پنجشنبه، اردیبهشت ۲۸، ۱۳۹۱

آزادی توهین به عقاید دیگران، بخش جدا نشدنی دمکراسی است، به آن خو بگیرید..! /توهین به عقیده با توهین به شخص فرق دارد/ بحث تفضیلی

چند سال پیش درباره توهین به عقاید، در این وبلاگ یا وبلاگ دیگری، به صورت کاملا مبسوطی بحث کرده بودم، اما پیرو بحثی که در بخش کامنت های این وبلاگ درگرفت، و همینطور بحث تلفنی با یکی از دوستان در باره احترام به عقاید، به صورت خلاصه به این موضوع می پردازم:


-         توهین به یک عقیده، با توهین به یک گروه از انسان ها فرق دارد...!

فرق بسیاری است بین اینکه من بگویم اسلام بد است، با اینکه بگویم مسلمان ها انسان های بدی هستند...!
می توان یک عقیده را نقد کرد، حتی به آن عقیده توهین کرد و مسخره اش کرد، اما نمی توان به پیروان آن عقیده توهین کرد. 
این را خطاب بک کسانی می نویسم که تصور میک نند فحاشی به مسلمانان، تلاش برای روشنگری است...!! 
فرق بسیاری است بین نقد یا طنز و یا حتی فحاشی به یک عقیده (که آزاد است) با توهین به یک گروه از انسان ها. 

به صورت مشخص، اسلام به مانند یک ویروس می ماند که گروهی از انسان ها را بیمار کرده است. روشنگران با این ویروس می جنگند، از ویروس هم متنفر هستند. اما با بیمار سر جنگ ندارند، به بیمار نیز توهین نمی کنند. 


-         آزادی بیان، بخش جداناشدنی دمکراسی است:
اصولا بدون  آزادی بیان، دمکراسی نه شکل خواهد گرفت و نه حیاتش ادامه خواهد یافت!
دمکراسی یعنی حکومت مردم بر مردم. حال تصور کنید کسی بیاید و مردم را فریب دهد، مردم تصور کنند او آدم خوبی است و در یک انتخابات واقعی، او را نماینده و مثلا رییس جمهور خود کنند.
انتخابات فوق، مانند دور اول احمدی نژاد ممکن است بدون تقلب برگزار شده باشد، اما واقعیت این است که چون قبل از انتخابات، آزادی بیان نبوده است، مردم نمی توانسته اند انتخاب صحیحی داشته باشند، لذا این انتخابات منصفانه منصوب نمی شود.
 پایه و اساس دموکراسی  و اعلامیه جهانی حقوق بشر، بر اساس عدالت بنا شده است، یعنی همه رای برابر دارند، حال برای اینکه رای برابر آنها، هم ارزش شود، تمام صاحب نظرات مختلف ، باید حق داشته باشند با آزادی حرف بزنند، وگرنه اصل عدالت زیر سوال می رود و رای دهندگان نمی توانند با سلامت و به آگاهی رای بدهند و رای آنها بی ارزش می شود.
 هموطن مسلمانم، دموکراسی یعنی اینکه خود مردم بتوانند حکومت خود را مشخص کنند، حال برای اینکه بتوانند حکومت را عاقلانه انتخاب کنند، باید حق داشته باشند که درباره هر چیزی شک کنند، به هر چیزی انتقاد کنند و هر چیزی را زیر سوال ببرند.
همین مثال ساده می توان دید که هیچ نظام مردم سالاری، بدون دمکراسی معنا نخواهد یافت. 
  عدالت یکی دیگر از پایه های مهم دمکراسی است، ممنوعیت سخن گفت درباره عقیده ای خاص، این اصل را زیر سوال می برد! 

