یکشنبه، بهمن ۱۰، ۱۳۸۹

بانوان گرامی دقت فرمایند، اینگونه بود که اسم علی بن ابی طالب ، به عنوان اولین فمنیست تاریخ ثبت شد:

بانوان گرامی دقت فرمایند،
اینگونه بود که اسم علی بن ابی طالب ، به عنوان اولین فمنیست تاریخ ثبت شد: 
امام اول شیعیان و خلیفه چهارم اهل سنت، علی بن ابی طالب:

مطالب بیشتر در فشانی های   امام علی در باره حقوق زنان در  اینجا

خطبه ٨٠ نهج البلاغه
"معاشرالنّاس ان النساء نواقص الایمان نواقص الحظوظ نواقص العقول       
ای مردم ،زنها از ایمان و ارث و خرد کم بهره هستنداما نقصان ایمان آنها به جهت نماز نخواندن و روزه نگرفتن است در روزهای حیض و جهت نقصان خردشان آن است که در اسلام گواهی دو زن به جای گواهی یک مرد است و از جهت نقصان نصیب و بهره هم،ارث آنها نصف ارث مردان می باشدپس از زنهای بد پرهیز کنیدو از خوبانشان بر حذر باشید و در گفتار و کردار پسندیده از انها پیروی نکنید تا در گفتار و کردار ناشایسته طمع نکنند."      

بانوان گرامی، لختی درنگ کنید، چگونه به کسی اعتقاد دارید که شما را ناقص می داند ؟


شنبه، بهمن ۰۹، ۱۳۸۹

فاصله بین عدم توسل به خشونت تا عدم فعالیت و خیانت ، زمین تا آسمان است، به اندازه تفاوت ماهتما گاندی تا میرحسین موسوی!


ماهتما گاندی را به خوبی می شناسیم ، مردی بزرگ که با دست نبردن به خشونت و اعتقاد به هدفش، آینده دنیا را عوض کرد و به کشوری بزرگ مانند هند ، سامان و نظام داد. اگر اکنون هند بزرگترین دموکراسی دنیا است، بی شک مرهون تلاش پدر ملت، ماهتما گاندی است. او هیچگاه دست به خشونت نزد، اما ساکت نیز ننشست.
میرحسین موسوی را نیز خوب می شناسیم، نخست وزیر خمینی در دوران جنگ و مشاور ارشد محمد خاتمی در دواران ریاست جمهوریش. کاندیدای پیروز در انتخابات خرداد دو سال پیش که با تقلب احمدی نژاد روبرو شد.
یادمان نمی رود که در بیست و پنجم خرداد دو سال قبل، طبقه گفته شهردار تهران و آمار رسمی رژیم ، بیش از سه و نیم میلیون نفر در میدان آزادی و خیابان های اطراف آن تجمع کرده بودند.
اگر میرحسین موسوی به جای خیانت به مردم، مدیریت صحیحی اعمال می کرد، می توانست به راحتی همان روز نظام را عوض کند، ولی افسوس که هدف میرحسین موسوی، تغییر نظام جمهوری اسلامی نیست. او می داند در صورت  تغییر رژیم ، اصلاح طلبان  در نظامی دموکراتیک آینده در ساختار قدرت جایی ندارند و باید بابت مشارکتشان در بسیاری از جنایات رژیم ، پاسخگو نیز باشند.
در واقع موسوی به ولایت فقیه و دوران طلایی خمینی اعتقاد داشت و دارد و به همین دلیل، تمایلی به تغییر رژیم ندارد.
سی سال طول کشیده بود تا این پتانسیل در مردم به وجود آمده بود و مردم ترس از حکومت را کناری گذاشته و برای راهپیمایی به خیابان آمدند و میرحسین موسوی، آن پتانسیل را نابود کرد. شاید مدتها طول بکشد تا مجددا شاهد تشکیل پتانسیل این چنینی باشیم و چند میلیون نفر را در خیابان تهران ببینیم.
مساله اصلی اینجاست که بعد از آن راهپیمایی ها و خشونت های رژیم، بسیاری از مردم شوق خود را برای شرکت در راهپیمایی های آینده از دست داده اند، چه آنکه می بیینند با خطر فروان ، به خیابان می روند و میرحسین موسوی با مانند یک سوپاپ اطمینان با یک بیانیه آبکی ، دلاوری و ریسک آنها را بر باد می دهد.
براستی اگر ماهتما گاندی، نلسون ماندلا و یا آنگ سان سوچی در روز بیست و پنجم خرداد دو سال پیش ، در میدان آزادی حضور داشتند ، اجازه می دادند که چنین پتانسیل عظیمی بر باد فنا برود ؟!خمینی راست می گفت، او هیچ احساسی نداشت!

