پنجشنبه، دی ۰۸، ۱۳۹۰

پژوهشی در باب آیین شمقدریه (که معقدند شمقدر امام یازدم است) و رد سم(!) امام شمقدر در تغییر مسیر اسلام....!

شمقدر (س) کیست؟!

شمقدر، شتر مقدس حضرت امام نقی(ع) است که بسیار نزد امام نقی محبوب و عزیز بود. امام تقی (ع) به عنوان کادوی تولد امام نقی،  شمقدر را که شتری  شیرخواره بود برای امام نقی خریداری کرد و امام نقی با توجه به افسرگی شدیدش، به این شتر دلبستگی خاصی پیدا کردند و تا آخر عمر امام نقی، با ایشان زندگی کردند.

از امام نقی دو حدیثی وجود دارد که می فرماید:

"هر کس شمقدر  را آزار دهد، رسول الله را آزار داده است."

و یا امام نقی در جایی فرموده اند:

قال النقی:
"یا شمقدر ... انت منی وانا منک ...
ترجمه :  ای شمقدر! تو از من هستی و من از تو هستم "

چرا پیروان مذهب شمقدریه معتقدند که شمقدر، امام یازدهم است؟

 اساس و پایه آیین شمقدریه، بر حدیثی از امام نقی استوار است که فرمودنه اند:

"هر آن‌کس که من مولای او هستم، پس شمقدر  مولای اوست»"

البته عباسیون و شعیان معتفدند که امام نقی کمی مست بوده اند و تنها می خواسته اند دوستی و نزدیکی خود به شمقدر را به صحابه گوشتزد کنند  و منظور امام نقی این نبوده که شمقدر را امام بعدی خود اعلام کنند.

اما شمقدران (پیروان شمقدریه) معتقد هستند که امام نقی هیچگاه آب انگور نمی خورده و هیچگاه سیاه مست نمی کرده که بخواهد چنین سوتی بدهد.

افسار مقدس شمقدر:

از امام نقی حدیثی نقل شده که می فرمایند:
"انی تارک فيکم الثقلين ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا: بشکه انگور و افسار شمقدری".
يعني : من در ميان شما دو چيز گرانبها مي گذارم ، تا به آن چنگ زنید و گمراه نشوید: اين دو چيز گرانبها عبارتند از: بشکه شراب انگور من و افسار شمقدر"

معراج امام نقی به همراه شمقدر:

بعد از اینکه خلیفه عباسی از امام نقی طلب معجزه کرد و گفت اگر امام هستی باید بتوانی معجزه کنی، امام نقی مدعی شد که به همراه شمقدر به آسمان هفتم معراج کرده است و شمقدر نیز به عنوان شاهد، در دربار خلیفه عباسی حاضر و شهادت داد.

خیانت حضرت شمقدر و مقطوع النسل کردند امام حسن عسگری

نقویون معتقدند که شمقدر مسول مقطوع النسل شدن امام حسن عسگری هستند و می گویند زمانی که امام حسن عسگری پشت یک درب بوده است، به در لگد زده و بیضه های امام حسن عسگری در اثر این ضربه، منفجر شده و امام حسن عسگری فاقد فرزند است، به همین دلیل نیز امام نقی شمقدر را به سمت امام یازدهم منصوب کرده است.

همچنین برخی از شیعیان که هیچ دلیلی مستدلی برای مناظره در باب حقانیت آیین شمقدریه ندارند، مدعی هستند که  امام حسن عسگری از ترس شمقدر فرزند خود را در چاه جمکران مخفی کرده است.

چگونگی امامت شمقدر بعد از شهادت امام نقی:

بعد از اینکه امام نقی در پی توطئه خلیفه عباسی به شهادت رسید، برخی از اصحاب به استناد حدیث مذکور به گرد شمقدر جمع شدند و شمقدر خود را امام یازدهم خواند، اما امام حسن عسگری که بسیار عصبانی شده بود، شمقدر را خائن به اسلام دانست و  لشکریانی جمع کرد و به شمقدر و اصحابش حمله کرد.