-         تضمین توهین به عقاید دیگران در اعلامیه جهانی حقوق بشر:
ما دو اصل زیربنایی در اعلامیه جهانی حقوق بشر داریم، اصل آزادی بیان و اصل آزادی اندیشه:
ماده ی ۱۸:هر انسانی محق به داشتن آزادی اندیشه، وجدان و دین است؛ این حق شامل آزادی دگراندیشی، تغییر مذهب [دین]، و آزادی علنی [و آشکار] کردن آئین و ابراز عقیده، چه به صورت تنها، چه به صورت جمعی یا به اتفاق دیگران، در قالب آموزش، اجرای مناسک، عبادت و دیده بانی آن در محیط عمومی و یا خصوصی است.
ماده ی ۱۹:هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون [نگرانی] از مداخله [و مزاحمت]، و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.
بر طبق اصل آزادی اندیشه، آزادی هر انسانی برای داشتن هر گونه اعتقادی، به رسمیت شناخته شده است. یعنی من نوعی، می توانم به الله، بودا، یا یک اسپاگیتی پرنده به عنوان آفریننده اعتقاد داشته باشم.
اما در اصل نوزدهم، می بینم که آزاد بیان است و در این اصل، به صراحت حق انتشار اطلاعات و افکار، تضمین گردیده است.
 اصول فوق، هیچ تناقضی با یکدیگر ندارند. خلاصه ساده این دو اصل این است که من می توانم هر عقیده ای داشته باشم، اما آقای ایکس هم می تواند عقیده و افکار مرا نقد کند.
 در اصول نوزدهم، هیچ شرط و تبصره ای برای آزادی بیان گذاشته نشده است و نگفته که مثلا آزادی بیان در صورتی مورد قبول امضا کنندگان است که به عقاید دیگران توهین نکنید!
لذا می توان به صراحت گفت که آزادی توهین به عقاید دیگران، در اعلامیه جهانی حقوق بشر به رسمیت شناخته شده است.
شما هیچ جای دنیا هیچ فعال حقوق بشری پیدا نمی کنید که بگوید من از اعلامیه جهانی حقوق بشر دفاع می کنم، اما مثلا آقای ایکس حق ندارد راجع به اسلام مطلب بنویسد!! 
-         اصولا احترام گذاشتن به عقاید دیگران، کار غیر عملی است...!
گاهی اوقات، باور داشتن به یک عقیده، به تنهایی می تواند به توهین به عقاید دیگران محسوب شود!
به دلیل وجود میلیونها عقیده و دین مختلف در سرتاسر دنیا، اگر بخواهیم به یک عقیده خاص احترام بگذاریم، به عقاید دیران بی احترامی کرده ایم! به عنوان مثال: اگر بخواهیم به عقاید شیعه ها احترام بگذاریم(مثلا اینکه عمر کودک فاطمه را کشته است)، باید به بخشی از عقیده اهل تسنن، بی احترامی  کنیم!!  
با همین مثال فوق می بیند که اصولا احترام گذاشتن به عقاید دیگران کار غیر عملی محسوب می شود و هر انسانی در هر حالی به عقاید دیگران بی حرمتی می کند!

-         چرا فقط عقاید دینداران باید مورد احترام باشند؟!
اگر قرار به احترام گذاشتن به عقاید دیگران است، چرا فقط باید به ادیان احترام گذاشت؟! عقاید هیتلر و چنگیز هم باید مورد احترام قرار گیرند. به عقیده چنگیز چه ؟! خامنه ای نیز عقیده خودش را دارد و خودش را نماینده خدا می داند ، پس باید به عقیده او هم احترام گذاشت ؟!

چه کسی گفته دینداران تافته جدا بافته هستند و باید از شرایط ویژه برخوردار باشند؟! بر طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر، همه انسان ها برابر هستند، هیچ گروهی (مثلا دینداران) از حق ویژه برخوردار نمی باشند.

