شنبه، خرداد ۰۶، ۱۳۹۱

آقای جرس، شما تا صبح ماله بکش! اما مردم جنایات سی ساله اسلام را دیده اند و قدر سکولاریسم را می دانند...!

چرا باید دین از سیاست جدا باشد؟! دلیل آن مشخص و واضح است، در دین یک آخوند یا دیندار، برداشت وتفکر خودش را نماینده خدا می داند و به کمک آن رای اکثریت را زیر پا می گذارد. 

گاهی در سایت جرس (متعلق به اصلاح طلبان حکومتی) مطالبی دیده می شود که مرغ پخته را به خنده وا می دارد.

در یکی از نوشته های اخیر این سایت، نگارنده معتقد است که کشورهای بریتانیا و آمریکا، کشورهای سکولاری نیستند و در آنها دولت به عقیده مردم کار دارد!
  
نویسنده نگاشته است:

" برخلاف تصورات رایج نزد بخشی از نیرو های سیاسی ایرانی، در غرب «دولت سکولار» وجود ندارد و اصولا تشکیل دولت سکولار به زیان دموکراسی و فرهنگ و آزادی وجدان شهروندان است، زیرا سکولاریسم یک رفرم اجتماعی- دینی- فرهنگی است و دخالت کردن دولت در دین و فرهنگ جامعه و همچنین اجبار کردن جامعه به تغییر و تحول در فرهنگ و عقاید دینی از جانب دولت، از یک سو منجر به استبداد خواهد گشت و از دیگر سوی، واکنش بخش های متدین جامعه و رشد بنیادگرایی دینی را در پی خواهد داشت، پس بهتر است که سکولاریسم را به روشنفکران جامعه واگذاریم."

همانقدری که امام جعفر صادق از نیروگاه اتمی سر در می آورد،  نگارنده این مطلب هم معنای  سکولاریسم را فهمیده است...!

اصولا سکولاریسم به معنای جدایی دین از دولت است، سکولاریسم به این معنا است که اشخاص دیندار و ارگان های دینی، حق دخالت در اداره جامعه را ندارند. از طرفی نیز دولت حق دخالت و تفتیش عقاید شهروندان را ندارد و نمی تواند از کسی بپرسد که چه دینی داری و چرا این عقیده را داری.

به این جمله دقت بفرمایید:
" اجبار کردن جامعه به تغییر و تحول در فرهنگ و عقاید دینی از جانب دولت"

معنای سکولاریسم، اجبار شهروندان به تغییر و تحول در عقاید دینی نیست!

نگارنده نمی داند که در تمامی جوامع غربی، آزادی اندیشه و آزادی بیان، طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر، تضمین گردیده است.

کدام کشور غربی را دیده اید که در عقاید شهروندانش کنکاش کرده باشد و یا آنها را مجبور به تغییر آن کرده باشد؟! نگارنده تصور می کند جوامع غربی، مانند جمهوری اسلامی به سراغ بهاییان می رود و آنها را به جرم بهایی بودن اعدام می کند...!!

اصولا سکولاریسم به معنای عدم دخالت دین در حکومت است، می دانیم و به تجربه حکومت های دینی متعدد در سرتاسر دنیا نشان داده که چون حکومت دینی قدرت را به دست می گیرد، اولین کاری که میکند آزادی بیان را نقض می کند، اجازه نقد دین را نمی دهد و دیگران را مجبور به قبول دین خود می کند.

عدم وجود سکولاریسم، به معنای تشکیل حکومت دینی است، کدام حکومت دینی به دمکراسی و آزادی کمک کرده است؟!

"من از آن دسته از فعالین سیاسی ایرانی ای که معتقدند که دولت های آمریکا، انگلیس و... سکولار هستند! و نسبت به دین و اعتقادات شهروندان شان بی طرف هستند، میخواهم که در مقابل «قانون شفاف لائیسیته" فرانسه مصوب 9 دسامبر 1905، «قانون مصوب سکولاریسم»! که بر اساس آن، این دولت ها نسبت به دین و وجدان شهروندان شان اعلام خنثی بودن و بی طرفی کرده اند  را ارائه نمایند!."

این درخواست، احمقانه تر از آنی است که نیاز به پاسخ داشته باشد، شما اگر به هر حکومت های بریتانیا و آمریکا مراجعه کنید، خواهید دید که آزادی بیان و آزادی اندیشه، اولین اصول تشکیل دهنده این حکومت ها هستند و این دو اصل فوق، به معنای عدم پذیرش حکومت دینی است و با اصل وجودی حکومت دینی در تناقض است!

تصور اینکه بریتانیا یا آمریکا را کلیسا اداره می کنند و حکومت های دینی دارند، مانند دیدن تصویر خمینی در ماه، مسخره و احمقانه است!

نویسنده با ذکر چند مثال، می خواهد نشان دهد که در دولت این جوامع این وجود دارد!

