دهند. همان کاری که در چند مثال بالا، اشخاص یاد شده انجام داده اند، آنها نیز از کشنده ترین سلاح خود، که همانا رسانه آنها است، برای انگ چسباندن  و ترور شخصیت دیگران استفاده می کنند...!

شگفتا! چه شباهت  عجیبی بین مراجع تقلید با چنین اشخاصی است، هر دو از حداکثر توان خود، برای حمله شخصی و ترور منتقدین استفاده می کنند!

داشتن دیدگاه انتقادی، پایه و اساس روشنفکری و پیشرفت جامعه است. اما این فرهنگ عدم تحمل منتقدین، عامل بدبختی در جامعه ما است، چه آنکه وقتی منتقد امنیت نداشته باشد تا به وظیفه خود عمل کند، دیدگاه انتقادی از جامعه رخ بر می بندد و ساده ترین بنیان روشنفکری در جامعه از بین می رود.

اگر محمد رضا شاه پهلوی، به جای زندانی کردن و آزار مخالفین و منتقدین، به حرف آنها گوش داده بود، اگر اجازه داده بود مطبوعات به وظیفه خود عمل کنند، هم امور کار به سامان می شد و نارضایتی مردم از بین می رفت، هم  خمینی مورد نقد قرار می گرفت و مردم با شخصیت پلید او آشنا می شدند و او فرصت نمی یافت بر گرده های مردم ایران سوار شود.

صد البته که در جواب افرادی که اینچنین تهمت می زنند، من روش زشت انگ چسباندن را پیشه نخواهم کرد، سری به تاسف تکان می دهم و می گویم:


ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم /------------/ جامه ی کس سیه و دلق خود ارزق نکنیم!


و نوشته های دیگر دیروز من:

۲۰ نظر:

 1. https://balatarin.com/permlink/2012/6/9/3051601

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. کامنت های بسیار مهمی پاک شده است

   آیا تایید میکنید که سانسورچی شده اید ؟؟؟

   حذف
  2. آقای گمنامیان

   نمیتوانید با سکوت مسئله را کتمان کنید. مثل یحیی نژاد قایم شده اید؟ ؟؟؟؟؟؟؟

   حذف
 2. جناب گمنامیان چند روزه داری کامنتای من رو پاک میکنی از همشون اسکرین شات گرفتم اگر این روند ادامه پیدا کند مدارک رو به سازمانهای حقوق بشری و روزنامه های معتبر ارسال میکنم
  شاید بگی به تخم چپم ولی برای من رسوا کردن آدم دورویی مثل تو کافیست چطور کامنتهای این یارو مهران رو که آدمو یاد توالت پر شده میندازه سانسور نمیکنی ولی کامنت من باید سانسور بشه؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گمنامیان هیچ کامنتی را پاک نمیکند. تهمت نزنید. چقدر پست و بی شرف هستید.
   این وبلاگ تنها وبلاگی روی کره زمین است که در آن بدترین فحش ها حتی به گمنامیان داده میشود ولی گمنامیان غزیز و بزرگ این درد را میکشد ولی سانسور نمیکند

   تو احمقی هم آخرین بارت باشه حرف مفت میزنی وگرنه جوابی بهت میدم که دیگر نتوانی کامپیوترت رو روشن کنی

   دروغ گوی پست فطرت

   حذف
  2. دوستان عذر میخوام
   ظاهرا کامنت های مهمی سانسور شده است. حق با شماست
   من حرفم را در بالا پس میگیرم

   حذف
 3. آيت الله عظما حسین مظاهری اخلاق
  "اگر ناچار شود فحش دهد و يا مصلحت اهمي پيش بيايد نظير اثبات حقّي يا از بين بردن باطلي، به اندازه آن اضطرار فحش جايز است."
  "اگر مصلحت اهمي باشد که مقدم شود بر مفسده‌ي دروغ، آن دروغ جايز است."
  "اگر مصلحت اهمي که مقدم بر مفسده‌ي تهمت باشد، پيش آيد، آن تهمت جايز بلکه در بعضي موارد واجب مي‏شود"

  پاسخحذف
 4. آقای گمنامیان
  کی و کجا هواداران بنی صدر شما رو مزدور اسراییل خواندند؟

  پاسخحذف
 5. مثل اینکه تو این وبلاگ خامنه ای جزء مقدسات آقای گمنامیان هست. دو بار پشت سر هم حذف کرد.

  پاسخحذف
 6. روش جدیدی که گمنامیان برای سانسور بکار میبره
  حذف کامنت و بعد ادیت صحفه و حذف کد html اون هست که نشون نده
  عجبا که گمنامیان هم تن به سانسور داد

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. آقای گمنامیان آیا تایید میکنید که سانسور چی شده اید؟

   حذف
  2. حالا گمنامیان میفهمه که یحیی نژاد چرا فیلتر و سانسور را ایجاد کرد.
   خودش هم این طور شد.
   بالاخره معلوم بود که آخر هر حرکتی به اسم آزادی به سانسور ختم میشه

   حذف
 7. گمناميان خوبي؟ من اين مطلب جالب درباره اسلام تو يه سايت ديدم، ميخواستم پيشنهاد بدم ترجمه كني به فارسي به همين شكلي كه هست كار كني، كلن همش نوشتاري جذاب نيست يكم خلاقيتاي اينمدلي كه خلاصه و موجذ هست خوبه http://www.thereligionofpeace.com/Pages/WWMD.htm

  پاسخحذف
 8. هر کسی‌ که از رضا پهلوی حمایت میکنه مورد حمله قرار میگیره ، حالا هم نوبت گمنامیانه !