-         بین توهین و نقد، فرقی نیست، همانقدری که نقد عقاید آزاد است، توهین به آنها نیز آزاد است..!
هیچ فرقی بین نقد و توهین نیست. مثلا چه کسی می خواهد تعیین کند که  نوشته من در نقد دین، توهین است یا نقد؟! اصولا یکی از روش های نقد، طنز است  و به مسخره گرفتن سوژه، روش کار افراد طناز است.
مثلا در استدلال مسلمین، اگر کسی بگوید اسلام دین وحشی گری است، به اسلام توهین کرده است، در حالی که با مطالعه قران می بینم که واقعا اسلام دین خشونت است، یا مثلا اگر گفته شود محمد قران را از روی تورات کپی کرده است، به اسلام توهین شده است، در صورتی که صرفا یک واقعیت بیان گردیده است. 
آیا قرار است یک شورا، مانند شورای نگهبان، مسول رسیدگی بشود و بگوید کدام مطلب نقد است و کدام مطلب توهین است؟! 
از همه مهمتر،
کجای اعلامیه جهانی حقوق بشر، گفته است که شما فقط حق دارید یک عقیده را نقد کنید و نمی توانید به آن توهین کنید؟!
-         با نقد یا توهین به دین، یک دیندار آزار می بیند، آیا این عمل غیر اخلاقی و  نقض حقوق بشر نیست؟
فرض بفرمایید من مشغول نقد دین هستم و بگویم از نظر من محمد پیامبر، یک بچه باز است. می دانیم که چنین سخنی برای مسلمانان، بسیار ناراحت کننده خواهد بود. آیا چنین عملی نقض حقوق انسانی آنها است؟! 
پاسخ به این سوال را با یک مثال ساده آغاز می کنم. مثلا در برخی از مناطق خاص دنیا، گاو را می پرستند، آیا خوردن همبرگر توسط دیگران، توهین به آنها نیست؟! 
ناراحت شدن یک انسان دیگر، نمی تواند حقوق انسانی یک نفر دیگر، مانند آزادی بیان او را، سلب کند. بر اساس قران، باید زنان را کتک زد و برده داری کرد، آیا ناراحت شدن یک مسلمان، باید باعث شود که چنین موضوع مهمی مورد بحث قرار نگیرد؟!
اصولا سیستم دفاعی ادیان اینچنین است که پیروان آنها، چون توان بحث منطقی را ندارند، از ناراحت شدن و دست زدن به خشونت، برای مبارزه با منتقدین استفاده می کنند. آیا باید اجازه داد چنین روش غیر اخلاقی،جلوی گفتن واقعیت و حقیقت را بگیرد؟!
در حقیقت، رفتار دینداران که برای توقف نقد به دینشان، ناراحت می شوند، غیر اخلاقی است...! 
-         مسیر دمکراسی در ایران، از نقد اسلام می گذرد.
اگر این رژیم سرنگون شود و اسلام نقد نشده باشد، این گروه از ملاها می روند و گروه دیگری بر سر کار خواهند آمد، چرا که همچنان اسلام در جامعه قدرت و ریشه دارد. قبلا نیز نگاشته بودم که:
-         سو استفاده رژیم اسلامی از نقد دین و یا توهین به اسلام
بسیاری معتقدند که اگر اسلام را نقد کنیم (بخوانش توهین کنیم)، باعث خواهد شد که رژیم اسلامی از افراد ساده لوح مذهبی در داخل کشور سو استفاده کند و به آنها بگوید که دمکراسی به معنای توهین به عقیده آنها است و مبارزه آزادی خواهی را کند کند. 
در پاسخ به چنین استدلالی، باید گفت که اصولا چنین افراد ساده لوحی، به هر بهانه ای قابل کنترل و بازی دادن هستند. اگر کسی آنقدر ساده لوح است که در عصر ارتباطات، بعد از اینکه کشورش به یغمای رژیم آخوندی رفته، همچنان چشمش به دهن ملای مسجد است، بازی دادنش خیلی راحت است.
آن ملای فوق، اگر این بهانه نیز نباشد، بهانه دیگری خواهد یافت. به یاد می آورم یکی از آخوندها، بر بالای منبر می گفت که دمکراسی به معنای مجبور کردن کودکان به همجنسگرایی است و ببیند در غرب، همجنس گرایان آزاد هستند! و صد البته که چنین افراد ساده لوح پای منبری نیز باور می کردند! 
-         چرا اگر بخواهین توهین به عقاید را از دمکراسی بگیریم، دمکراسی از بین خواهد رفت؟
اگر برای آزادی بیان قید و بندی بگذاریم  و بگوییم مثلا نقد یا توهین به دین آزاد است، وارد دایره بی برگشتی شده ایم که به مسلخ بردن آزادی بیان خواهد انجامید.
قدم بعدی این خواهد بود که معترضین به قید و بند برای آزادی را سانسور کنیم، بعد باید آنها را حذف کنیم و الی آخر...! بی نیاز از توضیح است که این روش به دیکتاتوری خواهد انجامید. 
-         روش غلط غرب در برخورد با اسلام، یک فاجعه آفریده است:
در این چند دهه ، رسم بر این بوده که کشورهای اروپایی ، انتقاد از اسلام را کاری نادرست بدانند، چون منجر به واکنش خیلی تند مسلمین می شود. اینکه مسلمین در قبال نقد معقول از دینشان ، دست به خشونت می زنند، نباید دلیل بر این شود که انتقاد از یک عقیده مضحک، کاری بد تلقی شود. 
 اصولا همان واکنش تند ، نشانه مضحک بودن آن عقیده است...!!
این محافظه کاری احمقانه، در دراز مدت، سنگ بنای دیوار کجی را بنا گذاشته که به فاجعه تروریسم اسلامی انجامیده است. 
-     یک مثال ساده از نیاز یک جامعه دمکرات، به نقد ادیان:
تصور کنید در یک حکومت دموکراسی، بخواهند درباره اینکه آیا بچه بازی قانونی باشد یا نه، تصمیم بگیرند، برای این تصمیم گیری ، باید عقاید مخالف و موافق ، یکدیگر را به چالش بکشند و حال مثلا می بینم که در اسلام بچه بازی (ازدواج با دختر نه ساله) مجاز است، لطفا  برای من توضیح بدهید ، چگونه می شود بدون اینکه اسلام را نقد کرد، درباره قانونی بودن بچه بازی  تصمیم منصفانه گرفت؟

در خاتمه اینکه، برای رهایی از فلاکت اسلامی، هیچ گزینه ای ندارید، غیر از اینکه حاضر به تفکر شوید، غیر از اینکه بپذیرید بقیه حق دارند به عقیده شما توهین کنند تا مشخص شود کدام عقیده غلط است.

