دوشنبه، بهمن ۱۷، ۱۳۹۰

این آیت الله کاشانی بود که اولین بار چهره واقعی ملاها در قدرت را به نمایش گذاشت، در صورت آزادی رسانه ها، خیانت او می توانست ایران در برابر ویروس اسلام واکسینه کند...!

مقاله ای نوشته بودم به این عنوان:
     یادمان نرود که رژیم جنایتکار اسلامی، محصول مستقیم و نتیجه رفتار و منش دیکتاتوری پهلوی دوم است..! و در آن نوشته بودم که:

" محمد رضا پهلوی برای مبارزه با دمکراسی خواهان و سرکوب کمونیسم، مساجد و حوزه های علمیه را  گسترش داد، این اشتباه وحشتناک، به تشکیل بنیان های رژیم اسلامی و آخوندی انجامید.... تعداد مساجد در زمان به قدرت رسیدن محمد رضا پهلوی، تنها دو هزار و پانصد مسجد بود اما این تعداد در زمان انقلاب، به بیش از پنجاه هزار مسجد رسید. یعنی بیست برابر شدن تعداد مساجد ایران، حاصل سیاست های شاه بود....      در حقیقت شاه به جای اینکه به مردم ایران تکیه کند و با سلاح دمکراسی به جنگ با کمونیسم برود، تصمیم گرفت از آخوندها کمک بگیرد.....نیاز به هیچ توضیحی نیست که نتیجه  افزایش سرطان گونه مساجد و طلبه های حوزه علمیه، روی کار امدن حکومت اسلامی ....اگر آزادی بیان وجود می داشت و خمینی آزادانه نقد می شود، آیا هیچگاه این غول بیابانی می توانست بر گرده مردم ایران سوار شود؟"

در پی این نوشته من، یکی از دوستان وبلاگ نویس(حامد مفیدی)، مقاله ای قلمی کرده و در آن مقاله به من انتقاد کرده و نوشته است:

