یکشنبه، آذر ۲۰، ۱۳۹۰

شاهکار دیگری از اسلام رحمانی، قطع دست و پای انسان زنده ای در سال ٢٠١١ بر اساس دستورات مستقیم و نص صریح قرآن!

این قانون قرآن است، در سال 2011 دست و پای دزدی را قطع می کنند، اما سارق سه هزار میلیاردی مصون است...!

بنا به اخبار رسیده، دست و پای یک سارق مسلح را در زندان معروف و مخوف عادل آباد شیراز، قطع کرده اند.(منبع)

هر چه از وحشی گری این حکم گفته شود، باز کم است. دست و پای یک انسان را می برند و به او به وحشیانه ترین شکل ممکن، زجر می دهند!

براستی کدام انسانی حاضر است چنین به آزار انسان دیگری بپردازد؟! چطور می شود که یک نفر حاضر شود چاقو بدست گیرد و پا و دست انسان زنده ای را ببرد؟!

دلیل خیلی ساده است،  در کتابی پر از غلط املایی و انشایی و علمی، که نامش قران است، چنین دستور داده شده است.

در این کتاب که دستور به تجاوز به زن شوهر دار (24 نسا) و یا کشتن مخالفین(123 توبه) و یا کتک زدن زنان (34 نسا) است، دستور داده شده که دست و پا نیز ببرند.

هموطنم، وقتی قران را کتاب مقدسی می دانی، وقتی معتقدی چنین مزخرفاتی صادره از یک نیروی برتر است، باید منتظر اجرای این قوانین در جامعه نیز باشید.

اجرای قوانین این کتاب سرتاپا غلط، باعث می شود رژیمی خونخوار بر سر کار بیاید، حاصل این رژیم خونخوار این است که دزد سه هزار میلیارد تومانی، آزاد است ، اما دزد معمولی باید مثله شود و شکنجه گردد.

البته که کسی مخالف زندانی کردن همان دزد معمولی نیست، اما سوال اینجاست، چرا چشم خود را ببندید؟ چشم بگشایید و ببینی که چنین جنایاتی تنها حاصل کتاب قران است.

نوشته های اخیر این وبلاگ:
/--------/چرا بر عکس مسیحیت؛ امکان (اصلاحات پروتستانی) و رفرم در اسلام وجود ندارد؟!


۵۴ نظر:

 1. دوستان
  متاسفانه باید به عرض برسانم که بالاترین مراحل آخرین سقوط خود را طی میکند و باندهای مافیایی مختلف در بالاترین نفوذ خود را کامل کرده اند و باز هم مثل هر حرکت دمکراتیک دیگر در کشور طلسم زده ایران به دیکتاتوری اقلیت تن در داده است .

  نابودی این حرکت دمکراتیک را که با شعار آزادی بیان و دمکراسی آغاز و به لجن زار دیکتاتوری اقلیت مجاهد و اصلاحطلب و سلطنت طلب درآمد به همه آزادیخواهان از جمله گمنامیان غزیز تسلیت میگویم

  پاسخحذف
 2. ریدم به اسلام و قرآن و تمام احمقانی که از اسلام دفاع میکنند و فکر میکنند که اسلام واقعی‌ چیز بهتری است.

  پاسخحذف
 3. Saidi Sirjani - خدا ناشناس سروده علی اکبر سعیدی سیرجانی

  http://www.youtube.com/watch?v=T8k6vwEAhME&feature=youtu.be

  پاسخحذف
 4. بسم الله الرحمان الرحیم
  تمسّک به قرآن و سنّت نیازمند مقدّماتی است که برخی از آن‏ها جز از طریق عقل قابل اثبات نیستند و یا اگر احیاناً از راه‏های دیگری مانند فطرت، کشف و شهود و شناخت عرفانی، که از سنخ شناخت حضوری است، بتوان به یقین دست یافت، هر چند از ارزش والایی برخوردار است.لذا در مورد آیات قرآن مانند آیه 34 سوره مبارک نساء میتوان گفت:تنبیه بدنی زن از پدیده های اجتماعی، بدون محدودیت زمانی و مکانی است و در تمامی جوامع و فرهنگ ها وجود دارد. چنان که ویژه روستائیان نبوده، حتی در پیشرفته ترین جامعه ها دیده می شود، تا بدان حد که اکنون در اروپا {جمعیت زنان کتک خورده} تأسیس شده، به دفاع و چاره جویی می پردازند. در فرانسه دو میلیون زن از شوهران خود کتک خورده اند ، یعنی یک چهارم شمار زنان.شایان ذکر است برخی اسلام پژوهان تنبیه را روا نمی دانند و آن را انکار کرده اند.قاضی ابوبکر درباره آیه می گوید: زن را کتک نزند و اگر به وی امر و نهی کرد، ولی او اطاعت نکرد، فقط بر او خشم گیرد.یعنی معتقد است از نظر خداوند، ضرب (زدن) مباحی ناخوشایند است، نه اینکه باید به کار گرفته شود.زدن امری خطرناک است و تعیین حدودش دشوار می باشد،افزون بر آن که قانون شرع اجازه نمی دهد کسی به نفع خود حکم و داوری کند. نیز زدن نمی باید اهانت و ضرر تلقی شود.از این رو دولت اسلامی اگر پی برد شوهران کیفر شرعی را درست و به جا اجرا نمی کنند و بر حدود آن آگاه نیستند،می باید آنان را از به کارگیری این کیفرمنع کند و متخلفان را مجازات کند،تا آزار رساندن به همسران خطر ساز نشود،به ویژه آن جا که انگیزه و بهانة تنبیه بدنی، سست و بی پایه باشد.این گروه از اسلام پژوهان ضرب مورد اشاره در آیه را به معنای زدن نمی دانند، بلکه می گویند:به معنای جدایی شوهر و ترک خانه و دوری از زن و خانواده است،چنان که وقتی میان پیامبر و همسرانش اختلاف پیش آمد و اینان به نصیحت رسول خدا عمل نکردند،پیامبر برای یک ماه از آنان جدا شد و به مکانی به نام مشربه رفت و از زن و خانه دوری گزید.پیامبر هیچ گونه آزار جسمانی به آنان نرسانده،کتک شان نزد و تحقیر و سرزنش شان نکرد.اگر زدن و آزار جسمی و روحی خواستة خدا و راه حلی ثمربخش بود،پیامبر نخستین کسی بود که به دستور خدا عمل می کرداما کسی را نزد و بدان اجازه یا دستور نداد.افزون بر آن که هر گاه قرآن خواست زدن را تجویز کند،تعبیر به ضرب نکرده،بلکه جَلد آورده،مانند الزانیة و الزانی فاجلدوا کل واحد.

  شما سواد دینی نداشته و به همین دلیل در ذکر آیات قرآن زیاده روی میکنید.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام دوست عزیز بنده هم با نظر شما موافقم در ایه خداوند فرموده تنبیه کنید نه این که کتک بزنید

   حذف
 5. آیه 24 سوره نساء
  که خداوند تنها فرموده اند:این زنان برای شما حرام نیستند و شما میتوانید با انها ازدواج کنید نه اینکه شما به زور با انها ازدواج کنید و نه این که شما باید با انها ازدواج کنید و نه این که انها باید با شما ازدواج کنند بلکه این حکم فقط جوازیست برای این گونه ازدواج ها در صورتی که هر 2 طرف بخواهند و راضی باشند.طبق کلام خداوند یکتا و ادیانش هرگز هیچ کس نمیتواند و حق این را ندارد که به زور با کس خاصی ازدواج کند چه زن چه مرد فرقی نمی کند و ازدواج به زور مثلا راضی نبودن زن به ازدواج حرام است چرا که در ازدواج اصل رضایت طرفین است و این اصل است که موجب حلال شدن ازدواج میشود پس این زنان و هر زن دیگری میتوانند در صورتی که از انها خواستگاری شود به این خواسته جواب رد دهند و هیچ کس نمیتواند انها را مجبور به ازدواج کند اگر در این ایه اندیشه کنید همین را خواهید دید.

  پاسخحذف
 6. ((سرباز امام زمان گفت...
  آیه 24 سوره نساء
  که خداوند تنها فرموده اند:این زنان برای شما حرام نیستند و شما میتوانید با انها ازدواج کنید نه اینکه شما به زور با انها ازدواج کنید و نه این که شما باید با انها ازدواج کنید و نه این که انها باید با شما ازدواج کنند بلکه این حکم فقط جوازیست برای این گونه ازدواج ها در صورتی که هر 2 طرف بخواهند و راضی باشند.طبق کلام خداوند یکتا و ادیانش هرگز هیچ کس نمیتواند و حق این را ندارد که به زور با کس خاصی ازدواج کند چه زن چه مرد فرقی نمی کند و ازدواج به زور مثلا راضی نبودن زن به ازدواج حرام است چرا که در ازدواج اصل رضایت طرفین است و این اصل است که موجب حلال شدن ازدواج میشود پس این زنان و هر زن دیگری میتوانند در صورتی که از انها خواستگاری شود به این خواسته جواب رد دهند و هیچ کس نمیتواند انها را مجبور به ازدواج کند اگر در این ایه اندیشه کنید همین را خواهید دید.))
  -----------------------------

  ===========================================
  پاسخ:


  اگر یک زن شوهر دار، از رابطه خود راضی نبود و یا به هر علتی، با کمال میل خودش، رابطه جنسی با مرد دیگری داشته باشد، باید توسط سنگسار کشته شود. یا اگر دو مرد همجنس گرا، با میل و دوست داشتن رابطه جنسی داشته باشند، کشته خواهند شد، اما قرآن در آیه 24 سوره نسا، به صراحت اجازه تجاوز به زنان شوهر داری را که کنیز هستند به صاحب آن کنیزان می دهد.

  نکته های زیر وجود دارد:

  چه زمانی یک زن کنیز می شود و برده کسی می شود ؟!

  اصولا زنان که در جنگ مشارکت ندارند، مسلمانان وقتی به جایی حمله می کردند، مردان را می کشتند و زنان را به کنیزی می بردند و استدلال آنها این بود که این زنان ساکن دارالحرب هستند. یعنی به صرف ساکن بودن در یک مکان در این دین الهی، منجر می شود که یک انسان از مقام انسانیت پایین بیاید و تبدیل به یک کالا مانند یک گونی پیاز شود.

  حال اگر یک خانواده کامل (یعنی هم مرد و هم زن) به اسارت مسلمین درآیند، تبدیل به یک برده می شوند و صاحب آنان که یک مسلمان است، می تواند طبق قرآن به زن شوهر دار فوق ، همبستری یا بهتر است بگوییم تجاوز کند.

  تصور کنید که خانواده ای مشغول زندگی در بلاد دارالکفر هستند، بعد ناگاه لشکر مسلمین به آنها حمله می کند و آنها تبدیل به برده می شوند. آن مسلمان صاحب آن خانواده ، مجاز است به آن زن ، در حالی که شوهرش زنده است، تجاوز کند.