پی نوشت یک: به عنوان یک وبلاگ نویس، من هر دو روش را برای زدودن خرافات امتحان کرده ام، هم به زبان خیلی محترمانه نقد کرده ام و هم به زبان خیلی تند (بخوانش توهین آمیز!). بر اساس تحقیقات میدانی، روشن تند، صریح و بی پیرایه (همان توهین آمیز ماله کشان اسلامی)، بسیار موفقیت آمیز تر بوده و افراد بیشتری را به فکر فرو برده است. 
پی نوشت دو:  نوشتن این مطلب، قریب یک ساعت و نیم از وقت مرا گرفت، رونوشت به منشه امیر و موساد، جهت افزایش حقوق اینجانب!

نوشته پیشین: 


۴۲ نظر:

 1. گمنامیان عزیز

  نوشته ات را دو بار خواندم و واقعا لذت بردم

  همیشه از خواندن مطالب این وبلاگ چیز یاد گرفته ام

  ممنون

  پاسخحذف
 2. مثل همیشه عالی بود....
  توجه سایرین را به این ۲ جمله هم جلب می کنم که مد نظر داشته باشند:
  ﺍﮔﺮ ﻋﻘﯿﺪﻩ ﻣﺨﺎﻟﻒ، ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﻋﺼﺒﺎﻧﯽ می کند،
  ﻧﺸﺎﻧﻪ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻧﺎﺧﻮﺩﺁﮔﺎﻩ می دﺍﻧﯿﺪ
  ﮐﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﭽﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ، ﻧﺪﺍﺭﯾﺪ
  برتراند راسل

  «تمام حقایق بزرگ در ابتدا توهین به مقدسات تلقی می‌شوند سپس به سخره گرفته می شوند و در نهایت به عنوان امری بدیهی پذیرفته می شوند.»
  جورج برنارد شاو
  پیروز باشی گمنام عزیز

  پاسخحذف
 3.  ریدم تو حلق دوتا ناشناس اولی + گوه نامیان با این مزخرفاتی که سرهم کردید

  پاسخحذف
 4. آقای گمنایان

  شما میدانید که به هیچ جا نمیرسید

  یک مشت ایرانی فلک زده که با توهم در خارج از کشور مشغول کون دادن هستند.

  برید کیر خارجیان را بخورید این خارج نشینان بی خایه

  ببینید که به چه فضاحتی افتاده اید. کیری ترین موجودات روی زمین همین ایرانیان خارج کشور هستند.

  شما که تبعه خارج شدید گه میخورید که در مورد ایران نظر دهید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ساکن آمریکا هستم . من زنم در خارج با مردان بسیار رابطه داره و من زنم عملا جنده است

   از ترس پلیس و طلاق چیزی به او نمیگویم .
   حتی خودش هم به من میگه که زنان نیازهای متفاوتی دارند که یک مرد نمیتونه همش رو برآورده کنه

   تورو خدا بگید چه کار کنم. ؟

   حذف
  2. در تفکر برخی از دینداران مسلمان، زن کالا محسوب می شود. اگر با مرد دیگری رابطه برقرار کرد، مانند دستمال کاغذی می ماند که یکبار استفاده شده است...!!

   حال این آقای مسلمان هم با این کامنت می خواهد بگوید در جوامع غربی (که حقوق زنان رعایت می شود)، وضع جامعه خیلی بد است...!!

   اگر آن زن جنده هست، به خودش مربوط است، یک انسان است و خودش باید بتواند برای زندگیش تصمیم بگیرد. شما نمی توانی با او بسازی، رهایش کن.

   زن یک انسان است، برده شما نیست...

   حذف
 5. بله درست است . آخر به این سادگی نیست اورا دوست دارم. ولی وقتی تصور میکنم که زنم برای سکس بهتر به یک سیاه پوست میخوابد و آلت اورا میخورد ، روانی میشوم .

  او هم حرف شما را میزند به من میگوید اگر نمیخواهی از خونه برو.

  من جایی ندارم . خانه مشترک است . جدیدا هم به من میگوید وقتی من با دوستانم قرار دارم تو باید خانه را تمیز کنی و از بچه نگه داری. آخر میدانید یعنی چه ؟

  من حس مسکنم من حتی از کالا هم کمترم چون کالا هم یک ارزشی دارد ولی من مثل یک تکه آشعال میمونم .
  ببخشید رک میگم نظر منو حذف نکنید .
  آقای گمنامیان شما اگر زنت باکسی بخوابد به همین سادگی کجا میروی.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرامی،
   شما واقعا شخصی نیستی که چنین مشکلی داشته باشد، هیچ کسی راجع به زنش اینگونه حرف نمی زند.
   در بالا جواب شما را داده ام.