چیلوس گرامی، در فرفر نوشته است که:
نوستالژی تفاسیر حکیمانه: چرا امام خمینی وقتی به ایران رسید در جواب سوال چه احساسی داری گفت "هیچی"؟ چون که امام یک فرد روحانی و عرفانی بود، و کلا این مادیات براش مهم نبوده، امام در اون لحظه در حالتی معنوی سیر می کرده

این جزو مواردی بود که خمینی دروغ نمی گفت. بی شک  خمینی هیچ احساسی به ایران و مردم ایران نداشت، اگر کسی که به کشوری کوچکترین احساسی داشته باشد، با آن کشور چنین می کند ؟! 
اگر شخصی نسبت به مردم ایران یا نسبت به انسانیت، کوچکترین احساسی داشته باشد، آیا حاضر می شود صدها هزار نفر انسان را برای یک عقیده ابلهانه وارد جنگی بی ثمر کند، و کشته شدن بی دلیل آنها برایش مهم نباشد؟!
خمینی راست می گفت، او هیچ احساسی نداشت!


تصویری از صدر اسلام

تصویری از صدر اسلام 

ابوبکر به حمزه (قبل از اینکه اسلام بیاورند):
نگو دارم می شاشم به خودم از خنده،
 محمد می گوید خدا نماینده اش را فرستاده توی غار حرا ؟
خوب چرا الله نماینده اش را نفرستاده توی شهر که محمد را ببیند، جلوی همه مردم؟حالا اینها به کنار  ، جدی مردم این چرندیات را باور کرده اند؟
____________________________________________
قسمت های قبلی و مرتبط: 

جمعه، بهمن ۰۸، ۱۳۸۹

دموکراسی ارزان به دست نمی آید/ وای اگر کشورهای منطقه مشغول تکرار تجربه انقلاب پنجاه و هشت ما باشند

من نگران اتفاقات اخیر در  مصر  و دیگر کشورهای خاورمیانه هستم، مطمین نیستم که این تغییرات علی رغم آرزوی قلبی ما، به سمت دموکراسی در حال حرکت باشد. چرا که به عنوان یک ایرانی ، فرهنگ اسلام را به خوبی می شناسم. کشورهای عربی منطقه ، از نظر فرهنگی بسیار عقب تر از ایران هستند و متاسفانه شاید مشغول تکرار تجربه انقلاب سال 1979 ایران باشند. 
اصولا دموکراسی مفت و ارزان به دست نمی آید، زمان می برد و نیاز به روشنگری بسیار درباره اصول دموکراسی در جامعه است. اصولا دموکراسی و سکولاریسم، دو مفهوم به هم پیوسته هستند  و در جامعه ای که اسلام حرمت داشته باشد، نمی توان شاهد رشد دموکراسی بود. 
از نظر من دموکراسی بر چهار  پایه اصلی بنا می شود: 

سکولاریسم ،آزادی بیان، رشد فرهنگی حاصل از گردش آزاد اطلاعات و رای گیری منصفانه 
یک -برای رسیدن به دموکراسی و رشد پایدار نیاز است که دین از سیاست به صورت کاملا نظام یافته ای جدا شود و اجازه دخالت در اداره امور جامعه را نیابد. 
دو- باید آزادی بیان و آزادی عقیده موجود باشد، افراد امنیت کامل داشته باشند تا حرف خود را بزنند و به هر عقیده ای گرایش پیدا کنند. 
سه- رشد فرهنگی مردم نیز صرفا با وجود همزمان آزادی بیان و امنیت برای مدتی طولانی به وجود می آید. به عنوان مثال ، اگر به جامعه ای مانند افغانستان نگاه کنیم و به آنها آزادی بیان بدهیم، سطح فرهنگ و شعور مردم یک شبه ارتقا نخواهد یافت، زمان  می برد و امنیت اجتماعی می طلبد. تا زمانی که برای مدتی طولانی آزادی بیان نباشد تا مردم به تفکر مجبور نشوند، انتخاب آنها فاقد ارزش است، چه آنکه بر اساس تفکر و تعمق و دریافت آزاد اطلاعات نبوده است. 
چهار- رای گیری منصفانه که بی نیاز از تعریف است. 
آرزو می کنم که در کشورهای منطقه نیز ،دموکراسی برقرار شود، چه آنکه مردم آنجا نیز سالهاست که زجر حکومت های دینی را کشیده اند.

