سه‌شنبه، خرداد ۱۰، ۱۳۹۰

وقتی اعتقاد به اسلام باعث می شود دخترکی بی دفاع سنگسار شود (آنهم وقتی مسلمین قدرتی ندارند)، اگر قدرت بدست مسلمین افتد، اسلام باعث چه جنایاتی خواهد شد؟/چرا اعتقاد به این دین بدوی، اینچنین انسان را از اخلاقیات دور می کند؟

نباید اجازه داد شنیدن اخبار چنین جنایتی عادی شود، با لختی دقت ، می بینم که هر کدام از اخبار اینچنینی باید چون پتکی وجدان بشریت را به لرزه درآورد.


وقتی اعتقاد به اسلام باعث می شود دخترکی بی دفاع سنگسار شود (آنهم وقتی مسلمین قدرتی ندارند)، اگر قدرت بدست اسلام افتاد، چه می کند ؟!/

در خبرها آمده بود مسلمانان شیرینکاری دیگری کرده اند و یک دختر جوان را بدلیل شرکت در مسابقه زیبایی ، سنگسار کرده اند.

چرا اعتقاد به این دین بدوی، اینچنین انسان را از اخلاقیات دور می کند؟

این چگونه دینی است که طرفدارانش هر روز یک شیرینکاری جدید می کنند؟ یک روز سر چند کارمند سازمان ملل را می برند و روز دیگر دخترکی را سنگسار می کنند ؟!

نکته در اینجاست که مسلمانان در نهایت ضعف هستند و تنها زورشان گویا به افراد بی دفاع می رسد، مثلا در مورد سر بریدن کارمندان سازمان ملل متحد، ده ها هزار نفر مسلمان به دفتر سازمان ملل حمله می کنند و البته که قدرت آنها بیش از چند کارمند بی دفاع است !

یا اینکه چند نفر از مسلمان سبیل کلفت دخترکی جوان و بی دفاع را به دلیل شرکت در مسابقه زیبایی سنگسار و سلاخی می کنند.

براستی ، وقتی که اسلام قدرتی ندارد، چنین متوسل به خشونت می شود ؛ تصور اینکه اسلام قدرتی مثلا در حد قدرت آمریکا را بیابد ، پشت آدم را به لرزه در می آورد.

این دین خشن و وحشی ، سوغاتی جز کشتن و غارت و تجاوز و سنگسار ندارد، وای به روز کسانی که در سال 2011 حاضر نیستند چشم خود را باز کنند و اثرات این دین وحشی را ببیند.

لینک این مطلب در سایت بالاترین------آزادگی-------فرندفیدبرای حفظ حرمت زن، باید او را به عنوان یک انسان به رسمیت شناخت ، نه با پرداخت مبلغی پول در ازا تن دادن به رابطه جنسی(یا همان مهریه)


 مدیریت سفله سالار و اسلامی  رژیم، در همه ابعاد به نابودی هستی ایرانیان همت گماشته است، از مدیریت پالایشگاه بگیر تا قانون خانواده!

به شکلی شرم آور ، قانون خانواده در رژیم اسلامی، یادآور مدیریت سران رژیم سفله پرور اسلامی در ابعاد دیگر است، یک زن را از حقوق انسانی خود محروم می کنند و شان پیوند زیبای ازدواج بین دو انسان را به یک معامله جنسی تنزیل می دهند، بعد که مرد ناتوان از پرداخت بهای معامله می شود، او را به زندان می اندازند تا در زندان بمیرد.

آگهی زیر را ببینید، جوانی به علت عدم پرداخت مهریه به زندان رفته است و در زندان جان خویش را از دست داده است.

اجازه بدهید با هم نگاهی به قانون اسلامی خانواده در ایران و قانون خانواده در کشورهای متمدن بیاندازیم.

در ایران ازدواج و تشکیل خانواده در حقیقت یک خرید و فروش بین زن و مردم تلقی می شود، زن جسمش را در قبال مبلغی پول (مهریه) در اختیار مرد می گذارد و متاسفانه از حقوق انسانی برابر با مرد برخوردار نیست.