  این هم آیه قرآنی که دستور این تجاوز را می دهد:
  آیه 24 سوره النسا:

  وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا ﴿۲۴﴾
  و [همچنين‏ بر شما حرام شده است] زنان شوهردار، مگر ملك يمين [كنيز]تان، اين فريضه الهى است كه بر شما مقرر گرديده است، و فراتر از اينان بر شما حلال گرديده است كه با صرف اموال خويش، پاكدامنانه و نه پليدكارانه، آن را به دست آوريد، و آنانكه [به صورت متعه‏] از آنان برخوردار شويد، بايد مهرهايشان را كه بر عهده شما مقرر است، بپردازيد، و در آنچه پس از تعيين [در مدت يا مهر تغيير دهيد يا] به توافق رسيد، گناهى بر شما نيست، كه خداوند داناى فرزانه است‏

  پاسخحذف
 7. در پاسخ به این حرف شما باید بگویم که اسلام هرگز با برده‌داري موافق نبوده است؛اما از آن‌جايي كه اسلام در عصري ظهور کرد که قضيه برده داري يک امر رايج در جامعه بود،اسلام بجاي مبارزه مستقيم با برده داري که چه بسا مشکلاتي در جامعه ايجاد مي‌كرد و يا با مخالفت تفکر جاهلي مواجه مي‌گرديد،برنامه هاي مختلفي را در راستاي از بين بردن برده داري ارائه داد و به صورت تدريجي به مبارزه با آن پرداخت مانند:آزاد کردن بردگان به هنگام ارتکاب گناه مثل : خوردن روزه ماه رمضان و کفارات احرام حج و مخالفت با قسم و عهد و ده ها موارد ديگر و همچنين براي کسي در راه خدا برده‌اي را آزاد نمايد،پاداش بزرگي قرار داد و اين برنامه به قدري مؤثر بود که در کمتر از يک قرن و نيم،برده داري از جامعه اسلامي رخت بر بست.در مورد مساله تجاوز به کنیز هم میتوان گفت:رابطه زن و شوهر بودن یک رابطه اعتباری است و نه یک امر حقیقی.در اسلام یکی از راههای برقراری این رابطه، خواندن صیغه عقد است.
  در مورد نظر شما در مورد آیه 24 سوره نساء:
  باید بگویم که خیر اینطور نیست. پیوند زناشویی کنیزان بعد از کنیز شدن منقطع میشد و این کنیز شدن مثل طلاق بود. پس کنیز دیگر شوهردار محسوب نمیشد وگرنه كنيز، بين چند صاحب مشترك میشد، بیش از یک مرد حق نزدیکی با یک کنیز را(درست مثل هر زن آزاد) نداشت. پس بعد از ایام عده بعد از کنیزی، کنیز بر صاحب جدید خود حلال میشد.

  پاسخحذف
 8. آقا کسی فکر نکنه که ما نیستیم جواب بدیم.جواب هست نمیخوام شلوغ کاری بشه چیزی نمینویسم.یکی جواب بده بهتره.نقطه سر خط

  پاسخحذف
 9. ((سرباز امام زمان گفت...
  در پاسخ به این حرف شما باید بگویم که اسلام هرگز با برده‌داري موافق نبوده است؛اما از آن‌جايي كه اسلام در عصري ظهور کرد که قضيه برده داري يک امر رايج در جامعه بود،اسلام بجاي مبارزه مستقيم با برده داري که چه بسا مشکلاتي در جامعه ايجاد مي‌كرد و يا با مخالفت تفکر جاهلي مواجه مي‌گرديد،برنامه هاي مختلفي را در راستاي از بين بردن برده داري ارائه داد و به صورت تدريجي به مبارزه با آن پرداخت مانند:آزاد کردن بردگان به هنگام ارتکاب گناه مثل : خوردن روزه ماه رمضان و کفارات احرام حج و مخالفت با قسم و عهد و ده ها موارد ديگر و همچنين براي کسي در راه خدا برده‌اي را آزاد نمايد،پاداش بزرگي قرار داد و اين برنامه به قدري مؤثر بود که در کمتر از يک قرن و نيم،برده داري از جامعه اسلامي رخت بر بست.در مورد مساله تجاوز به کنیز هم میتوان گفت:رابطه زن و شوهر بودن یک رابطه اعتباری است و نه یک امر حقیقی.در اسلام یکی از راههای برقراری این رابطه، خواندن صیغه عقد است.
  در مورد نظر شما در مورد آیه 24 سوره نساء:
  باید بگویم که خیر اینطور نیست. پیوند زناشویی کنیزان بعد از کنیز شدن منقطع میشد و این کنیز شدن مثل طلاق بود. پس کنیز دیگر شوهردار محسوب نمیشد وگرنه كنيز، بين چند صاحب مشترك میشد، بیش از یک مرد حق نزدیکی با یک کنیز را(درست مثل هر زن آزاد) نداشت. پس بعد از ایام عده بعد از کنیزی، کنیز بر صاحب جدید خود حلال میشد.))
  ===============================
  ---------------------------------
  پاسخ:
  گرامی،
  پیامبر شما خودش برده داری کرد! خودش برده گرفت، خودش برده فروخت...!!
  شما می گویی با برده داری موافق نبوده است؟!

  مگر نه اینکه بعد از تسلیم شدن بنی قریظه، محمد گفت همه زنان و کودکان را به عنوان برده بفروشید؟!
  (ر.ک.: تاریخ طبری، صحیح مسلم، صحیج بخاری و ...!)

  ضمنا،

  یک کلام به من بفرمایید چطور این الله شما مخالف برده داری بود، اما در قران دستور به برده داری می دهد؟!

  چرا یک کلام در قران گفته نشده برده داری کار بدی است؟!
  چطور الله می توانسنت در قران و در آیه 51 سوره احزاب، درباره اینکه محمد کدام شب ترتیب کدام زنش را بدهد، آیه نازل کند، اما نمی توانست بگوید لااقل در سال 2012 برده داری نکنید؟! ؟!؟؟!؟!؟

  این چطور مخالف برده داری بوده است که :
  یک- محمد خودش برده داری می گرده،
  دو- در قران دستور به برده داری است
  سه- در قران گفته نشده در سال 2011 لااقل دیگر برده داری نکنید؟!؟ ؟!؟؟!؟!؟!؟!

  پاسخحذف
 10. ((باید بگویم که خیر اینطور نیست. پیوند زناشویی کنیزان بعد از کنیز شدن منقطع میشد و این کنیز شدن مثل طلاق بود. پس کنیز دیگر شوهردار محسوب نمیشد وگرنه كنيز، بين چند صاحب مشترك میشد، بیش از یک مرد حق نزدیکی با یک کنیز را(درست مثل هر زن آزاد) نداشت. پس بعد از ایام عده بعد از کنیزی، کنیز بر صاحب جدید خود حلال میشد.))
  -------------------------
  ========================
  عزیز جان،
  طرف در خانه اش نشسته دارد با شوهرش و بچه هایش نان و ماست می خورد، لشکر اسلام حمله می کند، می گوید شما کنیز ما هستید، پیوند زناشویی شما نیز منقطع است...!!

  شما گویا فراموش کردی برای طلاق، باید دو طرف راضی باشند، مسلمین نمی توانند شوهر طرف را برده کنند، زن را کنیز کنند و بعد بدون رضایت آنها بگویند شما از هم طلاق گرفته اید...!!

  ماست مالی هم حدی دارد...!!

  پاسخحذف
 11. درباره دستور زنان به کتک زدن زنان:

  بدون هیچ شکی، آیات قرانی و به صورت اخص آیه زیر، باعث بخش عمده ای از خشونت علیه زنان هستند.

  آیه سی و چهار سوره النسا :
  "الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلًا إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيًّا كَبِيرًا
  ترجمه :مردان بايد بر زنان مسلط باشند چرا كه خداوند بعضى از انسانها را بر بعضى ديگر برترى بخشيده است، و نيز از آن روى كه مردان از اموال خويش [براى زنان‏] خرج مى‏كنند، زنان شايسته آنانند كه مطيع و به حفظ الهى در نهان خويشتندار هستند، و زنانى كه از نافرمانيشان نگرانيد، بايد نصيحتشان كنيد و [سپس‏] در خوابگاهها از آنان دورى كنيد [و سپس اگر لازم افتاد] آنان را کتک بزنید آنگاه اگر از شما اطاعت كردند، ديگر بهانه جويى [و زياده‏روى‏] نكنيد، خداوند بلندمرتبه بزرگوار است‏"

  مسلمانان قران را کتاب مقدسی می دانند و طبیعی است که مطالب قران را نیز، مطالب صحیحی میدانند، وقتی در قران به صراحت دستور به کتک زدن زنان داده شده است، طبیعی است که در جامعه برای این عمل زشت، هیچ قباهتی باقی نمی ماند و از طرفی قوانین اسلامی نیز کتک زدن زنان را ممنوع نمی دانند.

  ماله کشان اسلامی که سعی می کنند این آیه زشت قران را توجیه کنند، پیشاپیش با ارایه ترجمه های انگلیسی و توضیحات اضافه، به توجیهات آنها پاسخ می گویم:

  ترجمه انگلیسی آیه فوق :
  ترجمه انگلیسی این آیه را نیز اینجا می گذارم:(منبع)
  Sahih International
  Men are in charge of women by [right of] what Allah has given one over the other and what they spend [for maintenance] from their wealth. So righteous women are devoutly obedient, guarding in [the husband's] absence what Allah would have them guard. But those [wives] from whom you fear arrogance - [first] advise them; [then if they persist], forsake them in bed; and [finally], strike them. But if they obey you [once more], seek no means against them. Indeed, Allah is ever Exalted and Grand.

  همانطوری که می بینید کلمه (واضربوهن) به کلمه STRIKE ترجمه شده است که معنای کتک زدن می دهد.
  Strike: formal to deliberately hit someone or something with your hand or a weapon
  ضمنا، حتی اگر شما عربی هم ندانید، خیلی ساده می بینید که (وَاضْرِبُوهُنَّ) از فعل(ضرف) می آید که معنایش مشخص اسـت

  لذا تلاش نکنید معنی آیه را عوض کنید، قبلا نیز نوشته بودم :
  چرا قرآن به تفسیر و تفسیر گر نیاز ندارد ؟! / این چگونه خدایی است که ناتوان از بیان حرفش بدون حضور مفسر است؟
  شما به هر ترجمه فارسی و انگلیسی معتبری مراجعه کنید ، معنای آیه فوق را کتک زدن می یابید.

  نکته اینجاست که احادیث و سنت پیامبر و امامان شیعه و خلفا راشیدن ، نشان می دهد که طبق نظر اسلام، زن را باید کتک زد.اگر الله منظورش ترک زن بود، چرا خودش و دیگران به کتک زدن زنان اقدام کرده اند ؟!

  از همه مهمتر، وقتی ابتدای آیه می گوید از خوابگاه زنان دوری کنید ، دیگر خیلی احمقانه است در قدم بعدی بگوید آنها را ترک کنید! چون در قدم دوم ، (یعنی دوری از اتاق خواب)، تنبیه در نظر گرفته شده ، خودش معنای ترک می دهد دیگر !!