"کسانی چون رضا پهلوی و گمنامیان در مورد محمد رضا پهلوی در اشتباهی شگرف هستند. آنها استبداد سیاسی محمد رضا پهلوی را باعث و بانی اصلی انقلاب ۵۷ می دانند در صورتی که رژیم و استبداد وی تنها کاتالیزوری بود برای نشان دادن زودهنگام غده سرطانی در بطن جامعه ایرانی اسلام زده ٫ که از شمشیر برنده اسلام برای حاکم کردن خمینیسم استفاده کرد. ...خمینی و خمینی ها ٫ اگر انقلاب ۵۷ و کاتالیزور استبداد محمد رضا پهلوی نبود و اگر فجایع تاریخی ۳۳ سال گذشته رخ نمی داد ٫ همچنان در جامعه ایرانی زنده و دارای رشدی سرطانی بودند.....حتی اگر ما دمکراسی می داشتیم ٫ مردم با کمال خوشحالی ٫ در پای صندوقهای دمکراتیک رای گیری ٫ حزبی چون اخوان المسلمین را بر سر کار می آوردند ٫ تا اسلام سیاسی در حکومت را با زر ورق دمکراسی به آنها هدیه کند. محمد رضا پهلوی و استبدادش تنها بهانه ای بود برای رسیدن به این آرمان شهر اسلامی با سرعت و شدت بیشتر."
در جواب این دوست فرهیخته، نکات ذیل شایان ذکر است:
-             کسروی چه زیبا گفته بود که مردم ایران، یک حکومت به آخوندها بدهکار هستند تا بفهمند اسلام واقعی چیست!(نقل به مضمون)؛ بی هیچ شکی این سخن کاملا درست است، چرا که تنها وقتی می توان چهره واقعی آخوند جماعت را دید که آنها قدرت را بدست داشته باشند.
نکته اینجاست که یکبار در سال 1332، یک آخوند چهره واقعی اسلام را به نمایش گذاشت و با کودتا علیه مصدق، نشان داد که اسلام و آخوند، چگونه با دمکراسی بر سر جنگ هستند.
اما نکته تاسف آمیز این است که به دلیل رفتار و منش دیکتاتوری محمد رضا شاه پهلوی و نبود مطبوعات آزاد، در قبل از انقلاب، فرصتی دست نداد تا مردم ایران درباره این خیانت و چهره واقعی آخوندها، اطلاع یابند.
-             معتقدم که یکبار قبل از انقلاب اسلامی، چهره واقعی اسلامیون، به نمایش گذاشته شده است؛ درست در زمانی که آیت الله کاشانی، از در مخالفت با دمکراسی در آمد و با همکاری سرویس های جاسوسی بریتانیا و آمریکا، مصدق را سرنگون کرد و شاه را بر سر کار آورد.
-             بی هیچ شکی، نمی توان منکر این شد که آیت الله کاشانی یکی از پایه های کودتای بیست و هشتم مرداد 1332 است، او که آن زمان رییس مجلس بود، عملا علیه مصدق اقدام کرد و باعث و بانی کودتا شد.
-             اگر در زمان شاه و بعد از سال 1332، فضای آزاد و دمکراتیکی وجود می داشت و مطبوعات آزادی بود، مردم ایران به راحتی می توانستند چهره واقعی روحانیت را ببیند که چطور در زمانی که قدرت بدست می گیرند، دست به جنایت می زنند، اما افسوس که اعمال جنایتکارانه آیت الله کاشانی،
-             براستی اگر مطبوعات آزادی وجود می داشت، روشنفکران و اهل قلم به نقد آیت الله کاشانی نمی پرداختند؟! صد البته که انها با نقد آیت الله کاشانی، زمینه نشان دادن چهره واقعی اسلام را فراهم می کردند. به عبارت دیگر، اگر مطبوعات آزادی در آن زمان وجود می داشت، با نشان دادن چهره واقعی ملاها و کاشانی، می شد جامعه را در برابر ویروس اسلام، واکسینه کرد. 
بارها گفته ام، باز نیز می نوسیم، بین دمکراسی و مطبوعات آزاد رابطه مستقیمی وجود دارد و این دو به رشد و قوام یکدیگر کمک می کنند. اصولا مطبوعات را رکن چهارم دمکراسی می دانند و معتقدند که وجود مطبوعات آزاد، چون وجود قوه مقننه و قوه قضایی مستقل، اهمیت دارد.  دلیل آن نیز بسیار ساده است، مطبوعات آزاد و مستقل، بر کار هر سه قوه نظارت می کنند و اجازه انحراف و فساد را به آنها نمی دهند، از طرف دیگر باعث آشنایی آحاد مردم با دمکراسی می شوند  که صد البته به تقویت نظام دمکراسی منجر خواهد شد.


اگر شاه، کودتا نمی کرد، با آزادی بیانی که مصدق به وجود آورده بود، و در سایه انتقادات روشنفکران از امثال کاشانی، قدرت آنها ذره ذره از بین می رفت و مردم شیخ  و ملا را خوب می شناختند؛ حتی بعد از اینکه شاه علیه مصدق کودتا کرد، اگر فضای آزاد و مطبوعات آزادی بود، امثال کاشانی نقد می شدند و جامعه با چهره واقعی ملا جماعت آشنا می شد. 
اگر شاه ایران، به جای تکیه بر دمکراسی به آخوند ها تکیه نکرده بود، وضع کنونی جامعه ما چیز دیگری بود...! 
نظر خمینی و زنده یاد شاپور بختیار درباره دکتر مصدق 
لینک این نوشته در بالاترین
پی نوشت: این معرفی کتاب در روزنامه گاردین را نیز بخوانید.


