دوشنبه، اردیبهشت ۱۱، ۱۳۹۱

آقای لباسچی، استخوان بختیار و مصدق در آرامگاه می لرزد/ تکذیب همکاری برای رسیدن «دمکراسی و حقوق بشر»، مانند تکذیب «با شرف» بودن است...!

قبل از شروع،  چند نکته کوچک را یادآوری می کنم:

-         به یاد بیاورید که نزدیک به سه سال پیش، بیش از سه و نیم میلیون ایرانی به خیابان های تهران آمدند و فریاد زدند که رای من کجاست؟ و این نیروی عظیم تنها به دلیل نبود رهبریت کارآمد و معتقد به براندازی رژیم، هدر رفت و مردم به خانه های خود بازگشتند.
-         در اینکه مردم ایران به دمکراسی اعتقاد دارند، هیچ شکی نیست، اصلاح طلبان نیز با شرکت خاتمی در رای گیری، ثابت کردند که به براندازی رژیم و دمکراسی اعتقاد ندارند. در حقیقت حلقه گم شده جنبش آزادی خواهانه مردم ایران، نبود یک رهبریت با اعتبار است.
-         دو خطر عمده در حال حاضر ایران را تهدید می کند، اول خطر جنگ و حمله خارجی که از ایران یک ویرانه خواهد ساخت و دوم ادامه حکومت رژیم آخوندی (که از جنگ نیز مهلک تر است!) 
حال بپردازیم به بحث:

چند روزی است که در اینترنت و نزد فعالین سیاسی، صحبت از تشکیل یک کنگره واحد با حضور تمامی احزاب سیاسی ایران، از جمهوری خواه و مشروطه طلب گرفته تا کرد و آذری است.

رضا پهلوی تلاش شرافتمندانه ای را آغاز کرده تا با ایجاد این تشکل، زمینه ساز برگزاری یک انتخابات آزاد و با نظارت بین المللی در ایران فراهم شود، اهداف این تشکل نیز ساده و مشخص است، اهداف آن دمکراسی و حقوق بشر و جدایی دین از سیاست است.

با آنکه هنوز ایجاد این تشکل، رسما اعلام نشده است، اما نور امیدی را به دل آزادی خواهان ایرانی تابانیده است.

حال بپردازیم به جبهه ملی شاخه آمریکا:

جبهه ملی چند شاخه اصلی دارد، یک شاخه درایران، یک شاخه در اروپا و یک شاخه در آمریکا هستند.

مذاکراتی با جبهه ملی داخل ایران و اروپا صورت گرفته تا با امضا این بیانیه، به همراه چندین گروه سیاسی دیگر، آغازگر مسیری باشند که به انتخابات آزاد در ایران خواهد انجامید.

شاخه آمریکای این جبهه، بدون اینکه کسی از آنها در جایی نام برده باشد،  و در حالی که این شاخه  تنها متشکل از چند نفر(!) است، امروز بیانیه ای صادر کرده و در آن همکاری و مذاکره  با رضا پهلوی مبنی بر تشکیل یک تشکل فراگیر مبنتی بر سکولاریسم ، دمکراسی و حقوق بشر را تکذیب کرده است!

این تکذیبه از نظر من مانند این است که یک گروه سیاسی بیاید و با شرف بودن خود را تکذیب کند!نکته ای که زشتی رفتار آقای لباسچی را صد مرتبه بدتر می کند، این است که اصولا هیچ جا، اسمی از جبهه ملی آمریکا برده نشده است و در حالی که هیچ کسی در هیچ جایی از اسم جبهه ملی در آمریکا یا شخص ایشان، استفاده نکرده است، ایشان بیانیه صادر کرده اند و تکذیبیه داده اند! 

این حرکت شرم آور، تنها یک روش زشت برای تخریب آزادی خواهان ایرانی است و انسان را به یاد حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان می اندازد...!


آقای لباسچی، استخوان های مصدق و بختیار در گور می لرزد، چرا که شما خودت را به آنها منتصب می کنی و بعد در مسیر فعالیت آزادی خواهان ایرانی، سنگ می اندازی...!


در حقیقت آقای لباسچی، برای منافع شخصی خود  در راه  ایجاد این تشکل ملی برای آزادی ایران، به نحو شرم آوری شروع به سنگ اندازی کرده اند، و نکته زشت اینجاست که ایشان نوشته است زمان و شرایط مناسب نیست! 