  پاسخحذف
 12. اگر شما قصد حکم گرفتن از قرآن را دارید باید چند نکته را توجه داشته باشید که عبارتند از:
  1-به ترتیب کتابهای فقهی
  2-به ترتیب سوره ها
  3-به ترتیب نزول
  4-تدوین موضوعی
  در هنگام مطالعه قرآن باید توجه کرد که آن آیه شریفه در صدد بیان چه حکمی هست.
  اگر بنا بر برتر بودن مرد نسبت به زن باشد پس آیه
  <>چه میتواند باشد.نمیتوان باور داشت که صرفا جهت خلقت انسان آمده چرا که در قرآن بارها به این موضوع اشاره شده.لذا اکثر علما به یقین قبول بر اشاره به برابری مرد و زن در آیه فوق نظر دارند.همینطور حدیث پیامبر مبنی بر ارزش بالای مادران.اسلام در عین حالی که عواطف پاک و احساسات درست را تأیید می‏کند به تقویت عقل همت خاص گمارده است و لذا احکامی را که تشریع کرده بر اساس عقل آنان را تقویت نموده است.در سپردن اموری که مربوط به تدبیر مسائل اجتماعی هستند کوشیده است تا نقش عقل را پر رنگ گرداند.از سوی دیگر زن و مرد که هر دو انسان و مخلوق خداوند هستند به لحاظ شخصیت وجودی از یکدیگر امتیازاتی دارند و شخصیت آنان یکسان نیست.قلم آفرینش به گونه‏ای زن را آفریده است که سرشار از عواطف و احساسات پاک است و این سرمایه بی­مانندی است برای او تا بتواند وظایف طبیعی خود را انجام دهد و هر گاه عقل و عواطف او به تعارض آیند عواطف او نوعاً بر قوه عاقله او غالب می‏شود و مرد به لحاظ وظایفی که قلم آفرینش برای او ترسیم کرده است عکس حالات زن را دارد و البته کمال و برتری هر کدام از زن و مرد به این است که چنان باشند که باید باشند،یعنی زن با همه ابعاد خود زن باشد و اگر به مرد شباهت پیدا کند بر او نقص است چنانچه مرد به زن شباهت یابد برای او نقص است.زن کامل آن است که سرشار از عاطفه باشد و مرد کامل آن است که عقل او بر عواطف او غالب باشد.با توجه به مطالب فوق الذکر اسلام قیمومیت و تدبیر شئون خانواده را به مرد سپرده است،چرا که ناچار بعضی از امور حاجتمند تعقل بیشتر هستند تا احساسات و عواطف.اموری از قبیل طلاق و .. باید در دست کسی باشد که می‏تواند بر اساس منطق و عقل بیشتر حکم کند تا بر اساس احساسات و عواطف.
  امیدوارم منظور را راحت بیان کرده باشم

  پاسخحذف
 13. در مورد توضیح کمله <> نیز باید به عرض برسانم.كلمه زدن در فارسي بار منفي دارد چون سابقه ذهني بدي از اين كلمه در اذهان است،اما در عربي اصابت كردن يك شيء به يك شيء را ضرب مي گويند مثلا شما آهسته دو دست را به همديگر بزنيد عرب آن را ضرب مي گويد

  پاسخحذف
 14. دوستان بنده را ببخشید مثل اینکه هر چه را در بین علامت <> قرار داده ام حذف گردیده
  در بخش آیه قرآن
  و ما زن و مرد را از یک جنس و از روح خود خلق کردیم.
  در بخش دوم هم کلمه (واضربوهن)

  پاسخحذف
 15. سرباز امام زمان،
  گرامی،

  شما فرمایشی می فرمایید!!

  یعنی این خدای شما عرضه ندارد دو تا کلمه حرف بزند، به شکلی که ما بفهمیم چه می گوید؟!

  مگر خود قران نمی گوید این کتاب مبین و شفاف است؟! یعنی الله شعور ندارد بفهمد که این کتاب مبین نیست و باید همراه یک مفسر بیاید ؟!

  هموطنم ، آخوند و ملا ، همان مفسر قران هستند و برای توجیه اینکه مسلمانان به آنها نیاز دارند، همیشه می گویند قران نیاز به مفسر دارد. چرا که می دانند بدون وجود مفسر، هر انسان عاقلی با خواندن قران آنرا به گوشه ای پرت خواهد کرد، تنها مفسر است که می تواند اشتباهات و دستورات غیر اخلاقی و غیر انسانی قران را ماست مالی کند.


  حال به یاد بیاوریم که این مفسرین قران ، از کشور ما یک خرابه ساخته اند و ایران را تبدیل به یک جهنم واقعی کرده اند.


  وقتی قرآن را می خوانیم و به آیات مضحک و احمقانه آن بر می خوریم ، مسلمانان عزیز فوری به ما می گویند که شما سواد خواندن قران را ندارید و باید یک مفسر قران را برای شما تفسیر کند !

  سوال من این است، این چگونه خدایی است که نمی تواند حرفش را مثل بچه آدم بیان کند و یک مفسر باید بیاید و حرف او را برای ما توضیح دهد ؟!

  مگر نمی گویید قران معجزه محمد است، چرا الله حتی در این معجزه نیز ناتوان از سخن گفتن بدون حضور یک مفسر است ؟!

  آیا این توهین به الله نیست که بگویید این الله آنچنان ناتوان از سخن گفتن شفاف و بی ایراد است که یک نفر مفسر باید بغل دست او بنشیند و حرف های او را تصحیح و ماست مالی کند ؟! چرا الله شما ناتوان از حرف زدن مستقیم است ؟!


  چرا الله عقلش نرسیده که به صورت مستقیم در خود قران بگوید این کتاب نیاز به مفسر دارد و مشخصات افراد مفسر را نیز تبیین و تصریح کند و به صورتی شفاف بیان کند ؟


  چرا در سوره احزاب ، آیه پنجاه ، الله در مورد اتاق خواب محمد و اینکه محمد باید کدام شب با کدام یکی از زنانش تماس جنسی داشته باشد، صحبت شده است ،اما یک کلام در خود قران گفته نشده که این کتاب نیاز به مفسر دارد ؟ یعنی تصریح به نیاز کتاب قران به مفسر برای طول تاریخ از قضایای رابطه سکسی محمد بی ارزش تر است ؟


  مگر در این کتاب گفته نشده است که :
  ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَسوره بقره ، آیه دو)
  ترجمه: اين كتاب با عظمتي است كه شك در آن راه ندارد ، و مايه هدايت پرهيزكاران است.


  اگر در این کتاب شک نیست، اگر این کتابی واضح است، دیگر چه نیازی به مفسر دارد؟!

  مگر در این آیه گفته نشده است اگر کافران می توانند چند آیه مثل آیات قران بیاورند ؟!
  یعنی این کتاب آنقدر قدرتمند و پر محتوا است که کسی نمی تواند مشابه آن را خلق کند، سوال اینجاست،
  این چطور کتاب پر محتوایی است که باید همراه یک آدم ماله کش به نام مفسر بیاید تا سعی کند اشتباهات قران را ماست مالی کند ی ؟

  خوب من هم می توانم چند کلمه مزخرف به هم بچسبانم و به همه بگویم شما نمی توانید معنای آنرا بفهمید ، نیاز به مفسر دارید!!


  البته همه می دانیم که منظور از مفسر چیست، منظور از مفسر قران شخصی است که می آید و اشتباهات و سخنان بیهوده و احمقانه قران را ماست مالی می کند، مثلا وقتی در آیه 29 سوره توبه، الله می گوید کسانی را که ایمان نمی اورند ، به قتل برسانید، شخص مفسر ماله را بدست گرفته و می گوید منظور از کشتن در این آیه، آب دادن باغچه است ! یا وقتی در ایه 34 سوره نسا، قران می گوید مردان حق دارند زنان را کتک بزنند، مفسر ماله را باز بدست می گیرد و می گوید منظور نوازش کردن آرام زنان است.

  پاسخحذف
 16. آيه 34 سوره مباركه نساء زنها را به دو گروه مي كند:
  1- زنان شايسته كه در برابر خواسته هاي به حق شوهرانشان فرمانبردارند و....
  2- زنان ناشزه زناني كه در برابر خواسته هاي ....سركشند و تمكين نمي كنند
  فرض كنيد 40 در صد زنان جامعه ناشزه هستند مردان در قبال آنها چند راه دارند:
  1- با اين گونه زنان بسوزند وبسازند
  2- آنها را قبل از اقدام ديگري طلاق دهند
  3-اقدامي غير از دو اقدام فوق انجام دهند
  دو راه اول مشكلات زيادي دارد چون با طلاق آن هم در وهله اول ممكن است مرد از دست زن راحت شود اما نظام خانواده كه از هم بپاشد اولين قرباني اين حادثه فرزندان خانواده هستند و دهها مشكلات ديگر و ....
  پس راه سوم باقي مي ماند
  ناگفته نماند دين اسلام ديني است كه بنا دارد هيچ منكري در جامعه صورت نگيرد و همه را در قبال منكرات مسئول مي داند پس مرد بايد در برابر اين منكر اقدامي انجام دهد
  راه اولي كه اسلام پسشنهاد مي كند موعظه هست
  وقتي خداوند به حضرت موسي و هارون دستور مي دهد كه با فرعوني كه آن همه جنايات انجام داده و ادعاي خدايي مي كند لين و نرم صحبت كنند شايد پند پذير باشد معلوم است كه مرد در موعظه كردن زنش چقدر بايد اين مسئله را رعايت كند
  در اين مرحله اگر مرد نقش موعظه گري را خوب ايفا كند
  از 40 در صدد زنان ناشزه مر فوضه 20 در صد متنبه مي شوند
  مرحله دوم
  قرآن مي فرمايد مرد از هم خوابگي با او كنار بكشد بدون اين كه توهين و كتكي به همراه داشته باشد
  در اين مرحله هم فرض كنيد 10 در صدد زنان متنبه مي شوند
  پس از صدرصد زنان 90 درصد كنار رفتند
  خوب شما چه راهي را براي اين ده درصد پيشنهاد مي كنيد ؟
  ممكن است بفرماييد طلاق : طلاق تير آخر است
  ممكن است بفرماييد : شكايت كردن از زن !! باز اين راه هم مشكلاتي در پي دارد.
  واژه ضرب در عربی کاملا متفاوت از برداشتی که ما از زدن در فارسی داریم در واقع این ضرب ،نوعی آگاه کردن است برای روشن شدن مطلب می توانید از استعمال آن واژه در زبان عربی کمک بگیرید.چطور شما کتاب داوکینز یا فلان دکتر را بر به کرسی نشاندن مطلب خودتان بر یک کتاب آسمانی برتری می دهید.

  پاسخحذف
 17. گرانفدر،

  در بالا نوشتم که:
  همانطوری که می بینید کلمه (واضربوهن) به کلمه STRIKE ترجمه شده است که معنای کتک زدن می دهد.
  Strike: formal to deliberately hit someone or something with your hand or a weapon

  ضمنا، حتی اگر شما عربی هم ندانید، خیلی ساده می بینید که (وَاضْرِبُوهُنَّ) از فعل(ضرف) می آید که معنایش مشخص اسـت

  لذا ماست مالی نفرمایید، کلمه فوق به صورت مشخص به معنای کتک زدن است و مهنای آگاهی نمی دهد....!!!