نکات ذیل قابل توجه است:

-         نویسنده تصور کرده که نوشتن عبارت «خدا وجود دارد» بر روی اسکناس های دلار، نشان از حکومت دین در آمریکا است، یا با ذکر مثال هایی از جوامع اروپایی، اینگونه القا می کند که در آن جوامع، همچنان کلیسا در سیاست حضور دارد. لازم به ذکر است که بسیاری از کشورهای اروپایی، صدها سال است که دارای حکومت قانون هستند و هنوز در برخی از قوانین چند صد ساله، کلیسا به رسمیت شناخته شده است.

-         به عنوان مثال نویسنده از این یاد کرده که در بریتانیا، ملکه پاسدار دیانت  است.
چنین قوانین مضحکی، نشان از دینداری و حضور کلیسا در قدرت در بریتانیا نیست، کافیست بدانیم که هنوز قوانین مسخره ای در بریتانیا وجود دارد که مثلا سر ماهی را متعلق به ملکه می داند و یا شکستن تخم مرغ از ته آن، جرم است:

Any person found breaking a boiled egg at the sharp end will be sentenced to 24 hours in the village stocks (enacted by Edward VI).

-         برای اینکه بدانیم تا چه حد، دولت از دین در بریتانیا جدا است، برای شما مثالی می زنم. تمامی بیمارستان ها در بریتانیا دولتی است و بودجه آنرا دولت می دهد. چند سال پیش یک پرستار از محل کار خود اخراج شد، چون به خانواده بیمار گفته بود ما تمام تلاشمان را می کنیم و شما برای بیمار نیز دعا کنید. منتقدین این پرستار معتقد بودند که او حقوقش را از دولت دریافت می کند و دلیل ندارد نظر غیر علمی ارایه کند و خانواده بیمار را به خدا ارجاع دهد!

-         در بریتانیا، هیچ کلیسایی نمی تواند در قانون گذاری دخالت کند و یا در اداره جامعه نقش داشته باشد. ملکه از نظر جایگاه، ارتباط خاصی با کلیسا دارد، اما اصولا خود ملکه در سیاست و اداره کشور نقشی ندارد...!


صد البته که هنوز بخشی از جامعه دیندار هستند، و کلیسا بر روی آنها اثر گذار است، کلیسا از آنها می تواند بخواهد که در انتخابات به شخص ایکس رای دهید، اما بنا به وجود آزادی بیان و مطبوعات، نظر کلیسا به نقد کشیده می شود و در نهایت حتی همان مردم دیندار نیز بر اساس عقل خود تصمیم خواهند گرفت.

نویسنده محترم جرس، سی سال است که حکومت دینی، به صورت روزانه در ایران به جنایت دست زده است، براستی آیا شما تصور می کنید هنوز اصلاح طلبان دینی می توانند به نام حکومت دینی (به اسم دیگری) بر گرده مردم سوار شوند؟

نوشته های چند روز اخیر من:


۴۳ نظر:

 1. مادر گرداننده ی جرس رو گاییدم یه مشت فاحشه ی مغزی که اصل حکومتو قبول دارن ولی مجریانشو نه !!!!!!!!!!
  کیرم تو کون هر چی پارچه سبز به دست خصوصن اون کیر مغزهای راه حسین تو ماه محرم الحرام الکیر

  پاسخحذف
 2. گمنامیان عزیز،

  خجالت بکشید . کمپین راه میاندازی! انجمن وبلاگ نویسان راه میاندازی ! سکولارسم ترویج میکنی .

  بابا این مردم دوست دارن شیعه باشن و به مرجع و آخوند احترام میزارن . حالا شما چرا ناراحتی ؟؟؟؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. خفه بابا کیر مغز !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
   اندر احولات افکار واپسگرایانه ی شما کج اندیشان و دگم مسلکان جانمان را به لبمان رسانده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کیر هر چی اخوند تو ماتحت بستگانت !!!!!!!!!!!!!!1
   کیر تمامی ازاد اندیشان تو دهن هر چی شیعه مثل تو

   حذف
  2. من با گمنامیان بودم . مگر اسلام از کس مادر شما و خواهر شما محافظت نمیکنه؟؟؟

   دوست داری خواهرت زیر هزار مرد بخوابه به اسم آزادی؟ اگه اسلام نباشه خود تو چه چوری میخوای تحمل کنی خواهرت در فیلم سکسی بازی کنه ؟

   اونوقت میگه اسلام کجایی که یادت بخیر

   اینو بفهم

   حذف
  3. نه اینکه خودت از نزدیکی اخوند و مامانت درست شدی و خار مادرت شبانه روز کیر مقام عظمی رو میلیسن حالا نمیخواد نگران ما باشید آزادی به معنای سکس و در فیلم سکسی بازی کردن نیست این شما آخوندها هستید که از شکم به ئایین می اندیشید در رساله اربابتان خمینی کویر آده که با کودک 6 ماه هم میتوان آمیزش جنسی کرد
   حالا هی سکولاریسم رو به سکس ربط بده کس مغز ننه جنده

   حذف
  4. چرا ، آزادی بی قید شرط زن یعنی به فاک رفتن جامعه.