باید از آقای لباسچی پرسید که دیگر چه باید بشود که شرایط مناسب باشد؟ خون ندا و سهراب کف خیابان است، کشور به یغمای چین و روسیه افتاده و ...؛ دیگر چه باید بشود که از نظر آقای لباسچی، چه شود که شرایط مناسب باشد؟! 


توضیحات بیشتر درباره بیانیه این مذاکرات  را در این نوشته دکتر علی رضا نوریزاده می توانید ملاحظه بفرمایید، اصول بسیار ساده ای در آن ذکر شده که خلاصه آن چنین است:1 ـ اعلامیه جهانی حقوق بشر (مصوبه 10 دسامبر 1948)، و کنوانسیون ها و میثاق‌های آن.
2 ـ حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی و یگانگی ایران.
3 ـ مخالفت با هر گونه اقدام نظامی خارجی علیه ایران.
4 ـ آشتی ملی به معنای طرد خشونت و انتقام جویی و تأکید بر اجرای عدالت از مجرای قانونی با رعایت موازین حقوق بشر، لغو مجازات اعدام و منع هر نوع شکنجه.
5 ـ جدایی نهاد دین از نهاد حکومت (تضمین آزادی همه دین‌ها و باورها).
6 ـ برابری حقوقی شهروندان، صرف نظر از قوم، نژاد، رنگ، اعتقاد و مسلک و همچنین آزادی‌های اساسی شهروندان (آزادی اندیشه، بیان، مطبوعات، احزاب و...).
7 ـ برابری حقوقی زنان با مردان در تمام عرصه‌ها (سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و...).

حال کجای این بیانیه بد است و جای نگرانی دارد که آقای لباسچی چنین در صدد تخریب آن است، من سر در نمی آورم!


آقای لباسچی،

صرف اینکه شما و یا خانواده شما، زمانی با  مصدق و بختیار همکار بوده است، شما را نماینده تام الختیار آنها نمی کند، اکثریت جامعه ایرانی را جوانان ایرانی تشکیل می دهند و این جوانان، با هوشمندی تمام، عمل شما را نگاه می کنند...!

لطفا خودتان را به مصدق و بختیار نچسبانید، به عنوان یکی از طرفداران همیشگی مصدق و بختیار و همینطور به عنوان یک جمهوری خواه و  مخالف سلطنت، در مقابل تلاش رضا پهلوی کلاه از سر بر می دارم، اما همزمان خیانت شما را تقبیح می کنم.


پی نوشت یک:
آقای لباسچی، نمی دانم آیا یک شب در زندان رژیم ایران بوده ای یا نه؟


اما گر مانند من، شکنجه شده بودی، حاضر نبودی در کار دیگر آزادی خواهان سنگ اندازی کنی، چه آنکه این سنگ اندازی ها، خوش خدمتی به رژیم است...! شرمت باد که بیانیه ای که بر حقوق بشر و دمکراسی تاکید می کند را رد می کنی...! 


پی نوشت دو: 
برخی از دوستان، این انتقاد مرا به وحدت کلمه خمینی تشبیه کرده اند، وه که چه تشبیه مضحکی! و صد البته که این تشبیه، قیاس مع الفارق است، در جواب آنها نوشتم: 
/------------/فرق بسیار است بین «وَحدت کلمه» یا همان دیکتاتوری خمینی تا  «اتحاد» آزادیخواهان برای ایجاد یک اپوزسیون برای رسیدن به دمکراسی...!

نوشته های پیشین:


۱۷ نظر:

 1. گمنامیان جان،
  یکی لینکش کرده به بالاترین:

  https://balatarin.com/permlink/2012/4/30/3012244

  پاسخحذف
 2. گمنامیان

  بدان که بالاترین به خفتی عظیم افتاده است . دیگر به زور امتیاز بهترین لینکهای روز به 150 میرسد در حالیکه در سال قبل یا دوسال قبل حتی چهار سال قبل امتیاز بهترین لینکها حداقل دوبرابر این میزان بود/

  این فلاکت و مصیبت نه بخاطر مدیریت بالاترین بلکه برای نبود شما و امثال شماست .

  امیدوارم از این مطلب درس گرفته باشند.

  پاسخحذف
 3. آقای رضا پهلوی چه کاره است؟ فعال حقوق بشر رهبر حزب ولیعهد ویا ولیعهد سابق. همکارانش جه کسانی هستند؟ هزینه فعالیت هایش از کجا تامین میشود؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. عزیز جان،
   ولیعهد سابق است، در این فعالیت های سیاسی نیز ادعای تاج و تخت ندارد، حرفش آزاد سازی ایران از یوغ ملاها است.
   این کجایش بد است؟!