  شما می فرمایید ده درصد زنان ناشزه هستند و باید کتک بخورند!!

  بنده عرض می کنم زن متعلق به کسی نیست، کالا هم نیست، اگر زن ناشزه است، مرد می تواند از او جدا شد، زن یک انسان است،
  نباید او را کتک زد...!!!

  در کشورهای متمدن شما اگر حیوانات را کتک بزنی و به آنها آزار برسنی، ممکن است با دادگاه و تنبیه های سخت مواجه شوی، چرا باید یک زن، کتک بخورد؟!

  این کتاب آسمانی شما، کتابی است که در آن دستور به کتک زدن زنان و برده داری و کشتن مخالفین و تجاوز به زن شوهر دارد می دهد!!!
  چطور کتاب آسمانی ممکن است اینقدر آغشته به چرندیات باشد!؟

  پاسخحذف
 18. نشوز،به معنای سرکشی وتکبر واطاعت نکردن است.
  این کلمه درمورد زن وشوهر به معنای خارج شدن هریک از ان2وظایف زناشویی به کار می رود.باید توجه داشت که در این ایه بدان اشهره شده اخرین مرحله برخورد بازنان سرکش ولجوج است یعنی اگر زنی از وظایف زناشویی خود سرکشی کند،ابتدا باید با زبان خوش اورا پندداد.اگر موعظه تاثیری ننمود وزن قبول نکرد باید مورد بی مهری و بی توجهی قرار بگیرد ودر بستر از او کناره گیری کرد تا به خود اید.باز اگر لجبازی کرد و(بنیان خانواده)را به پاشیدگی تهدید کرد،چاره ای جز شدت عمل نمیماند.البته همان طور که در کتب فقهی امده است،زدن باید(ملایم)و(خفیف)باشد؛به طوری که نه موجب شکستگی ومجروح شدن گردد ونه باعث کبود بدن.امام باقر(ع) در تفسیر زدن در این ایه فرموده است:مانند زدن مسواک.ازهمین رو خداوند در اخر ایه فرموده بدانید که خداوند بلند مرتبه و بزرگ است تا به مردان هشدار دهد که قدر ت بدنی،انها را مغرور نکند و باعث ظلم وستم به همسرانشان نگردد.البته باید توجه داشت که مردانی که وظایف همسری خود را ترک میکنند نیز مشمول مجازات حتی مجازات بدنی هستندوالبته چون این کار غالبا از عهده زنان خارج است،حاکم شرع موظف است مردان متخلف را از طرق گوناگون وحتی از طریق تعزیر(مجازات بدنی)به وظایف خود آشنا کند

  پاسخحذف
 19. نشوز،به معنای سرکشی وتکبر واطاعت نکردن است.
  این کلمه درمورد زن وشوهر به معنای خارج شدن هریک از ان2وظایف زناشویی به کار می رود.باید توجه داشت که در این ایه بدان اشهره شده اخرین مرحله برخورد بازنان سرکش ولجوج است یعنی اگر زنی از وظایف زناشویی خود سرکشی کند،ابتدا باید با زبان خوش اورا پندداد.اگر موعظه تاثیری ننمود وزن قبول نکرد باید مورد بی مهری و بی توجهی قرار بگیرد ودر بستر از او کناره گیری کرد تا به خود اید.باز اگر لجبازی کرد و(بنیان خانواده)را به پاشیدگی تهدید کرد،چاره ای جز شدت عمل نمیماند.البته همان طور که در کتب فقهی امده است،زدن باید(ملایم)و(خفیف)باشد؛به طوری که نه موجب شکستگی ومجروح شدن گردد ونه باعث کبود بدن.امام باقر(ع) در تفسیر زدن در این ایه فرموده است:مانند زدن مسواک.ازهمین رو خداوند در اخر ایه فرموده بدانید که خداوند بلند مرتبه و بزرگ است تا به مردان هشدار دهد که قدر ت بدنی،انها را مغرور نکند و باعث ظلم وستم به همسرانشان نگردد.البته باید توجه داشت که مردانی که وظایف همسری خود را ترک میکنند نیز مشمول مجازات حتی مجازات بدنی هستندوالبته چون این کار غالبا از عهده زنان خارج است،حاکم شرع موظف است مردان متخلف را از طرق گوناگون وحتی از طریق تعزیر(مجازات بدنی)به وظایف خود آشنا کند

  پاسخحذف
 20. عزیز جان،
  از نظر شما مسلمین، زن ها انسان نیستند...!!!
  لذا می گویید زن اگر فرمانبری نکرد و نشوز بود، باید کتک بخورد.

  سوال من این است، اگر مرد نشوز بود، آیا زن حق دارد او را بزند؟!

  از آن گذشته، مگر انسان حیوان است که لازم باشد کتک بخورد؟! اگر مردی نمی تواند با زنش کنار بیاید، خبر مرگش او را طلاق دهد، چرا حرمت انسانی یک زن باید شکسته شود و کتک بخورد؟!

  من مانده ام به شما چه بگویم، شما داری از قانون کتک زدن زنان دفاع می کنی،

  و من در جواب شما یک کلام می گویم:

  آن پیامبر و آن الله ی که دستور به کتک زدن زنان داده اند، موجودات احمق و بیشعوری بیش نبوده اند.
  چون تصور می کرده اند زن کالا است، چون حتی به اندازه یک حیوان هم برای زن احترام و شخصیت قایل نبوده اند.

  کسی که دست روی زن بلند می کند و یا دستور به کتک زدن زنان می دهد، یک احمق تمام معنا است...!!

  پاسخحذف
 21. با سلام خدمت دوست خوبم گمنامیان
  دوست عزیز وقتی من به شما میگم قرآن نیاز به تفسیر داره به خاطر همینه/شما به یک آیه بر میخورید و بدون اطلاع از آیات قبل و بعد نظر میدین/سوره مبارکه نساء آیه 19:
  و َعَاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ
  به نیکی با ایشان رفتار کنید.
  اگر خداوند اینقدر خشن بود و زن رو به قول شما کالا میدونست که آیه 19 رو نمیگفت/در مورد معنی کلمه هم دارید اشتباه میکنید و روی اشتباه خودتون پافشاری میکنید/کلمه واضربوهن به معنی ضرب هست درسته اما ضرب داریم تا ضرب/اگه شما یک مفسر باشید در این آیه با توجه به آیات قبل متوجه میشید که معنی ضرب نمیتونه کتک زدن باشه/امام صادق(ع) به صراحت فرموده:شگفت از مردی كه همسرش را كتك می‌زند حال آن‌كه اگر بر فرض كسی قرار است كتك بخورد مرد استحقاق بیشتری دارد تا زن! پس هرگز زنانتان را نزنید چرا كه در این صورت باید قصاص و مجازات شوید ولی[اگر حقوق شما را رعایت نكردند]از آنها فاصله بگیرید و ناراحتی خود را به شیوه‌های دیگر نشان دهید/لابد استغفرالله امام صادق(ع)هم 1200 سال پیش از شما ترسیده و ماست مالی کرده/خیر گرامی این تفسیر آیههای قرآن از زمان خود رسول الله هم بوده/

  پاسخحذف
 22. خداوند به زن ها مهربان تر است
  امام رضا(ع) مي فرمايند كه پيامبر اكرم (ص) فرمودند:
  اِنّ الله تبارَكَ و تعالي علَي الاِناثِ اَرَقُّ منهُ علي الذُّكور و ما مِن رَجُلِ يُدخِلُ فَرحَه علي امراه بينها و بينه حرمه الا فرحه الله يوم القيامه
  يعني خداوند بر زنان مهربان تر است تا مردان و هر كسي كه زني را كه ميان او و آن زن،پيوند خويشاوندي وجود دارد خشنود كند،خداوند او را در روز قيامت خشنود مي گرداند.
  و نيز پيامبر اكرم (ص) به ياران خود فرمودند:
  هر يك از شما براي خريدن چيزي كه در خانه لازم است به بازار برود و آن را بخرد و به خانه بياورد خداوند به او ثواب كسي را مي دهد كه صدقه اي براي رفع احتياج نيازمندان به خانه آن ها برده است و هنگامي كه چيزي را خريداري كرديد و به خانه آورديد،اول به دختران خود بدهيد و بعد از آن به پسران بدهيد كه خشنود كردن دختران و دل جوئي از آن ها ثواب بيشتري دارد.
  حضرت كاظم(ع) فرمودند:
  غضب خداوند براي هيچ گناهي مانند غضبي كه در رابطه با رعايت نكردن حق زنان و كودكان مي كند نيست.
  و نيز حضرت رسول اكرم (ص) فرمودند:
  به هر خانه اي كه در آن دختران سكونت دارند در هر روز ۱۲ بركت و رحمت از جانب خداوند نازل مي شود.
  امام صادق(ع) فرمودند:
  اَكثَرُ الخَيرِ في النِّساءيعني خير و بركت بيشتر بر محور وجود زن ها مي چرخد.
  و همچنين فرمودند:
  فاِنَّ فيهِنَّ اليُمنَ۶-يعني بركت و ميمنت در وجود زن ها است.
  پيامبر اكرم(ص) فرمودند:
  يكي از نشانه هاي يمن و بركت عروس، آن است كه نخستين نوزادي كه به دنيا مي آورد دختر باشد.
  منبع:
  وسائل الشيعه،ج۱۵،ص۱۱۶. ۲-وسائل الشيعه،ج ۱۵ ص ۲۲۷ و سفينه البحار،ج۲،۶۸۵

  حالا شما میگویید که ارزش زن در اسلام پایین آمده من از شما تعجب میکنم و فرض به یقین بر این است که شما اسلام را نمیشناسید و تحقیق کامل نداشته اید.

  پاسخحذف
 23. ((سبلان گفت...
  با سلام خدمت دوست خوبم گمنامیان
  دوست عزیز وقتی من به شما میگم قرآن نیاز به تفسیر داره به خاطر همینه/شما به یک آیه بر میخورید و بدون اطلاع از آیات قبل و بعد نظر میدین/سوره مبارکه نساء آیه 19:
  و َعَاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ
  به نیکی با ایشان رفتار کنید.
  اگر خداوند اینقدر خشن بود و زن رو به قول شما کالا میدونست که آیه 19 رو نمیگفت/در مورد معنی کلمه هم دارید اشتباه میکنید و روی اشتباه خودتون پافشاری میکنید/کلمه واضربوهن به معنی ضرب هست درسته اما ضرب داریم تا ضرب/اگه شما یک مفسر باشید در این آیه با توجه به آیات قبل متوجه میشید که معنی ضرب نمیتونه کتک زدن باشه/امام صادق(ع) به صراحت فرموده:شگفت از مردی كه همسرش را كتك می‌زند حال آن‌كه اگر بر فرض كسی قرار است كتك بخورد مرد استحقاق بیشتری دارد تا زن! پس هرگز زنانتان را نزنید چرا كه در این صورت باید قصاص و مجازات شوید ولی[اگر حقوق شما را رعایت نكردند]از آنها فاصله بگیرید و ناراحتی خود را به شیوه‌های دیگر نشان دهید/لابد استغفرالله امام صادق(ع)هم 1200 سال پیش از شما ترسیده و ماست مالی کرده/خیر گرامی این تفسیر آیههای قرآن از زمان خود رسول الله هم بوده/))
  ===================================
  ------------------------------------------
  گرانقدر،
  سلام و درود،
  سپاس از کامنت شما،

  عزیز جان،
  الله می گوید زنان را کتک بزنید، بعد یک جای دیگر می گوید به نیکی رفتار کنید!!
  اولا ایه 34 متاخر از آیه 19 است، پس آیه 34 معتبر تر است.
  دوما،
  این چطور الله ی است که خودش نمی داند چه می خواهد بکند؟!