این هم فتوای یکی از مراجع تقلید درباره کله کچل سام آشتیانی!
نوشته های دیگر امروز و دیروز من: 
۱۱ نظر:

 1. اقای گمنامیان بالاخره جواب ندادی به خالق اعتقاد داری یا نه؟
  سعید

  پاسخحذف
 2. خالق؟!
  من معتقدم دنیا همینطوری به وجود آمده است، در اثر تکامل، خالقی نیست.

  پاسخحذف
 3. دلایلت بسیار ابکی بود و فقط به درد خودتون می خوره.مانند مسلمانان از اوردن دلایل منطقی طفره رفتید و وفقط مغلطه کردید.شما انتظار داشتی 34سال پیش شاه مطبوعات ازاد رو در ایران احیا کنه
  مردم ایران هنوز گوز رو از شقیقه تشخیص نمیدن و هنوز هم به وسیله دین میشه بدترین کلاه هارو سرشون گذاشت بعد انتظار داری در اون دورانی که عدم ازادی بیان یک موضوع عادی در کل جهان حتی کشورهای پیشرفته بود مطبوعات ازاد داشته باشیم
  مردم که ازادی و رفاه داشتن حالا یه عده تنشون میخوارید اومدن حکومت رو انگولک کردن و با استفاده از نقطه ضعف مردم یعنی دین براندازی رو شروع کردن و عده ای همون زمان تاوان این خیانتشون رو پس دادن و عده ای دیگر هم الان تاوان حماقتشون رو با خونشون می پردازند
  بزار بکشن که خلایق هرچه لایق.شما لیاقت شاه رو نداشتین پس همون بهتر امثال جنتی بر شما حکومت کنن

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. از طرف شما، مردم ایران شعور و لیاقت دمکراسی را نداشته اند و شاه مانند چوپان گله،؛ آنها را هدایت کند...!

   حذف
  2. بله فعلا مردم ایران لیاقت ندارند چون هنوز ظرفیت ازادی را ندارند و اگر ازادی نصیبشان شود دوباره مانند سال 57عین یک گله گوسفند بیرون میریزند و ازادی خواهان را به دار می کشند در اخر یک خمینی دیگر را بر اریکه قدرت می نشانند
   حالا می خواهید اسمش را توهین بذارید یا هر چیز دیگه .تا زمانی که این اکثریت نادان به بلوغ فکری نرسند همین اش است و همین کاسه.پس بی خود این و اون رو متهم نکنید.این مردم احتیاج به چوپان دارند

   حذف
 4. یعنی چی؟ اینکه میگویید بوجود امده خوب یک بوجود اورنده ای میخواهد یا نه ؟ نمیدانم چرا از فعل مجهول بکار میبرید.

  خوب من هم میپرسم از چی بوجود امده

  سعید

  پاسخحذف
 5. تکامل از چی؟ اون شی اولیه که بعد ها قراره تکامل بیابد ایا او از چه بوجود امده؟
  سعید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. گرامی،
   اگر معتقدی خدا انسان و دنیا را ساخته، به من بگو چه کسی این خدای شما را ساخته است؟!

   این نوشته را بخوانید، اگر سوالی داشتید، زیر همان نوشته در خدمت شما هستم، چون این پست از وبلاگم مربوط به اثبات خدا نیست...!
   http://gomnamian.blogspot.com/2012/01/blog-post_30.html

   حذف
 6. اقای گمنام ببینید اول من از شما پرسیدم شما سوال مرا با سوال جواب ندهید حد اقل بذارید به جایی برسیم .

  باشه من به اون ادرسی که گذاشتید میرم

  پاسخحذف
 7. طبق معمول مثل سگ دروغ میگوئي.کسروی با همه کجرویش چنین حرفی ندارد. راست میگويی سند دقیقش را نقل کن.دروغگوی ناشی.

  پاسخحذف
 8. ما که بالاخره نفهمیدیم دقیقا بین کاشانی و مصدق چی گذشت

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.