   تو میتونی بدونی که خواهرت اگه رفت تو کاباره و شد رقاص لختی و مردها پول گذاشتن لاپاش و اگه حرف زدی خواهرات به پلیس بگه بیان ببرنت اونوقت کی باید به تو کمک کنه ؟؟؟
   این قانون محکم اسلام است که زن را در چارچوب درست اجازه فعالیت میده و نمیزاره که تو بعنوان یک مرد تحقیر بشی ... ارزش مرد را بالامیبره . نه اون رو مثل جامعه غربی یک جاکش نشون بده.

   حذف
  5. این مغز بیمار امثال شماهاست که یک زن ایرانی را فاحشه مینامد
   و فکر میکند اگر اسلام به گا برود تک تک زنان ایرانی به فاحشه  تبدیل میشوند و همجا روسپی خانه و کاباره میشود
   آیا اگر یک حکومت سکولار در ایران بر سر کار بیاید خواهر و مادر شما تبدیل به فاحشه میشوند ؟ و به کاباره ها هجوم می آورند؟

   حذف
  6. خدمت این ناشناس بالا عرض کنم که:
   در جوامع استبدادی همیشه زن و مرد از هم جدا می شوند تا مرد ها و زن ها چیزی که بینشان جریان داشته باشد، شهوت بیمار گونه ناشی از توهم شناخت از هم باشد، تا هیچ زنی و مردی زیبایی و زشتی واقعی را نتواند تشخیص بدهد و زن ها و مرد ها در انتخاب هم به اندازه شهوت برانگیز بودن توجه داشته باشند و بس ، نه چیز دیگری ..چرا؟؟ چون اگر در جامعه روابط زن و مرد آزاد باشد آن دیوار شهوت فرو می ریزد و زن ها و مرد ها زیبایی و زشتی واقعی را تشخیص می دهند و خانواده هایی که تشکیل می دهند بر دوست داشتن انسانی بنا می کنند و فرزندان سالم تربیت می کنند که تاب استبداد را ندارد و به عبارتی استبداد با وجود آنها بیگانه است، چرا که آزاد پرورش می یابند

   حذف
  7. جناب ناشناس مگه قبل از انقلاب که حکومت تا حدی سکولار بود همه ی زنها رقاص و کاباره برو بودن , کسی دوست داشت چادر یا روسری می پوشید, کسی دوست داشت می رفت مسجد هی کونشو هوا می کردو نماز به کمرش می زد و کسی هم دوست داشت میرفت کاباره و مشروب فروشی. ضمن اینکه روسپی ها هم تو محله ی خاص خودشون بودن و مردها کنار خیابون برای تمام زنها و دخترها بوق نمی زدن که بلندشون کنن. حالا تو از زنهای دور و برت چی دیدی که اینطوری میگی و فکر می کنی آن را دیگر خودت می دانی.

   حذف
 3. امام نقی خطاب به صحابه:

  «شما خبر ندارید که، من علم لدنی دارم و می دانم؛ اگر بدانید در غرب چه خبر است، آنجا هم حکومت دینی حاکم است که آنها توانسته اند اینچنین پیشرفت کنند...!!»

  سیره النقی، نوشته ابن قنبل، تلاش امام برای خر کردن صحابه و سواری گرفتن از آنها به عنوان حکومت دینی

  پاسخحذف
 4. آقای گمنامیان از این که بعد از چند روز دوباره با قدرت تمام برگشته اید خوشحالیم.

  امیدواریم که هرچه زودتر سایت شما راه اندازی و همه از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنند

  پاسخحذف
 5. یک بی بصیرت
  سلمان رشدی عزیز، عمرت دراز بادا!

  پاسخحذف
 6. به کوری دو چشم آن مکارم
  که از فرط یبوست چوب به کان است
  به هر دیوار این دنیا نوشتند
  نقی زیباترین نام جهان است

  پاسخحذف
 7. قبلن به آدم یا چیز بی‌فایده می‌گفتن بدرد لای جرز می‌خوره، حالا باید گفت بدرد لای جرس

  پاسخحذف
 8. حکومت دینی در نزد ما از آب کیر بز هم کم‌ارزشتر است.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. شما خودت از آب کیر بز درست شدی

   حذف
 9. کیر امام هادی
  جمعه می‌کرد چه بادی
  زیر آفتاب وادی
  از شهوت زیادی
  سوسن به او کون دادی
  زرپ زرپ می‌کرد جهادی
  تا دسته توش نهادی
  عصمت را به گا دادی
  علی النقی الهادی

  پاسخحذف
 10. Oscar Wilde

  «مذاهب خواهند مُرد ، وقتی‌که واقعیت آن‌ها برملا شود.»
  اسکار وایلد

  پاسخحذف
 11. وقتی محمد کس کش برای پول در 20 سالگی با یک زن 45 ساله و در 60 سالگی برای شهوت رانی با یک دختر بچه 6ساله ازدواج میکنه
  چه انتظاري از بقيه رهروان اين ديوث داريد؟؟؟