  ضمنا،
  منظور الله اگر واقعا نیکی کردن بود، دیگر نمی گفت زنان را کتک بزنید.

  در باره معنای کلمه نیز توضیح داده ام که:
  در بالا نوشتم که:
  همانطوری که می بینید کلمه (واضربوهن) به کلمه STRIKE ترجمه شده است که معنای کتک زدن می دهد.
  Strike: formal to deliberately hit someone or something with your hand or a weapon

  ضمنا، حتی اگر شما عربی هم ندانید، خیلی ساده می بینید که (وَاضْرِبُوهُنَّ) از فعل(ضرف) می آید که معنایش مشخص اسـت

  لذا ماست مالی نفرمایید، کلمه فوق به صورت مشخص به معنای کتک زدن است و مهنای آگاهی نمی دهد....!!!

  شما می فرمایید ده درصد زنان ناشزه هستند و باید کتک بخورند!!

  بنده عرض می کنم زن متعلق به کسی نیست، کالا هم نیست، اگر زن ناشزه است، مرد می تواند از او جدا شد، زن یک انسان است،
  نباید او را کتک زد...!!!

  در کشورهای متمدن شما اگر حیوانات را کتک بزنی و به آنها آزار برسنی، ممکن است با دادگاه و تنبیه های سخت مواجه شوی، چرا باید یک زن، کتک بخورد؟!

  این کتاب آسمانی شما، کتابی است که در آن دستور به کتک زدن زنان و برده داری و کشتن مخالفین و تجاوز به زن شوهر دارد می دهد!!!
  چطور کتاب آسمانی ممکن است اینقدر آغشته به چرندیات باشد!؟

  پاسخحذف
 24. ((سرباز امام زمان گفت...
  خداوند به زن ها مهربان تر است
  امام رضا(ع) مي فرمايند كه پيامبر اكرم (ص) فرمودند:
  اِنّ الله تبارَكَ و تعالي علَي الاِناثِ اَرَقُّ منهُ علي الذُّكور و ما مِن رَجُلِ يُدخِلُ فَرحَه علي امراه بينها و بينه حرمه الا فرحه الله يوم القيامه
  يعني خداوند بر زنان مهربان تر است تا مردان و هر كسي كه زني را كه ميان او و آن زن،پيوند خويشاوندي وجود دارد خشنود كند،خداوند او را در روز قيامت خشنود مي گرداند.
  و نيز پيامبر اكرم (ص) به ياران خود فرمودند:
  هر يك از شما براي خريدن چيزي كه در خانه لازم است به بازار برود و آن را بخرد و به خانه بياورد خداوند به او ثواب كسي را مي دهد كه صدقه اي براي رفع احتياج نيازمندان به خانه آن ها برده است و هنگامي كه چيزي را خريداري كرديد و به خانه آورديد،اول به دختران خود بدهيد و بعد از آن به پسران بدهيد كه خشنود كردن دختران و دل جوئي از آن ها ثواب بيشتري دارد.
  حضرت كاظم(ع) فرمودند:
  غضب خداوند براي هيچ گناهي مانند غضبي كه در رابطه با رعايت نكردن حق زنان و كودكان مي كند نيست.
  و نيز حضرت رسول اكرم (ص) فرمودند:
  به هر خانه اي كه در آن دختران سكونت دارند در هر روز ۱۲ بركت و رحمت از جانب خداوند نازل مي شود.
  امام صادق(ع) فرمودند:
  اَكثَرُ الخَيرِ في النِّساءيعني خير و بركت بيشتر بر محور وجود زن ها مي چرخد.
  و همچنين فرمودند:
  فاِنَّ فيهِنَّ اليُمنَ۶-يعني بركت و ميمنت در وجود زن ها است.
  پيامبر اكرم(ص) فرمودند:
  يكي از نشانه هاي يمن و بركت عروس، آن است كه نخستين نوزادي كه به دنيا مي آورد دختر باشد.
  منبع:
  وسائل الشيعه،ج۱۵،ص۱۱۶. ۲-وسائل الشيعه،ج ۱۵ ص ۲۲۷ و سفينه البحار،ج۲،۶۸۵

  حالا شما میگویید که ارزش زن در اسلام پایین آمده من از شما تعجب میکنم و فرض به یقین بر این است که شما اسلام را نمیشناسید و تحقیق کامل نداشته اید.)))
  ----------------------------------
  ===========================================
  گرامی،

  سپاس از کامنت شما،

  درباره اینکه دختران نوزاد مورد علاقه پیامبر اسلام بوده اند، هیچ شکی نیست

  ایشان در سن 54 سالگی ، رفته اند و با دختر هشت ساله ای ازدواج کرده و با همبستر شده اند....!!!

  عزیز جان،
  حدیث فلان امام معتبر تر است یا آیه قران ؟!

  آیه قران می گوید زنان را بزنید، شهادت انها و ارثیه و دیه آنها را نصف مرد می داند، یعنی از نظر اسلام ارزش آنها نصف مرد است، بعد شما می گویی فلان امام گفته زن فلان طور است؟!

  به ما هم می دانیم امامان شیعه چه علاقه ای به زنان داشته اند...!!

  پاسخحذف
 25. احادیث معصومان علیهم السلام در تفسیر قرآن نقش و جایگاهی مهم دارند.در برخی از احادیث که به احادیث تفسیری معروفند با کنار هم قرار دادن آیات پیرامون یک موضوع به تبیین ابعاد و جوانب آن موضوع قرآنی پرداخته شده است.از این رو من برای شما چند حدیث از معصومین(ع)را نقل کردم.در مسألة آفرینش از نظر قرآن کریم‌ تفاوتی میان مرد و زن وجود ندارد و هر دو از یک سرشت و گوهر آفریده شده‌اند.
  آیه 195 سورة آل عمران می‌فرماید:
  {فَاسْتَجاب‌َ لَهُم‌ْ رَبُّهُم إنّی لااُضیع‌ُ عَمَل‌َ عامِل‌ٍ مِنْکُم مِن ذَکَرٍ أو أُنثی‌َ بَعْضُکُم مِن بَعْض} وقتی عده‌ای از مردم با ایمان و خداپرست‌ از خداوند می‌خواهند آن‌ها را از اهل جهنم قرار ندهد و گناهانشان را بیامرزد پروردگار در پاسخ می‌فرماید:دعایشان مستجاب شد. و آنها بدانند که من عمل نیک آنها را چه مرد باشند و چه زن ضایع نخواهم کرد.حالا این سوآل مطرح میشود که منظور آیه فوق چه میتواند باشد.معنی سطحی چنین است که خدا عادل بوده و معنی عمقی آن این است که خدا زن و مرد را برابر و یکسان خلق کرده.همچنین آیه مبارکه 35 سوره احزاب یا آییه 228 سوره بقره
  آیه 21 سوره روم.دوستان لطفا خود آیه های نام برده شده را مطالعه فرمایند چون نوشته بسیار شده و خواندن ملول خلاصه وار عرض میکنم:خداوند ارزش زن و مرد را یکسان میداند.شما نمیتوانید از قرآن صرفا ایراد بگیرید برای موردی که متوجه آن نشده اید چرا که در پس هر آیه هزاران معنی وجود دارد که برخی به خاطر علم کم به آن آیه کافر میشوند.
  شما گفتید از قرآن دلیل بیاورید من از قرآن دلیل آورده ام که خداوند تبارک و تعالی چگونه زنان را هم مقام مردان میداند.

  پاسخحذف
 26. عزیز جان،

  این چطور خدایی است که ناتوان از حرف زدن به صورت مستقیم است و یکی باید حرف های او را تفسیر کند ؟!


  چرا قرآن به تفسیر و تفسیر گر نیاز ندارد ؟! / این چگونه خدایی است که ناتوان از بیان حرفش بدون حضور مفسر است؟
  هموطنم ، آخوند و ملا ، همان مفسر قران هستند و برای توجیه اینکه مسلمانان به آنها نیاز دارند، همیشه می گویند قران نیاز به مفسر دارد. چرا که می دانند بدون وجود مفسر، هر انسان عاقلی با خواندن قران آنرا به گوشه ای پرت خواهد کرد، تنها مفسر است که می تواند اشتباهات و دستورات غیر اخلاقی و غیر انسانی قران را ماست مالی کند.


  حال به یاد بیاوریم که این مفسرین قران ، از کشور ما یک خرابه ساخته اند و ایران را تبدیل به یک جهنم واقعی کرده اند.


  وقتی قرآن را می خوانیم و به آیات مضحک و احمقانه آن بر می خوریم ، مسلمانان عزیز فوری به ما می گویند که شما سواد خواندن قران را ندارید و باید یک مفسر قران را برای شما تفسیر کند !

  سوال من این است، این چگونه خدایی است که نمی تواند حرفش را مثل بچه آدم بیان کند و یک مفسر باید بیاید و حرف او را برای ما توضیح دهد ؟!

  مگر نمی گویید قران معجزه محمد است، چرا الله حتی در این معجزه نیز ناتوان از سخن گفتن بدون حضور یک مفسر است ؟!

  آیا این توهین به الله نیست که بگویید این الله آنچنان ناتوان از سخن گفتن شفاف و بی ایراد است که یک نفر مفسر باید بغل دست او بنشیند و حرف های او را تصحیح و ماست مالی کند ؟! چرا الله شما ناتوان از حرف زدن مستقیم است ؟!


  چرا الله عقلش نرسیده که به صورت مستقیم در خود قران بگوید این کتاب نیاز به مفسر دارد و مشخصات افراد مفسر را نیز تبیین و تصریح کند و به صورتی شفاف بیان کند ؟


  چرا در سوره احزاب ، آیه پنجاه ، الله در مورد اتاق خواب محمد و اینکه محمد باید کدام شب با کدام یکی از زنانش تماس جنسی داشته باشد، صحبت شده است ،اما یک کلام در خود قران گفته نشده که این کتاب نیاز به مفسر دارد ؟ یعنی تصریح به نیاز کتاب قران به مفسر برای طول تاریخ از قضایای رابطه سکسی محمد بی ارزش تر است ؟


  مگر در این کتاب گفته نشده است که :
  ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَسوره بقره ، آیه دو)
  ترجمه: اين كتاب با عظمتي است كه شك در آن راه ندارد ، و مايه هدايت پرهيزكاران است.