   ضمنا، تا حالا که ما ندیده ایم فعالیت سیاسی او نیاز به پول خاصی داشته باشد، بماند که به هر حال شاه در خارج پول های زیادی داشته که حداقل بخشی از آن به رضا پهلوی رسیده است.

   آیا هزینه کردن آن پول ها برای آزادی ایران، کار بدی است؟!

   حذف
  2. آیا لزومی دارد کسانی که ادعای وطن پرستی می کردند و می کنند مقدار زیادی پول در خارج داشته باشند. آزاد سازی ایران از دست ملاها و لابد به دست آوردن آن توسط ولیعهد سابق که اگر خودش هم ظاهرا نه اطرافیان حق او می دانند.

   حذف
 4. خیلی رو می خواهد آدم اسم یک گروه ۳ نفری را بگذارد جبهه ملی......و تازه بعد یک بیانیه ضد ملی بدهد!
  پشت عکس مصدق قایم شدند و خودشان را نماینده ملت می دانند
  رو که نیست جبهه ملی لس آنجلسیت

  پاسخحذف
 5. یادمان باشد که ابتدای حکومت جمهوری اسلامی هم این شعارهای فریبنده مثل منع شکنجه وآزادی مطبوعات وآزادی اندیشه سرداده شد وبعدها همه این شعارها درجهت حفظ منافع ومصلحت نظام پایمال شد.

  پاسخحذف
 6. حرف قشنگ فقط قشنگ است چه رضا پهلوی چه نوری زاده. آدمها را بر اساس سوابقشان میسنجند نه شعار هایشان . بند 3 میگوید مخالفت باهر گونه دخالت نظامی خارجی . چطور ممکن است کسانی با دخالت بیگانگان در کل دنیا از جمله کشورهای همسایه موافق بوده وبرای آنها کف میزنند ولی به ایران که میرسد مخالفت کنند. اگر دخالت نظامی خارجی بد است که هست چرا از آن در لیبی وسوریه وعراق وافغانستان دفاع کردید ؟

  پاسخحذف
 7. من نه طرفدار رضا پهلوی هستم و نه طرفدار جبهه ملی چند نفری آمریکایی . ولی رضا پهلوی بارها در مصاحبه هایش عنوان کرده که خیال ندارد رییس جمهور بشود (حتی با اختیارات بیشتر) بلکه فقط می خواهد شاه بشود و از مقام بالاتر مردم را رهبری کند هیچوقت هم دقیق وارد جزییات نمی شود ( همون بدبختی که با خمینی هم داشتیم که همه از قول اون نظر می دادن که نه امکان نداره همچین کاری بکنن )
  . حالا من نفهمیدم اعتلاف نکردن با کسی که میگه من تو این اعتلاف میخوام شاه بشم کجاش بی شرفی و خلاف دمکراسیه

  پاسخحذف
 8. گمنامیان در رابطه با مسائل جامعه بنویس

  وقتی در مورد این جاندارها حرف میزنی دیگر گمنامیان سابق نیستی.

  تخصص تو در مسائل فرهنگی و اعتقادی است. ایران و دمکراسی را ول کن . مردم ایران هنوز 50 سال طول میکشه که بفهمند دمکراسی چیست .

  هر دلقکی میاید از دمکراسی حرف میزند. مثلا تا جالا دیدی هیچ کدام ار این کس کش ها بگوید که زن و مرد حقوق برابر دارند و دیگر قوانین مسحره اسلام راجع به ارثیه درست نیست ؟ یا از حفوق همجنس گرایان دفاع کند؟!!!

  پاسخحذف
 9. حرف ها و حدیث ها فراوانند. همان طور که ادعا ها و مدعیان .هیچ عیبی هم ندارد. به قول "ناصرخسرو" ، بگذار همگان متاع خویش را عرضه کنند در این آشفته بازار. گمنامیان جان! حقیر با خیلی از عقایدت مخالفم. خیلی سخت. بعضی از حرف هایت هم به دل می نشیند. منظورم این است که هیچ چیز مطلقی در جهان وجود ندارد. لااقل من این طور معتقدم. اما ناگزیرم که با کمال شرمندگی اعتراف کنم که یک اصل مطلق در سپهر سیاسی ایران وجود دارد. و آن این است که راه دمکراسی در ایران از مذهب و سلطنت نمی گذرد. ین را مطمئنم! درمورد خانواده پهلوی هم برادر زیاد خوش بین نباش. حتما شنیده ای که رضا شاه در مورد خاندان قاجار گفته بود که "اگر یک مرد در این خاندان باشد ، فخراالدوله است"؟ توی خاندان پهلوی ها هم ، متاسفانه تنها آدم سالم همان خانم " فرح دیبا" است که در حقیقت پهلوی نیست.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. ali جان،
   سپاس از کامنت شما،

   صد البته که من و شما حتما در برخی از موارد اشتراک عقیده و در بسیاری از موارد اختلاف عقیده داریم.