گفته می شود شمقدر و اصحابش از ترس امام حسن عسگری به صحرا فرار کردند و البته برخی از تاریخ نگاران می گویند امام حسن او را در میدان مرکزی سامرا کشته است.

فرزندان حضرت شمقدر(ع):

بسیاری از مراجع تقلید، مقام معظم رهبری، حضرت امام خمینی و دیگر بزرگان دین اسلام، همه از فرزندان حضرت شمقدر محسوب می شوند.

همانطوری که می بنیید امام خامنه ای کینه شتری شدید دارند که به صورت ژنتیک از حضرت شمقدر به ارث برده اند.


/----------------/پیام ویدیویی سالیانه  امیرالمومنین شمقدر (ع) در آستانه طلوع سال دوم نقوی
نوشته های مرتبط: 
---------
---------
---------
---------
---------
---------
---------
۸ نظر:

 1. تمام این فرقه های تقلبی و منحرف، مثل سنی و بهایی و دیگر فرقه ها مانند همین فرقه درست شده اند.

  پاسخحذف
 2. ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺑﻪ
  ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ
  ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺁﺯﺍﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ
  ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺗﺎﺭﯾﺦ
  ﻣﻨﺤﻮﺱ ﭘﺲ ﺍﺯ
  ﺍﺳﻼﻡ ﻫﺮ ﯾﮏ ﺑﻪ
  ﻧﺤﻮﯼ ﻣﺘﺤﻤﻞ ﺯﺟﺮ ﻭ
  ﺳﺨﺘﯽ ﺷﺪﻧﺪ ﺍﺯ ﺭﺳﺘﻢ
  ﻓﺮﺧﺰﺍﺩ ﻭ ﯾﺰﺩﮔﺮﺩ
  ﺳﻮﻡ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺗﺎ ﻧﺴﻞ
  ﺳﻮﺧﺘﻪ ﻓﻌﻠﯽ ﮐﻪ
  ﻫﯿﭻ ﺧﯿﺮﯼ ﺍﺯ ﺟﻮﺍﻧﯽ
  ﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮﺩ ﻧﺪﯾﺪﻧﺪ
  ﺗﮏ ﺗﮏ ﻣﻘﺪﺳﺎﺕ
  ﻣﺴﻠﻤﯿﻦ ﺍﺯ ﮐﻮﭼﮏ ﺗﺎ
  ﺑﺰﺭﮔﺸﻮﻥ ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ
  ﻋﻨﺎﯾﺖ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﻢ ﭘﺲ
  ﯾﺎ ﺍﯾﻬﺎ ﺍﻟﻤﺴﻠﻤﻮﻥ
  ﺑﮕﯿﺮﯾﻦ ﮐﻪ ﺍﻭﻣﺪ:
  ﺭﯾﺪﻡ ﺑﻪ ﻗﺮﺍﻧﺘﻮﻥ-ﮐﯿﺮﻡ
  ﺩﻫﻦ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺤﻤﺪ
  ﺑﭽﻪ ﺑﺎﺯ-ﺷﺎﺷﯿﺪﻡ ﺑﻪ
  ﺣﻠﻖ ﺗﺸﻨﻪ ﺍﻣﺎﻡ
  ﺣﺴﯿﻦ ﻣﻈﻠﻮﻡ ﺗﺎ
  ﺗﺸﻨﻪ ﻟﺐ ﺍﺯ ﺩﻧﯿﺎ ﻧﺮﻩ
  ﺭﻭﺯﯼ ﺭﺍ ﻣﯿﺒﯿﻨﻢ ﮐﻪ
  ﻣﺮﺩﻡ ﮐﺎﻣﯿﻮﻥ ﮐﺎﻣﯿﻮﻥ
  ﺷﺎﺵ ﻭ ﮔﻮﻩ ﻓﺎﺿﻼﺏ
  ﺧﻮﻧﺸﻮﻥ ﺭﺍ ﺑﯿﺎﺭﻥ ﺗﻮ
  ﭼﺎﻩ ﺟﻤﮑﺮﺍﻧﺘﻮﻥ
  ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﻦ ﻭﻗﺘﯽ ﭘﺮ
  ﺷﺪ ﻫﻢ ﺭﻭﺷﻮ ﺑﺘﻦ
  ﺑﺮﯾﺰﻥ ﮐﻪ ﺍﻣﺎﻡ
  ﺯﻣﺎﻧﺘﻮﻥ ﺭﮐﻮﺭﺩ ﺷﻨﺎﯼ
  ﻗﻮﺭﺑﺎﻏﻪ ﺍﻟﻤﭙﯿﮏ ﺭﺍ ﺍﺯ
  ﺁﻥ ﺧﻮﺩﺵ ﮐﻨﻪ