  اگر در این کتاب شک نیست، اگر این کتابی واضح است، دیگر چه نیازی به مفسر دارد؟!

  مگر در این آیه گفته نشده است اگر کافران می توانند چند آیه مثل آیات قران بیاورند ؟!
  یعنی این کتاب آنقدر قدرتمند و پر محتوا است که کسی نمی تواند مشابه آن را خلق کند، سوال اینجاست،
  این چطور کتاب پر محتوایی است که باید همراه یک آدم ماله کش به نام مفسر بیاید تا سعی کند اشتباهات قران را ماست مالی کند ی ؟
  خوب من هم می توانم چند کلمه مزخرف به هم بچسبانم و به همه بگویم شما نمی توانید معنای آنرا بفهمید ، نیاز به مفسر دارید!!


  البته همه می دانیم که منظور از مفسر چیست، منظور از مفسر قران شخصی است که می آید و اشتباهات و سخنان بیهوده و احمقانه قران را ماست مالی می کند، مثلا وقتی در آیه 29 سوره توبه، الله می گوید کسانی را که ایمان نمی اورند ، به قتل برسانید، شخص مفسر ماله را بدست گرفته و می گوید منظور از کشتن در این آیه، آب دادن باغچه است ! یا وقتی در ایه 34 سوره نسا، قران می گوید مردان حق دارند زنان را کتک بزنند، مفسر ماله را باز بدست می گیرد و می گوید منظور نوازش کردن آرام زنان است.

  پاسخحذف
 27. واقعا من که دیگه نمیدونم چی باید بگم/تمام مطالب قبلی شما رو خوندم و شما در تمام موارد در پایان همین جمله رو تکرار کردین/شما حریف قرآن نمیشید چون به حدی کامله که جایی برای ایراد گرفتن نداره/زمانی که دلیل کم مییارین میگین چرا تفسیر میکنید/همین برداشت غلط شما مگه به نوعی تفسیر شخصی از قرآن نیست/شما هیچ دقت کردی پاسخ ندادی و از پاسخ دادن تفره رفتین و فقط حرف خودت رو زدی/بله به قول شما چرا الله نگفت قرآن مفسر لازم داره اما اون هم دلیل داره/یک دلیل روشن و قوی ::
  ------------------------
  برای اینکه افرادی پیدا نشن که از قرآن سوءاستفاده کنند و این بشه یک حکم در قرآن
  ------------------------
  میدونی یعنی چی؟یعنی از آیه هایی که منظورش در چند آیه بخش میشه به نفع خودشون برداشت کنند/هیچ دقت کردین که جواب من رو چی دادین
  **اولا ایه 34 متاخر از آیه 19 است، پس آیه 34 معتبر تر است.**
  آخه این هم شد جواب/پس شما چرا به آیه های بعدی سوره نساء کاری ندارین/چرا وقتی میگم خدا در آیه فلان گفته مقام زن بالای اونو قبول نمیکنید/
  چرا سخنان امامان رو قبول نمیکنید/شما میفرمایید برای هر مشکلی که پیش مییاد مردها برن از زنشون جدا بشن/این منطق شماست/پاشیدگی بنیان خانواده؟/در قرآن در مورد دین شیعه هم چیزی نگفته ولی چرا این دین وجود داره؟/قرآن در مورد خیلی چیزها که در دین وجود دارن چیزی گفته نشده/به همین دلیل امامان مامور شدن که حجت رو تمام کنند/به همین دلیل حدیث به وجود اومد/به همین دلیل قرآن رو با توجه به کلش و همچنین احادیث امامان بازگو مینند/
  وسلام/

  پاسخحذف
 28. شما بگو اگه فکر میکنی قرآن نقص داره پس اینکه در قرآن در مورد اینکه اثر انگشت انسانها با هم متفاوت هست و یا پایین ترین جای سطح زمین و یا اشاره به ماده تاریک که به تازگی کشف شده و دهها مورد علمی دیگه چی میتونه باشه!اینها معجزه نیست.فکر نمیکنی عقل من و شما نمیتونه پاسخ گو باشه!!
  اینکه خدا در قرآن از برای معرفی رنگها از سیاه و سفید و قرمز و آبی و سبز استفاده کرده که امروزه فهمیدن تمام رنگها از ترکیب همین چند رنگ است این معجزه نیست.

  پاسخحذف
 29. ((ناشناس گفت...
  شما بگو اگه فکر میکنی قرآن نقص داره پس اینکه در قرآن در مورد اینکه اثر انگشت انسانها با هم متفاوت هست و یا پایین ترین جای سطح زمین و یا اشاره به ماده تاریک که به تازگی کشف شده و دهها مورد علمی دیگه چی میتونه باشه!اینها معجزه نیست.فکر نمیکنی عقل من و شما نمیتونه پاسخ گو باشه!!
  اینکه خدا در قرآن از برای معرفی رنگها از سیاه و سفید و قرمز و آبی و سبز استفاده کرده که امروزه فهمیدن تمام رنگها از ترکیب همین چند رنگ است این معجزه نیست.))
  ==============================
  ------------------------------------------
  پاسخ:

  عزیز جان،

  این قران شما فکر می کند شهاب سنگ ها سنگ هایی است که برای زدن شیطان به کار می رود،

  فکر می کند
  یا فکر می کند زمین مسطح است،

  یا تصور می کند آسمان بدون ستون بنا شده !!! یعنی فکر می کند یک گنبد است ...!!

  آن وقت شما می گویی کتاب علمی است...!؟!؟!

  پاسخحذف
 30. سرباز امام زمان گفت... خداوند ارزش زن و مرد را یکسان میداند
  +++++++++++++++++++++++
  کسی نگفت خدا یکسان میدونه یا یکسان نمیدونه سوال اینه چرا خدا میگه زن رو بزنید مگه زن آدم نیست،دوما این چه جور یکسان دیدنه که حق طلاق با مرد حق نگهداری بچه با مرد این میشه یکسان دیدن،چرا این خدای شما یک آیه به نفع زنان نداد هرچی آیه نازل شد به ضرر زن اومده.

  پاسخحذف
 31. سبلان گفت...
  برای اینکه افرادی پیدا نشن که از قرآن سوءاستفاده کنند و این بشه یک حکم در قرآن
  ++++++++++++++++++
  ولی با این وجود اینجور افراد پیدا شدن و قرآن رو به نفع خودشون تفسیر کردن و اون رو حکم کردن.اصلا حرف شما درست گیریم منظور آیه 34 همون که شما میگین و ما هم قبول کردیم میشه در مورد آیه(24 نسا) هم توضیح بدین

  پاسخحذف
 32. نشد دیگه سوال من رو جواب ندادی ناقلا
  چطور تو قرآن در مورد رنگ اثر انگشت و پاینترین جای زمین گفته شده؟

  پاسخحذف
 33. کسی نگفت خدا یکسان میدونه یا یکسان نمیدونه سوال اینه چرا خدا میگه زن رو بزنید مگه زن آدم نیست،دوما این چه جور یکسان دیدنه که حق طلاق با مرد حق نگهداری بچه با مرد این میشه یکسان دیدن،چرا این خدای شما یک آیه به نفع زنان نداد هرچی آیه نازل شد به ضرر زن اومده.

  -------------------------------------
  جواب:
  پاسخ شما رو بنده کامل بیان کردم.با مرور به کامنتهای اینجانب که در بالا آمده پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.در مورد حق طلاق باز هم مورد تصمیم احساسی زن مورد توجه قرار میگیرد.در مورد حق فرزند هم دلایلی وجود دارد که به این بحث مربوط نمیباشد.

  پاسخحذف
 34. یا تصور می کند آسمان بدون ستون بنا شده !!! یعنی فکر می کند یک گنبد است ...!!

  ---------------------------------
  در گذشته تصور میشد که آسمان سقف زمین است و هر سقفی بدون شک به ستون نیاز دارد، و مردم گذشته از این بابت شگفت زده بودند که ستون آسمان کجای زمین قرار دارد، حال در قرآن خداوند فرموده که آسمان بدون ستون بنا شده،و این حرفی خلاف واقعیت نیست! مگر اینکه شما به تازگی پی برده باشید که آسمان ستون لازم دارد و حرف قرآن خلاف است.

  پاسخحذف
 35. ((سرباز امام زمان گفت...
  ...پاسخ شما رو بنده کامل بیان کردم.با مرور به کامنتهای اینجانب که در بالا آمده پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.در مورد حق طلاق باز هم مورد تصمیم احساسی زن مورد توجه قرار میگیرد.در مورد حق فرزند هم دلایلی وجود دارد که به این بحث مربوط نمیباشد.
  =============================
  ----------------------------------------------
  گرانقدر
  در کشورهای متمدن، زنان بهترین قاضی ها هستند و مهمترین پست های قضایی را می گیرند.

  چرا فکر می کنید زنان شعور و عقل ندارند که بیایند و در مورد زندگی خودشان تصمیم بگیرند؟! چرا زن نباید حق داشته باشد که مرد زندگیش را انتخاب کند و یا طلاق بگیرد؟!


  اینها همه ناشی از دیدگاه اسلام است که زن را انسان نمی داند...!

  پاسخحذف
 36. ((گمنامیان در پاسخ اینکه می گویند قران علمی است، می گوید:
  قران و الله تصور می کند آسمان بدون ستون بنا شده !!! یعنی فکر می کند یک گنبد است ...!!)))

  در پاسخ:
  ((سرباز امام زمان گفت...
  در گذشته تصور میشد که آسمان سقف زمین است و هر سقفی بدون شک به ستون نیاز دارد، و مردم گذشته از این بابت شگفت زده بودند که ستون آسمان کجای زمین قرار دارد، حال در قرآن خداوند فرموده که آسمان بدون ستون بنا شده،و این حرفی خلاف واقعیت نیست! مگر اینکه شما به تازگی پی برده باشید که آسمان ستون لازم دارد و حرف قرآن خلاف است.))
  ======================================
  ----------------------------------------
  گرامی،

  این الله شما اگر دانش داشت که آسمان گنبد نیست، یک کلام می گفت گنبدی وجود ندارد، زمین هم گرد است...!!

  چرا خودش را اسکول کرده ؟؟!؟!

  پاسخحذف
 37. جواب شکست ناپزیر
  ======================
  ----------
  عزیز جان این که نشد/یک بحث رو به آخر برسون بعد بپر به شاخه بعدی/قرآن به مفسر نیاز داره همونطور که اثبات فرمولهای ریاضی و فیزیک به استاد تحصیل کرده اون رشته نیاز داره/وقتی یکی میخواد یک مساله ریاضی رو برای شما حل کنه بهش چی میگین؟/میگین ریاضی تمامش مشخص و روشن هستش و ما نیاز به توضیح شما نداریم؟؟یا گوش میکنید و اثبات قانون رو یاد میگیرید/بدی کار شما اینه که احساسی صحبت میکنید و با منطق نمیشه با شما بحث کرد چون از در احساسات وارد میشید و منطق رو کنار میذارین((البته توهین حساب نشه))/جناب گمنامیان گالیله 10 قرن بعد به زور به مردم حالی کرد که زمین گرده خدا اون زمان چطور باید اینو ثابت میکرد آیا فکر نمیکنید مردم اون موقع درک این مسائل رو نداشتن/

  پاسخحذف
 38. شما فرمایشی می فرمایید!!