ü      مرد طبق قرآن مجاز است زنش را کتک بزند،
ü      اجازه دارد شریک جنسی دیگری (چه به شکل صیغه و چه زن رسمی دیگر) داشته باشد،
ü      با اینکه زن نقش اصلی را رشد و تعالی کودکان دارد، حق سرپرستی کودک به شکلی مضحک با مرد است.
ü      در صورتی که مرد و زن تصمیم به طلاق بگیرند، مرد تنها موظف است که مهریه ای را پرداخت کند و زن هیچ حق دیگری از حاصل آن زندگی مشترک ندارد.
ü      اگر زنی از قبول رابطه جنسی با شوهرش سر باز زند، از حقوق خود در خانواده محروم خواهد شد و مرد مجاز است به زور با او رابطه جنسی برقرار کند.
تنزیل جایگاه انسانی زن در کانون خانواده و تعیین مهریه به عنوان تنها اهرم قانونی زن در دفاع از خود، باعث شده که مردان بسیاری به علت عدم توانایی در پرداخت مهریه به زندان بروند.

حال به بررسی قوانین خانواده در کشورهای متمدن می پردازیم:

ü      مرد و زن از حقوق برابری برخوردار هستند.
ü      بنای تشکیل خانواده بر اساس اعتماد و احترام به حقوق انسانی طرفین شکل گرفته است، در صورتی که یکی از طرفین خیانت کرد، طرف دیگر می تواند تنها تقاضای طلاق کند.
ü      در صورتی که مرد و زن تصمیم به طلاق بگیرند، تمام اموال حاصل از آن زندگی به صورت مساوی بین آنها تقسیم می شود.
ü      اگر مردی زنی را کتک بزند، با زندان و مجازات های شدید روبرو می شود
ü      چیزی به نام مهریه وجود ندارد و معامله ای در کار نیست، ازدواج یک پیوند انسانی است.
ü      به صورت مشخص کودک بیشتر به مادر نیاز دارد و قانون حق سرپرستی مادر و پدر را به صورت توما به رسمیت می شناسد.
ü      رابطه جنسی در صورت توافق دو طرفین صورت خواهد گرفت و اگر مرد به زور اقدام به رابطه جنسی کند، کار او تجاوز محسوب شده و مجازات بسیار شدید در پی دارد. (توضیحات بیشتر در این لینک)
ü      در حقیقت در کشورهای متمدن، حفظ حرمت زن با به رسمیت شناختن برابری او با مرد صورت می گیرند، نه با پرداخت مبلغی پول به عنوان مهریه در ازا تن دادن زن به رابطه جنسی.
در جامعه متمدن ، اصولا تا جایی که پای کلاه برداری و فساد اقتصادی در میان نباشد، هیچ انسانی به زندان فرستاده نمی شود، شایسته نیست که یک انسان صرفا به دلیل ناتوانی از پرداخت پول به زندان افتاده شود.

لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی --------دنباله---------فرندفید


.

ویدیو با زیرنویس فارسی/ شیرین نشاط کارگردان ایرانی در کنفرانس تد (TED): افتخار بزرگی است که زن ایرانی باشی!

این ویدیو را برای سایت تد ترجمه کرده ام و به زودی بر روی سایت تد نیز قرار خواهد گرفت.

این نوشته را  به نسرین ستوده ، آزاده در بند ،  تقدیم می کنم. 
________________________بانوی عدالت، زادروزت فرخنده باد!

علی رغم سه دهه سرکوب زنان و محروم کردن بانوان ایرانی از حداقل حقوق انسانی خود، باز این زنان ایران هستند که به شکلی باور نکردنی پا به پای مردان و بلکه جلوتر از مردان ایرانی ، برای رسیدن به دموکراسی و آزادی قد علم کرده اند.

حکومت اسلامی ، شان و شخصیت زنان ایرانی را به هیچ می انگارد و به صورتی ساختار یافته در پی محدود کردن آنان در همه ابعاد است، اما علی رغم تلاش های آنان ، اکنون صف مقدم مبارزه آزادی خواهانه ایران، زنان هستند. از شیوا نظرآهاری گرفته ،تا پروین فهیمی و شیرین عبادی و نسرین ستوده!

شیرین نشاط هنرمند متولد ایران است، اما مقیم آمریکا است و در غرب رشد یافته است. او که در تبعیدی خودخواسته در آمریکا به سر می برد، در این ویدیو تصاویری زیبا از آثار هنری خود را نمایش می دهد و بعد به فیلم اخیرش (زنان بدون مردان) می پردازد. این فیلم که برنده جایزه شیر نقره ای جشنواره بین المللی ونیز شده است، بر اساس داستانی به همین نام، نوشته شهرنوش پارسی پور ساخته شده است و به ماجرای کودتا علیه دولت مردمی دکتر مصدق می پردازد.