پنجشنبه، بهمن ۰۷، ۱۳۸۹

اگر خاک امام حسین اینقدر شفادهنده است، چرا خود امام حسین عرض نداشت که پسرش اسهام الائمه را برای همیشه بیمارش را درمان کند ؟

در حدیثی امده است (منبع)
حضرت امام موسی(ع)فرمود: خوردن هر گلی حرام است وحکم آن مانند خوردن مرداروخون وگوشت خوک است مگر"گل قبرامام حسین(ع)که خوردن آن به اندازه یک نخود شفااست ازهردردی واما ازهرخوفی.
 حلیه المتقین/ملا محمد باقرمجلسی/چاپ اول/انتشارات جمهوری(صفحه 87)

سوالی که برای من پیش آمده این است که این امامان گرانقدر که اینقدر شفادهنده هستند، چرا خبر مرگشان، خودشان مرده اند؟!
فرض بگیریم که برخی از آنها کشته شده باشند، چرا اطرافیان آنها زنده نمانده اند؟!
مگر نه اینکه خوردن خاک قبر حسین بن علی شفادهنده است؟! پس به راحتی می شود نتیجه گرفت که بدن خود او باید صدها برابر بیشتر شفادهنده باشد، چرا همسران یا اطرافیان او که در تماس با او بوده اند، دچار بیماری شده و مرده اند؟! 
ضمنا، اگر خاک امام حسین اینقدر شفادهنده است، چرا خود امام حسین عرض نداشت که پسر همیشه بیمارش را درمان کند ؟ 
امام زین العابدین اینقدر بیمار بود که بیچاره نام اسهال الائمه را از آن خود کرده است.
اغتشاشیدم به دینی که با یک کتاب داستان به لرزه می افتد و رسما دست به اعمال تروریستی می زند

آقایان مراجع تقلید، 
شما نگه داری کتاب آیات شیطانی را ممنوع کرده اید و در جمهوری اسلامی نیز نگه داری یا پخش این کتاب می تواند به  مجازات مرگ منجر شود. 

سوال اینجاست که اگر من این کتاب را نخوانم، چگونه باید قانع شوم که به دلیل نگارش این کتاب ، یک انسان را بکشم؟ ممکن است بفرمایید که مراجعی که دستور به قتل سلمان رشدی را داده اند، از کجا فهمیده اند که این کتاب بدی است؟! بالاخره آنرا خوانده اند یا نه !؟ اگر نخواهنده اند که بیجا می کنند دستور به کشتن یک انسان، به جرم نگارش یک کتاب  می دهند ، بدون اینکه کتابش را بخوانند!

اغتشاشیدم به دینی که با یک کتاب داستان به لرزه می افتد و رسما دست به اعمال تروریستی می زند

چهارشنبه، بهمن ۰۶، ۱۳۸۹

چرا دولت آمریکا ، چشم خود را بر روی فروش ، قاچاق و توزیع سیگار مارلبورو در ایران می بندد، اما اجازه فروش هواپیمای مسافربری را به ایران نمی دهد ؟!

چرا دولت آمریکا ، چشم خود را بر روی فروش ، قاچاق  و توزیع سیگار مارلبورو در ایران می بندد، اما اجازه فروش هواپیمای مسافربری را به ایران نمی دهد ؟!
نکات ذیل، عجیب جلب توجه می کند:
یک- از هوپیمای مسافربری، چه استفاده نظامی می شود کرد؟ حداکثر آنرا تبدیل به هواپیمای سوخت رسان نظامی می کنند، با توجه به قدرت نظامی بسیار قوی آمریکا، این چه اهمیتی می تواند داشته باشد؟!
دو-سود فروش و قاچاق سیگارهای مارلبورو، نصیب محسن رضایی و سپاه و یا دیگر اراذل جمهوری اسلای می شود!
سه- سقوط و کشته شدن انسان ها ، بدلیل تحریم امریکا و قدیمی شدن هواپیماهای ایرانی، یک اتفاق بسیار تکراری برای مردم ایران شده است. 
شرم بر مردم آمریکا که چشم خود را بر کشته شدن انسان های بیگناه ایرانی اینگونه بسته اند. 
این مطلب را بعد از دیدن این فید از وزارت امورخارجه آمریکا نوشتم که در آن گفته بودند :
آیا فکر می کنید اگر دولت ایالات متحده با فروش هواپیماهای مسافربری نو توسط بوئینگ به ایران موافقت بکند دولت ایران از این هواپیما ها صرفا جهت آسایش ملت خود استفاده خواهد کرد؟آیا فکر می کنید دولتی که شهروندان خود را در روز روشن برابر چشم جهانیان می کشد برای امنیت شهروندانش اهمیت قائل است؟
 (نمی دانم تا چه اندازه واقعا این کاربر فرندفید، واقعا از وزارت امورخارجه است، اما چون با همین آی دی در بالاترین نیز عضو است، شاید واقعی باشد. به هر حال در اصل قضیه تغییری ایجاد نمی کند، چون این مطلب در رادیو فردا نیز منتشر شده است)
اسم این کودک زیبا، ترنم است، کودکی که در سقوط هواپیما در ارومیه کشته شد