  یعنی این خدای شما عرضه ندارد دو تا کلمه حرف بزند، به شکلی که ما بفهمیم چه می گوید؟!

  مگر خود قران نمی گوید این کتاب مبین و شفاف است؟! یعنی الله شعور ندارد بفهمد که این کتاب مبین نیست و باید همراه یک مفسر بیاید ؟!

  هموطنم ، آخوند و ملا ، همان مفسر قران هستند و برای توجیه اینکه مسلمانان به آنها نیاز دارند، همیشه می گویند قران نیاز به مفسر دارد. چرا که می دانند بدون وجود مفسر، هر انسان عاقلی با خواندن قران آنرا به گوشه ای پرت خواهد کرد، تنها مفسر است که می تواند اشتباهات و دستورات غیر اخلاقی و غیر انسانی قران را ماست مالی کند.


  حال به یاد بیاوریم که این مفسرین قران ، از کشور ما یک خرابه ساخته اند و ایران را تبدیل به یک جهنم واقعی کرده اند.


  وقتی قرآن را می خوانیم و به آیات مضحک و احمقانه آن بر می خوریم ، مسلمانان عزیز فوری به ما می گویند که شما سواد خواندن قران را ندارید و باید یک مفسر قران را برای شما تفسیر کند !

  سوال من این است، این چگونه خدایی است که نمی تواند حرفش را مثل بچه آدم بیان کند و یک مفسر باید بیاید و حرف او را برای ما توضیح دهد ؟!

  مگر نمی گویید قران معجزه محمد است، چرا الله حتی در این معجزه نیز ناتوان از سخن گفتن بدون حضور یک مفسر است ؟!

  آیا این توهین به الله نیست که بگویید این الله آنچنان ناتوان از سخن گفتن شفاف و بی ایراد است که یک نفر مفسر باید بغل دست او بنشیند و حرف های او را تصحیح و ماست مالی کند ؟! چرا الله شما ناتوان از حرف زدن مستقیم است ؟!


  چرا الله عقلش نرسیده که به صورت مستقیم در خود قران بگوید این کتاب نیاز به مفسر دارد و مشخصات افراد مفسر را نیز تبیین و تصریح کند و به صورتی شفاف بیان کند ؟


  چرا در سوره احزاب ، آیه پنجاه ، الله در مورد اتاق خواب محمد و اینکه محمد باید کدام شب با کدام یکی از زنانش تماس جنسی داشته باشد، صحبت شده است ،اما یک کلام در خود قران گفته نشده که این کتاب نیاز به مفسر دارد ؟ یعنی تصریح به نیاز کتاب قران به مفسر برای طول تاریخ از قضایای رابطه سکسی محمد بی ارزش تر است ؟


  مگر در این کتاب گفته نشده است که :
  ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَسوره بقره ، آیه دو)
  ترجمه: اين كتاب با عظمتي است كه شك در آن راه ندارد ، و مايه هدايت پرهيزكاران است.


  اگر در این کتاب شک نیست، اگر این کتابی واضح است، دیگر چه نیازی به مفسر دارد؟!

  مگر در این آیه گفته نشده است اگر کافران می توانند چند آیه مثل آیات قران بیاورند ؟!
  یعنی این کتاب آنقدر قدرتمند و پر محتوا است که کسی نمی تواند مشابه آن را خلق کند، سوال اینجاست،
  این چطور کتاب پر محتوایی است که باید همراه یک آدم ماله کش به نام مفسر بیاید تا سعی کند اشتباهات قران را ماست مالی کند ی ؟

  خوب من هم می توانم چند کلمه مزخرف به هم بچسبانم و به همه بگویم شما نمی توانید معنای آنرا بفهمید ، نیاز به مفسر دارید!!


  البته همه می دانیم که منظور از مفسر چیست، منظور از مفسر قران شخصی است که می آید و اشتباهات و سخنان بیهوده و احمقانه قران را ماست مالی می کند، مثلا وقتی در آیه 29 سوره توبه، الله می گوید کسانی را که ایمان نمی اورند ، به قتل برسانید، شخص مفسر ماله را بدست گرفته و می گوید منظور از کشتن در این آیه، آب دادن باغچه است ! یا وقتی در ایه 34 سوره نسا، قران می گوید مردان حق دارند زنان را کتک بزنند، مفسر ماله را باز بدست می گیرد و می گوید منظور نوازش کردن آرام زنان است.

  پاسخحذف
 39. خیر گرامی مفسر ماست مالی نمیکند بلکه شبهات قرآنی را برطرف میکند/یعنی اون بخشهایی که درکش مشکل و سخت هست رو برای ما شرح میدهد/مفسر یعنی کسی که کل قرآن رو حفظ و از آیات مختلف نسبت به یک آیه خاص استنباط میکند/خدا در قرآن فرمود ما تمام دنیا را در 6 ایام خلق کرده ایم/منظور نه شش روز که من و شما در نگاه اول میخونیم و باور میکنیم بعد ازش اشکال میگیریم/
  شش ایام یعنی
  1-انفجار بزرگ
  2-چهار دوره زمین شناسی
  3-پیدایش انسان
  روی هم رفته شش دوره یا ایام/خدا فرمود حیات را در چهار ایام خلق کردم
  1-تک سلولیهای نخست
  2-=یدایش و انقراض موجودات اولیه
  3-ناندرتال
  4-انسان امروزی
  به این میگن علم تفسیر گرامی/

  پاسخحذف
 40. یعنی این خدای شما عرضه ندارد دو تا کلمه حرف بزند، به شکلی که ما بفهمیم چه می گوید؟!
  ================================================

  اجازه بدهید مدتی به این جمله بالا فکر کنیم.

  و بعد این جمله
  ========================================
  این الله شما اگر دانش داشت که آسمان گنبد نیست، یک کلام می گفت گنبدی وجود ندارد، زمین هم گرد است...!!
  =========================================

  سوال آیا اگر خداوند آن موقع در قرآن میگفت میکروب باعث بیماری میشود و یا در مورد علم ژنتیک میگفت مردم آن موقع ((مثل آقایان گمنامیان آن زمان))نمیگفتند چرا خدا چیزی فرموده که ما متوجه نمی شویم چرا راحت مطلب را بیان نکرده.در ثانی اگر قرار باشد خدا در مورد تمام مطالب هستی جهان از پیدایش تا امروز بگوید کتاب قرآن بیش از میلیاردها صفحه میشد.
  به شما فقط یک چیز میتوان گفت:هر آنچه از قرآن نمیفهمید آینده علم و پیشرفت بشریت آن را ثابت خواهد کرد.

  پاسخحذف
 41. گرامی،

  قران می گوید از گل و خاک انسان را آفریده،
  در صورتی که همه می دانند در اثر تکامل انسان به وجود امده!

  قران می گوید زمین در شش روز ساخته شد، در حالی که عمر زمین چهار و نیم میلیارد سال است...!!!
  و الی آخر..!!

  سعی نکنید فران را به علم بچسبانید، با صد من چسب هم عملی نیست...!!

  پاسخحذف
 42. خدا در قرآن گفته در شش ایام نه شش روز آقای گمنامیان/من در بالا توضیح داده ام و شما الان بر خلاف حرف و قانون خودتون که گفتید **تمام کامنت ها را بدقت می خوانم**عمل کردید/متن بالا در مورد شش ایام را مطالعه کنید/

  پاسخحذف
 43. آقایان آقایان شما چطور میتونید بگین قرآن معجزه هست و اینجور چیزا وقتی این کتاب مبین نقصهای فراوان داره مثل
  طوفان نوح ، زندگی یونس در شکم ماهی ، کشتن نوجوانی به احتمال کفر در آینده ،کشتن تمام افراد قوم پس از کشتن یک شتر،و هزاران مطلب چرند دیگه یکی دو تا نیست بیش از صدها دلیل وجود داره
  منبع ویکی پدیا
  آیه به آیه شما میگین معجزه من میگم ایراد.تو عصر امروز شما برو به یک دکتر بگو یه نفر تو شکم ماهی زندگی میکرد آخه این مسخره نیست دیگه چه تحلیلی برای این دارید.خدا در قرآن گفته در شش ایام مثلا شما شش ایام رو نام بردید میخوای من بگم شش تا نمیشه هفت تا میشه یا پنج تا میشه
  مثلا انفجار بزرگ-پیدایش داینسورها-انفجار دوم-دوباره یه سری موجودات دیگه-عصر یخبندان اول-دوباره انقراض-عصر دوم یخبندان-بازم انقراض-پیدایش انسان-شد نه تا حالا یه جور دیگه انفجار بزرگ-چهار دوره زمین شناسی که ما الان تو چهارمیش هستیم.این شد 5 تا..آقاجان به این میگن علم تفسیر یعنی من یه جور تفسیر کنم شما یه جور دیگه.

  پاسخحذف
 44. سوال آیا اگر خداوند آن موقع در قرآن میگفت میکروب باعث بیماری میشود و یا در مورد علم ژنتیک میگفت مردم آن موقع ((مثل آقایان گمنامیان آن زمان))نمیگفتند چرا خدا چیزی فرموده که ما متوجه نمی شویم چرا راحت مطلب را بیان نکرده.در ثانی اگر قرار باشد خدا در مورد تمام مطالب هستی جهان از پیدایش تا امروز بگوید کتاب قرآن بیش از میلیاردها صفحه میشد.
  به شما فقط یک چیز میتوان گفت:هر آنچه از قرآن نمیفهمید آینده علم و پیشرفت بشریت آن را ثابت خواهد کرد

  --------------
  آخه حاج آقا شما هم فرمایشی میکنید که روی کله آدم چقندر سبز میشه.فعلا که علم جلو میره قرآن همش مجبوره یا عقب نشینی کنه یا از خودش دفاع کنه.باور کنید اگه شما 200 سال پیش بودین میگفتین معنی کله ضرب در این آیه یعنی بزن نصف صورت زن رو سیاه کن.الان که این مسائل خیلی ضایع شده شما دارین چیز دیگه میگین.

  پاسخحذف
 45. فکر کنم جواب خوبی دادم مگه نه!!لووووول
  دیگه حوصلم سر رفت بس تماشا کردم شما گفتین کم کم داشتین فکر میکردین که پیروز شدین ولی خب دیگه اینجوری دیگه D:
  گمنامیان جان ببخش فوضولی کردم ولی دیگه نزدیک بود بترکم به خاطر همین هواری زدیم.بوس بوس تا بعد!