  پاسخحذف
 12. http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/archive/2012/may/28/article/-2004486a2f.html
  آخوند کراواتی هستم
  یه جوابی به این مرتیکه الدنگ پفیوز بده. من فکر میکردم آدمه. 100 حیف که هرکی رو فکر کردیم ذره ای آدمه آخرش گندش در میاد

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. من هم طنز‌های این بابا رو میخونم گاهی‌. اگر چه خودشو اصلاح طلب میددونه و گاهی‌ مریض وار پاچه خوری خاتمی رو میکنه، ولی‌ بعضی‌ طنز‌ها شم بدک نبوده تا حالا. اما جدی جدی این حرفشو نمی‌فهمم:

   " یک سایت مجهول الهویه که احتمالا از همین سایت‌های سایبری سپاه است و توسط جماعت هفت هزار تومانی اداره می شود، به نام سایت "گمنامیان""

   واقعا فکر می‌کنم به سبک خودش یه مطلبی یا نامه‌ای براش بنویسم و ازش بخوام که عذر خواهی‌ کنه. ولی‌ جدی جدی شک کردم که اصلا ارزششو داره که براش وقت تلف کنیم؟

   آخه یکی‌ نیست بهش بگه ابله، تو بقیه مطالب گمنامیان رو خوندی؟ ویدئو هاش رو از سایت بسیار ارزشمند تد دیدی؟ اصلا می‌فهمی اون ویدئو‌ها راجع به چی‌ صحبت میکنند؟ که می‌آیی چنین اظهار نظر مسخره ای میکنی‌؟

   هر کی‌ نخواست سر به تان اسلام باشه، جزو "ارتش سایبریه"؟ اصلا این "ارتش سایبری" یعنی‌ چی‌؟ یعنی‌ حکومت خودش سایت "گمنامیان" و "امام نقی‌" و از این قبیل رو راه میندازه تاا با دست خودش آخور خودشو خراب کنه؟

   وقتی‌ میبینم حتا آدمهایی مثل نبوی هم چطور در برزخ "عقل" و "ایمان" (یا همون خرافات!) گیر کردن، بیشتر و بیشتر مطمئن میشم که تنها راه ازدسازی ایران و حرکت به سمت یک جامعه خرد گرا، تضعیف و شکستن سدهای فکری مردم و خرافت تحمیل شده به اونها توسط اسلامه.

   گمنامیان، جدی دست مریزاد.. امیدوارم همیشه پر انرژی باشی‌.

   حذف
  2. " اگر یک آخوند دو نبش هم بگوید که فلان دستور اسلامی نیست قبول نمی کنند، ولی اگر حسن عباسی بی‌سواد که موفق به گذراندن فوق دیپلم فنی‌اش هم نشد، به عنوان سخنگوی اسلام بگوید قبول می کنند."

   اگه کسی‌ حوصله داره به این ابله جوابی بده، لطفا بهش حالی‌ کنه که "حسن عباسی بیسواد"، نیست که حکم ارتداد داده. اتفاقا در طول تاریخ همواره این "فقها" هستند که احکام ارتداد رو صادر کردند. از زمان "محمد" که خودش دستور به قتل و غارت به "نفع اسلام" میداد تا فقهای سنی و شیعه از جمله خمینی و این بعدی‌ها که حکم به ارتداد شاهین نجفی دادند. طبق همین فقه اسلامی که در حوزه‌های علمیه که اون "آخوند دو نبش" شما مدرکشو از اونجا گرفته، حکم یک فقیه مجتهد، ارجح است بر نظر هر آخوند دیگه‌ای ولو نننن نبش باشه!

   یعنی‌ با همین منطق خودت اقای نبوی، یه "آخوند دو نبش" اسلامو بیشتر از "فقهای مجتهد" از جمله امثال خمینی می‌فهمه؟

   اصطلاح ماله کش هم به کسی‌ اطلاق میشه که بگه اسلام به ذات خوبه، هر چه هست از بد مسلمانی ماست!

   حذف
  3. اصلاحیه:

   "حکم یک فقیه مجتهد، ارجح است بر نظر هر آخوند دیگه‌ای ولو نننن نبش باشه! "

   حکم یک فقیه مجتهد، ارجح است بر نظر هر آخوند دیگه‌ای ولو N نبش باشه!

   حذف
  4. سلام و درود
   ممنون که به من اطلاع دادید،
   حتما جوابیه منتشر می کنم، اگر روزآنلاین جواب مرا منتشر نکند، از وکیلم خواهم خواست که بر اساس این قانون، روزآنلاین (که با بودجه هلند اداره می شود) را به دادگاه بکشاند:

   defamation: tort law

   حذف
 13. اینقدر نوشته ابراهیم نبوی، مضحک است که من نمی دانم چطور به آن پاسخ بدهم!!!
  دی

  الان هم خسته ام، دو ساعت وقت گذاشته ام، این بیانیه اخیر روشنفکران دینی سابق (ماله کشان فعلی) را نقد کرده ام، ساعت هم سه صبح است، بروم به استراحت برسم.