   حذف
  2. شما ممکن تابو داشته باشی. اگر درخارج زندگی کرده باشی چگونه نمیدانید که در خارج زندگی کردن برای مرد یعنی غیرت خود را باید سرگوب کنی ؟؟؟؟
   میدانید اگر حتی اگر زن خود در اتاق خواب باکسی دیگر دیدید حتی نمیتونید اعتراض کنید یا داد بزنید ؟!!!

   چگونه اینها برای شما غریب است.
   آیا شما میدانید که مردان ایرانی بسیار زیادی مثل من هستند ولی بقول شما نمیخواهند راجع به زنشان حرف بزنند و واقعیت را بگویند ؟؟؟؟

   حذف
  3. طبق قانون اسلام و ایران، اگر مردی زن خودش را با مرد دیگری ببیند، میتواند هر دو را بکشد!

   اما طبق قانون غرب، آگر چنین اتفاقی بیافتد، دیگر زن نمی تواند مدعی نصف اموال مرد شود و حقوق خود را از دست می دهد، اما مرد نمی تواند او را کتک بزند.

   صد البته که خیانت کار خوبی نیست.اما دو دیدگاه وجود دارد، یک دیدگاه این است که زن، کالا است و مانند برده مرد است، اگر به مرد خیانت کرد، مرد اجازه داد او را بکشد. این دیدگاه اسلام است. در این دیدگاه، مرد می تواند رسما برود چهار زن دیگر بگیرد، با هر زنی رابطه داشته باشد، اما اگر زن با کس دیگری رابطه داشت، باید کشته شود...!!

   اما دیدگاه غرب این است که زن یک انسان است، اگر با کسی ازدواج کرد و به آن مرد خیانت کرد، آن ازدواج می توان بنا به خواسته مرد باطل گردد.
   کسی مالک کس دیگری نیست.

   خیلی ساده است.
   چیزی که درکش برای شما سخت است، این است که شما زن را یک انسان نمی دانی...

   نکته اینجاست، عموما این مر

   حذف
  4. "...ولی وقتی تصور میکنم که زنم برای سکس بهتر به یک سیاه پوست میخوابد... "

   وقتی‌ میبینم مسلمین برای دفاع از "اسلام" چنین سخیف هستند، از طرفی‌ مسرور و از طرفی‌ خجالت زده و غمگین میشم...

   مسرورم از اینکه میبینم چقدر طرفداری از اسلام با خفت انجام میشه، و ناراحتم از اینکه میبینم اسلام مملکت عزیز ما رو به چه خفتی کشونده...

   حذف
  5. دوست گرامی من،
   گاهی از نتیجه کار خودم لذت می برم!
   وقتی می بینم در زیر نوشته من، مجبور می شوند اینچنین خود را در منجلاب فرو ببرند تا از قوانین وحشی گری اسلام دفاع کنند...!!

   حذف
  6. اصولا زنان نیازهای جنسی لایتناهی دارند این طبیعت زن هست . یک زن متیواند چندین حتی دها و صدها مرد را ازضا کند. این قدرت لایتناهی زن است. یک مرد ایرانی هیچگاه نمیتواند زن را درک کند.

   زن احتیاج به آزادی دارد تا خود را نشان دهد.

   مرد ایرانی یک آدم زورگو است اینو تو تمام زندگی ها میشه دید.

   من به آقای افشار تبریک میگم که همچنین زنی دارند که با جرات میگه چی میخواد. و همیطور تسلیت بابت اینکه تن به این زندگی خفت بار دادن .
   همانطور که گمنامیان گفت ول کنید و بروید . از مردن نترسید.

   حذف
  7. دل آرام

   تو فکر میکنی چی ؟ همینه دیگه ، اون زن من اگه 10 مرد هم براش کمه ، غلط کرده که سند ازدواج با منو امضا کرده. اون متعهد شده به من .

   آخه چه ملت حرامزاده ای هستیم . اونجا که بحث مهریه است و پول گرفتن توقیف اموال اسلام خوبه و قباله ازدواج معتبر ولی اگه اسلام بگه شما باید از مرد تمکین کنی یا جنده نباشی اونجا اسلام بده.

   من ریدم به هرچه زنه ایرانی جنده است که تا میاد خارج شروغ به دادن میکنه ولی میره ایران مهریه و سنت پیغمبر رو میخواد. حرامزاده ها

   اینو خذفش نکن بزار دل آرام بخونه .

   حذف
  8. افشار، من داستان تورو نمیدونم. حدس میزنم از خارج رفتی‌ ایران زن جوون گرفتی‌.