  پاسخحذف
 46. ((ناشناس گفت...
  سوال آیا اگر خداوند آن موقع در قرآن میگفت میکروب باعث بیماری میشود و یا در مورد علم ژنتیک میگفت مردم آن موقع ((مثل آقایان گمنامیان آن زمان))نمیگفتند چرا خدا چیزی فرموده که ما متوجه نمی شویم چرا راحت مطلب را بیان نکرده.در ثانی اگر قرار باشد خدا در مورد تمام مطالب هستی جهان از پیدایش تا امروز بگوید کتاب قرآن بیش از میلیاردها صفحه میشد.
  به شما فقط یک چیز میتوان گفت:هر آنچه از قرآن نمیفهمید آینده علم و پیشرفت بشریت آن را ثابت خواهد کرد
  ))
  ====================
  -----------------------------------

  پاسخ:
  گرانقدر،
  این توحیه شما، غلط ها و اشکالات علمی متعدد موجود در قران را حل نمی کند.
  الله می توانست در این مورد حرف نزند، به جای اینکه حرف غلطی بزند.

  الله شما فکر می کند شهاب سنگ ها، تیرهایی است برای زدن شیطان!! می توانست یک کلام این حرف غلط را نزند.

  این چطور الله نادانی است که چنین اشتباه مهلکی را مرتبک می شود و اندازه یک کودک پنج ساله دانش ندارد؟!؟ ؟

  پاسخحذف
 47. باید خاطر نشان کنم که منظور زدن جنیان بوده نه شیطان و بهتر است وارد این بحث نشویم چرا که ما به وجود جنیان اعتقاد داریم و شما ندارید و این خود مبحثی طولانی و خارج از موارد قرآنی است،پس بحث بی فایده و توضیح بی مورد است.اما نظر شما را به این آیه جلب مکنم که خداوند فرموده:
  {وَجَعَلْنَا السَّمَاءَ سَقْفًا مَحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آیَاتِهَا مُعْرِضُونَ}[الأنبیاء:32]
  "و آسمان را سقفی محافظ قرار دادیم ولی آن ها از نشانه های او روی گردان هستند."
  این خاصیت آسمان با تحقیقات دانشمندان در قرن 20 ثابت شد. جوی که اطراف زمین را فراگرفته است دارای عملکرد های حیاتی بسیار مهمی است. یک نقش آن حفاظت کردن زمین در مقابل شهاب سنگ های کوچک و بزرگ است تا به زمین برخورد نکنند.

  پاسخحذف
 48. فعلا که علم جلو میره قرآن همش مجبوره یا عقب نشینی کنه یا از خودش دفاع کنه

  ---------
  این نظر شخصی شماست.ما اعتقاد داریم که با پیشرفت علم حقایق قرآن بیشتر مشخص میشود به مانند آیه بالا.شما اجازه سوال کردن ما را نمیدهید وگرنه پاسخ دهید که 1400 سال پیش مردی که از نظر شما عوام محسوب می شد از کجا به چنین علمی دست یافته بود.

  پاسخحذف
 49. بله،
  این نظر شما است.

  از نقطه نظر و و بر اساس اعتقاد به قران، کتک زدن زنان ، برده داری و آدم کشی مجاز است...! از نظر کتابی که چنین قوانین ضد انسانی دارد، کتابی مقدس است...!!!!

  برای اینکه به آن کتاب اعتبار ببخشید، می گویید کتاب نقطه نظر های علمی دارد.
  اما یک کلام،

  ناتوان هستید که به من پاسخ دهید چرا این قران و الله شما فکر می کرده شهاب سنگ ها، تیرهایی برای زدن به شیطان است...!؟؟!؟

  ایا چنین کتابی علمی محسوب می شود؟!

  پاسخحذف
 50. قرآن از نظر علوم روز و اکتشافات علمی، در بر دارنده مسائلی از علوم طبیعی است که مسلّم است و منطبق با قواعد علمی امروز می‏باشد مانند
  1 - قرآن و جاذبه عمومی،
  در آیه دوم سوره رعد به آن اشاره شده است. در این آیه می‏فرماید: آسمان بدون ستونی است که آن را مشاهده کنید.
  2 - قرآن و آفرینش جهان،
  که در آیه یازدهم سوره فصلت و آیه سی انبیاء به آن اشاره شده است و حاوی نکات زیر می‏باشد:
  الف) جهان در آغاز به صورت گاز و دود بود.
  ب) جهان در آغاز به هم پیوسته بود، سپس کرات آسمانی از هم جدا شدند.
  ج) آغاز آفرینش موجودات زنده از آب است.
  3 - حرکت زمین،
  که در آیه هشتاد و هشت سوره نمل به آن اشاره شده است.
  4 - حرکت منظومه شمسی،
  در آیات سی و هشتم و چهلم، سوره یس به آن اشاره شده است.
  5 - گسترش جهان،
  در آیه چهل و هفتم سوره ذاریات به آن اشاره شده است.
  6 - زندگی در کرات دیگر،
  که در آیه بیست و نهم سوره شوری به آن اشاره شده است، در حالی که می‏دانیم حیات و زندگی، مخصوص کره زمین نیست.
  7 - آفرینش کوه‏ها،
  که در سوره نحل، آیه پانزدهم و در نبأ، آیات ششم و هفتم و در مرسلات آیه بیست و هفت و در لقمان، آیه دهم به آن اشاره شده است.
  8 - زوجیت گیاهان، که در پنج آیه به آن اشاره شده است:
  الف) آیه دهم لقمان،
  ب) آیه هفتم شعرا،
  ج) آیه هفتم ق،
  د) آیه پنجم حج،
  ه) آیه پنجاه و سوم طه،
  9 - زوجیت عمومی،
  که در آیه چهل و نهم ذاریات و سی ششم یس به آن اشاره شده است.
  10 - پرده برداری از تطورات جنین،
  که در آیه دوم سوره انسان و آیات بیستم تا بیست و سوم مرسلات و چهاردهم مؤمنون به آن اشاره شده است.
  11 - سخن گفتن از أثرات مهم جو زمین،
  در آیات سی و دوم انبیاء و هفتاد و نهم نحل و یکصد و بیست و پنج انعام.
  12 - علل نزول باران و تگرگ،
  آیه چهل و سوم سوره نور.
  13 - رابطه رعد و برق و باران،
  در آیات بیست و چهاروم روم و دوازدهم رعد.
  14 - قانون توازن،
  در آیه نوزدهم سوره حجر.
  15 - قانون تلقیح،
  در آیه بیست و دوم سوره حجر.
  16 - راه تشخیص هویت انسان،
  در آیات سوم و چهارم قیامت.
  17 - پرده برداری از عظت آفرینش آسمان‏ها،
  در آیة پنجاه و هفت سوره مؤمن.
  18 - قاره‏های ناشناخته،
  در آیه هفدهم الرحم و سی و هشت زخرف.
  19 - کرویت زمین،
  در آیات یکصد و سی و هفت اعراف و یکصد و سی و هفت صافات و چهلم معارج

  کافی بود یا باز بیشتر بگویم.

  پاسخحذف
 51. عزیز من حوصله ندارم به همه این چیزهایی که نوشته ای پاسخ بگویم، چون بی ربط بودن انها اظهر من الشمس است...!!!

  در باره جاذبه عمومی که می گویی:
  ((1 - قرآن و جاذبه عمومی،
  در آیه دوم سوره رعد به آن اشاره شده است. در این آیه می‏فرماید: آسمان بدون ستونی است که آن را مشاهده کنید.))
  عزیز جان،
  الله شما فکر می کند آسمان یک گنبد است، نیاز به ستون دارد و معجزه خودش را این می داند که این گنبد بدون ستون است، بنا به آیه ای که خودت نقل کرده ای!!

  حال شما آمده ای از این اشتباه مضحک قران، نتیجه می گیری که الله می دانسته زمین کروی است و منظومه شمسی حرکت میکند و دنیا در حال انبساط است؟!

  یعنی می خواهی پیچیده ترین قوانین فیزیک را از این اشتباه مسخره خدا (که یک بچه شش ساله نیز می داند) نتیجه علمی بگیری؟!

  مثلا من الان اگر بگویم دو ضرب دو می شود هفتصد و پنجاه، شما می خواهی نتیجه بگیری که مثلا من قانون نسبیت را می دانسته ام!؟

  درباره زوجیت گیاهان نیز باید بگویم:

  در قران زوجیت فقط برای گیاهان نیست، برای دیگر جانداران هم گفته شده است، در حالی که ما حیوان هایی را داریم که بدون نیاز به مثلا نر، باردار می شوند، مثل اژدهای کمودر

  این نوشته مرا بخوان:

  الله جان، می دانی اژدهای کمودو چیست؟! باورت می شود که نوع ماده آن ، بدون وجود نر، بچه دار می شود؟

  http://gomnamian.blogspot.com/2011/08/blog-post_25.html


  الله جان، می دانی اژدهای کمودو چیست؟! باورت می شود که نوع ماده آن ، بدون وجود نر، بچه دار می شود؟

  می دانیم که معتقدین به خدا ،تصور می کنند خدا معجزه مخصوص کرده و در نتیجه حضرت مریم موفق شده بودن داشتن شوهر ، بچه دار شود و این را معجزه الله می دانند. در آیه یازده سوره الشوری ، الله می گوید که بوسیله نر و ماده ، تعداد جانداران را افزایش می دهد، اما آزمایش های علمی ، خلاف آنرا می گویند :


  آیه را ببینید:

  فَاطِرُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ جَعَلَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا وَمِنَ الْأَنْعَامِ أَزْوَاجًا يَذْرَؤُكُمْ فِيهِ لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيْءٌ وَهُوَ السَّمِيعُ البَصِيرُ

  پديدآورنده آسمانها و زمين است از خودتان براى شما جفتهايى قرار داد و از دامها [نيز] نر و ماده [قرار داد] بدين وسيله شما را بسيار مى‏گرداند چيزى مانند او نيست و اوست‏شنواى بينا

  حال این خبر را ببینید، در این خبر بنا به مشاهدات کاملا علمی ، مشخص شده که اژدهای کمودور ماده ، بدون اینکه با هیچ دراگون کمودرو نری در ارتباط باشد، موفق شده که به تولید مثل بپردازد.

  همانطوری که می بینید ، مسول باغ وحش مذکور گفته است که اصلا هیچ اژدهای کمودوی در این باغ وحش موجود نیست:

  "We never had a male dragon at the zoo. There were no tramps that came wandering through," said Nate Nelson, the zoo's curator of amphibians, reptiles and fishes.


  بی بی سی نیز نوشته است :

  The largest lizards in the world are capable of "virgin births". Scientists report of two cases where female Komodo dragons have produced offspring without male contact.


  البته که اگر الله مشنگ ما ، پایش به جزایر کمودور رسیده بود ، ممکن بود که از وجود این موجود خبر داشته باشد و بداند که این موجود بودن وجود جفت نیز قادر به تولید مثل است !

  پاسخحذف
 52. خب الاغها وقتی تنها گیاه محل زندگی پیامیرتون که درخت نخله -خرما- نر و ماده داشته و برای بارورکردنش کشاورزا از اون زمان با دست گرده افشانیش می کردن
  خب محمد و سلمان گوساله هم اینو --تعمیم دادن -- نفهم! الاغ !
  استدلال استقرایی میدونی چیه؟
  مبنای همه ی استدلالهای دینتونو و پیغمبرتونو و آخونداتون همین استقراس گوساله!

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.