  پاسخحذف
 9. خوشم میاد مزه انگ خوردن رو چشیدی. کافیه یکی بیاد زیر لینکهای لجن ضدمذهبی ات بهت بگه این طور توهین کردن اثر معکوس داره. هزار و یک جور انگ مذهبی بودن و مسلمون بودن و ... بهش میچسبونی.

  پاسخحذف
 10. مهران(با عرض ارادت به جناب گمنامیان)یکشنبه, خرداد ۲۱, ۱۳۹۱ ۷:۱۴:۰۰ قبل‌ازظهر

  من همون شخصی هستم که با نام مهران در این وبلاگ فحاشی میکند خوشحالم که به هدفی که برایم تعیین شده بود رسیدم و گمنامیان را مجبور به اعمال سانسور کردم
  مرگ بر آزادی که از غرب وارد شود به خصوص آزادی بیان

  پاسخحذف
 11. ""٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید!حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید""

  یعنی چی دقیقا؟؟؟ تو نصف جمله امده که فحش دادن ازاد است و در اخر گفته شده که به موضوع بپردازید این یعنی پاک رکدن کامنت ها

  پاسخحذف
 12. درود بر گمنامیان که بلاخره با فحاشان برخورد کرد و وبلاگ خودش را از وجود حشرات موزون و فحاشانی همچون مهران پاکسازی میکند

  پاسخحذف
 13.  مهران (بکن زن گمنامیان)یکشنبه, خرداد ۲۱, ۱۳۹۱ ۱:۵۶:۰۰ بعدازظهر

  دیدی گفتم گمنامیان بلاخره دست به سانسور زد و کامنت های مخالف رو یکی  به یک پاک میکند
  گمنامیان دیوس کیر شمقدر از پهنا تو کونت

  پاسخحذف
 14. در جواب چنین اتهام های احقمانه ای، باید تاکید کنم که خانم دکتر بهیه جیلانی، یکی از فعالین حقوق بشر است، او سابقه آزار و زندانی شدن در ایران را دارد.

  گروه تروریستی که سابقه مزدوری و چماق بدستی برای صدام را در پرونده خود دارد، به فرهیختگان ایران انگ می چسباند! چنین رفتاری، یادآور رفتار رژیم جمهوری اسلامی است.

  بی شرمی مجاهدنی را پایانی نیست، وقتی که گزارش یک سازمان بین المللی فعال در عرصه حقوق بشر، چون دیده بان حقوق بشر را توطئه رژیم می دانند (اینجا)و فعالین بین المللی حقوق بشر را به مزدوری متهم می کنند، دیگر خانم بهیه جیلانی که جای خود دارد!

  اگر نلسون ماندلا و ماهتما گاندی نیز به انتقاد از مجاهدین و اعمال اشتباه آنها، نقض حقوق بشر و یا تروریسم بپردازند، مجاهدین به جای پاسخگویی و یا تغییر عملکرد غلط خود، آنها را مزدور رژیم لقب خواهند داد...!

  آقایان و خانم های مجاهدین، حال روز کنونی شما، مصداق این گفته است که:
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «
  وقتی یک احمق کم حافظه وبلاگ نویس میشه!!
  میخواستم بپرسم اینها خود شما دو روز پیش نثار دیگران کردی چیه؟؟
  که حالا هر مخالفی میشه انگ چسبان بی فرهنگ؟؟؟
  چطور وقتی به مجاهدین انگ بزنن عین حقیقته؟؟؟
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  چرا آقای ابراهیم نبوی، به جای پاسخ گویی به انتقادات منطقی من از روشنفکران دینی، به انگ زدن روی می آورد؟ چرا آقای پرچی زاده در جواب نقد علمی من بر نوشته خود، مرا متهم به مزدوری می کند؟! چرا آقای فلان آخوند، در طی مناظره مرا به پول گرفتن از اسراییل و وهابیون عربستان متهم می کند؟! چرا فلان آقای طرفدار بنی صدر، مرا متهم به مزدوری از اسراییل می کند؟!

  صد البته که دلیل آن مشخص است، هنوز در جامعه ما این فرهنگ جا نیافتاده که اگر نمی توانیم به انتقاد دیگران جواب منطقی و مستدل بدهیم، یا حرف منتقدین را قبول کنیم یا حداقل خاموشی پیشه کنیم!

  اخلاق زننده ای مانند انگ چسباندن به منتقدین، مانند رفتار مراجع تقلید و فرمان آدم کشی آنها است. چه آنکه آنها نیز در جواب یک انتقاد ساده و منطقی از دین، از تمام توان خود برای حمله بهره می گیرند و دستور به کشتن مخالف می دهند. همان کاری که در چند مثال بالا، اشخاص یاد شده انجام داده اند، آنها نیز از کشنده ترین سلاح خود، که همانا رسانه آنها است، برای انگ چسباندن و ترور شخصیت دیگران استفاده می کنند...!

  آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  «آینه چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست!»
  اینها را گذاشتم شاید شما را یاد چیزی بندازه!!البته اگر مغزی برات باقی باشه!!اونو نفروخته باشی

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.