هنرمند زاده شده در ایران به بررسی پارادوکس هنرمند بودن در تبعید می پردازد، به : صدای مردم بودن، اما ناتوان از رفتن به خانه. او در کارش، به بررسی ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی می پردازد و با استفاده از عکس های قدرتمندی از  زنان ، به ردیابی تغییرات اجتماعی و سیاسی می پردازد.

لینک این مطلب در بالاترین-------آزادگی ------فرندفید


لینک های مشابه که ترجمه شده اند: 


دوشنبه، خرداد ۰۹، ۱۳۹۰

ویدیویی مستند (!) از معجزه حضرت محمد و صحبت آن بزرگوار با یکی از حیوانات

ویدیویی از معجزه حضرت محمد و صحبت آن بزرگوار با یکی از حیوانات
براستی چه کسی می گوید حضرت محمد معجزه نداشته اسـت؟! این هم برهانی برای در هم شکستن صفوف کفار لعین. 
لینک در بالاترین --------آزادگی -----------فرندفید

این هم تصویر یک معجزه دیگر آن بزرگوار

مطلبی دیگر : 

...شهر من خالی نیست / دست من تنها نیست/ من همه بغض یک فریادم/ که با هم آوازی تو / تا سحر می بارم / می خوانم ...

...شهر من خالی نیست / 
دست من تنها نیست/ 
من همه بغض یک فریادم/
 که با هم آوازی تو /
 تا سحر می بارم / 
می خوانم ...
کاری از دوستان هنرمند سبز

یکشنبه، خرداد ۰۸، ۱۳۹۰

نسرین ستوده، نامت جاودان بادا / دستبند بر دستان تو یادآور نگاه مصدق است در زندان

نسرین ستوده، نامت جاودان بادا  ؛  دستبند بر دستان تو یادآور نگاه مصدق است در زندان.

بانوی قهرمان، نسرین ستوده را با دستبند به زندان برده اند، رسانه ها ، تصویر زنی  را با دستبند بر دست  منتشر کرده اند که  دنیا به احترامش کلاه از سر برداشته است. 

و البته که دستبند رژیم اسلامی ، مبارک دستان نسرین ستوده است، براستی که این دستبند ، نشان از شرف و انسانیت است. 

بانوی عدالت، 

نامت بلند مرتبه بادا، 

به وجودت افتخار می کنیم، 

جاودانه بمان !

پی نوشت: 
زندانی کردن انسان های بزرگ ، تنها بدنامی را برای رژیم های دیکتاتوری به یادگار می گذارد و باعث سست شدن بیشتر پایه های حکومت آنها می شود. 
همانقدر که رژیم آپارتاید با زندانی کردن ماندلای بزرگ موفق به حفظ حکومت شد، رژیم اسلامی نیز با به بند کشیدن نسرین ها ، موفق خواهد بود. 

لینک این مطلب در سایت بالاترین-------آزادگی------ریشه ها------فرندفید


شنبه، خرداد ۰۷، ۱۳۹۰

زنان ایرانی پیشروان آزادی و دمکراسی در ایران هستند، از ندا آقا سلطان بگیر تا شیوا نظر آهاری/مگر می شود چنین شیرزنانی را کنج خانه محبوس کرد؟!/مباد چنین روزی !

امروز رژیم اسلامی با عدم پذیرش زنان در رشته های دانشگاه علم و صنعت (منبع)، قدم مهمی به سمت طالبانیزه شدن برداشت و البته این آخرین قدم آنها نیست، ملایان اسلامی ، بنا به دستور قران و سنت و سیره پیامبر اسلام، زنان را به شکل اسباب بازی سکسی خود می دانند و تا زمانی که حقوق زنان ایرانی را به حد طالبان کاهش ندهند، متوقف نخواهند شد.

آخر و عاقبت تمام رژیم های اسلامی به مانند طالبان  خواهد بود، زنان را کتک می زنند و خانه نشین می کنند، اجازه تحصیل نمی دهند و یک کلام ، بانوان جامعه را انسان نخواهند دانست.

مشکل از اجرای قوانین اسلامی نیست، بلکه مشکل از خود اسلام است. مگر نه اینکه آیه 34 نسا، رسما دستور به کتک زدن زنان می دهد و یا آیه 223 سوره بقره با بی شرمی تمام ، زنان را کشتزار مردان می داند؟!