سیگار، باعث سرطان ریه می شود

تصویر سقوط هواپیما در ارومیه 

دوشنبه، بهمن ۰۴، ۱۳۸۹

اگر امام زمان آنقدر از مسایل فنی سررشته دارند، موقع سقوط هواپیماهای مسافربری کدام قبری تشریف دارند؟!

امام جمعه مشهد، که اسمش علم الهدی است، افاضه فضل کرده و گفته است: 
امام جمعه مشهد: امام زمان در زمینه تحقیقات هسته ای مداخله کردند تا دانشمندان ما متوجه عیب یک دستگاه بشوند !

سوالی که برای من پیش آمده این است که حضرت مهدی (ع) ملقب به امام زمان که اینقدر از مسایل فنی سر رشته دارند، موقع سقوط هواپیماهای مسافربری ایرانی ، کدام قبری تشریف دارند و چه غلطی می کنند !؟
کسی که می تواند عیب دستگاه های سانتریفوژ را پیدا کند، پس خیلی بیجا می کند که عیب هواپیماهای مسافربری را در نمی آورد تا مردم بیچاره کشته نشوند.
ای خاک بر سر امام زمانی که بتواند جلوی سقوط هواپیما را بگیرد ، اما هیچ غلطی نکند


لینک این مطلب در بالاترین -------در فرندفید


نقش مافیا در اقتصاد جهانی / سخنرانی یکی از خبرنگاران مطرح بی بی سی در سایت تد

براستی نقش گروه های سازمان یافته اقتصادی  در جرم و جنایت چه قدر است؟ آیا درست است که بخش قابل توجه ای از چرخش اقتصادی دنیا، در دست مافیاها است؟!
این سخنرانی زیبا از سایت تد را ببیند، به اهمیت مافیاها پی خواهید برد. 
اصولا قدرت ناشی از موقعیت سیاسی ، معمولا فساد آور است و برای اینکه بتوان جلوی فساد سیاستمداران را گرفت، نیاز به دموکراسی و آزادی بیان است. 
مدیا (مطبوعات و خبرنگاران) ، رکن چهارم دموکراسی تلقی می شوند و برای رشد و پویایی نظام دموکراتیک، نیاز به آزادی بیان است. با وجود آزادی بیان و خبرنگاران شجاعی که امنیت داشته باشند، گروه های مافیایی جرات رشد و فعالیت نخواهد یافت. 

یکی از همکاران مترجم در سایت تد مشغول ترجمه این ویدیو است و نظر به اهمیت آن ، به محض آمده شدن، من آنرا بازبینی می کنم و در سایت تد نیز با زیرنویس فارسی ، قابل مشاهده خواهد بود. 


پیوند به ویدیوهایی دیگری که من اخیرا برای سایت تد ترجمه کرده ام و اکنون دارای زیرنویس فارسی است:یکشنبه، بهمن ۰۳، ۱۳۸۹

اندر باب تفاوت کارایی عمامه و پوشک

کارایی پوشک : 
در پوشک  می رینند .
و اما، 
کارایی عمامه : 


و چه خیال خامی، هزاران سال است که به سوگ سیاوش نشسته ایم، مباد که ندا را فراموش کنیم /ندا جان، تو زنده ای در قلب میلیونها ایرانی، لذا، تولدت مبارک!