  http://gomnamian.blogspot.com/2012/05/blog-post_28.html

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. I'm waiting for Gomaniam's reply to him as well. By the way, so far, I just wrote this to him:

   Dear Mr. Nabavi,
   I hope the best for you and wish health and happiness in all aspects of your life. My name is not important… But, I just like you know that it is a long time I am a fan of your writings, especially in roozonline website. I follow your writings there. So far, several times I had been agreeing or disagreeing with you about certain issues. Hence, several times I wanted to write some lines to you to thank you, or maybe argue against you! Nevertheless, this is the first time that I “made my dream true” and finally write you. I really did not like to write you for the first time, and complain to you. But, unfortunately, because you have written your very “uneducated opinion” about “Gomnamian”’s website in your latest post, I sent you this email to strongly tell you that: “NO! YOU ARE WRONG”! (Referring to your latest writing at: http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/archive/2012/may/28/article/-2004486a2f.html)
   You and I might be disagree or agree about the method has been chosen by “Gomnamian” for the purpose of freedom of Iran. He and “many others”, like me, believe that the main problems of our country are not caused by the individual people, but by the wrong beliefs. Therefore, at Gomnamian’s page, I put some comments against you and I like you to see them. In advance, I’m sorry if I send you some course-words, because I was so angry of you at the time I was commenting! Please excuse me about that. ;-)
   And several important points:
   1- Please take a look at all posts by him, before you open your mouth against him! (Especially I like his videos from TED website. Please watch them).
   2- Although he has lots of enemies, especially those guys from “Artesh Saibery” as you call them, he is still so brave to make commenting in his website completely free for everyone! So, the people from “Artesh Saibery” try hard to destroy his links by writing very non-polite comments and sending him the worst course words you can imagine! Nevertheless, his website still has lots of fans, and even highly educated people are in contact with him.
   3- Are you brave enough to do the same thing as he does? I mean can you establish a website, and make commenting fully open, even if people send course-words to your poor mother too destroy your website?
   4- Are you brave enough to publish ideas against you, even simple comments like mine?
   5- At least “Gomnamian” deserves your apologize because of your “uneducated” opinion against him. Are you brave enough to do it under his related post at:
   http://gomnamian.blogspot.com/2012/05/blog-post_26.html?showComment=1338173982469#c7012839009672282072?
   Thanks for your time…
   Cheers!
   Ulysses

   حذف
  2. خوب،
   باید دید آیا آقای نبوی، می تواند انگلیسی بخواند ؟!
   یا باید یکی نامه رفیق ما را برای ایشان ترجمه کند؟

   حذف
  3. Ulysses
   خیلی خیلی ممنون از محبت شما و لطفای که به من داشتید

   حذف
  4. Dear Mr. Gomnamian,
   You’re welcome friend. Indeed, the honor is mine.
   Since I don’t have a Persian keyboard and I hate “Finglish”, I typed for him in English very fast. Later when I checked my text again, I found some small typos there; however, if he can read English, he will exactly know the correct form of those typos.
   Again and again I appreciate all your efforts,
   Cheers,
   Ulysses

   حذف
 14. درخواست برای انتشار بیانیه من / PRE-ACTION CONDUCT / اخطار قانونی‎

  سردربیر محترم نشریه روزآنلاین

  با درود

  احترام به اطلاع شما می رساند که یکی از نویسندگاه نشریه شما، در پی انتقاد کاملا منطقی و مستند و علمی من، به تهمت زدن و ترور شخصیت روی آورده است، اگر نویسنده موصوف، یک کلمه منطقی از مطلب منتشر شده توسط مرا نقد کرده بود، من اعتراضی نمی کرد، چه آنکه اعتقاد من به آزادی بیان آنچنان عمیق است که حتی کامنت های هتاکی به خودم را نیز حذف نمی کنم، اما وقتی نویسنده شما تنها به تهمت زدن روی می اورد،ناچار به پاسخگویی خواهم بود

  ابتدا مایلم تاسف عمیق خود را از این عمل ایشان ابراز کنم، افسوس که نشریه روزآنلاین، روش و منش کیهان شریعتمداری را برگزیده است و ببیش از همه برای مالیات دهندگان هلندی متاسفم که مالیات آنها به اسم گسترش دمکراسی در ایران، صرف ترور شخصیت آزادی خواهان ایرانی می شود

  در اینجا مایلم از شما بخواهم که آمادگی خود را برای انتشار جوابیه من در یک پست جداگانه در روزآنلاین اعلام کنید ، چه آنکه حتی قانون عقب مانده مطبوعات نیز از مطبوعات ایرانی می خواهد جوابیه اشخاص را منتشر کنند.

  در صورتی که ظرف سه روز کاری، آمادگی شما را برای انتشار جوابیه خود، دریافت نکنم، ناچار به اقدام قانونی و حقوقی علیه نشریه شما خواهم شد.