   درباره خاندان پهلوی نیز، بنده به هیچ وجه موافق سلطنت نیستم، در این چند ساله نیز انتقادات شدید من به سلطنت و خاندان پهلوی، نشان دهنده این واقعیت است.

   اما اکنون اصولا مگر بحث بر سر سلطنت است؟!
   کسی حرفی از سلطنت زده است؟!

   بحث بر سر ایجاد یک اپوزسیون است که از گروه های سیاسی متعدد(و بعضا مخالف سلطنت) تشکیل شده است.

   حذف
 10. گور بابای خودتو هر چی شاه اللهیه
  ریدم تو دهن خامنه ای و هر چی اخونده
  ریدم تو دهن هر چی شاه اللهیه
  نه شاه می خواییم نه ملا
  بیخود سنگ این پهلوی هار ا به سینه نزنید و پهلوی و نظام شاهی تو ایران مرد
  اون لباسچی هم خوب اینو فهمیده ولی امثال تو هنوز اسکول تر این ها هستید که بفهمید وقتی سلطنت توی یک کشوری رفت دیگه رفت.. چه مشروطه اش چه غیر مشروطه اش
  سر این قبری که داری واسش گریه منی کنی مرده نیست
  من یک جوونم تو ایران زندگی می کنم سی ساله ام هستم
  خوب جو اینجا دستمه
  برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. معمولا جواب آدم های بی تربیت را نمی دهم!

   اما احمق جان، کی حرف از حکومت پهلوی زد؟!

   حرف از تشکیل یک اپوزسیون برای درخواست برگزاری انتخبات آزاد است. در این تشکل جمهوری خواهان هم حضور دارند، اصولا کسی راجع به نوع حکومت که مشروطه باشد و یا جمهوری حرفی نزده است و اصلا موضوع بحث نیست!
   موضوع بحث برگزاری انتخابات آزاد است!

   حذف
  2. ab ro beriz unjayee ke misuze
   khonak ke shodi aghlet sare jash umad peigham bezar adres bedam bia sohbat konim juju jigar tala
   ama felan boro khonak besho

   حذف
 11. حرفت بسیار منطقی است. انتخابات آزاد. تنها راه همین است. اما نمی دانم چرا ته دل من نگران است که مبادا آخرش گول این ... طلب ها را بخوری؟ پرونده این ها - از جمله شخص آقای رضا پهلوی- آن چنان رو است که نیاز به هیچ گونه افشاگری ندارد. باور کن ، متاسفانه من آن قدر که با این پهلوی ها مشکل دارم ، شاید با خود اصل سلطنت ندارم. یعنی اگر آدم های صحیح سالم تری به جای این ها بودند، قضیه فرق می کرد.
  یک چیز دیگر . قبول داری که دمکراسی تا حالا از لوله تفنگ بیرون نیامده است؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. علی جان،
   سپاس از کامنت مجدد شما

   من بشدت جمهوری خواه هستم، کار به خاندان پهلوی و غیر پهلوی هم ندارم.

   انتقاد های جدی من از خاندان پهلوی هم که مشخص است، آنها را دیده ای، به عنوان مثال اینجا را ببین:

   در مورد شخص خود رضا پهلوی نیز، او را آدم با شرفی یافتم، کسی که حاضر است به نقض حقوق بشر در زمان پدرش اعتراف کند و آنرا محکوم کند، آدم شجاع و با شرفی است.

   مجددا تاکید می کنم که اینجا حرف از سلطنت یا جمهوری خواهی نیست، فقط حرف از رفراندم و انتخابات آزاد است
   http://gomnamian.blogspot.co.uk/2010/04/blog-post_11.html

   قدم های رضا پهلوی نیز قابل تقدیر است، او ژنتیک خودش را که نمی تواند عوض کند، وقتی نقض حقوق بشر را در زمان پدرش محکوم می کند و همینطور در راه آزادی ایران قدم بر می دارد، باید از زحمتش قدر دانی شود.

   از نظر من او تمام کارهایی که باید بکند، انجام داده است،
   از نظر شما،
   او باید دیگر چه کار کند که تا کنون نکرده؟!

   حذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.