سوره النساء (زنان) آیه ۳۴
... وَ اللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّسَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيًّا كَبِيرًا.
... و آن زنان را که از نافرمانیشان بیم دارید، اندرز دهید و از خوابگاهشان دوری کنید و بزنیدشان. اگر فرمانبرداری کردند، از آن پس دیگر راه بیداد پیش مگیرید. و خدا بلند پایه و بزرگ است.

هر وقت زبانی به نقد اسلام و قوانین وحشیانه و ضد زن آن گشوده می شود، اصلاح طلبان دینی و آخوند های کت و شلواری ، سعی به ماست مالی می کنند و می گویند اسلام رحمانی چیز دیگری است و امکان ندارد در اسلام رحمانی مثلا با زنان بد رفتاری شود.

اسلام رحمانی، اصطلاح مسخره ای است، مانند این است که بگوییم دزد امانت دار یا قاتل دلرحم ! آخر مگر می شود دزد امانت دار باشد یا قاتل دلرحم بشود؟! مگر می شود اسلامی که می گوید اگر غیر مسلمانان دین شما را قبول نکردند، آنها را بکشید، بویی از مهربانی و رحمانیت برده باشد؟!


زنان ایرانی پیشروان آزادی و دمکراسی در ایران هستند، از سیمین بهبانی بگیر تا نسرین ستوده ، از ندا آقا سلطان بگیر تا شیوا نظر آهاری.

مگر می شود چنین شیرزنانی را کنج خانه محبوس کرد؟!
مباد چنین روزی !

لینک این مطلب در بالاترین --------آزادگی -----------ریشه ها---------فرندفید


جلسه گفتگو و پرسش و پاسخ در مسنجر پالتاك /سخنران : دكتر اسماعيل نوري علا /موضوع : سكولارهاي سبز


 جلسه گفتگو و پرسش و پاسخ در مسنجر پالتاك
سخنران : دكتر اسماعيل نوري علا
موضوع : سكولارهاي سبز
شنبه
28 May 2011
خرداد 7  2550 سال پس از منشور حقوق بشر كورش
مكان : مسنجر پالتاك
تالار : ايران عصر روشنگري

ساعت : 10:30 شب به وقت ايران
-----------------------
IRAN Asre Roshangari
Category : Asia
Subcategory : Iran
----------------------
جهت دانلود مسنجر پالتاك از لينك زير استفاده نماييد

جمعه، خرداد ۰۶، ۱۳۹۰

آقای مرجع تقلید، آشپزی کردن نباید در ملا عام باشد و حرام است، اما شلاق زدن و سنگسار و اعدام و قطع دست باید در ملاعام باشد؟!


به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله جوادی آملی، مرجع تقلید شیعه  گفته است: 
              "ساختن خانه‌های با آشپزخانه‌های به اصطلاح اوپن که در آن صاحبخانه نتواند خود را از مهمان مصون و مستور نگه دار اسلامی نیست." (منبع)


جالب اینجاست که ایشان این سخنان را درست روز بعد از یک اعدام در قزوین بیان کرده اند، آنهم اعدامی که یک نوجوان ، حکم کشتن  را اجرا کرده است.


براستی این دین چقدر غیر انسانی است، آشپزی کردن، یکی از لطیف ترین کارهای روزمره زندگی است، اصولا در معماری مدرن، آشپزخانه بهترین و تمیز ترین قسمت خانه است، معماران طوری آنرا طراحی می کنند که هنگام ظرف شستن بتوان منظره مناسبی را تماشا کرد.


اما در اسلام، آشپزی کردن چون کاری قلمداد می شود که متعلق به زنان است، اصولا کار بی ارزشی قلمداد می شود. برتراند راسل  ، فیلسوف بزرگ قرن بیستم در کتاب زناشویی و اخلاق خود می گوید:(جمله دقیق را یادم نیست و این نقل به مضمون است)

" در برخی از فرهنگ های قدیم ، عمل سکس را عمل کثیفی می دانستند و در نتیجه زنان را نیز چون به چشم سکس می دیده اند، درجه دو و به نوعی بی ارزش می دانسته اند.  این نگرش به زنان ، هنوز نیز در برخی جوامع وجود دارد."


حال حکایت آقای جوادی املی است، او معتقد است که زنان موجوداتی بی ارزش هستند، آنها باعث به گناه افتادن مردان می شوند و باید در گوشه مطبخ ، زندانی و اسیر باشند و صد البته که مطبخ نیز نباید راه به بیرون داشته باشد و کسی بتواند داخل آنرا ببیند !