  من ساکن اروپا هستم و روزآنلاین نیز در فرانسه به ثبت رسیده است، به دلیل سالها فعالیت آزادی طلبی برای ایران، توان برقراری ارتباط مستقیم با پارلمان هلند را نیز دارم، در همان پاریس نیز چندین آزادی خواه ایرانی ساکن هستند که مرا می شناسند و می توانند در دادگاه شهادت دهند که مطالب شما تنها ترور شخصیت است، بعد از حکم دادگاه، مستقیما با پارلمان هلند وارد مذاکره خواهم شد

  اجازه نمی دهم که پول مالیات دهندگانی چون خود من، به اسم دمکراسی خرج فحاشی به آزادی خواهان ایرانی شود.  با بهترین آرزوها
  [....]نویسنده وبلاگ گمنامیان ساکن لندن

  پی نوشت
  حتما قبل از انشار این نوشته، سردبیر محترم نشریه، نوشته فوق را دیده است، تعجب من این است که سردبیر نشریه، به نویسنده فوق تذکر نداده که روزآنلاین با کیهان تفاوت دارد!!

  آیا اصولا جواب این نوشته علمی من، فحاشی است؟ آیا شان و منزلت نشریه شما باید چنین دون باشد که نویسندگان آن تنها فحاشی کنند؟
  چرا باید دین از سیاست جدا باشد؟! دلیل آن مشخص و واضح است، در دین یک آخوند یا دیندار، برداشت وتفکر خودش را نماینده خدا می داند و به کمک آن رای اکثریت را زیر پا می گذارد.
  http://gomnamian.blogspot.co.uk/2012/05/blog-post_26.html

  نوشته آقای ابراهیم نبوی
  http://www.roozonline.com/persian/news/newsitem/archive/2012/may/28/article/-2004486a2f.html

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. نبوی یک نمونه روشن از دار و دسته تندروان خشن سابق و به اصطلاح اصلاح طلبان امروزی است. این عزیزان تیتیش مامانی فعلی هرگاه اندکی عصبانی شوند به ذات و شخصیت اصلی خود برمی گردند و همان رفتارشان در دهه شصت را بازتولید می کنند. ما باید خداوند بزرگ را شاکر باشیم که اینان دیگر اسلحه در اختیار ندارند وگرنه فقط باید خداوند به داد این مردم می رسید.

   برای نمونه به نوع کلام آقای نبوی در پاسخ به کسانی که مانند ایشان نمی اندیشند نگاه کنید:

   دوم دام دات کام،جمعه 13 بهمن 1385،توقف غنی سازی، توقف جنگ،پاسخ به نامه مودبانه یک دختر ایرانی:
   "پس از نوشتن مقاله غنی سازی را متوقف کنید برایم از خانمی به نام مریم ای میلی رسید که گمان می کنم پاسخ دادن به آن هم برای خوانندگان مفید باشد و هم برای دوستی که این نامه را نوشته است...خواهر من! دختر من! بمب هسته ای که کریستال شواروفسکی یا کارد و چنگال گوچینی نیست که چون خواهرتان خریده شما هم می خواهید داشته باشید. بمب هسته ای که کفش مارک آدیداس نیست که چون دختر عمه شما دارد، شما هم می خواهید داشته باشید. بمب اتمی یک اسلحه خطرناک است که می تواند در عرض یک ساعت میلیونها آدم را بکشد. شما هم زیاد غصه نخورید. پاکستانی ها و دولت کره شمالی برخلاف آنچه شما فکر می کنید اصلا امنیت ندارند....اگر قرار است کشور ایران هم مثل پاکستان هم زیر نظر آمریکا اداره شود و هم بمب اتمی داشته باشد، چه مرضی است؟...این استدلال غلط است...چرا شما بطرف کره شمالی غش می کنید ...شما آدم شجاعی نیستید که می خواهید غنی سازی انجام شود. ..."


   سه شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۰ - ف را به نشانه اصغر بگیر، پاسخ به نوشته ف م سخن در یادآوری به اصغر فرهادی پس از جایزه اسکار:
   "البته بعضی از دوستان هم مثل صدای مشکوف قمر وسط این ماجرا صادر شدند، و به نظرم باید آدم یک کمی در شرایط مهمانی بزرگ حواس به آت و آشغالی که می خورد باشد، آقای اف ام سخن، نوشت که: "اصغرآقا! مراقب باشید از آن بالا پائین نیافتید." واقعا که! حرف زدن را بلد نیستید، حرف نزدن را که بلدید. آدمی که سی سال است اصلا نمی داند سینمای ایران چه خبر است، همین طوری نصایح اخلاقی برای چه باید صادر کند؟ که چی؟ مثلا اگر برادرمان، خواهرمان، دگرباش مان، هر چیز مان، نظر نمی داد چه می شد؟ فیلم در ایران پرفروش بوده، در اروپا و آمریکا پرفروش بوده، ماهیت آن در دفاع از هویت ایرانی است، بزرگترین جوایز سینمایی جهان را از فرانسه و آلمان و ایران و آمریکا و همه جا گرفته، بزرگترین فیلمسازان جهان آن را ستایش کردند و رکورد فروش داشته، حالا شما می خواهی چه بگوئی؟ حتما باید وسط هر مهمانی با شورت قرمز آدم باید برقصد که دیده بشود؟ حالا یک هفته دیده نشو. نمی میری که! "

   همین طور به نوشته های ایشان در حمله به منتقدان خاتمی نگاه کنید.