  پاسخحذف
 3. حزب فقط حزب نقی امام فقط امام نقی
  نه شمقدری نه علوی جمهوری نقوی

  پاسخحذف
 4. خیلی حال کردم
  جدا قلم جادویی داری
  دم ناشناس دومی هم گرم
  زنده باشی گمنامیان عزیز
  ریدن توی 72فرقه مسلمانان و ادیان دیگر

  پاسخحذف
 5. دوستان لطف کنید این مطلب را به بالاترین بفرستید:
  http://i40.tinypic.com/14wwvaf.jpg
  -------------
  سه اسطوره بزرگ ايراني که در خانه هاي همه مسيحيان جهان حضور دارند و مايه سرفرازي ايرانيان هستند!

  اين مطلب از طرف يک دانشجوي ايراني کارشناسي ارشد در کشور زيبا و بي نظير سوئد تقديم شما مي شود. عکسي که مشاهده مي کنيد را از منزل صاحبخانه سوئدي خودم گرفتم که در آستانه کريسمس اين عيد بزرگ مسيحي را در منزل خود با تزئينات خاصي جشن گرفته است. او با اشتياق تمام سه نفري را که در سمت راست مشاهده مي کنيد و لباس سفيد بر تن و هدايايي در دست دارند را به من نشان مي دهد و مي گويد اين سه مرد ايراني اولين کساني هستند که به مسيح ايمان آوردند و هنگام تولد وی هدايايي پيشکش او کردند! باور کنيد اين حرف در زمانه اي که همه راديوها و تلويزيون هاي جهان پر از اخبار بد درباره ايران و حکومتش است، مرا به تفکر عميق فرو مي برد که ما مردم ايران به واسطه گذشته خود چه پتانسيل هاي بزرگي در برقراري رابطه خوب با همه دنيا داريم و آنها را فراموش کرده ايم، و به واسطه عملکرد ناشايست و ضد ملی حکومت جمهوری اسلامي، به جاي اينکه از مردم ايران در دنيا به نيکي ياد شود همه جا پر از سخن هاي بد و ناروا نسبت به ماست. به صاحبخانه سوئدي مي گويم که ما ايرانيان به مسيح احترام فراوان مي گذاريم و حتي در ادبيات کهن خودمان شاعران بزرگي داريم که همگي از مسيح به بزرگي ياد کرده اند و شعر: "مژده اي دل که مسيحا نفسي مي آيد" از حافظ را برايش مثال مي آورم! او در نهايت مي گويد ايرانيان مردم قابل احترامي هستند چون بعد از حوادث 11 سپتامبر همانند برخي کشورهاي عربي به خيابان نريختند که از مرگ ديگران شادماني کنند! اين مرد 55 ساله سوئدي، همه سياستمداران ايران نظير پهلوي ها، رفسنجاني، خاتمي و ... را به خوبي مي شناسد! حتي باور کنيد اولين بار من از اين صاحبخانه سوئدي فهميدم که نام اصلي فرح پهلوي همسر شاه سابق، فرح ديبا است! اينها همه را می گويم تا نشان دهم که چقدر ما بايد در رفتار خودمان در درون و بيرون کشورمان مراقب باشيم، چون همه مردم دنيا با رسانه ها و مطبوعات و اينترنت، يکديگر را زير نظر دارند و حرکت هاي خوب يا زشت همديگر را به خاطر مي سپارند. به عنوان مثال اين حرکت ضد ملی اخير حکومت خودکامه در حمله به سفارت انگلستان با نام دانشجو هم تنها و تنها آبرو و حيثيت ما دانشجويان خارج از کشور را برده و روز نيست که ما مجبوريم براي دوستانمان توضيح دهيم که اين وحشي گري ها ربطي به دانشجويان ايراني ندارد و از طرف خود حکومت برنامه ريزي مي شود... باری، بياييد به دوران باشکوه و پر از افتخار ايرانی خودمان برگرديم! ارزش ما بيش از اين حرفاست! به خودمان بياييم! لعنت خداوند بر آنهايي که ما را با مردم دنيا دشمن کردند! نگذاريم مشتي بي فرهنگ و بي شرم و بي حيا، نام نيک ايران ما را در جهان از بين ببرند و ما را مضحکه عام و خاص نمايند. دست از خودزني هاي سياسي و مذهبي هم برداريم! همه جا مردم آرام و خون گرم و خوش برخورد و با صفا باشيم و به جامعه جهاني بپيونديم و سعي کنيم همه جا نام نيک از ايرانيان به جاي بگذاريم که مثل اين سه مرد ايراني پر افتخار تا هزاران سال بعد جاودان در يادها و ذهن هاي مردم کشورهاي ديگر باقي بمانيم.