تنها سوالی که برای من پیش آمده، این است که چرا آشپزی کردن عملی زشت محسوب می شود و باید در گوشه و خفا صورت گیرد، اما شلاق زدن و سنگسار کردن و دست بریدن و چشم درآوردن و اعدام کردن انسان ها، باید در ملا عام صورت گیرد؟!

براستی کدامین دین بنا شده بر اخلاق و انسانیت، چنین دستوری را می دهد!؟ 

لینک این مطلب در سایت بالاترین --------آزادگی---------ریشه ها---------فرندفید


؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


اسلام دین صلح است، این بچه را مسلمانان منفجر می کنند تا ثابت کنند اسلام دین صلح است

اسلام ؟! دین صلح ؟
__________________________________________  اسلام دین صلح است، این بچه را مسلمانان منفجر می کنند تا ثابت کنند اسلام دین صلح است
_________________________

فکر می کنم چوپان بودن در سالهای جوانی برای  در رزومه محمد  نکته خیلی مثبتی باشد
____________________________

 اسلام  دین صلح است، ما هر کسی را بگوید اسلام دین خشونت است، خواهیم کشت !
__________________________

قابلیت ها ! / همه که نباید در بزرگی فضانورد شوند، البته به شرطی که به سن بزرگ شدن برسند !

چهارشنبه، خرداد ۰۴، ۱۳۹۰

مناظره گمنامیان و آخوند ، ساعت یازده شب به وقت تهران، چهارم خرداد 1390 درباره وجود خدا و حقانیت اسلام


البته اگر عضو فرفر نیستید، در انتهای این نوشته ، می توانید بحث را به صورت زنده(!) دنبال بفرمایید.

پیشاپیش از آقای آخوند، بابت قبول این مناظره تشکر می کنم.

خلاصه این مناظره به شکل زیر شد: 

آخوند: 
شما میگی جهان واجب الوجوده اما نمیشه به این دلیل که گفتمم چون دنیا ناقصه و متغیره و نمیتواند واجب الوجود باشد /
اگر قرار باشد هر خالقی خالقی داشته باشد منجر به تسلسل میشود که محال است پس خدا سر سلسله علل است/


همونطور واجب الوجود نمی تونه ناقص باشه چرا؟ چون نقص از عدم میاد و وجود برابر کماله. پس واجب الوجود باید وجود مطلق و نتیجتا کمال مطلق باشه /این هم آخرین جواب من بود:منظور ما از خدا همان واجب الوجوده که شما بالاتر وجودش رو پذیرفتی به نظر من تا همین جا بحث کافیه شما هم اگه به نظرت کافیه بگو تا دیگه کسی کامنت نذاره موافقی ؟
-----------------------
گمنامیان: 

من وجود واجب الوجود را پذیرفته ام، یعنی یک موجودی که برای وجود داشتن ، نیاز به خالق ندارد، از نقطه نظر من ، واجب الوجود همین دنیا است و برای به وجود آمدن نیازی به خدا ندارد

شما یک نکته مهم را در نظر نمی گیرید، بحث ما سر این است که آیا دنیا می تواند واجب الوجود باشد یا باید خدای شما واجب الوجود باشد، شما می ایی و می گویی چون دنیا متغیر است، نمی تواند واجب الوجود باشد، پس نیاز به خدا هست / من می گویم من متغیر بودن دنیا را قبول ندارم، اما اگر شما معتقدی دنیا متغیر است، من هم می گویم خدای شما نیز متغییر است !!/ شما نمی توانی بگویی خدای ما متغییر نیست، چون هنوز وجودش اثبات نشده که حالا بخواهی اصلا صفت به ریشش ببندی یا نبندی !! تازه برای همان صفت هم باید دلیل و شاهد و مدرک بیاوری ، روی هوا که نمی شود حرف زد/ در جواب من که می گویم پس آفریننده آفریدگار شما ، چه کسی است، شما می گویید:(او نمی تواند خالقی داشته باشد ، چون منجر به تسلسل می شود و دور باطل است)؛ گویا فراموش کرده اید که شما استدلال لزوم به آفرینش را علم کرده اید، اگر این استدلال نقصان تسلسل دارد، مشکل از شما است ، نه از من / شما نمی تواند از نقصان استدلال خود برای اثبات وجود خدا استفاده کنید!!