   حذف
 6. دنبال کننده مطالب گمنامیان + علاقه نچندان زیاد به ایشانجمعه, اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۱ ۴:۴۵:۰۰ بعدازظهر

  یه سوال داشتم خدمت گمنامیان عزیزم

  می خوام نظرتون رو در مورد قانون چند همسره بودن آقایون در اسلام جویا شم. دارم واسه پاسخ به ابهامات دینی یه تحقیق می کنم.
  ممنون میشم جوابمو بدید :)

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. عزیز جان،

   به نظر من احقمانه است، اگر قرار است مرد اجازه یابد چند همسر داشته باشد، باید زن نیز این اجازه را بیابد که چند همسر داشته باشد و چندتا شوهر کند.

   این یکی دیگر از نظرات احمقانه قران و اسلام است که در آن بشدت نسبت به زنان تبعیض اعمال شده است.

   البته از دینی که در آن دیه و ارث و شهادت زنان نصف است، و مرد مجاز به تجاوز به زن و یا کتک زدن او است، چه توقعی می توان داشت؟

   حذف
 7. این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سانسور نکن ، بس است سانسور

   حذف
  2. این کامنت حاوی یک از سایت صالحات بود،
   سایت صالحات آلوده به ویروس و بد افزار استو اگر کسی از آن بازدید کند، کامپیوترش ویروسی می شود.

   لوله فاضلاب حوزه علمیه قم، حواله قبر خمینی و خامنه ای و دیر اهل بیت که اینجا کامنت آلوده به بد افزار می گذارند.

   برای اصلاعات بیشتر اینحا را بخوانید:
   http://sabzpersian.wordpress.com/2011/06/03/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-unhackme-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%85%D9%84%D8%A7/

   حذف
 8. گمنامیان

  خبر دستگیری ابولاشی و عوامل کمپین را شنیدیم .
  آیا درست است که اینترپل وبلاگ نویسان گمپین را تعقیب میکند؟؟؟

  اگرنه چرا معاون وزارت اطلاهات کفته با کمک اینترپل ؟

  اگراطلاعات کامل تری بدهید ممنون

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. لطفا در این مورد با من صحبت نکنید، من الان غرق خجالت هستم، شما ببیند، بروید اصل خبر را بخوانید، هیچ چیزی در مورد دستگیری من نوشته نشده است!!

   توضیح در اینجا:
   http://www.facebook.com/photo.php?fbid=171880452940363&set=p.171880452940363&type=1&ref=notif&notif_t=photo_reply

   حذف
  2. آیا درست است که اینترپل وبلاگ نویسان گمپین را تعقیب میکند؟؟؟

   اگرنه چرا معاون وزارت اطلاهات کفته با کمک اینترپل ؟

   حذف
 9. امام نقی در ساعت سه بعدازظهر، سر کلاس معارف:
  لعین که می پرسد چرا قران دستور به کتک زدن زنان می دهد:
  «ببینید عزیزان من، خدا می گوید که قران تنها معجزه پیامبر است، چرا که کتاب بسیار پیچیده ای است، شما معنای کلمات آنرا متوجه نمی شوید، نیاز به مفسر دارید...!»
  ------------
  امام نقی، ساعت هفت عصر، روی منبر:
  «ببینید عزیزان من، خدا می گوید که قران تنها معجزه پیامبر است، چرا که کتاب مبین و روشن و شفاف است»
  ____________________________
  سیره النقی، نوشته ابن قنبل، بخش ماله کشی، فصل تناقضات!

  پاسخحذف
 10. دنبال کننده مطالب گمنامیان + علاقه نچندان زیاد به ایشانشنبه, اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰:۰۰ قبل‌ازظهر

  گمنامیان عزیز واقعا از شما ممنوم که جواب سوال من را ندادید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. پوزش از تاخیر،

   عزیز جان،

   به نظر من احقمانه است، اگر قرار است مرد اجازه یابد چند همسر داشته باشد، باید زن نیز این اجازه را بیابد که چند همسر داشته باشد و چندتا شوهر کند.

   این یکی دیگر از نظرات احمقانه قران و اسلام است که در آن بشدت نسبت به زنان تبعیض اعمال شده است.

   البته از دینی که در آن دیه و ارث و شهادت زنان نصف است، و مرد مجاز به تجاوز به زن و یا کتک زدن او است، چه توقعی می توان داشت؟

   حذف
  2. گمنامیان جواب هایی را میدهد که دوست دارد. کلا آدم عجیب غریبی است .

   هیچکاه نشده که به طرفداران خود ارزش دهد. یا باآنها سخن بگوید یا آنها را آدم حساب کند...