می گویند خون به راحتی پاک شدنی نیست؛  چه آنکه جان یک انسان ارزشمند است و کشتن یک انسان ، جرمی است بسیار بزرگ. اگر  این جرم در مقابل چشم صدها میلیون انسان رخ دهد، دیگر نمی توان جوشش آن خون را متوقف کرد. 
بنا به دستور خامنه ای ، جنایتکاران بسیج و سپاه در مقابل مردمی که بدون توسل به خشونت ، دست به اسلحه بردند، از اسلحه جنگی استفاده کردند و فقط در یک نمونه ، یک بسجی مزدور، جان دخترکی بی گناه ، به نام ندا را گرفت. 
ندا ، یکی از ده ها نفری است که در اعتراض به جنایات رژیم ، جان خود را از دست داد ، اما مظلومیت او چشم های درشت او ، سکوت او هنگام مرگ، دل صدها میلیون نفر در سرتا سر دنیا را به درد آورد. 
امروز سالروز تولد ندا است، دخترکی که با سکوت مرگبار خودش، دنیای خامنه ای را به لرزه درآورد. 
قبلا هم نوشته ام که : 
 ندا، سمبل میلیونها ایرانی است که شناخته شده و یا فعال سیاسی زندان رفته نیستند، اما برای آزادی حاضر به دادن جانشان هستند و البته که آنها مهمترین امید برای آوردن آزادی و مردم سالاری به ایران هستند.
هزاران سال است که مردم ایران، مراسمی دارند و در آن کشته شدن سیاوش را به سوگ می نشینند.
و چه خیال خامی، هزاران سال است که به سوگ سیاوش نشسته ایم، مباد که ندا را فراموش کنیم!
ندا جان، تو زنده ای در قلب میلیونها ایرانی، لذا، تولدت مبارک!


جمعه، بهمن ۰۱، ۱۳۸۹

آقای بالاترین، زدن انگ وابسته بودن نه کار کسی است که اشتباهش پشیمان است/ اختلال مورد نظر شما، همان محاربه رژیم است./ تقاضای افشاگری علیه خودم را دارم.

دوستی نوشته بود که کیهان دیگر خبری از بالاترین نمی نویسد، یعنی این سایت اهمیتش را از دست داده است، چرا ما باید درباره آن چیزی بنویسیم؟!
بالاترین در وبلاگش مطلبی منتشر کرده و در آن نوشته است:
"بالاترین به خاطر اصول اخلاقی خود و تعهدی که به حفظ حریم خصوصی افراد دارد تاکنون از افشای نام افراد یا گروهایی که به عمد قصد ایجاد اختلال در سایت را داشته‌اند خودداری کرده است."
مسولان بالاترین، هر دو دعوای اخیر ، با لینک من آغاز شد، در اولین دور تحریم ، لینک خرس های قطبی من را که دودوزه عزیز ارسال کرده بود، شما حذف کردید و جنجال تحریم آغاز شد. بعد از مصاحبه شما با پارازیت و عقب نشینی ، من نیز به مانند دیگران بازگشتم، اما با حذف لینک من (توضیحات کامل در اینجا) دعوا آغاز شد. اولین اکانت نیز ، حساب کاربری من بود که بسته شد، هنوز نیز حساب کاربری من بسته است.
با توجه به نکات بالا، مشخص است که از نظر شما من جزو کسانی بوده که به عمد قصد ایجاد اختلال داشته ام. (بماند که اختلال موردن نظر شما، همان اغتشاش و محاربه جمهوری اسلامی است!)
لذا در اینجا ، به صورت رسمی از شما می خواهم که نکات ذیل را با مسولیت خودم، اعلام کنید :
یک - من به چه کسی وابسته هستم؟!
دو- چه موقع و کجا قوانین بالاترین را نادیده گرفته ام؟
سه- دلیل بسته شدن اکانت من چه بوده است؟ آیا نوشتن چند مطلب در مذمت و قباحت دروغگویی و هتک حرمت آزادی بیان، اختلال و اغتشاش است؟!
ضمنا، کسی به اصول اخلاقی پایبند است که به جای قبول اشتباهات خود، به دیگران تهمت نمی زند، انگ نمی چسباند و الی آخر !
شما هنوز نمی دانید که بازی وبلاگی برای حرمت نهادن به آزادی، بازی علیه بالاترین نیست؟! قبلا هم گفته بودم، دیدگاه و برداشت شما از آزادی بیان بسیار سطحی و نادرست است، ای کاش کمی مطالعه می کردید.
دست آخر اینکه، معذرت خواهی اصولی دارد و اولینش قبول اشتباه است، با چسباندن انگ به دیگران ، به جایی نمی رسید.
و اما در باب انگ مزدور بودن ، آقای یحیی نژاد ، قبلا هم برایت نوشته بودم، باز هم می نویسم که:
انگ مزدوری رژیم به کسی که درباره اسلام روشنگری می کند، نمی چسبد، چه آنکه روشنگرانی چون من، تیشه به ریشه رژیم اسلامی می زنند.
اگر تصور می کنید همچنان با انگ زدن به دیگران، کسی روی شما حساب باز می کند و می گوید اینها قبول مسولیت کرده اند و اشتباه خود را پذیرفته اند، سخت در اشتباه هستید.