   نبوی، مهاجرانی، خاتمی، کدیور و... بیش از آنچه فکر می کنیم به هم شبیهند.

   حذف
 15. آقا یا خانم گمنامیان

  مسلما به همان دلیلی که شما آزادید افکار و اندیشه های خود را منتشر کنید، آقای ابراهیم نبوی نیز آزاد و مختار است.
  پاسخ شما مرا به یاد عکس العمل تندروها و مذهبیونی می اندازد که از شنیدن نام نقی برآشفتند.

  اگر انتقاد شما به جمله:"احتمالا از همین سایت های سایبری سپاه" و تهمت ثابت نشده آقای نبوی می باشد، باید یادآوری کنم تا زمانی که شما با نام مستعار به نوشتن بپردازید به عنوان شخصیت حقیقی شناخته نخواهید شد و تنها وبسایت "گمنامیان" خواهید بود که مُبلغ افکار و نظرات ویژه شماست و همه ما آزادیم این نظرات را نقد کنیم، حتی اگر شما آنرا توهین و یا تهمت قلمداد کنید.
  امیدوارم تنفس در دنیای آزاد علاوه بر موهبت درک سکولاریسم، منش آزادی خواهی را نیز در شما بارور سازد.

  ارادتمند

  دوستی گمنام

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرامی،

   سپاسگذارم از کامنت شما،

   مساله نقد یک عقیده خاص، با حمله شخصی به یک شخص حقیقی و ترور شخصیت، فرق بسیار دارد.


   فرق بسیاری است بین اینکه من بگویم اسلام بد است، با اینکه بگویم مسلمان ها انسان های بدی هستند...!

   می توان یک عقیده را نقد کرد، حتی به آن عقیده توهین کرد و مسخره اش کرد، اما نمی توان به پیروان آن عقیده توهین کرد.

   فرق بسیاری است بین نقد یا طنز و یا حتی فحاشی به یک عقیده (که آزاد است) با توهین به یک گروه از انسان ها.

   عزیز جان،
   آزادی بیان به معنای این نیست که حقوق دیگران را نقض کنند و به آنها توهین کنند. توهین به اشخاص حقیقی و انگ چسباندن به اشخاص مشهور، در همه جای دنیا، محکوم است.

   این لینک را در ویکی پدیا ملاحظه بفرمایید تا اطلاعات شما کاملتر گردد.

   مجددا از کامنت شما سپاس گذارم

   http://en.wikipedia.org/wiki/Defamation

   حذف
  2. من هم از پاسخ شما سپاس گذارم. ولی همچنان معتقدم تا زمانی که شما با نام مستعار به نشر مطالب خود بپردازید، "شخص حقیقی" شمرده نمی شوید و خودبخود مطالب شما در جایگاه یک عقیده نشر شده در نت قرارخواهد گرفت.
   توهین به نوشته های مندرج در این وب سایت، توهین به شما و شخص شما نیست. به این دلیل که شما به علت ناشناخته بودن شخصیتی مجازی هستید (از نظر مستمعین). آقای نبوی با اسم و امضای شناخته شده مطالب خود را درج میکند و برای همین شما توانایی نام بردن و درخواست توبیخ وی را از سردبیر مجله الکترونیکی روزآنلاین دارید. ولی این وضعیت شامل حال شما و بنده با امضای مجهول نمی شود.
   نکته ظریفی است که امیدوارم به آن دقت کنید. بنظرم بهتر است همچنان به نوشتن در این وب سایت با نام مستعار ادامه دهید و حق آقای نبوی را برای ظنز نویسی (و حتی فحاشی) محفوظ بدارید.

   به امید موفیقت

   دوستی گمنام

   حذف
 16. aghaye gomnamiyane mohtaram,gomanam fekr kardi oonja ke hasty iroone ke gofti namayandeye majles mishnasi va tahdid kardi,na aziz koor khoondi,badam age engelisi akhe to ro sanana mage maliyate holland ya faransaro to midi ke chosi oomadi maliyat midam,aslan poole morajee be vakilo dari ya hamoon ke nabavi goft hasty ba 7 hezar toman nemitooni vakil begiri,chosi nauya

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. oomadi jonoobe farance dar khedmatim fekr kardi hame mesle jebnab ali panahandeye aide social begiran badam agar nemidooni bedoon ke boudjeye har keshvar jodast be saro vaazet nemiyad maliyat bede bashi oonam male farance va hollnando,badamshekayatet bejayi nemirese agar nemidooni bedoon hanooz hoghooghe jazaye euroope yeki nashodeh mitooni age search baladi moraje koni be site delmas marti ostade danedshgahe paris

   حذف
 17. اینجا نماینده مجلس مثل ایران نیست که کسی بشناسد! اما هر کسی هم که از در آمد داخل، حرفش را گوش نمی کنند، باید سابقه سیاسی مشخصی داشته باشد.