   همیشه تک رو ازخود خیلی راضی و مرموز بوده است .
   همراهی با گمنامیان شما را ناامید میکند. زمانی گمنایمان خیلی طرفدار داشت ولی آنقدر آنها را بی توجهی کرد که الان آنها دیگر خبری ازشان نیست .

   با عزض پوزش از انتقاد

   حذف
  3. گرانقدر،

   طبیعی است که من جواب هایی را می دهم که به آن اعتقاد دارم، توقع بیجایی است که من نظری غیر از اعتقاد خودم بگویم، این دروغ و توهین به مخاطب و خودم است!

   بله،
   قبول دارم گاهی نظراتم با نظر خیلی ها متفاوت بوده است، این حق هر انسانی است، اما به یاد ندارم کسی کامنت گذاشته باشد و من پاسخ نداده باشم و یا بی ادبی کرده باشم.

   سپاس از کامنت شما

   حذف
 11. گمنامیان

  کلیپ جماع کلبی امام نقی در زندان معتصم عباسی آماده شده

  کجا آپلود کنم بتونی publish کنی؟ . تو یوتیوپ که نمیشه . حوصله اکانت ساختن ندارم

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. یا نق!
   درود


   ایمیلش کن برای من، یا توی یکی از سایت های آپلود فایل خارجی، آپلودش کن، مثلا این سایت:


   http://www.mediafire.com

   حذف
  2. گرامی، به نوعی پورن است، نمی شود استفاده کرد از آن.با پوزش

   حذف
 12. نمی خوام الکی تعریف کنم ، ولی از معدود کسایی هستی که نوشته هاتو باید تا ته بخونم
  تمثیلاتو دوست دارم ، تند و احساسی حرف نمی زنی ،‌رو من یکی که اثر می ذاره کارت ،‌امیدوارم بعضی ها رو به فکر کردن واداره

  پاسخحذف
 13. پاسخ به افشار ....تو مردکه گوه خوردی رفتی آمریکا که زن ترا خارجی ها بکنند خاک بر سرت کنم تو ایران که بهتر بود برای تو ...آخوند ها و بیت رهبری زنت را میکردند هم تو به پست مقامی میرسیدی هم برای تو حسنه میشد تا دیر نشده برگر برو بیت خلع رهبری.

  پاسخحذف
 14. توهین به اسلام = مبارزه با خرافات و برده داری و بچه بازی و .... و مبارزه برای برابری مرد و زن ...

  پاسخحذف
 15. چطور می‌شه به اسلام احترام گذاشت وقتی‌ که اسلام خون غیر مسلمین رو حلال میدونه؟ چطور می‌شه به اسلام احترام گذاشت وقتی‌ که غیر مسلمین رو نجس میدونه؟ شاشیدم به این مذهب کثیف. ریدم به قرآن، و هر چی‌ الله پرست هستش.

  پاسخحذف
 16. ولی من فکر می کنم، این دفاع از آزادی بیان نیست که اجازه بدهیم مشتی بیمار جنسی با گذاشتن کامنت ها آنچنانی و استفاده از کلماتی که در قاموس لاتها وجود دارد، خود ارضایی کنند. با این شرایط، آدمها خیلی کمی هستند که این سایت را جدی میگیرند و در آن کامنت میگذارند. در ضمن من ایرادی به نوشته ی شما دارم: در زمان عمر به ایران حمله شد و آنوقت محمد سالها بود که مرده بود پس چگونه برای خانواده ی او و آنهم با دستوری به علی (علی سی سال بعد از محمد بر تخت خلافت تکیه زد) برای خانواده ی او امان خواسته است؟ آین که آنرا مجلسی نوشته فرقی ندارد. به نظر من حرفهای درست خودتان را با اطلاعت احتمالن غلط نیالایید.

  پاسخحذف
 17. متاسفانه شما هنوز معنی و مفهوم ازادی رو متوجه نشدین انگار،جاهلان و کوته فکران توهین میکنن.ازادی بیان به این معنیست که ما اجازه داریم راجع به هر(هر صور عمومی و شامل کل میشه)وجود و موجود دیدگاه و طرز تفکر و اعتقادی نظر بدیم صحبت کنیم و نقد کنیم.اما اگر منطق شما میگه که ازادی بیان یعنی اجازه داشتن برای توهین کردن فکر میکنم که منطقتون مشکل داره.پس با دیدگاه شما ازادی فردی هم اجازه ی تجاوز به حریم فردی افراد چه جسمی و فکری چه مادی میده دیگه چون ازادیم!؟
  در نهایت اینکه وقتی خواسته ای به جای فحاشی به اصل موضوع پرداخته شود پس تو نیز این را نمی پسندیدی دیگر،لازم به ذکر است از نظر حقوق دانان قانون به اراده ی جمعی گفته میشود.
  ازادی و دموکراسی نیز وحی منزل که نبوده از ابتدا و باید توسط جامعه ی جهانی وبشری توضیح وتفسیر شود که شده ودر هیچ کجا معنی ازادی معنی مطلق ولنگاری وهرج و مرج و بی بندو باری و بی قیدی در هیچ موضوعی نبوده است که در ازادی بیان هم نیست،پس ازادی بیان نباید اجازه ی فحاشی و توهین و تمسخر بدهد که مغایرت با اراده و منطق جامعه ی جهانی و همینطور تعاریف ازادی در زمینه های مختل در نقاط دنیا.ودوباره به این تاکیید میکنم که به هیچ وجه در هیچ تعریفی از ازادی بی قیدی نیامده است