پنجشنبه، دی ۳۰، ۱۳۸۹

چرا معتقدم این حدیث جعلی است ؟! / پیامبر اسلام به اعداد بیش از ده هزار تا می گفته : خیلی !


اصولا امامان و پیامبر اسلام، تصوری برای اعداد بیش از ده هزارتا نداشته اند و به اعداد بزرگتر از ده هزار می گفته اند خیلی ! لذا این حدیث چون در آن محاسبات ضرب و تقسیم و جمع صورت گرفته است، قطعا جعلی است !
ضمنا، یکی به این پیامبر اسکول اسلام بگوید که یک چیزی در ریاضیات وجود دارد به نام (توان!) و به جای صفر گذاشتن جلوی اعداد، کافیست یک عدد در بالای سر آن عدد بگذارید، دیگر نیازی نیست که کل دریاها مرکب و تمام درختان قلم شوند! مرتیکه ابله، فکر می کرده همه دنیا مثل عربستان فاقد درخت هستند، خبر نداشته که جنگل های آمازون هم هست !
منابع: اینجا و اینجا ضمن تشکر از پارسا (ایران آزاد) عزیز بابت ارسال این حدیث.شیعیان ما را به مواظبت نمودن نماز اولوقت امتحان نمایید.در روایتی نقل شده است که حضرت عزرائیل (ع) فرمود:« هر کس بر نماز اولوقت مواظبت نماید من خودم هنگام مرگ شهادتین را بر زبانش جاری می سازم. خودم شیطان را از او دور می سازم.»ثواب نماز جماعتروزی بعد از نماز ظهر جبرئیل(ع) با هفتاد هزار ملک بر پیامبر- صلی الله علیه و آله- نازل شد و عرض کرد:پروردگارت ترا سلام می رساند و دو هدیه برایت فرستاده « مضمون روایت»: یکی سه رکعت نماز وتر(دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر که بعد از نماز شب خوانده می شود) و دیگری نماز جماعت.پیامبر- صلی الله علیه و آله- فرمودند: ثواب نماز جماعت چه قدر است؟جبرئیل(ع) عرض کرد: اگر یک نفر به امام جماعت اقتدا کند هر رکعت او ثواب صد و پنجاه رکعت و اگر دو نفر ثواب ششصد رکعت. همین طور اگر ده نفر شوند ثواب هر رکعت برای هر کدام هفتاد و شش هزار و هشتصد رکعت(76800) به حساب می آید.بنابراین ثواب یک جماعت ده نفره را به صورت زیر می شود محاسبه کرد:نماز صبح( صد و پنجاه و سه هزار و ششصد رکعت) 153600=2×76800نماز ظهر( سیصد و هفت هزار و دویست رکعت) 307200=4×76800نماز عصر( سیصد و هفت هزار و دویست رکعت) 307200=4×76800نماز مغرب( دویست و سی هزار و چهارصد رکعت) 230400=3×76800نماز عشا( سیصد و هفت هزار و دویست رکعت) 307200=4×76800ثواب چماعت 10 نفره در یک روز برای یک نفر( یک میلیون و سیصد و پنج هزار و ششصد رکعت) 1305600ثواب جماعت 10 نفره در یک ماه( سی و نه میلیون و صد و شصت و هشت هزار رکعت) 39168000=30×1305600ثواب جماعت ده نفره در یک سال( چهارصد و هفتاد میلیون و شانزده هزار رکعت) 470016000=12×39168000ثواب نماز به صورت فرادیثواب در یک روز: هفده 17=4+3+4+4+2ثواب در یک ماه : پانصد و ده 510=30×17ثواب در یک سال : شش هزار و صد و بیست رکعت6120=12×510ضرر کسی که یک روز به جماعت حاضر نمی شود( یک میلیون وسیصد و پنج هزار و پانصد و هشتاد و سه رکعت)1305583=17- 1305600حال خود ضرر در یک سال و حتی یک عمر را حساب کنید.چنان چه نماز جماعتی بیش از 10 نفر تشکیل گردد، اگر جن ، انس و ملائک نویسنده و همه ی درخت ها قلم و دریا ها مرکب شوند، نمی توانند حتی ثواب یک رکعت آن را محاسبه نمایند.«عروه الوثقی باب نماز جماعت»