  مشکل اینجاست شما در مورد چیزی که نمی دانی، نظر می دهی،
  سالها است چیزی وجود دارد به نام اتحادیه اروپا! کشورهای یاد شده, عضو یک اتحادیه هستند...!!

  ضمنا، شخصیت هر کسی از کامنتی که نی گذارد، عیان می گردد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. oomadi jonoobaye farance dar khedmatim,fekr kardi hame mesle khodet panahandeye geda hastan?ya dehatiyan??bnadeye khoda maloom nist oonjaha chikara mikoni.badam age khabar nadari hanooz etehadiye euroopa az nazare hofghooghe jaza va mojazatha yeki nashodan aghaye ba etela mitooni beri cite khanoome delmas marti daran taze rooye in ghaziye kar mikonan ba bi savadaye por edeayi mesle to bayad mesle khodet harf zad aghaye moshakhase siyasi!!

   حذف
  2. عزیز جان،

   برای من پارامترهای مهمتری از پول وجود دارد، وگرنه بنا به تحصیلات، اگر فعالیت سیاسی نمی کرد، خیلی می توانستم پولدار باشم و به دلیل فعالیت سیاسیم، از نظر مالی بسیار ضرر کرده ام، که البته ناراضی هم نیستم.

   لذا، زندگی در جنوب فرانسه و میلیونر بودن، برای من اهمیتی ندارد. شما اگر قصد فخر فروشی و پز دادن (!) برای من را داری، هر موقع روی بدنت جای شکنجه بود، بیا تا با هم صحبت کنیم...!!!

   دوما،
   صد البته که می دانم اتحادیه اروپا هنوز از نظر حقوقی یکی نیست، مگر من گفته ام در لندن از انها شکایت می کنم!؟؟! متن مرا بخوان، نوشته ام در فرانسه، چون روزآنلاین در پاریس ثبت گردیده است.

   کامنت های آتی شما را نخواهم خواند، هر موقع کی برد فارسی داشتید، نظر بگذارید، یا کلا انگلیسی بنویسید تا پاسخ دهم.
   فینگلیش نوشتن و خواندن را کاری مسخره می دانم.

   حذف
 18. سلام آقای گمنامیان
  این آقای نبوی نانخوری از رژیم بود که تنها هنرش دلقکی و مسخره کردن حسنی امام جمعه ارومیه بود و از همانجا معروف شد.با استقبال مردم از دلقکیها و شکلک در آوردن هایش کم کم احساس شخصیت کاذب کرد و خودش را کسی حساب می کند. در تمام مطالبی که تاکنون نوشته محتوایی بیش از چیزی که به ذهن یکی از الواط چاله میدانی دارای مدرک سیکل می رسد نخواهی دید. حتا طنزهایی هم که می نویسد از جنس طنزهای خیابانی است. زیاد خودتان را ناراحت نکنید. فقط نکته تاسف انگیز قضیه همین است که این افراد به اروپا رفته و جایگاه کسانی که سرشان به تنشان می ارزد را گرفته اند.
  اگر امکانش بود نظرم را در وبلاگت نمایش بده. ممنونم

  پاسخحذف
 19. بچه ها ما مسلمون ها فقط به این افکار پریشان شما می خندیم. من که آخوندا رو قبول ندارم چون شما کس خل ها رو از اسلام زده کرده. اما با این حال دمشون گرم که کیری به کلفتیه برجهای دو قلو تو کون تک تکتون کردن با اسلامشون. اونا شما رو گاییدن تخمشم ندارید زر بزنید فقط باید بیاید اینجا دور هم کس شر بگید. اونا مملکتتون رو دارن چپاول می کنن شما جز فحش کار دیگه ازتون بر نمیاد . به راستی اونا مردن و شما نامرد . گمنامیان کس خل به جای اراجیف نوشتن اون کون کلفتتو تکون بده یه گهی واسه آزادی مملکتی که ازش دم می زنی بخور. آخوندا مردونه جنگیدن مملکتو از شاه گرفتن اگه تخم داری توام یه انی بزن به سرت. بیشتر از این ما رو نخندونین. از خدا می خوام به شما آرامش بده که اینقدر حرص نخورید D:

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. همه مسلمونا دهنشون مثل حضرتعالی نجس است یا فقط سایبری های هفت هزار نومنی فتوا دارند که ... تو دهنشون بگردونن؟

   حذف
  2. +++"ما مسلمون ها"+++:
   ..."شما کس خل ها"..."آخوندا کیری به کلفتیه"..."شما رو گاییدن"..."تخمشم ندارید"..."کس شر"..."کس خل"..."اون کون کلفتتو"...یه گهی"...
   "اگه تخم داری"... "یه انی بزن به سرت."..."از خدا می خوام"

   برادر ارزشی سایبری...سمبل مسلمانی...با دهن نجس...و ذهن مملو از نجاست...با فتوای آقا...

   حذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.