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. نوشته اید:
   ---------------
   (((اگر منطق شما میگه که ازادی بیان یعنی اجازه داشتن برای توهین کردن فکر میکنم که منطقتون مشکل داره.پس با دیدگاه شما ازادی فردی هم اجازه ی تجاوز به حریم فردی افراد چه جسمی و فکری چه مادی میده دیگه چون ازادیم!))))
   ----------------
   خلط مبحث می کنید!
   فکر یک نفر، یا عقیده یک نفر ، مانند عقاید اسلامی که همه جا موجود است(مثلا در روی اینترنت هم موجود است)، چه ربطی دارد به حریم خصوصی؟!
   .
   .
   .
   شما نه می دانی آزادی بیان چیست، نه می دانی دمکراسی کدام است!!!
   .
   .
   باز نوشته اید:
   ----------------
   ازادی و دموکراسی نیز وحی منزل که نبوده از ابتدا و باید توسط جامعه ی جهانی وبشری توضیح وتفسیر شود که شده ودر هیچ کجا معنی ازادی معنی مطلق ولنگاری وهرج و مرج و بی بندو باری و بی قیدی در هیچ موضوعی نبوده است که در ازادی بیان هم نیست،پس ازادی بیان نباید اجازه ی فحاشی و توهین و تمسخر بدهد که مغایرت با اراده و منطق جامعه ی جهانی و همینطور تعاریف ازادی در زمینه های مختل در نقاط دنیا.ودوباره به این تاکیید میکنم که به هیچ وجه در هیچ تعریفی از ازادی بی قیدی نیامده است)))
   ------------------------
   آزادی بیان نظر و نقد یک عقیده غلط (مثلا بچه بازی محمد) چه ربطی به ولنگاری و هرج مرج دارد؟!

   چرا چرت می گویید؟!!؟

   از کی تا به حال شما مفسر دمکراسی و آزادی بیان شده اید؟!
   معنا و مفهوم آزادی بیان، در اعلامیه جهانی حقوق بشر کاملا مشخص و واضح بیان شده است!

   چرند نیز اندازه دارد!!

   اراده و منطقی جهانی که شما به آن استناد می کنید نیز بر آزادی بیان و آزادی اندیشه تاکید می کنند.

   حذف
 18. من شک دارم جنابِ افشار در خارج زندگی‌ میکنند ! اول گفت از ترس پلیس نمیتونم جدا شم ، بعد گفت دوستش دارم !! بعد کسی که خارج زندگی میکنه انقدر آموزش دیده که فرقِ یک جنده و کسی که اعتیاد به سکس رو داره بدونه !! اقای افشار داره دروغ میگه !! و خارج زندگی‌ نمیکنه ! و زنش رو هم دوست نداره !! و قاضی ِ کشورهای خارجی‌ هم حق طلاق رو به مرد میدن اگر زن خیانت کنه .. این آقا داره تبلیغِ منفی‌ برای زندگی‌ در خارج میکنه ،، انگار که زنها توی ایران هیچ کدوم خیانت نمیکنند !!

  پاسخحذف
 19. اقای یاسر چرا مسلمونها به دیگر ادیان توهین میکنند ؟ و بهشون میگن نجس ؟ کافر ؟ بت پرست ؟

  پاسخحذف
 20. وافعا شما انسانید یا حیوان اشتباهی وارد این سایت شدم و این نظرات رو خوندم دارم بالا می یارم از حیوون هم پست ترید شماها
  افشار تو اجازه می دی زنت همچین کاری بکنه و با افتخار می یای تعریف می کنی؟ یک حیوون که حیوونه واسه خودش یه غیرت داره اما تو از حییوون پست تری متاسفم برات خیلی بی شرمی
  و کسایی که به اسلام و قران عزیزمون دارند توهین می کنن باید بگم خیلی بی شرفید اگه ادمید به اعتقادات دیگران توهین نکنید بی وجدانها
  وقتی تو اتیش جهنم سوختید اون موقع دلم می خواد حالتون رو ببینم و از خدا برای همتون بدترین عذابها رو خواستارم

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.