چهارشنبه، دی ۲۹، ۱۳۸۹

در گندم خودکفا که نشدیم، هیچ؛ بلکه باید آب خوردن را نیز وارد کنیم!/مدیریت الله اکبر رژیم و بازی با جان مردم در همه ابعاد


        داستان غم انگیز خودکفایی در تولید گندم و بر باد دادن محیط زیست ایران!
-         همه می دانیم که در گذشته دور و در اواخر عهد منحوس قاجار و اویل سلسله پهلوی، در  فرهنگ مردم ایران، نان و باطبع آن گندم، موضوع مهمی بوده است، چون بسیاری از غذاها با نان خورده می شد و اصولا به تنهایی خود نان، پارامتر وضع اقتصادی کشور به حساب می آمده است.
-         با روی کار آمدن خمینی، یکی از نکاتی که او بسیار بر آن تکیه می کرد، واردات گندم از آمریکا بود، غافل از اینکه اصولا زمانه عوض شده و دیگر قیمت نان پارامتر آنچنان مهمی در زندگی مردم نیست.
-         رژیم جمهوری اسلامی از همان اویل تلاش کرد که کشور را از واردات گندم بی نیاز سازد، و بدین منظور امتیازات و تشویق های بسیار برای کشاورزانی که به کشت گندم می پرداختند، در نظر گرفت.
  این کار بسیار ابلهانه بود، به چند دلیل:
-         مقرون به صرفه نیست / اصولا ایران کشوری گرمسیری و با منابع آبی محدود است، کشت گندم در بسیاری از نقاطی که به دلیل فشار و حمایت دولت کشاورزان مجبور به آن می شدند، کار اشتباهی است، چه آنکه به دلیل کمبود آب در بسیاری از مناطق کشاورزی، تولید گندم در سطح پایینی قرار داشت ، به عبارت دیگر ، تولید گندم  مقرون به صرفه نیست.
-         کشاورزان به جای جو ، گندم تولید می کند، چون برای جو کمبود داریم،  حالا جو وارد می کنیم! / در بسیاری از نقاط کشور، به صورت سنتی جو کشت می شده است که مقدار آبی که نیاز دارد کمتر از گندم است و با آب و هوای ایران نیز کاملا سازگار است، اما بنا به فشار وزارت کشاورزی ،کشاورزان مجبور به کشت گندم می شوند. نکته بامزه اینجاست که ایران قبل از انقلاب وارد کننده جو به این حجم وسیع نبوده است، اما بعد از انقلاب ، ناچار به واردات جو شده ایم! خنده دار اینجاست که همان شرکت هایی که قبل از انقلاب به ما گندم می فروختند، اکنون به فروش جو می پردازند.
-         آلوده شدن منابع آبی ایران و مسموم بودن گندم مصرفی! / به دلیل وجود پتروشیمی های متعدد و ارزان بودن کودی که در اختیار وزارت کشاورزی قرار می گرفت، رژیم با حماقت تمام و بدون در نظر گرفتن اثرات جانبی ، به توزیع گسترده و بی رویه کودهای شیمیایی اقدام کرد که اثرات بسیار سو زیر را به جا گذاشت:
   الف-کودهای شیمیایی اگر از مقدار مجاز بیشتر به گیاه داده شود، در محصول اثر بسیار سو می گذارند. یعنی محصول به نوعی مسموم به مواد شیمیایی می شود. گندم حاصل از این روش مسموم است. برخی از کودهای شیمیایی زمانی که از حد مجاز بیشتر مصرف شوند، سرطان زا هستند. متاسفانه هیچ ارگان نظارتی نیز برای بررسی سلامت گندم تولید شده وجود نداشت.
ب-  آب بارانی که از طریق زمین های کشاورزی وارد سفره های زیرزمینی می شود، باعث آلوده شدن سفره های زیرزمینی آب شده است. اصولا چون این زمین ها نیز به شدت آلوده است، با بارش باران در سالهای بعد، باز نیز آب آلوده به سفره های زیرزمینی اضافه می شود. به این روش ، ما نه تنها در تولید گندم سالم خودکفا نشده ایم، بلکه منابع آبی ما نیز آلوده شده است. گفته می شود در بسیاری از شهرها دیگر منابع آبی زیرزمینی که تامین کننده آب شرب است، دیگر قابل خوردن نیست و اگر حکومتی مردمی بر سر کار بیاید، باید از مردم بخواهد آب بطری مصرف کنند.
-         عمده کودهای شیمیایی که مصرف می شده، کودهای نیترات  و اوره بوده است ، می دانیم که هر دوی این مواد سرطان زا و کشنده هستند.
-         خیلی ساده است، شاید در آینده مجبور شویم آب را نیز وارد کنیم !!
-         باعث سرطان شده است! / گزارش های پزشکی نشان می دهد که در برخی از مناطق ایران، نرخ سرطان ، بیداد می کند و بسیار فراتر از آمار و متوسط جهانی است. بدون در نظر رفتن این نکته که زندگی بسیاری از هموطنان ما توسط سرطان نابود می شود، فقط محاسبه هزینه درمان افراد سرطانی ، نشان می دهد که چه فاجعه اقتصادی رخ داده است.
-         درصدی از نان تولیدی خوراک دام می شده است! /  بدلیل سیستم توزیع نامناسب نان در ایران در این سی ساله، می دیدیم که در بسیاری از مناطق به  دلیل ارزان بودن قیمت نان، بسیاری از دامداران از نان (چه نان خشک و چه نان تازه) برای تغذیه دام و طیور خود استفاده می کرده اند! یعنی کشور عزیز ما، محیط زیست را نابود می کرده، نان مسوم به مردم می داده است تا گندم کاشته شود و نان تولیدی به مصرف دامداری ها برسد! خوب ، آقایان عقل کل ، همان اول که کشاورزان بدون هیچ مشکلی جو می کاشتند! چه نیازی به این همه هزینه و خسارت بوده است؟
-         یک کلام ، در تولید گندم که خود کفا نشدیم هیچ، بلکه باید آب را نیز وارد کنیم! این است مدیریت الله اکبر در رژیم جمهوری اسلامی و البته اگر کسی نیز اعتراض کند، جوابش به مانند ندا و سهراب، گلوله است و مرگ!