  پاسخحذف
 6. ناشناس گرامی، نامه شما به آزادگی http://azadegi.com
  فرستاده شد.

  پاسخحذف
 7. دمت گرم کلی خندیدیم :دی

  پاسخحذف
 8. سه اسطوره بزرگ ايراني که در خانه هاي همه مسيحيان جهان حضور دارند و مايه سرفرازي ايرانيان هستند!


  هر جا کسی ادعای پیغمبری کرده چند تا ایرانی فرت رفتند بهش ایمان آوردند !!!!
  اون از روزبه اصفهانی که به محمد ایمان آورد و به یهودکشی کمک کرد و اینم از اینایی که شما نام بردی .کرم از خود درخته .اگه محمد دریچه نبوت رو نبسته بود و امروز کسی ادعای پیغمبری می کرد یه عده از ایرانی ها بدو بدو می رفتند بهش ایمان می آوردند

  من نمی فهمم ایرانی ها چرا انقدر دوست دارند ایمان بیارن همش ؟

  زنده باد کفر و آزادی !

  پاسخحذف

نکاتی که هنگام استفاده از بخش کامنتها بهتر است به آن دقت فرمایید:
**١_ بنا به اعتقاد راسخ و بی چون و چرای من به آزادی بیان ، کامنت های شما مستقیما منتشر می شود. ** ٢_لطفا هنگام گذاشتن کامنت، یک اسم برای خودتان در نظر بگیرید تا دیگران و نویسنده وبلاگ راحتر بتوانند به شما پاسخ دهند. ** ٣_تمام کامنت ها را بدقت می خوانم و تنها در جایی که واقعا لازم باشد ، در بحث ها دخالت می کنم، چون من تریبون خودم را داشته ام و حرفم را زده ام ، باید اجازه دهم بقیه حرفشان را بزنند. ** ٤_تنها کامنت های ترولرها و کامنت هایی که شامل لینک های غیر معتبر ، مانند سایت های آلوده به بد افزار هستند،برای امنیت خواننده های وبلاگ ، حذف می شوند. ** ٥_در سمت چپ جعبه ای که در آن نظر خود را می نویسید، شما عبارت (اشتراک ایمیل) را می بینید، درصورتی که ایمیل خود را در آنجا وارد کنید، کامنت های جدید را با ایمیل، دریافت خواهید نمود. ** ٦_شما حتی در فحش دادن به نویسنده وبلاگ هم آزاد هستید! حتی به بهانه توهین به خودم نیز کامنتی را حذف نمی کنم، من جانم را می دهم که تو حرفت را بزنی، اما خواهش میکنم به جای فحش دادن، به موضوع نوشته بپردازید.