چهارشنبه، دی ۲۲، ۱۳۸۹

چگونه مقدار جنایت هیتلر برای یک مسلمان تندرو توضیح دهیم؟/ بگوییم در حکم کار گذاشتن ترقه در پوشک علی اصغر است

می دانیم که هیتلر کلی آدم کشت، شاید جمع کشته ها در جنگ دوم جهانی که در اثر تفکرات غیر انسانی هیتلر به وجود آمد، به بیش از پنجاه تا هفتاد میلیون نفر برسد. 
با توجه  به اینکه او گناه بسیار زیادی را مرتکب شده است، تصور کنید که می خواهید برای یک مسلمان مذهبی (از آن پیرمردهای مسجد برو!) ؛ توضیح بدهید که هیتلر چقدر گناه مرتکب شده است. 
در بخش نظرات بنویسید که چه اصلاح اسلامی برای روشن کردن این پیرمرد به کار خواهید برد؟
-    من اگر بخواهم مقدار گناه هیتلر را توضیح بدهم، چنین می گویم: 
-     گناه هیتلر ، در حد انداختن ترقه در پوشک علی اصغر (ع) در روز عاشورا است!
-     گناه هیتلر، در حد سکس گروپ بین عفیر (خر پیامبر) و ذولجناح (اسب امام حسین) است.
-     در حکم کارگذاشتن دوربین مخفی در اتاق خواب عایشه و تهیه تصاویر غیرقانونی از سکس محمد و عایشه است. 
-      در حکم ریختن فلفل قرمز در آفتابه طلبه های حوزه علمیه قم است.
-      در حکم جیش کردن  به قرآن در حال سوختن است(با اجازه سام آشتیانی !) 

سه‌شنبه، دی ۲۱، ۱۳۸۹

واحد بچه بازی، محمد(ص) است که چون واحد خیلی عظیمی است معمولا می گویند طرف (شش نانو محمد بچه باز است!) / مسایل علمی

تعریف علمی: 
واحد سنجش و مقیاس بچه بازی ، نامش محمد (ص) است، و چون این واحد خیلی بزرگ است، معمولا با ضرایبی چون نانو و پیکو به کار می رود. 
مثلا می گویند طرف شش نانو محمد؛  بچه باز است!
البته و طبیعتا حضرت محمد (ص) ، خاتم النبیین ، به اندازه یک واحد کامل ، بچه باز بوده اند و همه می دانیم که چقدر ایشان به بچه ها علاقه داشتند.
ایشان از فرط علاقه به بچه ها، در قرآن و دینی که درست کرده اند، برای مومنان در بهشت ، کودکان خردسال را به عنوان هدیه در نظر گرفته اند.